Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

piotrek148

Orient vs Seiko

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba tego Orienta widziałem niedawno w bazarku za ok. 5 stówek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Sun&Moona na tym samym werku, kupiony jako nowy dwa lata temu, póki co absolutnie bez zarzutu. Jedyną istotną wadą samego mechanizmu jest brak quicksetu dla zmiany dnia tygodnia, a jedynie dla daty, co potrafi być denerwujące. Do tego brakuje stop - sekundy i dokręcania, sam mechanizm jest zatem dość mocno okrojony z bajerów. Jednocześnie uważam że jego cena pozwala przymknąć oko na mankamenty i cieszyć się niezawodnym, świetnie wykonanym zegarkiem. Dla jednozegarkowca świetny wybór, przy większej kolekcji i braku rotomatu staje się uciążliwy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Seiko mam, na razie x2 - SUN023P1 i świeży ZNKM97, który czeka na pasek i wydaje mi się, że na tym się nie skończy. Kiedyś, zanim tu trafiłem to wydawało mi się, że to taka byle jaka marka. Oczywiście mocno się zdziwiłem, gdy przyjrzałem się GSom i Marinmasterom. Co do Orienta, to ciągle nie mogę się przekonać, ale myślę, że kiedyś sprawię sobie jakiegoś OSa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam w tym momencie 2 seiko - obydwa na 6r15 i Orient Ray który kosztował 1/6 tego co SDGM jest lepiej wyregulowany niż sporo droższy Seiko. Wg mnie to nie umniejsza Seiko ale nobilituje Orienta, jeżeli ktoś go uważa za gorszego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.