Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
sprocket

Casio Protrek

Rekomendowane odpowiedzi

zamieniłeś pathfindera na to coś !  ..moim zdaniem zamienił stryjek siekierkę na kijek. Nie jest tajemnicą przyczyna tej zamiany?

 

Czysto estetyczne powody. PRW-5000 bardziej mi się podoba. Ale jeśli trafię na okazję PRW-2500 w tytanie to pewnie kupię by mieć jako drugi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

poszukuję Protreka w cenie do 700zł max.

Jest coś godnego polecenia z tej półki cenowej. Interesuje mnie zakup w Polsce, ale nie mam zaufania do zakupów przez internet, chyba, że polecicie mi jakiś pewny sklep.

 

co prawda oglądałem już kilka modeli, ale nie mogę się zdecydować, a brak doświadczenia sprawia, że pewnie przeoczyłem kilka ciekawych modeli.

 

Proszę o wsparcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak z wodoszczelnością WR100?

Planuję kupić PRG-270 a on ma 10atm.

Czy to w praktyce wystarczy żeby czuć się bezpiecznie pod prysznicem, na basenie czy nad morzem? Nie nurkuję, raczej powierzchniowo pływam.

Czy w tej sytuacji powinienem się czegoś obawiać?

 

Wysłane z BlackBerry Z30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie. Do Twoich celów 10atm spokojnie wystarczy, nawet z zapasem  :)

Modele casio śmiem twierdzić mają najlepszy stosunek wodoszczelności do innych marek.

Miałem kilka casio i nawet WR50 dawał radę przy nurkowaniu do 5 metrów  :)

Tu masz pomocną tabelkę casio:

wodoszcz.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. W takim razie padło na Protreka z wodoszczelnością WR100.

 

Wysłane z BlackBerry Z30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem zainteresowany zakupem zegarka Casio PRG-240-1E. Niestety w moim mieście nie mam możliwości przymiarki tego modelu. Nadgarstek 18 cm, zdjęcia nie oddają do końca wrażenia czy jest on bardzo duży czy tez nie, po filmikach na YouTubie oceniam że jest ok

 

Czy ktoś posiada ten model i jest w stanie opisać swoje doświadczenia nadgarstkowe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem i cierpliwie czekam na PRW-3000-2ER. Pewnie będzie w połowie przyszłego miesiąc, bo trochę okrężną drogą jedzie ale przy cenie 200$ warto uzbroić się w cierpliwość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maniek6600

Widze że temat Protrek zamarł.Więc ja napiszę.Kupiłem sobie piotrka PRG-110T tylko i wyłącznie do pracy.Zegarek jest ok temperature ustawilem tak że założyłem zegarek na reku niczym nie zasłonięty i ustawiłem według termometru w pokoju.A jako że jestem kierowcą prowadzę w krótkim rękawku temperature pokazuje prawidłową.Gorzej jak założe kurtke,musiałbym nosić zegarek na prawej ręcę bo czujnik mam po lewej i kurtka ciągle go przysłania..Wysokośc ustawiłem wedlug poziomu morza a że jeżdzę tam często widzę iż nie przkłamuje za dużo.Jedyne czego nie potrafię to ustawić kompasu.Mam takie dane geograficzne:

 

Szerokość geograficzna: 52.4833, Długość geograficzna: 17.2667
52° 28′ 60″ Północ, 17° 16′ 0″ Wschód

 

Niestety nie wiem jak mam wpisac to do zegarka...Pomoże ktoś????

Edytowane przez maniek6600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie za bardzo rozumiem po co miałbyś wpisywać współrzędne??? Sprawny sensor wskazuje północ magnetyczną i tyle. Chyba, że chodzi ci o deklinację magnetyczną... Jak pamiętam w Polsce dodaje się 5 stopni E o ile komuś potrzebna północ geograficzna (a jak naprawdę ktoś jest fanem dokładności to tu można znaleźć odpowiedni kalkulator: http://www.ngdc.noaa.gov/geomag-web/ ).

 

Co do wysokości to raczej trudno ją "ustawić" na poziom morza, przynajmniej na stałe. Podawana wysokość jest zależna od ciśnienia atm i będzie się zmieniała wraz z nim. Ciśnienie standardowe dla wysokości 0 m npm wynosi 1013hpa i tak powinien być fabrycznie ustawiony zegarek.

 

Co do pokazywania temp, to czujnik temp jest wewnątrz i pokazuje temperaturę zegarka, także nie ma znaczenia na której ręce nosisz.

Edytowane przez Banalny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maniek6600

A to czujnik nie jest wyprowadzony z prawej strony??? Tam jest otwór na czujniki więc pomyslałem że tam jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wywar

Ale numer, moj zalozony temat o Pav 1300T z roku 2008 :) to juz prawie 7 lat, zegarek caly czas dziala, bateria na H tylko tytan strasznie sie rysuje :) Teraz juz malo noszony bo sluzy mi tylko do ustawiania dokladnego czasu w Omedze PO ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie do końca.

Bransoleta jest tytanowa, a koperta plastikowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

 

Zapomniałem dodać po moich ostatnich postach, że posiadam skan instrukcji po polsku do PRW-5100. Jeśli jest ktoś zainteresowany to niech się odezwie w tym wątku, służę pomocą. 

Pozdrawiam.

 

P.S Banalny, jak się sprawuje 6000? Emocje trochę już opadły po zakupie, jakieś nowe spostrzeżenia? Pozdro.

Edytowane przez TTD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej TTD!

 

Trochę czasu minęło, na zegarek rzadziej spoglądam, to fakt, ale lubię go i noszę go na co dzień. Funkcje działają bez zarzutu, także technicznie jest OK. Oprócz czasu najczęściej sprawdzam ciśnienie, inne funkcje jak np. kompas czy wysokościomierz używam sporadycznie. Synchronizuje się na zawołanie, choć nie za często jest konieczność - spieszy się 3 sek na miesiąc. Akumulator cały czas na H, mimo że sporo było dni bezsłonecznych. Mógłby być jednak ciut mniejszy, zimą kiedy wkłada się kurtkę ze ściągaczem, trochę przeszkadza. Ale nie na tyle, żeby odłożyć do szuflady. Generalnie udany zakup.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej TTD!

 

Trochę czasu minęło, na zegarek rzadziej spoglądam, to fakt, ale lubię go i noszę go na co dzień. Funkcje działają bez zarzutu, także technicznie jest OK. Oprócz czasu najczęściej sprawdzam ciśnienie, inne funkcje jak np. kompas czy wysokościomierz używam sporadycznie. Synchronizuje się na zawołanie, choć nie za często jest konieczność - spieszy się 3 sek na miesiąc. Akumulator cały czas na H, mimo że sporo było dni bezsłonecznych. Mógłby być jednak ciut mniejszy, zimą kiedy wkłada się kurtkę ze ściągaczem, trochę przeszkadza. Ale nie na tyle, żeby odłożyć do szuflady. Generalnie udany zakup.

 

Cześć Banalny

 

W moim PRW-5100 też wszystko działa bez zarzutów. Zgadzam się z Tobą w pełni co do wielkości zegarka, kurtka lub bluza ze ściągaczem to niezła gimnastyka, żeby sprzęciora wyciągnąć na zewnątrz (w końcu potrzebuje światła:-) Ja również w codziennym użytkowaniu najczęściej korzystam z Baro, Odczyt grafu do przewidywania pogody to naprawdę fajna sprawa i co najważniejsze daje pozytywne rezultaty. Z kompasu ostatnio korzystałem w Decathlonie jak sprawdzałem tanie kompasy w breloczkach. Byłem miło zaskoczony względnie podobnymi odczytami.

Brakuje mi trochę funkcji którą posiadasz w swoim 6000, tzn. iluminacji wyświetlacza LCD. Nie wspomnę już o odsuwających się wskazówkach z w/w wyświetlacza. Ten gadżet po prostu wymiata! - Napisz proszę, czy musisz to jakoś specjalnie aktywować, czy działa to od razu gdy zmieniasz MODE'a i robisz odczyt kolejnych funkcji. Po jakim czasie wskazówki wracają na wskazanie czasu?

Moja bateria również na High od drugiego dnia zakupu, więc pełen komfort psychiczny, he he.

Jedyny upgrade jaki zrobiłem, to dołożyłem czarny, ciasny, gumowy o-ring na koniec paska za szlufką, który pełni funkcje kolejnej szlufki. Mam dość drobny nadgarstek (17 cm), więc wolny koniec nieładnie odstawał i często nim haczyłem. Ja się do tego przyzwyczaiłem a wygląda to dobrze. Znajomi, których się pytałem byli przekonani, że to oryginalny element zestawu. O-ring ma przekrój walca, nie jest płaski.

Zaskoczyłeś mnie 3 sekundowym poślizgiem w ciągu całego miesiąca bez synchro. Jesteś pewien, że w międzyczasie się nie aktualizował? Mój, tak jak napisano w instrukcji,...chyba ...zostaje w tyle o 15 sekund. Nie pamiętam, czy się spieszy czy spóźnia ale jest to około 15 sekund.

Podobno zegarek który w ogóle nie chodzi jest lepszy od wszystkich działających bo dwa razy na dobę pokazuje NAJDOKŁADNIEJSZY czas :-)

 

Pozdrawiam i życzę przyjemności z użytkowania Pro Treka

Edytowane przez TTD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do wskazówek w PRW-6000 to każda ma oddzielny silniczek, stąd efektownie wyglądające "tańce" na tarczy przy różnych okazjach. Najczęsciej to można zauważyć, kiedy aktywujemy jakąś funkcję z odczytem na wyświetlaczu, wtedy wskazówki, które akurat zakrywają LCD odsuwają się na 3 sekundy, umożliwiając odczyt.

 

Odchyłka 15 sek na miesiąc to maksymalny czas podawany w instrukcji  przez Casio i może być oczywiście mniejszy, to zależy od regulacji konkretnego egzemplarza (a być może także od wpływu warunków zewnetrznych jak temp, stopien naładowania baterii itp).

 

Swoją drogą coś dokładnie się dopytujesz TTD... Czyżby chodziła ci po głowie wymiana 5000 na 6000? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porada dla użytkowników Casio Protrek z tarczą wskazówkową i nie podświetlanym wyświetlaczem LCD (PRW-5050, PRW-5100, PRW-550, PRG-550...)

 

Jeśli w pełnej ciemności chcesz odczytać wartości z wyświetlacza LCD (który nie jest w żaden sposób podświetlany ani iluminowany):

 

1. Przyłóż ciasno prosty palec wskazujący do zegarka w linii godzin 9.00 i 3.00

2. Kciukiem przyciśnij "LIGHT", odbite światło LED ładnie doświetli wyświetlacz LCD umożliwiając komfortowy odczyt wartości wyświetlacza

3. Przetrzyj zegarek suchą szmatką, jeśli zostawiłeś tłuste ślady palca na szkiełku.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

A co powiecie o PRW - 3000. Zgrabny, ładny, bogaty w funkcje.

Mam zamiar go nabyć. Jeśli jest ktoś kto może podzielić się doświadczeniami będę wdzięczny

Pozdrawiam z Lodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja dołacze do pytania o prw-3000. Może ktoś znajdzie chwilę i podzieli się swoimi doswiadczeniami z tym modelem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś mógłby napisać jakie są różnice pomiędzy PRW-3000 a PRW-3500 ?

Czy 3500 jest na wersji V3 i czy nie jest z czegoś okrojony ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Obudowa z PRG 270 a bebechy z PRW 3000 czyli sensory V3. Połączone dwa modele i o to powstał 3500.

Edytowane przez ShoRtie

GW-9400 1ER,GW-9430,GW-9200 1ER, GD-400-4ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy aby na pewno ?

PRW-3500 ma WR200, a pozostałe wymienione WR100.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jedyna różnica.


GW-9400 1ER,GW-9430,GW-9200 1ER, GD-400-4ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PRW 3500 jest bardziej masywny , coś pod g-shocka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.