Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
sprocket

Casio Protrek

Rekomendowane odpowiedzi

Mam podobny dylemat - co lepsze Suunto czy ProTrek.

Pod pewnymi względami Sunnto to idealne zegareki: duży, czytelny wyświetlacz, minimalistyczny styl koperty.

To co mnie powstrzymuje przed kupnem zegarków tej firmy to dość skomplikowana obsługa, dziwna wodoszczelność, brak panela słonecznego i synchronizacji czasu.

Pro Trek ma lubiane prze ze mnie funkcje więc pewnie wybrałbym jego ;)

 

Chciałbym przekonać się jak prezentują się na żywo nowe Suunto Terra lub Aqua ( http://www.suunto.com/en/products/#filter=2128 )

Bardzo przypadły mi do gustu te komputerki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie odnośnie modelu CASIO SGW 100 1VER, może ktoś używał?

Jak dla mnie kompas i 200m przydadzą się najbardziej :) do tego to chyba najtańszy pro trek

??

Witam. Wiem ze to stary temat, ale ... wlasnie jak to jest z tymi modelami sgw-100, sgw-300 ... czy to sá protreki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, te modele można co najwyżej nazwać "Poor man's Protrek". ;)

 

Protreki mają numery referencyjne zaczynające się od literki "P" - PRW, PRG, PAW itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, te modele można co najwyżej nazwać "Poor man's Protrek". ;)

 

 

Czyli coś dla mnie :D

A może Ktoś opisać doświadczenia z tym biedakiem SGW-100 ? Głownie chodzi mi o kompas, czy jest dokładny i jak jest z jego kalibrowaniem? ( jeśli zgubię się w lesie to czy znajdę drogę do domu :P )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj w sklepie, oglądałem tego SGW-100 i powiem że się najarałem na zakup :D

W rzeczywistości wygląda super, fajne duże cyfry godziny, sekundy przesunięte na dòł.

Przed zakupem oczywiście proszę o poradę, czy w tej cenie ok. 200 zł.(allegro) znajdę coś z kompasem?

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem SGW-100 przez kilka miesięcy. Nigdy nie korzystałem z kompasu, bo nie był mi potrzebny. Termometr działał poprawnie, ale 1) trzeba było odczekać kilkanaście minut po zdjęciu z ręki, żeby pokazał prawidłową temperaturę, 2) zakres miał tylko do -10 stopni. Irytował mnie też timer tylko do 60 min. Poza tym zegarek wart swojej (niedużej) ceny. Kupiłem go (i sprzedałem) za 150 pln. Pozdrawiam, Piowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Ostatnio wpadla mi w oko seria Protrek. Powolutku będę przymierzał się do zakupu jednego czasomierza z tej serii. Mój budżet nie jest zbyt wielki, więc nie za bardzo mógłbym pozwolić sobie chociażby na PRW-2000, około 400zł (oczywiście w grę wchodzą również używane).

Zegarek będzie mi służył głównie na wycieczkach (góry, lasy, i inne :-) ).

Co moglibyście polecić, jaki model szukać?

Pozdrawiam!

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Ostatnio wpadla mi w oko seria Protrek. Powolutku będę przymierzał się do zakupu jednego czasomierza z tej serii. Mój budżet nie jest zbyt wielki, więc nie za bardzo mógłbym pozwolić sobie chociażby na PRW-2000, około 400zł (oczywiście w grę wchodzą również używane).

Zegarek będzie mi służył głównie na wycieczkach (góry, lasy, i inne :-) ).

Co moglibyście polecić, jaki model szukać?

Pozdrawiam!

PRW 1300 starszy model , więc za nieduże pieniądze można go mieć .Miałem , był super.

Osobiście kupiłbym na raty droższy zegarek ( jak nie masz całej kasy) przecież zegarek kupujesz na lata ( bynajmiej ja  tak robie) Napisz jaki kupiłeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja stalem się szcześliwym nabywca prg 250T i polecam ten model. Fakt mogę być nie obiektywny bo to mój pierwszy protrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie pomocy. Kupiłem Casio Protrek PRW-1100. Dlaczego bateria wskazuje od poczatku LOW? jak na to zaradzić? słońca teraz brak (nie bede ładował dziada przy lampie przeciez) wymiana baterii?. Druga sprawa, jak zsynchronizować to ustrojstwo? nie można ręcznie nastawić godziny?. Prosze o pporady i krok po kroku instrukcje:). ps: ten wskażnik 1,2,3 nie świeci:(...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Ładuj dziada przy lampce" to raz, dwa ustaw go na noc pionowo- wszystkie moje wave ceptor'y w ten sposób lapaly sygnał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli co, nic nie ustawiać, tylko dziada pionowo koło okna i czekać....przy lampce podładowało mi go na medium, pewnie nie na długo, może musi być high???? żeby cosik złapało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, najpierw naladuj potem zostaw do synchronizacji, daj mu dwa, trzy dni na podladowanie i myślę że wszystko będzie działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, jak najlepiej podładować domowym sposobem? właściwie w takich zegarakch wymienia sie baterie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod lampka, latarką led'owa, pełna dowolność a w ciagu dnia na parapet do światła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj sobie spokój z lampkami, szkoda prądu, a przy nieuwadze można zegarek uszkodzić. W dzień, nawet pochmurny, w godzinę naładujesz bardziej niż przez całą noc pod żarówką.

 

Do synchronizacji bateria nie musi być w pełni naładowana, ta funkcja wyłączona jest tylko na poziomie L. Na M zegarek funkcjonuje już całkowicie normalnie, a do H z czasem naładuje się w trakcie normalnej eksploatacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj stoi przy lampce , w tej chwili medium. Synchronizacji brak, jak mozna stwierdzić że zegarek jest uszkodzony?.

Może można jakoś pomóc albo wymóc synchronizacje? zresztą myslałem że godzine mozna ustawic samemu? temometr, barometr działa, czy dobrze nie wiem:).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę jak najbardziej można ustawić samemu, zrobisz to szybciej niż trwa synchronizacja (minimum dwie minuty przy dobrym odbiorze sygnału). ;) Jeśli nie ustawiłeś właściwej dla tej części Europy strefy czasowej to zegarek po prostu próbuje odbierać sygnał na nieodpowiedniej częstotliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbuje ustawić, ale nie widze naszej strefy czasowej. Jak to zrobić? może pomożesz. Jak sprawdzić czy zegarek nie jest uszkodzony ponawiam pytanie?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu miałby być uszkodzony?

 

Jeśli poradziłeś sobie ze znalezieniem trybu konfiguracyjnego, to ustaw strefę BER (Berlin). Jeśli nie, to pomogę na podstawie angielskiej instrukcji. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem na allegro, od gościa który sprowadza zegarki ze stanów powystawowe, może dlatego pytam czy może być uszkodzony. Znalazłem to BER, ale jak zatwierdzic nie wiem. Pozniej przeskakuje mi na amerykańska strefe. Napisz tak łopatologicznie jak tą godzine ustawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc tak - wejdź w tryb główny (dzień tygodnia w górnym segmencie wyświetlacza - dzisiaj powinno być WED) i przytrzymaj przycisk ADJUST dotąd, aż na wyświetlaczu pojawi się mrugający kod strefy czasowej. Przyciskami COMP oraz ALTI przełączasz strefy czasowej - wybierz BER. Jeśli po wybraniu tej strefy godzina jest w porządku, wciśnij ADJUST by potwierdzić i opuścić tryb konfiguracyjny. Jeśli czas przesunięty jest tylko o równą godzinę, wciśnij MODE i przyciskiem ALTI ustaw DST ON. Jeśli czas nadal jest niewłaściwy, wciśnij MODE kolejne trzy razy - po pierwszym wciśnięciu możesz przełączyć pomiędzy 12 a 24-godzinnym formatem wyświetlania czasu, po drugim wciśnięciu możesz zresetować sekundnik, po trzecim na zegarze zacznie mrugać godzina - ustawiasz ją przyciskami COMP (wstecz) oraz ALTI (do przodu). Następnie przyciskiem MODE przełączaj i w razie konieczności analogicznie ustaw minuty, rok, miesiąc oraz dzień miesiąca i na koniec potwierdź wciśnięciem ADJUST.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seven z nieba mi spadłeś!!! dzięki, dzięki jeszcze raz dzięki. Chciało ci się tyle pisać, szacun facet.Sytuacja wygląda tak,godzina ustawiona,data. Prawie cały dzień zegarek naświetlany i ......medium dalej. Z synchronizacji d*pa. Troszke pobawiłem się, comp, bard alti i np.temp w mieszkaniu podaje  27,7 C a to baja, naprawde jest jakieś 4 stopnie mniej. Nie wiem jak reszte posprawdzać. Jak w tych zegarkach jest z tą baterią, jest wymienna czy nie?.  Widze że tigercasio słynny i tutaj;) tak u niego kupowałem, długo się zastanawiałem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.