Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

STARUSZEK

Wizyta na ul. Brackiej Pracownia Czasu

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Mbubu

JAkis tydzień temu spytałem w kilku miejscach ile kosztuje przeglad zegarka Tissot z mechanizmem VJ 7750. W 4 zakładach podano mi cene 500zł. W jednym 200.

200 to wspominany juz na forum zakład z Poznania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

No to niezły kwas :/. A ja miałem oddać na Bracką swojego Inge Vintage na wymianę szkiełka po tym jak uszkodziłem antyrefleks. Ostatecznie postanowiłem sprawę załatwić w Szwajcarii i teraz widzę, że to była dobra decyzja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość WooWoo

A ja parę miesięcy temu oddałem do czyszczenia Breitlinga u Pieśkiewicza w Wawie i kosztowało mnie to chyba ok. 250 PLN.

 

Warto jeszcze zapytać w salonie Kruka na Pl. Konstytucji - jest tam na piętrze serwis prowadzony osobno przez bardzo sympatycznych ludzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę polecić serwis Dolińskich we Wrocławiu.


"Zdziwiło was, panowie, żeście usłyszeli z moich ust słowo "Bóg", lecz zapewniam was, że pojęcie Boga i cześć jaką mam dla niego opieram na podstawach tak pewnych jak prawdy z dziedziny fizyki." - Michael Faraday

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle, ze tam cena będzie podobna jak w Pracowni Czasu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja miałem oddać na Bracką swojego Inge Vintage na wymianę szkiełka po tym jak uszkodziłem antyrefleks.

Możesz dokładniej opisać o co chodziło z tą powłoką AR. Jakaś rysa, czy to możliwe? Przetarcia w trakcie normalnego użytkowania? Czy może błąd w technologi jej nałożenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj odebralem Fortisa od ... Głowackich - razem z teleskopami konserwacją i poprawioną wskazowką GMT - bo szwankowala ( odkręcone śrubki od kola - nie mozna bylo za kazdym razem przestawic wsk. gmt za pomocą korony w pierwszej pozycji ) więc - wszystko na razie jest ok. zegarek chodzi na razie dokladnie , teleskopy nie wymienione !!! choć nawet na gwarancji ktorą dostalem - są zaznaczone ze do wymiany !!! - przejdę sie jeszcze do Nich - żaden problem -zobaczę co powiedzą :mrgreen: zaplacilem 200 PLN - uslyszalem ze po raz pierwszy Jeden z Braci widzial taki werk - coż - zapewne starych modeli widywali na tony - na razie ogolnie jest ok. poza teleskopami !!! zobaczę przez weekend - moze coś sie zmieni :roll:


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh
Możesz dokładniej opisać o co chodziło z tą powłoką AR. Jakaś rysa, czy to możliwe? Przetarcia w trakcie normalnego użytkowania? Czy może błąd w technologi jej nałożenia?

 

Nie, nie dopatrywałbym się tutaj błędu producenta. To przez moją nieuwagę stało się to, co się stało. Wysiadając z samochodu przejechałem zegarkiem po karoserii. Na szczęście koperta nie ucierpiała i nadal jest w stanie idealnym, wolnym od rys. Szkiełko niestety nadaje się tylko do wymiany. Muszę być bardziej uważny choć teraz to już problem rozwiąże się sam, bo zrobiło się zimno więc rękaw marynarki czy swetra powinien dobrze chronić zegarek w takich sytuacjach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzewam kotleta... bo rozważam pewien wariant...

czy coś w temaci opinii odnośnie Pracowni czasu(obecnie wiejska nie bracka) się zmieniło ... ????

 

czekam na fortisa.. i zapewne będzie temat serwisu .. już wiem że serwis Valjuxa będzie w granicach 800-1000 PLN!!!

Po zapytaniu odnośnie WR po serwisie (miałem wczesniej marineraz z takim samym WR i nurkowałem do 10m spokojnie) otrzymałem informację że to chrono więc ostrożnie (to już jakaś informacja że pewności nie ma co do jakości wykonanej pracy)

 

jakies świeże opinie?


---------------------------------------------------

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście tez nie mogę polecić tego miejsca! Moja przygoda zaczęła sie na Brackiej a skończyła na Wiejskiej! Kupując mój pierwszy lepszy zegarek Fortisa na Valjuxe postanowiłem go oddać na serwis! Oczywiście pierwsze pytanie było gdzie?! Przejeżdżając obok pracowni Czasu pomyślałem może tu! Wszedłem i dowiedziałem sie ze są autoryzowanym serwisem Fortisa, pan zrobił na mnie dobre wrażenie wiec pomyślałem, ze zostawię go! Koszt to było 500zl! Ale nie myślałem, ze będę tam wracał chyba 5 lub 6 razy zawsze było coś nie tak :( skończyło sie na tym ze po ostatnim odebraniu nie sprawdziłem go dokładnie bo w medzy czasie nabyłem nowe sikory i tobyl błąd! Okazało sie, ze zegarek sie nie nakręca na ręku! :( osobiście nie mogę polecić samego zakładu! Ale obsługa była miła! Na Maly plus może tez być, ze raz sie nie wyrobili na termin to wysłali mi go kurierem za granice! Podsumowując miło wejść, porozmawiać, obejrzeć i wyjść na serwis nic nie zostawiać!


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ćwiczył ktoś jakis sensowny serwis fortisa w Niemcach albo Swiss???

Większość zegarków wysyłałem z reguły za granicę bo z reguły byl serwis centralny.. w tym przypadku jest masa .. w samym Berlinie chyba 5...

jakieś doświadczenia


---------------------------------------------------

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.