Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

themsg

ALBATROS co to jest za marka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość andree

Zdziwienie moze budzic fakt tej Miyoty OS 20 w tym zegarku.Zegarki produkowane w Chinach co jest chyba oczywiste .Koperty ze stopu aluminium.Chrom na kopercie wytrzymuje jakies dwa -trzy lata.Nie jest to podrobka ale tani chinski zegarek (w tym przypadku o ile to prawda z dobrym mechanizmem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albatross marka należy do MR jakość jak za te pieniądze ok. Wszystko rzeczywiście działa. Wartość rynkowa 150 zł


// Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem taki na Allegro , rzeczywiście w środku miyota os 20 , dałem 120 zł . Jeśli chodzi o design, jest niezły , natomiast jakość wykonania - made in China . Wszystko działa ok , koperta zaczęła się wycierać po 1 mies. użytkowania . Ale myślę , że to zegarek wart swojej ceny, a Albatross to chińska ''marka'' , podobnie jak Perfect .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mbubu
:blink: Albatros to marka należąca do polskiej firmy. Siostra/brat Bisseta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się ale to nie są polskie zegarki tylko chińskie lecz z wyższej pólki . Firma MR je poprostu przywozi z Chin ;> .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Blaz

Na razie Chińczycy nie wytworzyli wyższej półki. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na razie Chińczycy nie wytworzyli wyższej półki. :P

 

Otóż mylisz się Pan, Panie Blaz. Dam Ci przykłady:

 

post-7231-0-53424300-1331119050.jpg post-7231-0-46954000-1331119052.jpg post-7231-0-18934300-1331119054.jpg

 

post-7231-0-10173500-1331119056.jpg mpic2008523164833901pe6.th.jpg post-7231-0-26454800-1331119061.jpg

 

post-7231-0-17425900-1331119063.jpg post-7231-0-75101900-1331119070.jpg

 

wyjaśniam, że nie są to popularne na polskich bazarach dziurbilony, a najprawdziwsze tourbillon'y. Pytanie: czy złoty zegarek z najprawdziwszym inhouse'owym Tourbillon'em to już jest wyższa półka, czy jeszcze nie? Potrafisz sobie wyobrazić dajmy na to Polporę w takiej specyfikacji? A może taką z najprawdziwszysm repeater'em?:

post-7231-0-45740700-1331119072.jpg post-7231-0-18730400-1331119076.jpg post-7231-0-38743500-1331119080.jpg

 

Doradzam rozwagę w lekceważącym wypowiadaniu się na temat Chińczyków i ich wyrobów, bo to i ludzie niezwykli i kraj ogromny i bardzo zaskakujący. Pogrzeb trochę w internecie, a będziesz bardzo zdziwiony. Możesz zacząć od tej strony: http://seagullwatch.com jest wprawdzie po chińsku, ale zaręczam, że wiele się z niej dowiesz.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Blaz

Otóż ja to wiem kolego. :P Mało tego: napisałem recenzję zegarka innej firmy chińskiej: Alpha. Mało tego: wrzuciłem już dosyć dawno link do chińskiego podforum watchuseek. Tylko że jest małe ale. Na razie są dwie, trzy firmy chińskie, które coś tworzą. Reszta, znakomita reszta to odtwórcy, małe szopki i ręce więźniów w obozach pracy. Które zegarki i mechanizmy widzi w zegarkach Polak? Przedstawione przez Ciebie czy te najprymitywniejsze? Wiesz dobrze. Chodzi o proporcję Kolego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Otóż ja to wiem kolego. :P Mało tego: napisałem recenzję zegarka innej firmy chińskiej: Alpha. Mało tego: wrzuciłem już dosyć dawno link do chińskiego podforum watchuseek. Tylko że jest małe ale. Na razie są dwie, trzy firmy chińskie, które coś tworzą. Reszta, znakomita reszta to odtwórcy, małe szopki i ręce więźniów w obozach pracy. Które zegarki i mechanizmy widzi w zegarkach Polak? Przedstawione przez Ciebie czy te najprymitywniejsze? Wiesz dobrze. Chodzi o proporcję Kolego.

 

Masz rację, że chodzi o proporcje. Ja rozumuję tak: czym jest wyższa półka? Odpowiadam sobie, że jest to produkt ekskluzywny, znacznie odbiegający od taniej masowej produkcji. W przypadku produkcji w Chinach proporcje są jakie? Jeden Sea-gull przypada na ile sztuk tego zegarkowego chłamu, który zalewa świat... sam nie wiem na miliard? W moich kryteriach to ekskluzywny produkt. Czy można powiedzieć, że to wyższa półka? Ja twierdzę, że można. A Ty oczywiście masz prawo przekonywać i mnie, i siebie że jest inaczej, jeśli oczywiście Ci się chce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stan mej wiedzy na temat czasomierzy z Cin :

1. Perfect

2. Albatross

3. Timemaster

4. Orkina

5. Olipai

6. Rubicon

7. Bisset

8. Pierre Ricaud

 

Rubicon i Bisset są już całkiem niezłej jakości , reszta zdecydowanie odbiega od pozostałych .

Zastanawiam się nad dopisaniem do tej listy Casio ... Otóż kupiłem pewnego miłego dnia chronograf Casio Edfice , jakość super lecz jedyne , co razi w oczy to napis na denku : ''cased in China'' :D

 

Jeśli znacie jakieś inne zegarki zza Wielkiego Muru , podzielcie się opinią , to wiele da temu znakomitemu forum :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę bronił bo dostałem i mam Pierre Ricauda w Automacie i już 3 rok i śmiga, że aż miło, odchyłki minimalne, nic się nie ściera (pozłacany) błyszczy sie jak nóweczka i jestem bardzo zadowolony pomimo tego że chiński ;) Trzy mocne gleby zaliczył nic nie odpadło, czasami ise nawet zastanawiam czy to ja mam szczęscie czy mi sie taki DOBRY model trafił :)


Im mniej wiesz, tym dłużej żyjesz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość feleksc
4. Orkina

5. Olipai

 

to jedna firma,

i wcale tak nie odbiega od ubogich krewnych made in swiss(a jakich to nie napisze bo nie chce wojny :lol: )

tu masz zdjecia pogladowe:

 

http://zegarkiclub.pl/forum/index.php?showtopic=21535

 

-nie jest zle dalej działa odchyłka chodu +/- (czy lezy/czy noszony)

to jakieś 30 sek na dobe

:lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość feleksc
post-0-0-16735000-1331120584.png<

post-0-0-21199200-1331120576.jpg

post-0-0-59953000-1331120576.png

post-0-0-75968900-1331120583.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Blaz

Chińczycy wysysają takie ilości stali z całego świata, że raczej na ich deficyt nie narzekają. :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość feleksc
Ten Olipai napewno jest wykonany ze stali ?

 

nie,na moje oko nie jest

najlepiej prezentuje sie tarcza

reszta mocno chinska,

choc cena do stu złotych -ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yasiooo

Nie będę zakładał nowego tematu i podepnę się pod ten. Co sądzicie o tym wyrobie?

albatros

albatros

Wiadomo że zmałpowany design (choć mnie to akurat nie przeszkadza) ale ujeła mnie ta wypukła pleksa i ogólnie uroda tego zegarka. Kurcze, gdybym miał 200zł to kto wie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba bym wolał poczekać dołożyć jeszcze 150 200 i kupić pierwowzór. Akurat ten model nie przemawia do mnie.


FORZA Robert!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z nick555, zdecydowanie dołóż i kup pierwowzór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko sea gull produkuje tourbilony.

Chińczycy wzieli się ostro do roboty i zaczynają mieć własne mechanizmy - choć te z wyższej półki jakoś dziwnie podobne do JLC z rezewą chodu.

Aktualnie produkowane tourbillony to

Beijing TB01-2 - tourbillon w tytanowej klatce

Liaoning 5010

Shanghai - dwa tourbillony na raz dodatkowo wykonujące pełen obrót w 12 godzin, podobne nieco do mechanizmu UN "Freak" :P

Sea-Gull ST80

Dixmont DG-8000

 

Tu stronka o ST80 (niestety w oryginale) :wacko:

 

http://www.tjseagull.com/jx.asp

 

Tylko patrzeć kiedy sami zaczną się podrabiać :P:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio na giełdzie staroci były naprawdę ładne Atlantiki w cenie 200-250 zł. Może nie nowe, ale zdecydowanie wolałbym Atlantica, bądź co bądź kultowy zegarek za niewielką cenę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość feleksc

nie jest zły,mnie tylko ciekawi co to za werk 20 kamieni?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yasiooo

No właśnie co to za werk...Atlantic, piękna rzecz, ale w stanie NOS ciężki do ustrzelenia nie mówiąc o cenie. Renowacja to z kolei właściwie produkcja nowego zegarka, a tu nagle taki Rubicon się napatacza. Może nie jest taki zły (mam Olipai'a i nie narzekam). Te dylematy zegarkowe potrafią wykończyć :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o to czy nie jest taki zły. Atlantic w takiej wersji jest zegarkiem tak do bólu klasycznym czy wręcz kultowym że ten Rubicon powinien wywołać zadymę niczym przesławna MM i Pam.


FORZA Robert!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.