Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
diesel

Nowe nabytki japońskie - chwalimy się tym, co udało nam się upolować

Rekomendowane odpowiedzi

 "stąd też moje pytanie ile dać mu czasu żeby stwierdzić czy trzeba go regulować czy nie? Czy powinienem unikać sytuacji kiedy zegarek się zatrzyma z powodu nie noszenia"?

 

  Przez dwa miesiące noś go na ręku 24/h, zegarek mechaniczny też nie lubi zmian temperatury (na ręku będzie miał  stale ok. 28 st. C), unikaj bliskiego  kontaktu zegarka z telefonem komórkowym i magnesem. Mój zegarek z podobnym mechanizm, też "piątka",    gubi na dobę  ok. 2 sek. Ale  tylko kiedy jest na ręce, bo na rotomacie gubi  nieco więcej. Do ewentualnej regulacji (u dobrych zegarmistrzów  będzie to gratis, przynajmniej tak jest w Warszawie)  udaj się po dwóch miesiącach stałego noszenia.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę, aby były potrzebne aż 2 miesiące. To raczej kwestia tygodnia, może dwóch - jeśli od wyprodukowania leżał nieruszany w pudle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś radośnie wbiegłem pod prysznic i podczas mycia głowy zorientowałem się, że mam na ręku zegarek i nie jest to tanie Casio HDD-600. Na szczęście, nic się nie stało. Z automatem WR jak z dzieckiem - trzeba regulować i uważać. :P

 

IMG_20170403_135337_zpslkt3hmqy.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość urko12

Ładna i porządna, ale dźwięki wydaje paskudne (chyba przez te piny z dodatkowymi tulejkami) :)

Wrócił kajdan, może przez to, że zapięty dość ciasno, dźwięków straszliwych nie wydaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawiązując do dyskusji o stop sekundzie..... 

 

Zastanawiam się, dlaczego aktualnie produkuje się niemal wyłącznie automaty. Osobiście wolę zegarki z naciągiem manualnym. Bardzo lubię  nakręcać zegarek, nie dokręcać automat. Dokręcanie i nakręcanie to zupełnie coś innego. Gdybym miał wybór, wybrałbym mechanizm manualny. A i zegarek przez to byłby cieńszy i lżejszy.... Szkoda, że producenci nie dają wyboru.... Dobrze, że mam kilka vintydży, mogę sobie ponakręcać ;) Przy nich automat jest.... bezduszny.... 


Błąd. Mając stop sekundę jestem w stanie zegarek dokładnie wyregulować, a ewentualne 2-4 sekundowe odchyłki korygować ustawieniem do nocnego leżakowania, a w razie jak odchyłka nadmiernie urośnie mogę znowu przy użyciu ss zlikwidować ją do zera. Nie pisz więc proszę, że ss nic nie zmienia.     

Niczego nie mylę, mam ręce i oczy, a mając także stop sekundę mogę utrzymać zegarek w dopuszczalnym dla mnie przedziale dokładności, i nie musi to być kwarc z synchronizacją.  

 

Chyba są dwa rozwiązania, żadne nie związane ze stop sekundą: droższe i wygodniejsze, to chronometr. Drugie, to poznanie zegarka na tyle, aby umieć korygować odchyłki. Zauważyłem, że mój ray na nadgarstku czy w rotomacie przyspiesza, natomiast odłożony na noc na boku (przeciwnym do koronki), niweluje odchyłki, nie w 100%, ale zauważalnie. NA forum są użytkownicy, którzy umieją w ten sposób uzyskać niemal precyzję kwarca. Tyle, że sumarycznie.

Edytowane przez Tomek z Wrocławia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba są dwa rozwiązania, żadne nie związane ze stop sekundą: droższe i wygodniejsze, to chronometr. Drugie, to poznanie zegarka na tyle, aby umieć korygować odchyłki. Zauważyłem, że mój ray na nadgarstku czy w rotomacie przyspiesza, natomiast odłożony na noc na boku (przeciwnym do koronki), niweluje odchyłki, nie w 100%, ale zauważalnie. NA forum są użytkownicy, którzy umieją w ten sposób uzyskać niemal precyzję kwarca. Tyle, że sumarycznie.

A jakież to "rozwiązanie", jeśli zaczynamy o losowej godzinie? Stop sekunda daje możliwość o podstawowym znaczeniu - mogę zegarek ustawić na 17:00:00 i o 17:00:00 puścić w ruch.

Od tego momentu mogę się bawić w takie czy inne korekty. Owszem, można to zrobić bez ss barbarzyńsko blokując mechanizm, ale przypomina to regulację silnika spalinowego przy użyciu łomu. :wacko: 

Nawiasem mówiąc mam w tej chwili automat Deep Blue na NH36, noszony jakieś 7 godzin dziennie i odkładany "na plecki" ma 1,5 do 2,5 sekundy na plus dobowo. Dla mnie do przyjęcia, ale zobaczymy jak się ułoży po kilku tygodniach. :D


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chronometry chyba mają stop sekundę? A czy nie jest tak, że tylko tańsze, "masowo" stosowane mechanizmy automatyczne nie mają stop sekundy? W tych droższych, to chyba standard? Nie wiem, tak mi się wydaje, że w takiej cenie, to powinien być standard.

 

Niemniej żaden automat nie ma tyle uroku, co zegarek z mechanizmem manualnym (nakręcany).

Edytowane przez Tomek z Wrocławia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie coś wreszcie przyszło. Co nerwów mnie to kosztowało to tylko ja wiem ale na szczęście (co widać) ciśnienie spada :D Uff ale się udało, zegarek mi się podoba więc zagości na ręce na dłużej :)

 

cpHAAn5.jpg

 

G5hi5QS.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, chwaliłem się już tym zegarkiem wcześniej bo to mój pierwszy zegarek w ogóle, jako ze budżet był mały kupiłem używany jednak od czasu zakupu mam nowe hobby - oglądanie zegarków xD. I tak zdobywając trochę wiedzy chyba mój zakup nie był do końca udany. Zegarek oczywiście wizualnie mi się podoba, ale na Internecie na każdym obrazku SNK789K1 ma czerwoną wskazówkę sekundnika, mój nie. Oraz oryginalna bransoleta piątek ma napis seiko 5. Czy możliwe że cały sprzęt to podróba? Martwi mnie ta sekunda, może są różne wersje albo to nie jest ten model.

post-95627-0-69590200-1491492760_thumb.jpg

post-95627-0-15465000-1491492795_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kliknąłem wczoraj tego gagatka. Cena była taka, że nie mogłem się oprzeć. Ciekawe, czy kiedy przyjedzie, będzie na żywo wyglądać chociaż w połowie tak dobrze, jak na tej fotce...  :rolleyes:

TB2QaoNrVXXXXa2XpXXXXXXXXXX_!!485466257.


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kliknąłem wczoraj tego gagatka. 

A co to za model? :) Dawaj numerek - zobaczymy 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co to za model? :) Dawaj numerek - zobaczymy 

np: nj0070-53e

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy Seiko w kolekcji:

seiko.jpg

 

Ciężki w pieron, przez co mam wrażenie jakby bransoleta była trochę zbyt delikatna do tego zegarka i boję się żeby ogniwa nie wytarły się zbyt szybko. Pierwsze wrażenie z mojej strony pozytywne. Działa cicho, wyraźna luma. Zobaczymy jak będzie z dokładnością, ale to wyjdzie w praniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje ja przed zakupem SKX miałem mieszane uczucia ale jak dotarł byłem miło zaskoczony Lecz czy ciężki ? Jak dla mnie nie bardzo są cięższe zegarki,przynajmniej w mojej kolekcji

Będzie cieszył

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :) No miałem wątpliwości czy kupić teraz "starszy" model czy czekać do końca roku i kupić coś z tych nowych modeli. Zdecydowałem się kupić jednak SKX-a bo po pierwsze cena, a po drugie sprawdzone i polecane tu na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musiałem do niego wrócić :)

post-33253-0-43599500-1491905299_thumb.jpg


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomasz może :)

Dorzucę jeszcze takiego "zgniłka", też z dzisiejszej dostawy.

post-33253-0-46846200-1491925329_thumb.jpg


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomaszu, mierzyłem dzisiaj ponownie tą zgniłą zieleń, jakościowo jest miód malina ale wielka cegła na mnie  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomaszu, mierzyłem dzisiaj ponownie tą zgniłą zieleń, jakościowo jest miód malina ale wielka cegła na mnie  :D

No nie żartuj. Jak dla mnie wygodniejszy od GTS'a a łapy mamy podobne :)


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.