Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
sprocket

Casio Protrek

Rekomendowane odpowiedzi

Nowości Casio PRW 6600. Dostępne podobno od marca 2018

 

No ale to jakbyś GWG-1000 w metalowa kopertę ubrał prawie... Moim zdaniem nie ma jak cyfrowy Protrek - bardziej funkcjonalny i czytelny


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ujmując cyfrowym oczywistej funkcjonalności, jeden lubi wskazówki, drugi cyferki. Dlatego robią i jedne i drugie. Mi bardziej podobają się wskazówki, natomiast zdaję sobie sprawę, że cyferki są bardziej praktyczne. Dlatego teraz mam rozterki, czy nabyć prw3100, czy poczekać na prw6600. Swoją drogą ciekawe kiedy faktycznie pojawią się w sklepach.


pozdrawiam Darek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa pytania musisz sobie zadać:

1. Do czego potrzebujesz ten zegarek - jeśli do noszenia na co dzień i od czasu do czasu wskazania sobie sprawdzisz dla zabawy to bierz PRW-6600

2. Jak duży masz nadgarstek to 6600 - jeśli mniejszy niż 20 cm to bierz PRW-3100

 

;)

 

Edit:

No i wygląda że zegarek jest dostępny:

https://www.maxtime.pl/zegarek-casio-prw-6600y-1er-meski-protrek.html

https://www.ebay.pl/sch/i.html?_from=R40&_trksid=m570.l1313&_nkw=PRW-6600&_sacat=0

Edytowane przez Daito

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, żeby zastąpić czymś fajnym mojego wysłużonego GW-9200 (ma już 9 lat). W nowym nabytku miałem zamiar przebiegać wiosnę, lato i jesień. Zaliczyć z nim łajbę na mazurach, polskie morze z rodzinką i tydzień szwędania po Bieszczadach. Nadgarstek mam 17,5cm. PRW-3100 (ma 47 mm) mierzyłem i leży jak ulał. No ale jakoś tak bardziej ciągnie do tych wskazówek :). Mierzyłem też PRW-6000 i od biedy ujdzie, ale jednak trochę za duży :( . Ma jednak rozmiar 52 na 58mm, a PRW-6600 ma 52 na 52mm, więc może wypaść na łapce korzystniej. Tak czy inaczej wypadałoby zamierzyć. Niestety ogólnie w sklepach go jeszcze brak.

Wiem, że w maxtime jest dostępny, ale na zamówienie tj. w przedsprzedaży :P . Oczywiście można zamówić, a jak będzie za duży to zwrócić. Mam zamiar jeszcze poatakować telefonicznie salony Timetrend. Może coś wiedzą czy i kiedy będzie dostępny. Natomiast ebay niestety z Japonii więc gwarancja też w Japonii :( .

Wrzucę takie jeszcze

dd40f09c04ddc02bmed.jpg

Według mnie wygląda to świetnie. Ciekawe jak w realu.

Napisałeś Daito "od czasu do czasu wskazania sobie sprawdzisz dla zabawy to bierz PRW-6600". Tzn. że PRW-3100 to takie bardziej profesjonalne czujniki ma, czy chodziło o to, że zwyczajnie łatwiej odczyty zobaczyć na większym wyświetlaczu?

Edytowane przez michas

pozdrawiam Darek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości, są jakieś Protreki z głębokościomierzem? Rozglądam się za czymś takim na wakacje...

 

Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety wszystko jest Triple Sensor ale to pewnie kwestia czasu jak wpakują sensor z GWN do ProTreka.


GW-9400 1ER,GW-9430,GW-9200 1ER, GD-400-4ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale ile można czekać  :rolleyes:  Quad sensor już chyba w 2016 mieli...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale w Protrek'u głębokościomierz? Po co? Nurkowanie w Morskim Oku Ci się marzy? ;)

Choć z drugiej strony w 2500 pływy są...

Edytowane przez Daito

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy bezel z PRW-3000 pasuje do PRG-300? 
PRG-300 ma fabrycznie plastikowy a PRW-3000 metalowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale w Protrek'u głębokościomierz? Po co? Nurkowanie w Morskim Oku Ci się marzy? ;)

Choć z drugiej strony w 2500 pływy są...

 

Lubię czasami pobawić się w freediving, a Protreki mi pasują, bo nie wyglądają jak rondle na nadgarstku, którymi haczę o każdą futrynę...  B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy bezel z PRW-3000 pasuje do PRG-300? 

PRG-300 ma fabrycznie plastikowy a PRW-3000 metalowy?

Może pasować ale nie musi. Na pewno bezele  pomiędzy 3000 a 3100 są zamienne. Sam kiedyś szukałem takiego info i tylko tyle na WUSie wyczytałem.  Za to nowe PRG-330 mają aluminiowy bezel ale to nowość dopiero na marzec albo kwiecień.


GW-9400 1ER,GW-9430,GW-9200 1ER, GD-400-4ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcę kupić PRG-300 ale z zeszlifowanym bezelem i pewnie w przyszłości chciałbym go zmienić, a nie wiem czy mogę zamawiać od PRW-3000 jak znajdę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz poszukać  na necie ja na WUSie dużo czytałem o tym jak miałem 3100 i chciałem wymienić bezel. Przy zmianie też się trzeba trochę nasiłować bo są przyklejone taśmą dwustronną, która mocno trzymie.


GW-9400 1ER,GW-9430,GW-9200 1ER, GD-400-4ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie do fanów. Dlaczego prw7000przeszedł bez echa?

Edytowane przez jackm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie do fanów. Dlaczego prw7000przeszedł bez echa?

 

PRW-7000 i PRW-6000 z tradycyjnym protrek'iem nie maja za wiele wspólnego - to, można tak chyba nazwać, zapożyczenie od GWN-1000 i GWN-Q1000, tradycyjny Protrek powinien mieć przyciski "A", "B", "C" bo to była cecha charakterystyczna cecha tej linii.

Osobiście rozważając zakup Protrek'a rozważałem tylko dwie opcje 3500 i 2500, rzuciłem też okiem na 5000, 5100 i 5050 - wniosek jaki mi się nasunął był taki że tego typu zegarki powinny być z LCD, wskazówki przeszkadzają ;) W PRW-5000 jest nieco lepiej bo wskazówki są ażurowe, ale i tak nie jest tak jak być powinno.

Z powyższych powodów uważam że Casio nieco przekombinowało - bo o ile g-shock'a kupuje się często "dla fanu", bo taka moda obecnie panuje, o tyle Protrek to inna bajka bo zegarki z tej linii kupuje inna konsument - który nie do końca zaakceptował drogę Casio. Moim skromnym zdaniem Protrek kończy się na PRW-3500, ale spokojnie mógł się skończyć na PRW-2500 bo ten model jest dużo poręczniejszy od następcy. Jest jeszcze co prawda PRW-3000 ale on tak trochę "damsko" w/g mnie wygląda.

No i myślę że właśnie dlatego PRW-7000 przeszedł bez echa... ;)

Edytowane przez Daito

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się podoba, szczególnie nowa wersja z mniej widocznymi indeksami. A nie sprzedaje się rewelacyjnie bo ludzie pewnie wolą za te 600-700$ kupić Garmina Fenix.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się podoba, szczególnie nowa wersja z mniej widocznymi indeksami. A nie sprzedaje się rewelacyjnie bo ludzie pewnie wolą za te 600-700$ kupić Garmina Fenix.

Nie sprzedaje się rewelacyjnie bo jest niefunkcjonalny, jak pisałem wyżej Protrek ma zupełnie innego klienta niż G-shock i "rozwiązania" które przechodzą w "G" niekoniecznie się przyjmują w Protrek'u a raczej u ludzi którzy je noszą.  Ja sięgnąłem po PRW-2500 bo w GWG którego również posiadam i który ma podobne funkcje, korzystanie z wyświetlacza jest mocno utrudnione przez 20 minut każdej godziny - dokładnie od 20po do za 20 bo wskazówka minutowa "wędruje" sobie przez wyświetlacz - a od 4-tej do 8-mej robi to wskazówka godzinowa, jasne że można te wskazówki "odsunąć" ale... po pierwsze po co, po drugie, tylko na chwilę, a po trzecie wskazówki nie wskazują wtedy godziny - podobnie jest w PRW-6000 i w PRW-7000 tylko w tym ostatnim godzinny są inne bo wyświetlacz jest u góry tarczy, jak dla mnie to okrutna lipa. 

Edytowane przez Daito

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny... choć czarny ;)


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest w nim właśnie najfajniejsze ;-)


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś tu za cicho jak na środek lata 64f670db365e8df831f8fd175f647708.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo większość nosi jednak G ;)


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.