Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
diesel

Nowe nabytki japońskie - chwalimy się tym, co udało nam się upolować

Recommended Posts

Dotarł prosto z Japonii. Miałem już nie kupować Seiko, ale ta firma nawet w morzu gówna potrafi wypuścić perełkę - miałem go na oku od momentu premiery, planowałem kupić wcześniej, ale covid popsuł plany. Sakura Watches dawało rabat 15% to w zeszłym miesiącu kliknąłem i tak oto kolejne Seiko w kolekcji...w tym morzu fekaliów jest jeszcze jeden, który pewnie kupię i na tym się zabawa z Seiko zakończy, no chyba, że znowu mnie zaskoczą. Tym zaskoczyli...na tyle mocno, że za jakiś czas napiszę recenzję, bo warto coś o nim skrobnąć...

P8043653.JPG

Tymczasem do mnie dotarł Stormtrooper 😍

IMG_1459p.jpg

..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

W dniu 4.08.2020 o 08:56, clusca napisał:

Zegarek piękny, ale te "kutasiki" mogli czym innym zastąpić. Trochę mi to przypomina polską grę komputerową, khmmm... Królewna Jebaczka. Link poniżej, tak w okolicach 5 minuty. BTW, ależ kiedyś trzeba było mieć wyobraźnię ;)

Dobre, nigdy o tej grze nie słyszałem. A kutasiki... Cieszę się, że nie tylko ja to widzę. Kilka razy przymierzałem się do jakiegoś starego kwarca od Seiko, ale nie byłbym w stanie przeboleć tego penisa na tarczy. Dla mnie „pass”. :)

13 godzin temu, tommly napisał:

Tymczasem do mnie dotarł Stormtrooper 😍

Sympatyczny , szkoda że tak mało popularny (no i wersji niewiele).

Za każdym razem jak mi gdzieś rzuci się w oczy wersja B-7 moje pierwsze skojarzenie to :

IMG_20200806_091026.jpg

Stąd zwą go Stormtrooper ;) A patrząc na GS przez @clusca widzę już tam tylko jedno :(

Edited by Krygo

4 godziny temu, brz napisał:

Dobre, nigdy o tej grze nie słyszałem. A kutasiki... Cieszę się, że nie tylko ja to widzę. Kilka razy przymierzałem się do jakiegoś starego kwarca od Seiko, ale nie byłbym w stanie przeboleć tego penisa na tarczy. Dla mnie „pass”. :)

1 minutę temu, Krygo napisał:

A patrząc na GS przez @clusca widzę już tam tylko jedno :(

Panowie, to nie moje skojarzenie, gdzieś kiedyś czytałem, jak się zegarkomaniacy naigrywali z tego. Zresztą nic złego nie miałem na myśli. Sam bym chętnie wszedł w posiadanie jakiegoś vintage Seiko Quartz Superior (to chyba właśnie te Superiory miały taki, albo podwójny znaczek). Może powielanie (w sensie, że jest ich tam więcej niż jeden) ich na tarczy GS jest lekką przesadą, ale mimo skojarzeń nic by mnie powstrzymało przed noszeniem takiego zegara :)

Nawiązując do stormtroopera - na HBO GO są chyba wszystkie części GW. Próbowałem 9 letniego syna przekonać do obejrzenia choć jednej części, ale zasypał mi za każdym razem ;) Mam na myśli te najwcześniejsze, bo ogólnie to GW bardzo lubi. Chyba nie ten poziom efektów specjalnych, jaki rajcuje dzisiejszą młodzież.

1 godzinę temu, Krygo napisał:

Ale tak było od zawsze i odkąd pamiętam, śmiano się z tego wzoru - nie tylko na tym forum :D . Dlatego ja uważnie wybieram modele do zakupu. Też niezbyt finezyjne u mnie, ale przynajmniej nie penisy :)

P6031239.JPG

1 godzinę temu, Krygo napisał:

Ale tak było od zawsze i odkąd pamiętam, śmiano się z tego wzoru - nie tylko na tym forum :D . Dlatego ja uważnie wybieram modele do zakupu. Też niezbyt finezyjne u mnie, ale przynajmniej nie penisy :)

P6031239.JPG

Haha, właśnie dlatego nie chciałem dotąd tu pisać o swoich kwarcowo-fallicznych przemyśleniach. Wiedziałem, że tego nie da się "odzobaczyć" i niektórzy będą smutni przez resztę życia. :)

1 godzinę temu, emiel napisał:

comment_CXLLNddDY5xTQcIbiwRSSqI4njQoXV8j.jpg

post-108913-0-27329400-1586680331.jpg

W dniu 4.08.2020 o 21:09, Carrot napisał:

@emiel, zapowiada się ciekawie🙂 Napiszesz co to, pokażesz coś więcej?

oczywiście, pani @Carrot poniżej zapraszam, jest napisane oraz jest pokazane. Mam nadzieję, że wystarczająco obszernie, gdyż nie mam zbytnio ręki do opisywania zegarków :)

To chyba piąte czy szóste podejście. W końcu wylądował na łapie. Teraz postanowiłem, że zostanie na dłużej. Jedno czego mi brakuje to większej opcji mikroregulacji - dosłownie 2 mm, ciekawe czy można by podmienić inne zapięcie. 9812a9cc27ef6454bd6db9a39db0df2c.jpg&key=fd2129460e27a569f76e13b3cc02b3dbb7844b88ec5d02bdd98aefa6a44e2296

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Edit: k&r*a, ja pi....

24 minuty temu, dudak napisał:

To chyba piąte czy szuste podejście

Z ang. persistent motherf****r :D 

post-108913-0-27329400-1586680331.jpg

Z ang. persistent motherf****r  
Stubborn chyba będzie pasowało lepiej

Time matters

W dniu 20.08.2020 o 15:57, MieszkoMieszko napisał:

Zamiast spb105

Fajny. Nowy egzemplarz ? 

Edited by Marak

Używka w perfekt stanie od kolegi@KRWISTY

W porównaniu do szwedzkiego egzemplarza z chrono24 co też mial być perfekcyjny w stanie... Aaaa tu nie ma nawet co porównywać

Wracam z urlopu a tu paczka czeka... Okazało się że to prezent który sobię zrobiłem na urodziny, które mam za 3 tygodnie... ;)

Citek przyjechał na bransie, wrzuciłem go narazie na ten pasek, docelowy będzie trochę później.

IMG_20200822_183330.jpg

IMG_20200822_182142.jpg

IMG_20200822_183424.jpg

Gratuję wszystkim nowych nabytków! :)

5 minut temu, karloss napisał:

Nawet dobrze wygląda na tym pasku ;)

Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero