Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość bialy009

Automat do 500zł... Co wybrać ???

Rekomendowane odpowiedzi

Gość bialy009

Witam serdecznie wszystkich :lol:

 

Stoję przed zakupem swojego pierwszego zegarka. Chciałbym na to przeznaczyć maksymalnie 500zł. Myślę, że za tą cenę warto rozważyć jakiegoś automata. I stąd moje pytanie jaką firmę wybrać ???

Po przejrzeniu kilkunastu sklepów internetowych oraz kilkunastu wątków na forum skłaniam się ku firmom SEIKO oraz TIMEX. Czy któraś z nich jest lepsza bądź gorsza ??? Jeśli tak to dlaczego i w jakich aspektach ???

 

Po głowie chodzą mi następujące modele:

 

TIMEX T2D921 TIMEX T2D921 czarny

 

400x400_t2d921.jpg

 

 

 

SEIKO SNKD97K1 50M AUTOMATIC Seiko SNKD97K1 50M Automatic

 

snd97k1-a.jpg

 

 

 

SEIKO 5 SPORTS AUTOMATIC SNDZ09K01 Seiko 5 Sports Automatic SNDZ09K01

 

img10302031937.jpeg

 

 

Póki co przypadły mi do gustu te 3 zegareczki. Co o nich sądzicie ? Jakie mają wady i zalety ???

Ten ostatni ma niestety tylko 12 miesięcy gwarancji co wydaje mi się podejrzane oraz to że jest tylko jeden na całym allegro i google ? Może zauważyliście inne "braki" ??? Proszę o pomoc bo jestem zielony :wink:

 

 

Myślałem też na SEIKO PRESIDENT ale jakoś ta niska cena mnie odstrasza ??? Czy nie powinna ???

 

Seiko President Grey

 

seiko-5-president-automa_265.jpg

 

 

 

Z góry wielkie dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych trzech wybrałbym ostatniego. Timex odpada. drugi seiko spokojnie nadaje się do pływania. 12-sto miesieczną gwarancją bym się nie przejmował.


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bialy009
Z tych trzech wybrałbym ostatniego. Timex odpada. drugi seiko spokojnie nadaje się do pływania. 12-sto miesieczną gwarancją bym się nie przejmował.

A z jakich powodów TIMEX odpada ??? Kiepskiej klasy zegarki produkują ?

(zdjęcia PRESIDENTa dodałem w trakcie także ostatni miał być SNZD09K01)

 

I jeszcze jedno pytanie. Czym taki zegarek SEIKO w cenie 300zł. różni się od zegarka SEIKO za 500zł. oprócz wyglądu ??? Bo jeśli jest to kwestia wyglądu to myślę, że nie warto płacić 200zł. drożej jeśli same wykonanie i podzespoły są takie same ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bialy009

Czy móglby mi ktoś coś jeszcze podpowiedzieć ??? :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szymon

Timex odpada moim zdaniem, bo od niedawna produkuje zegarki mechaniczne i jak słyszałem nie sprawują się one najlepiej.

 

Seiko to bardzo dobra i porządna firma, ceny nie są zbyt duże więc myślę że warto kupić.

 

Na Twoim miejscu porozglądałbym się jeszcze w ofercie Adriatici - sam mam mechaniczną Adriaticę z i jestem bardzo zadowolony.

 

Pozdrawiam,

Szymon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szymon - Timex produkuje zegarki mechaniczne od bardzo dawna. Historia sięga aż 1850 roku. Jednak pod marka Timex pierwsze zegarki pojawiły się w 1951. Nie jestem pewien dat, ale nawet kilkuletnia pomyłka nie pozwoli twierdzić, że "od niedawna"Poczytaj, a potem opiniuj :wink:

 

drugi i trzeci seiko to fajne "codzienne" modele. Do garniaka nie założysz, ale do innych strojów zupełnie ok. Dobry, prosty, dość niezawodny i łatwy w naprawie mechanizm. Weź seiko. Inne mechaniki w tej cenie to raczej marna jakość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szymon

No to przepraszam że wprowadzam w błąd, ale zawsze jak spotykałem się z Timexem, to był to kwarc, i pierwszy zegarek Timexa, który widziałem że był mechaniczny , to był właśnie ten który kolega pokazał wyżej.

 

Przepraszam za pomyłkę :smile:

Na drugi raz będę wiedział.

 

Jednak co do jakości tego Timexa to nie jestem przekonany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bialy009

No a jaki zegarek byłby "uniwersalny" pod względem stroju ??? Na co dzień w pracy jestem właśnie "pod krawatem" wieczorami znowu raczej na sportowo. Czy kierować tu się bardziej wyborem pasek/bransoleta ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szymon - Timex produkuje zegarki mechaniczne od bardzo dawna. Historia sięga aż 1850 roku. Jednak pod marka Timex pierwsze zegarki pojawiły się w 1951. Nie jestem pewien dat, ale nawet kilkuletnia pomyłka nie pozwoli twierdzić, że "od niedawna"Poczytaj, a potem opiniuj :wink:

 

drugi i trzeci seiko to fajne "codzienne" modele. Do garniaka nie założysz, ale do innych strojów zupełnie ok. Dobry, prosty, dość niezawodny i łatwy w naprawie mechanizm. Weź seiko. Inne mechaniki w tej cenie to raczej marna jakość.

 

Pozwole sie nie zgodzic. A Orient np?


Zadna praca nie hanbi, ale kazda meczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bialy009

Byłem właśnie u kolegi w sklepie z zegarkami i odradzał mi automata w tak niskiej cenie na rzecz zegarków CITIZENA Eco Drive. Co o nich sądzicie ? Czy rzeczywiście lepiej kupić CITIZENA ECO DRIVE od taniego SEIKO ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbyszke racja - pogeneralizowałem sobie. Dobry Orient nie jest zły.

Biały - Citizen oferuje dobre kwarce. Bez zarzutu. Jednak Seiko (i Orient i nawet Citizen mechaniczny) w tej cenie nie sa złym wyborem. Pytasz - ja wybrałbym mechanika - bo takie zdecydowanie wolę. Co wyberzesz Ty - tylko ty znasz odpowiedź. (pewnie kolega w sklepie z zegarkami ma takie citizeny :mrgreen: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Byłem właśnie u kolegi w sklepie z zegarkami i odradzał mi automata w tak niskiej cenie na rzecz zegarków CITIZENA Eco Drive. Co o nich sądzicie ? Czy rzeczywiście lepiej kupić CITIZENA ECO DRIVE od taniego SEIKO ???

 

Citizen Eco Drive ma pewna zalete - jest to oryginalna konstrukcja - zegarek kwarcowy - zrodlo pradu to ogniwo fotoelektryczne (czyli "ladowany sloncem"). Zegarek dla zorientowanych ekologicznie. W srodkowej Szwecji nie za bardzo sprawdza sie w zimowej polowie roku - za malo swiatla, zeby chodzil bezproblemowo, bez zwracania na oswietlenie uwagi.

 

Pewnym rodzajem odpowiednika u Seiko jest Kinetic - ale to juz troche drozsza sprawa.


Zadna praca nie hanbi, ale kazda meczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich,

Tydzień temu kupiłem w Warszawie na Mokotowie zegarek Adriatica 8118 na 2824.1 za dokładnie 706 złotych. W końcu "swiss made", elegancki design, no i ta dobra ETA. Dobra, choć wciąż ją sprawdzam, bo na cztery doby zrobiła mi 3 sekundy: z -2,0 4 sierpnia o 21:00 do +1,0 8 sierpnia do 21:30. Mogę polecić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Przychylam się do opinii Zdrokera. W końcu Swiss Made ETA 2824., szafirowe szkło, stal.Porydnz sikor w tej cenie.

 

Pozdrawiam


"a w zegarach płynie krew..."

 

waglewski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porządny - coś mi klawiatura się przestawia :oops:


"a w zegarach płynie krew..."

 

waglewski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rozbójnik

Nie wiem czy dokładnie przeczytałeś opis tego TIMEX'a ...

 

- Dokładność wskazań mieści się w zakresie +/- 40 sekund na dzień

 

Czyli ponad 4 min na tydzień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem czy dokładnie przeczytałeś opis tego TIMEX'a ...

 

 

 

Czyli ponad 4 min na tydzień.

 

Pozwolę sobie odgrzać kotleta i napisać kilka słów o tym Timexie. Otóż mam takiego Timexa od ponad roku (tylko z białym cyferblatem) i...... nie mogę złego słowa napisać o tym zegarku!!! Odchyłka dobowa to max. 5s!!! Wynik jest rewelacyjny!!! Koperta i bransoleta z nierdzewki, nawet dobre szkiełko, tylko ta lupka na datowniku trochę festyniarska ale ogólne wrażenie jest bardzo pozytywne. Miałem Orienta i posuł się po kilku latach. Seiko 5 mojego kumpla skorodowało przy dekielku bo koperta nie ze stali tylko z jakiegoś dziadoskiego stopu.... Zatem nie dajmy się ponosić opiniom nawet z tego zacnego forum, bo część osób nawet Timexa na oczy nie widziało, ale pisze takie rzeczy!!

 

 

Pozdrawiam!


Dobry zegarek nie jest zły!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość feleksc

i dobrze piszesz seikacze sa przereklamowane

Timex górką!

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na co dzień w pracy jestem właśnie "pod krawatem" wieczorami znowu raczej na sportowo.

 

Orient chyba by się tu ładnie wpasował. Na pasku oczywiście.


Można bez końca patrzeć na ogień, wodę i parkującą kobietę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.