Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
diesel

Nowe nabytki japońskie - chwalimy się tym, co udało nam się upolować

Rekomendowane odpowiedzi

 

Widziałeś gdzie go pozycjonują, bo nie wiem po co to porównanie, aby udowodnić że R powinno kosztować tyle samo?

https://www.fratellowatches.com/rolex-submariner-hulk-versus-seiko-sla019/

Coś Ci dziennikarze muszą pisać by mieć robotę.

Nie "bawią mnie" takie porównania, podobnie jak pytania który z dwóch zegarek wybrać... :)

 

Zegarek albo mi się podoba, albo nie, jak mnie w danej chwili stać, kupuję, i NIGDY się nie sugeruję tym że ktoś ma inne zdanie :P

Może z powodu że nabywałem zegarki przed powstaniem internetu? ^_^


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj Seiko a la pilot na 4r35 po roku użytkowania robi -20s jak jest noszony calymi dniami jak lezy to-35... nowa piątka na tym samym werku ma identyczną tendencje

 

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

 

Żaden z zegarków z 4R, które miałem nie mylił się więcej niż 5-7 s na dobę. Jeden mi się ostał z tym mechanizmem, noszony był z nich najczęściej i spieszy równo 5s na dobę. Super dokładności mi na co dzień nie trzeba, ale 20 - 30 sekund na dobę chyba bym nie potrafił tolerować.

Edytowane przez Jogi

Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kornel91

 

Do pary z jajecznym ? :-)

 

Gratulacje

Edytowane przez Marak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś Ci dziennikarze muszą pisać by mieć robotę.

Nie "bawią mnie" takie porównania, podobnie jak pytania który z dwóch zegarek wybrać... :)

 

Zegarek albo mi się podoba, albo nie, jak mnie w danej chwili stać, kupuję, i NIGDY się nie sugeruję tym że ktoś ma inne zdanie :P

Może z powodu że nabywałem zegarki przed powstaniem internetu? ^_^

To mamy podobne podejście, można przeczytać, ale czy dla kogoś kto chce kupić jest to pomocne? Może, zastanowi się czego naprawdę chce. Jak ktoś chce kupić zielonego Rolka to nie będzie go porównywał do zielonego Seiko, czy raczej odwrotnie :)

Kupując go nawet nie myślałem o takim porównaniu, choć widziałem jak ktoś na forum próbował porównywać MM do R :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żaden z zegarków z 4R, które miałem nie mylił się więcej niż 5-7 s na dobę. Jeden mi się ostał z tym mechanizmem, noszony był z nich najczęściej i spieszy równo 5s na dobę. Super dokładności mi na co dzień nie trzeba, ale 20 - 30 sekund na dobę chyba bym nie potrafił tolerować.

A nosisz jeden zegarek dłużej niż jeden dzień? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nosisz jeden zegarek dłużej niż jeden dzień? :D

Miewam czasami takie fazy, że przez 3 dni zegarka nie zmieniam. :P

Edytowane przez Jogi

Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Jak myślisz, wybrać się na demagnetyzacje?

 

Nie słyszałem, żeby mózg namagnetyzował się od rezonansu - to musi być inne schorzenie  :P

 

Innych pouczasz a sam trzęsiesz jajami o te odchyłki i ryjesz gdzie jest Rolex - tylko po co, ja wiem, że podnieta, że nowy nabytek cieszy ...

 

Podobnie jak te marketingowe banialuki o mechanizmie rodem z GS i 28,8k a 36k vph już wyszły z mody po wprowadzeniu ceramiki i szafiru do twojego MM300  :P

 

Golumiastego znałeś ? Tak czy Nie, to wiedz, że wszyscy i tak mają Cię za niego podobnie jak  Yodzie konto skradziono, inaczej już dawno zjadłby snickersa, żeby być sobą  :P a nie słodko pierdzącym zresocjalizowanym lalusiem  :ph34r:

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.

Edytowane przez PiotrX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czego ja mam szukać w twoim zegarku, skoro mi się podoba - w końcu Seiko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kornel91

 

Do pary z jajecznym ? :-)

 

Gratulacje

Dzięki. Bardzo fajna parka :)


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.... podobnie jak  Yodzie konto skradziono, inaczej już dawno zjadłby snickersa, żeby być sobą  :P a nie słodko pierdzącym zresocjalizowanym lalusiem  :ph34r:

W życiu nie jadłem snickersa.

Laluś?, hehe :D  :lol:  :D


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to fajnie :)

A jak już tak ryjesz. Po wprowadzeniu chyba w 2015 sbdx017 zamiast sbdx001 na konferencji Seiko 017 został przedstawiony jako jeden z chyba 3 zegarków, który dostał nową mieszankę lumy świecącą o 60% dłużej (nie mylić z jaśniej). I sprawa ucichła. Może uda Ci się znaleźć info co się z tym stało i czy zostało powielone na modele SLA...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak już tak ryjesz. Po wprowadzeniu chyba w 2015 sbdx017 zamiast sbdx001 na konferencji Seiko 017 został przedstawiony jako jeden z chyba 3 zegarków, który dostał nową mieszankę lumy świecącą o 60% dłużej (nie mylić z jaśniej). I sprawa ucichła. Może uda Ci się znaleźć info co się z tym stało i czy zostało powielone na modele SLA...

Jest na SLA, czytałem o tym + indeksy na bezelu z lumą od 0-20, ale gdzie Ty znalazłeś informacje że luma na bezelu żółknie, he, he, taki ma kolor :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, że mi powiedziałeś o tych indeksach świecących bezel 0-20 bo my tu na wsi interneta nie mamy ale wiemy, że pospolita SLA021 też ma takie :) A ile procentaf świecenia mają też wiesz?

 

Jeden pokazał, na świetlicy opowiadali, ale nie napisał gdzie se łapę trzymał, że mu pożółkły... ;)

 

A poważnie. Pomyśl, jeżeli 0-20 są z lumy a pozostałe namalowane to każda substancja może zachowywać się inaczej. Szczegolnie, że Seiko ceramikę w swojej stajni ma już długo to z tego co kojarzę świecące indeksy ceramiki zostały zrobione oo raz pierwszy właśnie w twoim zegarku. Dużo nowości ma czesto choroby wieku dziecięcego...

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, że mi powiedziałeś o tych indeksach świecących bezel 0-20 bo my tu na wsi interneta nie mamy ale wiemy, że pospolita SLA021 też ma takie :) A ile procentaf świecenia mają też wiesz?

 

Jeden pokazał, na świetlicy opowiadali, ale nie napisał gdzie se łapę trzymał, że mu pożółkły... ;)

U mnie też nie lekko z internetem, wiadrami muszę nosić :P 

 

Tyle co napisałeś, 60% dłużej :)  Czy chodzi Ci o jasność ?

 

Może pomylił bezel ze swoimi żółtymi zębami :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktóry dostał nową mieszankę lumy świecącą o 60% dłużej (nie mylić z jaśniej)

Czego * nie rozumiesz w tych słowach? Żony zapytaj jaka jest różnica między dłużej a mocniej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytałem, powiedziała że jak to dolegliwości przedmiesiączkowe to nawet dłużej ani jaśniej nie pomoże :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytałem, powiedziała że jak to dolegliwości przedmiesiączkowe to nawet dłużej ani jaśniej nie pomoże :(

Czasem ktoś musi ugryźć się pierwszy w język. WYGRAŁEŚ !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasem ktoś musi ugryźć się pierwszy w język. WYGRAŁEŚ !

Chyba sobie to wydrukuje i w ramki oprawię :D Jak mi czymś nie dowalisz to będę miał piękny, kolorowy sen :)

Edytowane przez PiotrX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, to mój egzemplarz :) Ponoć w tej limitce poprawili jakość bransolety w porównani do 017, na czym polegała ta popraw to nie mogę znaleźć, nie jest to, aż tak ważne, ale ciekawi. Może coś Ci wiadomo na ten temat? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasem ktoś musi ugryźć się pierwszy w język. WYGRAŁEŚ !

O qwa, ktoś zajumał konto Burnsowi, albo wojna będzie. :lol:


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.