Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
diesel

Nowe nabytki japońskie - chwalimy się tym, co udało nam się upolować

Rekomendowane odpowiedzi

Dla mnie bomba ! :)


"....uczymy sie cale zycie , a i tak umieramy jako glupcy ..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie trawię czarnych. Ale to Tobie ma się podobać. :)


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem z ciekawości, no i na rynku są już szczątkowe ilości nowych Monsterów.

Na razie nie noszę, bo w międzyczasie zamówiłem Sumiaka SBDC033 i coś czuję, że jak Sumo dojdzie, to Monsterek pójdzie na bazar  B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AdamB

Na 

 

Taki maluch dotarł do mnie, imo lepsze proporcje niż w 007:

 

 

 

Wrócił do łask też Bambino w najładniejszej wersji:

 

 

 

Ale nie będzie chyba noszony aż dostanie docelowy pasek :)

 

Na tym pasku SKX013 wygląda super

 

maxresdefault.jpg

Edytowane przez DawPi
Nie cytujemy zdjęć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brązowe paski do zegarków z czarną tarczą zawsze mi pasowały. W tym wypadku nie jest inaczej, ale ja lubię Jubilee i nie mam póki co w planach takich przebieranek ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślicie chłopaki, że pasuje?

Wstępna przymiarka:

 

W sumie zegar nie noszony jeszcze, więc można uznać, ze nowy :)

 

Wedle kanonów estetycznych reprezentowanych przeze mnie ;) ta bransoleta bardzo temu monsteru pasuje :) Cały zestaw jest fajny, nietuzinkowy i na pewno jest to bardzo ciekawa wersja monstera. Nie sprzedawaj ;) Takie "raveny" to naprawdę świetne uzupełnienie kolekcji. NIe wiem jak z powłoką w tej klasy zegarkach. Kiedyś licytowałem ray ravena, ale za szybko podbiłem i cena wywindowała ponad zakładany limit. A teraz nie wiem, czy bardziej podoba mi się pomarańcza w wersji ray, czy monster ;) Nie w wersji raven, lecz w stali ;) Jedno, co mnie zdziwiło, to 7s26 w monsterach. Nie interesowałem się nimi, chyba do monstera trzeba jednak "dojrzeć" ;) ale wydawało mi się, że taki kultowy zegarek ma stop sekundę i dokrętkę. A tu proszę, mechanizm ze "zwykłej," pospolitej 5-tki" ;) Jeszcze jedna sprawa zniechęca do monstera: te uszy "wyjeżdżające" w formie jakichś pseudo osłonek wokół koperty. Jest lepiej niż w turtle, ale i tak nie podoba mi się taki design.... 

Edytowane przez Tomek z Wrocławia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej nowej wersji jest 4r z dokręcaniem i stop sekundą.

 

Wysłane z Tapatalka przez OP3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokręcanie to zbędna funkcja.

Hack jak najbardziej.

Edytowane przez Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

Myślicie chłopaki, że pasuje?

 

Jest bardzo dobrze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokręcanie to zbędna funkcja.

Hack jak najbardziej.

Dokręcanie się przydaje, stop sekunda też jest OK... właśnie się pozbyłem automatu bez stop sekundy, zegarek który pokazuje przypadkowy czas to nie dla mnie.  :(

 

 

Myślicie chłopaki, że pasuje?

 

 Bardzo dobrze to wygląda, pokaż jakieś na nadgarstku.

Edytowane przez 4palce

Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokręcanie się przydaje, stop sekunda też jest OK... właśnie się pozbyłem automatu bez stop sekundy, zegarek który pokazuje przypadkowy czas to nie dla mnie.  :(

 .

Te ze stop sekundą rozumiem pokazują prawidłowy ?

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te ze stop sekundą rozumiem pokazują prawidłowy ?

Oczywiście, że nie... ale przynajmniej można je dokładnie wyregulować i przez kilkanaście godzin odchyłka nie jest rażąca.


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ma się wprawę to można i zegarek bez stop-sekundy ustawić co do sekundy  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ma się wprawę to można i zegarek bez stop-sekundy ustawić co do sekundy  ;)

Przypuszczam, że wątpię. ^_^


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zegarek nie jest jeszcze odpowiednio nakręcony to można przy ustawianiu godziny delikatnie cofnąć koronką (cofać czas) aby zatrzymać sekundnik  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypuszczam, że wątpię. ^_^

To jesteś w blędzie.

 

Edit

Powyzej masz "instrukcje'

Edytowane przez Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nikt się nie pofatygował z "instrukcją" jak o to pytałem. Tak czy inaczej to jakaś partyzantka na granicy uszkodzenia mechanizmu, jak już pisałem chwilowo wyleczyłem się z automatów. 


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nikt się nie pofatygował z "instrukcją" jak o to pytałem. Tak czy inaczej to jakaś partyzantka na granicy uszkodzenia mechanizmu, jak już pisałem chwilowo wyleczyłem się z automatów.

Wrócisz, wszyscy wracaja... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nikt się nie pofatygował z "instrukcją" jak o to pytałem. Tak czy inaczej to jakaś partyzantka na granicy uszkodzenia mechanizmu, jak już pisałem chwilowo wyleczyłem się z automatów. 

...bez hacka :)

Przy zegarkach mechanicznych ( automatyczne, manualne) dokladność wskazania czasu-oczywiście w pewnych granicach, to sprawa 'wtórna', chcesz dokladnosci kup zegarek kwarcowy z synchronizacją.

Wsród 'poczatkujacych' użytkownikow zegarków mechanicznych z powodu braku doświadczenia istnieje maniera :) dbania o dokladność chodu-kontrola, regulacja itd :).

To przeminie :)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

To przeminie :)

 

 

A ja cały czas się zastanawiam, dlaczego w pewnej fazie zegarkowej pasji, pasjonaci tak  pomniejszają ważność, bądź co bądź najważniejszej funkcjonalnej cechy zegarka, a mianowicie dokładności pomiaru czasu  :huh:

Przecież to geneza, przyczyna, że tak powiem zarzewie powstania tego urządzenia. Fakt, że teraz dominować zaczęła jego strona ozdobna, biżuteryjna, wcale nie znaczy, że dokładność chodu nie powinna być jednym z kryterium oceny mechanika.  :rolleyes:

 

A argumentacja, że jak ktoś chce precyzyjny zegarek, to niech se kupi kwarca z radiem jest podobna do tej, że jak ktoś chce kupić jakiś ciekawy obraz malarza naturalisty, to niech se lepiej powiesi na ścianie zdjęcie z cyfrówki, bo będzie dokładniejsze...  B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobre, maniera.  :lol: To jak spodziewam się po aucie, że będzie palić od kopa i nie będzie wody na siedzeniach po każdym deszczu, to jest to wynikiem mojego braku doświadczenia, bo doświadczeni koneserzy sobie cenią takie zachowania?

Zegarek ma pokazywać czas, jak tego nie robi to staje się IMO biżuterią zegarkopodobną.   


Wrócisz, wszyscy wracaja... ;)

Nie wykluczam, że kiedyś dla fanu popełnię np. nowego Monstera, który ma i hacka i dokręcanie. Kiedyś...


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kompletnie rozumiecie na opak moją wypowiedz-napisalem w granicach rozsadku...oczywiscie dokladnośc ma znaczenie, z tego powodu producenci podają tolerancje, sa zegarki, a raczej mechanizmy certyfikowane itd.

 

Ktoś kto liczy na dokladne wskazania czasu przy uzyciu zegarka mechanicznego jest w blędzie.

One byly, są i bedą niedokladne, nawet zegar atomowy jest korygowany do prawidlowego wskazania czasu, wiedzieliscie? :)

 

Natomiast wasze odpowiedzi swiadczą jedynie o ignorancji i nieznajomosci tematu, a raczej o powierzchownej znajnomosci.:)

A ja cały czas się zastanawiam, dlaczego w pewnej fazie zegarkowej pasji, pasjonaci tak  pomniejszają ważność, bądź co bądź najważniejszej funkcjonalnej cechy zegarka, a mianowicie dokładności pomiaru czasu  :huh:

 

Bo nabywają wiedzy, nie powielają tego co im się wydaje, a co jest prawdą.

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To Ty nie rozumiesz mojej wypowiedzi, napisałem że automat bez hacka i dokręcania jest nie dla mnie, to zaczęło się mądrowanie nt. wprawy, doświadczenia i ignorancji. Niezbyt to miłe i kulturalne.

Właśnie dlatego, że odchyłka kilkudziesięciu sekund przekracza moim zdaniem granice rozsądku zrezygnowałem z majtka, i być może kiedyś kupię automat o większej funkcjonalności.   


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.