Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość gr3gi

Prosze o pomoc w ustawieniu

Rekomendowane odpowiedzi

Gość gr3gi

Witam ostanio dostałem w prezencie cos takiego

 

http://img46.imageshack.us/my.php?image=pu...lacstrapzd9.jpg

 

i nie moge ustawic na nim alarmu .Mam do niego instrukcje pisze na niej

Analogue type Series PF3 (cal.7t62 Ym62)

moze mi ktos podac jakas dobrą instrukcje jak co i jak mozna na nim ustawic

Do tej instrukcji cos dostałem stosują sie krok po kroku nie moge ustawic alarmu

i o co chodzi z chronografem i tachometrem .

 

wczesniej byl zegarek pokazywał godzine i tyle a teraz takie pierdoły czlowiek zachodzi w glowe jak to ustrojstwo ustawić

 

jak by mi ktos pomógł ustawić go lub napisac krok po kroku jak sie go ustawia to byłbym

wdzięczny

 

prosze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proszę tutaj alarm.

 

chronograf to po prostu stoper a tachymetru i tak nie będziesz używał :wink:

 

http://www.zegarkiclub.pl/forum/viewtopic....ghlight=#315475


Jedyne czego nie można zrobić, to nie można myśleć, że czegoś nie można zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gr3gi

Postepowałem juz wg tej instrukcji wczesniej ją znalazłem i tez nie daje rady nie udaje mi sie zsynchronizowac obu zegarków tym przyciskiem .Jak robie to normalnie manualnie ustawiam godzine to moge ustawić , ale jak ustawie alarm to nic sie niedzieje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trochę nie wiem dlaczego nie udało się zsynchronizować zegarków, co się dzieje kiedy naciskasz dolny przycisk przy odciągniętej koronce, jeżeli przesuwa się wskazówka na małej tarczy to wystarczy ustawić je tak samo jak wskazówki na dużej tarczy - chyba, że coś jest nie tak, jakaś usterka - napisz konkretnie co się dzieje kiedy próbujesz ustawić. Zobaczymy czy gdzieś popełniasz błąd, czy zegareczek jest spsuty :)


Jedyne czego nie można zrobić, to nie można myśleć, że czegoś nie można zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gr3gi

W tym momencie na tarczy chodzą sek na malej i sek normalnie w zegarku

odciagam raz koronke i naciskamy dolny przycisk to zatrzymuje się sek na głównym jak naciskam to przeskakuje dalej tak jakby to raczej stoper był......

zeby ustawić alarm robię tak naciskam górny przycisk (zatrzymuje sie sekundowa główna pozniej dolny robi obrót zatrzymuje sie na 12 i pozniej odciagam koronke 2 razy i wtedy moge dolnym przyciskiem zmieniac minutowa i godzinna na małych tarczach. tylko ze jak to ustawie niby alarm to nic sie nie dzieje .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak jakby to raczej stoper był

 

i tak właśnie jest, sekundnik jest na małej tarczy, duży sekundnik to stoper, który nie wiadomo dlaczego cały czas pracuje. Wyłącz go - jeżeli ciągle chodzi naciśnij górny (raz) a potem dolny- powinna ustawić się na 12 godz.

 

jeżeli tak jest teraz możesz zacząć ustawiać alarm zgodnie z instrukcją, jeszcze jedna uwaga. Alarm ustawiasz kiedy koronka jest odciągnięta raz a godzinę ustawiasz jak koronka jest odciągnięta dwa razy.

 

Najpierw ustawiasz godzinę (koronka odciągnięta dwa razy)

Potem dociskasz koronkę

Potem znowu ją odciągasz (raz) i ustawiasz alarm

Potem dociskasz i czekasz (nic już nie ró:)

 

Pamiętaj że alarm działa do dolnego zegarka, którego nie widzisz przy ustawionym alarmie , dlatego musisz ustawić taką sama godzinę na dużej tarczy, inaczej alarm zabije nie w czas.

 

Spróbuj i napisz co się stało


Jedyne czego nie można zrobić, to nie można myśleć, że czegoś nie można zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gr3gi

i wlasnie patent polega na tym ze jak tak zrobie to pozniej przy odciągnietej raz koronce i naciskaniu 2 przycisku nie moge przestawić wskazuwek na małych tarczach zeby sie do nich dobrac musze spowrotem odciagnąc 2 razy koronke i 2przyciskiem trzmajac one sie przestawiaja

 

Pytanie teraz czy ten zegarek wogóle posiada alarm . Bo nie wierze zeby to było aż tak skomplikowane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mechanizm 7T62 posiada alarm, przynajmniej w seiko :grin: ,

 

czyli rozumiem , że przy odciągniętej raz koronce naciskasz dolny przycisk a tu nic :cry:

no to nie dobrze, albo faktycznie występują te mechanizmy bez alarmu albo zegareczek jest zepsuty

 

nie widzę innej możliwości


Jedyne czego nie można zrobić, to nie można myśleć, że czegoś nie można zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gr3gi

Dzieki wielkie za pomoc bo widze ze nic nie wymyslimy moze ten model jest jakis nowszy i nie ma alarmu moze to druga na tym sie ustawia inny czas lub cos takiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.