Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
diesel

Nowe nabytki japońskie - chwalimy się tym, co udało nam się upolować

Rekomendowane odpowiedzi

Macie racje zbędny gadżet. Rotomat ma sens jak sie ma powyzej .... zegarków.

 

Wysłane z mojego LM-G710 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ilość zegarków jest bez znaczenia.

Rotomat, jego używanie skraca okres między serwisami i zwiększa zużycie elementów.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jestem w błędzie, ale osobiście uzywam rotomatu zegarek trafia raz w miesiącu na rottomat na 8 godzin to daje 2x po godzinie kręcenia. Taki czas na rotomacie nakręca zegarek co widać na wskaźniku rezerwy.

 

Wysłane z mojego LM-G710 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosto mówiąc - wkładając zegarek do rotomatu powodujesz że mechanizm zaczyna działać, tryba się kręcą, sprężyna naciąga, gdyby leżał sobie wygodnie w "szufladzie" to by był w bezruchu sprężyna byłaby rozprężona a tryba nieruchome - nieruchome czyli nie zużywające się. w ruchu zegarka chodzi o nakręcenie sprężyny ale tez w rozprowadzenie smarów - to ostatnie miało sens jak smary były starego typu, bo w bezruchu traciły swoje właściwości dużo szybciej niż w czasie ruchu mechanizmu - obecnie smary są inne mają zdecydowanie inne właściwości których nie trąca w bezruchu dlatego kręcenie zegarkiem nie ma sensu... Oczywiście nie przeczytasz tego na stronach producentów rotomatów, podobnie jak nie przeczytasz zbyt wiele na stronach producentów zegarków o smarach... Obecnie w automacie większym problemem jest łożysko na wahniku,  niż temat zużytego smaru...  ;) Aby wzbudzić zegarek do ruchu wystarczy jak Yoda napisał kilka razy nim "machnąć" delikatnie - no chyba że to "szwajcarski zegarek", wtedy machnąć trzeba kilkanaście razy  :D 

Edytowane przez Daito

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję - nie do końca byłem świadomy. Wezme to pod uwagę. Z drugiej strony myślę, że jak zegarek pochodzi trochę ponad dobe w miesiącu to nie szarpnie nim to za bardzo. Tym bardziej że mam zegarki, których ponad rok nie zakładam :-(

 

Wysłane z mojego LM-G710 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie.

Zegarek ma odchyłkę kilka/kilkanaście sekund na 24h, to i tak trzeba po kilku/kilkunastu dniach ustawić godzinę.

Rotomat to samo zło. :D


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czyli jeśli ktoś ma jeden zegarek i nosi go non stop, to np. parametry podane przez producenta co do częstotliwości serwisowania są zakłamane?

Przy jednozegarkowcu zegarek pracuje więcej niż w rotomacie. Póki miałem tylko Certinę to miałem ją na ręku non stop - przyspieszyłem jej zużycie?

Edytowane przez Smycel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co się łapać za słówka, okresy serwisowe to wartości przybliżone.

Jak ktoś ma kilka zegarkow, a kolega @Miszkolc pisze ze ma :), to nie nosi wciąż tego samego zegarka.

Nie bujane w rotomacie "odpoczywają", czyli teoretycznie nie zużywają się i okres do serwisu się wydłuża.

.. Póki miałem tylko Certinę to miałem ją na ręku non stop - przyspieszyłem jej zużycie?

Oczywiście, to logiczne, rzeczy używane intensywnie szybciej ulegają zużyciu :)

Ale z pewnością się zmiescisz w okresie deklarowanym przez producenta.

Edytowane przez Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles

Nowy nabytek: SPB077J1 :D jestem mega zadowolony. Bezel w miarę dobrze wycentrowany choć nie idealnie, luma daje po oczach. Kajdan wygodny i się przeprosiłem z bransoletami.

post-108913-0-21496900-1568975723_thumb.jpg

post-108913-0-23358500-1568975731_thumb.jpg

Edytowane przez Noodles

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co się łapać za słówka, okresy serwisowe to wartości przybliżone.

Jak ktoś ma kilka zegarkow, a kolega @Miszkolc pisze ze ma :), to nie nosi wciąż tego samego zegarka.

Nie bujane w rotomacie "odpoczywają", czyli teoretycznie nie zużywają się i okres do serwisu się wydłuża.

Oczywiście, to logiczne, rzeczy używane intensywnie szybciej ulegają zużyciu :)

Ale z pewnością się zmiescisz w okresie deklarowanym przez producenta.

 

 

Z grubsza o to mi chodzi - ja używam rotomatu, bo dla mnie sporą wartością jest to, że rano mam zegarki działające i mogę sobie wybrać, na który mi akurat przyjdzie ochota i nie muszę go ustawiać (swoją drogą oszczędzając uszczelki przy koronce).

W "najgorszym" razie będą się tak zachowywały jakbym miał jeden zegarek, czyli tak jak w znacznej większości wypadków. A że przegląd (większy, serwisowy) trzeba zrobić - to czy zrobię go po 4 latach, czy po 5 to naprawdę nie jest najmniejszy problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z grubsza o to mi chodzi - ja używam rotomatu, bo dla mnie sporą wartością jest to, że rano mam zegarki działające i mogę sobie wybrać, na który mi akurat przyjdzie ochota i nie muszę go ustawiać (swoją drogą oszczędzając uszczelki przy koronce).

W "najgorszym" razie będą się tak zachowywały jakbym miał jeden zegarek, czyli tak jak w znacznej większości wypadków. A że przegląd (większy, serwisowy) trzeba zrobić - to czy zrobię go po 4 latach, czy po 5 to naprawdę nie jest najmniejszy problem.

Mam tak samo :)

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Smycel, każdy robi jak chce, ja oszczędzam zegarki, i nie chodzi mi o zwykły serwis, ale wymianę zużytych części, przy jednym to nie problem, przy kilku to już są koszta.

 

10 sztuk w rotomacie, 5lat przeminie z używaniem, usredniajac zwykły serwis 10 tysięcy pln, wymiana części zużytych tylko w połowie może zwiększyć to kwotę do 20 czy 30 tysięcy..

Jest różnica?


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No u mnie ani nie ma 10 sztuk, ani średni koszt serwisu nie przekroczy myślę, że 4 tys (a i to już jest zawyżona średnia), więc koszty inne. Jeżeli używanie rotomatu spowoduje, że zamiast robić serwis raz na 5 lat zrobię go raz na 3, to po w cyklu 10 lat mam jeden serwis więcej na jeden zegarek. Dramatu nie ma. a jak pisałem - ma za to wygodę i psychicznie lepiej się czuję  :)

 

PS. A 10 lat to nie upłynęło jeszcze od kiedy kupiłem sobie pierwszy mechaniczny zegarek, i jest całkiem spore prawdopodobieństwo, że niekoniecznie wiele zegarków które teraz mam będą u mnie co najmniej 10 lat.

Edytowane przez Smycel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie minęło że 30 lat :)

A i zegarków trochę się nazbierało..

 

A i tu zahaczamy o ciekawy temat, to jest rotacji zegarków między użytkownikami, część pozbywa się ich uciekając przed serwisem...

A część kupuje wizualnie ładne zegarki zużyte jak sandały Mojżesza i zaczynają się, bywa, problemy...


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby teraz nie było, że sprzedaję zużyte zegarki ;)

Sam kupuję głównie używane i liczę się z tym, że pewnie nie długo po zakupie czeka mnie przegląd a czasami i serwis - normalna sprawa.

No i nigdy nie sprzedawałem zegarka ze względu na zbliżający się serwis - no to nawet nie przyszło mi do głowy :o

 

Moja data rejestracji na forum pokazuje kiedy zacząłem się wciągać i niedługo potem był pierwszy zakup, więc siłą rzeczy mam na razie zupełnie inną skalę czasu posiadania zegarków ^_^

Edytowane przez Smycel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem ogólnie, nie o Tobie :)

 

Sam sporo kupuje używanych i wiem jakie mogą być tego skutki :)

 

Sprzedaż 2 czy 3 egzemplarzy o wartości powyżej powiedzmy 20 tysięcy plus, po okresie 4 czy 5 lat daje sprzedająceu oszczędność około 10 tysięcy pln... Za zwykły przegląd w autoryzowanym serwisie.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ilość zegarków jest bez znaczenia.

Rotomat, jego używanie skraca okres między serwisami i zwiększa zużycie elementów.

 

Punkt.

 

Dokładnie.

Zegarek ma odchyłkę kilka/kilkanaście sekund na 24h, to i tak trzeba po kilku/kilkunastu dniach ustawić godzinę.

Rotomat to samo zło. :D

 

Jedyny przypadek w którym widzę ewentualny sens używania rotomatu to zegarek o wielu komplikacjach. Ustawienie dnia miesiąca i godziny nie trwa długo i nie nastręcza problemu. Ustawienie dnia miesiąca, dnia tygodnia, ewentualnie aktualnego miesiąca i fazy księżyca zajmie już dłuższą chwilę...


Małżeństwo i zegarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat rotomatow juz był (jest) i pojawia się co jakiś czas w różnych miejscach i podejścia są podobone do tych z tutejszej dyskusji i chyba każdy ma rację.

 

Ja osobiście lubię poranne ustawianie automatów i nakręcanie tych z ręcznym naciągiem więc rotomatu nie kupię nigdy, a przy okazji podzielam opinie o mniejszym zużyciu mechanizmu niepracujacego non stop zegarka.

Edytowane przez Balansujący Na Osi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oceanus na łące - dobre

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz tam na łące, czasu nie ma na foty i ciągle w przelocie  :D

Powiem tylko że jest super  :)

Świetny, kapitalnie indeksy prezentują się, gratulacje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.