Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość McIntosh

Historia IWC i dużo więcej

Rekomendowane odpowiedzi

Gość McIntosh

Witam serdecznie.

Jakiś czas temu wspominałem na forum, że przebudowuję stronę internetową. Oto dotychczasowy efekt mojej pracy...

 

http://www.iwc.com.pl

 

Na ten moment skończyłem pisać historię uzupełnioną o wiele informacji, których w poprzedniej wersji brakowało. W niedługim czasie przystąpię do prac nad kolejnymi elementami serwisu. Będzie co czytać i oglądać (część materiału to prawdziwe rarytasy niepublikowane do tej pory w necie nawet w wersji anglojęzycznej) więc już teraz zapraszam do odwiedzania strony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie napisane - ciekawie, sporo faktów.

Takie informacje w zupełnie innym świetle stawiają akcję edycji modeli nawiązujących do historii - zwłaszcza gdy jest to związane z powrotem do własnych mechanizmów (i to nowoczesnych). To powrót do źródeł i wartości a nie akcja marketingowa "jesteśmy z Wami już 140 lat".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Dzięki za dobre słowo. Na podstronie "Pasja" przygotowałem suplement do historii tak więc można pooglądać fotki zegarków które opisałem. Niektóre ze skanów są dość unikatowe jak np. mechanizm GC z 1890 roku czy dokumentacja z urzędu patentowego. Warto zajrzeć :smile:.

 

Pozdrawiam

Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zarąbiasta jest ta Twoja strona.Jest juz w moich ulubionych :mrgreen: .

Dzięki.. :grin:


pzdr.

rossi77

 

"...moja rada jest taka- łagodna droga,to łagodny sposób..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh
Zarąbiasta jest ta Twoja strona.Jest juz w moich ulubionych :mrgreen: .

Dzięki.. :grin:

 

Dzięki :smile:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetna strona! Mariusz proszę o więcej! Pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Co prawda strona nie jest jeszcze skończona, ale dzięki za dobre słowo :smile:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli chciałbys to bede mogł ci wysyłac zdjecia iwc ktore przyjmujemy do napraw ,niektore to bardzo ciekawe egzemplarze

 

pozdrawiam


zegarmistrz norbert żukowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh
jezeli chciałbys to bede mogł ci wysyłac zdjecia iwc ktore przyjmujemy do napraw ,niektore to bardzo ciekawe egzemplarze

 

Dzięki. Jasne, chętnie tym bardziej, że taki materiał mógłby być pomocny przy niektórych opisach.

 

Tymczasem zmodyfikowałem podstronę "Pasja" i w opracowaniach zamieściłem ciekawy artykuł z Horological Journal na temat historycznych zegarków dla pilotów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby udało Ci się zdobyć prezentację Kurta Klausa o wiecznym kalendarzu, którą prezentował dwa lata temu na spotkaniu Klubu, to mógłbyś wykorzystać ciekawe zdjęcia i informacje do rozbudowy strony. Bardzo dużo interesujących rzeczy było wtedy podanych.

Z tego co pamiętam, tą prezentację ktoś miał zgrać od Kurta, może warto zapytać Władka.

A poza tym, to dobrą robotę robisz :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh
Jakby udało Ci się zdobyć prezentację Kurta Klausa o wiecznym kalendarzu, którą prezentował dwa lata temu na spotkaniu Klubu, to mógłbyś wykorzystać ciekawe zdjęcia i informacje do rozbudowy strony. Bardzo dużo interesujących rzeczy było wtedy podanych.

Z tego co pamiętam, tą prezentację ktoś miał zgrać od Kurta, może warto zapytać Władka.

A poza tym, to dobrą robotę robisz :smile:

 

Dzięki. Zapytam Władka o tę prezentację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładna strona

Czekam z niecierpliwością na efekt końcowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh
Bardzo ładna strona

Czekam z niecierpliwością na efekt końcowy

 

Dzięki. Niestety do końca jeszcze dłuuuga droga. Nad stroną pracuję w wolnych chwilach, a że nie mam ich zbyt wiele, to jest jak jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Na internetowej stronie Purystów, pojawił się ciekawy wywiad z Kernem. Podaję link...

 

http://interviews.watchprosite.com/?show=n...;fi=112&s=0

 

Cieszy mnie jego trzeźwe spojrzenie na rzeczywistość. Widać, że firma nie zadowala się dotychczasowymi osiągnięciami, ale chce osiągać wyższy poziom. Świadczy o tym wypowiedź Kerna który stwierdził (odnosząc się do jazdy sportowym samochodem), że kiedyś, chociaż IWC było mocną firmą, to jechało na 1 biegu, dzisiaj jedzie na 3, ale do 6 jeszcze daleko. No nic, w takim razie czekamy na ten 6 bieg ;). Dobrze też, że producent z Schaffhausen nie ma zamiaru zwiększać produkcji i chce pozostać niszowy. Reasumując, wszystko idzie we właściwym kierunku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

Jakiś czas temu wspominałem na forum, że przebudowuję stronę internetową. Oto dotychczasowy efekt mojej pracy...

 

<a href="http://www.iwc.com.pl" target="_blank">http://www.iwc.com.pl</a>

 

Na ten moment skończyłem pisać historię uzupełnioną o wiele informacji, których w poprzedniej wersji brakowało. W niedługim czasie przystąpię do prac nad kolejnymi elementami serwisu. Będzie co czytać i oglądać (część materiału to prawdziwe rarytasy niepublikowane do tej pory w necie nawet w wersji anglojęzycznej) więc już teraz zapraszam do odwiedzania strony.

 

Ja wiem, ze mamy rok 2010, ale link Twojej strony internetowej nie dziala, a bardzo bym chciala, zeby dzialal.... :)

Gdzie ewentualnie mozna cos wiecej na temat historii IWC poczytac?

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem, ze mamy rok 2010, ale link Twojej strony internetowej nie dziala, a bardzo bym chciala, zeby dzialal.... :)

Gdzie ewentualnie mozna cos wiecej na temat historii IWC poczytac?

 

Pozdrawiam.

 

Nie działa bo McIntosh musiał usunąć stronę. IWC coś się do niego doczepiło.

Napisz do niego PW to może prześle Tobie trochę materiałów.

 

W sumie sam bym sobie poczytał :)

McIntosh jakby co to ja poproszę trochę wiadomości o IWC :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie działa bo McIntosh musiał usunąć stronę. IWC coś się do niego doczepiło.

Napisz do niego PW to może prześle Tobie trochę materiałów.

 

W sumie sam bym sobie poczytał :)

McIntosh jakby co to ja poproszę trochę wiadomości o IWC :)

 

Oj.... a to paskudnie brzydko!

Zamiast sie cieszyc, ze ktos ich lubi to sie doczepili? :):)

 

No to nic. Pojde zebrac na PW....

 

Dziekuje za informacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Tak jak napisał Tomek, większość moich opracowań, które były na stronie internetowej o IWC, zostały przeniesione na Chronos24. Obecnie oprócz Chronosa, koncentruję się jeszcze na swoim autorskim projekcie o firmie Vacheron Constantin.

 

http://www.vacheronclub.pl/

 

Jeżeli interesuje Cię tematyka związana z tym producentem, to zapraszam do odwiedzania strony. Akurat to, co dla IWC stanowiło problem (domena i zdjęcia), w przypadku Vacherona okazało się do przejścia z czego bardzo się cieszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał Tomek, większość moich opracowań, które były na stronie internetowej o IWC, zostały przeniesione na Chronos24. Obecnie oprócz Chronosa, koncentruję się jeszcze na swoim autorskim projekcie o firmie Vacheron Constantin.

 

http://www.vacheronclub.pl/

 

Jeżeli interesuje Cię tematyka związana z tym producentem, to zapraszam do odwiedzania strony. Akurat to, co dla IWC stanowiło problem (domena i zdjęcia), w przypadku Vacherona okazało się do przejścia z czego bardzo się cieszę.

 

Tapety padły na Twojej stronie o VC :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Tapety padły na Twojej stronie o VC B)

 

Faktycznie, padły. Dzisiaj to poprawię. Dzięki za info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.