Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
sprocket

Casio Protrek

Rekomendowane odpowiedzi

W PRW 7000 antena do odbioru sygnału jest na godzinie 7 - piszą o tym w instrukcji. Czy w innych protrekach też tak jest, czy standardowo na godzinie 12?

W porównaniu z innymi modelami casio (g-shocki, lineage) to prw 7000 najszybciej się synchronizuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Mam od kilku dni SGW-450H-2BER . O ile do temperatury się tylko lekko przyczepiam- bo żeby zobaczyć realnie temp musze zdjąc zegarek i odłożyć na 10-15 min ( a chciałem badać temp wody podczas morsowania) to altimetr mnie ..zniszczył. Byłem 2 dni nad morzem. Zegarek na ręku odkryty ok 15 min. Pierwszy pomiar nad samym morzem- (-35m) (minus 35 m), po ok 15 min ustabilizował się na minus 20m. Na wydmie przy latarni morskiej miał różnicę wskazania do podawanej wysokości o minus 18m. Na drugi dzień 8 h trasa z włączonym altimetrem. Nad samym morzem minus 5m.  Czy jest jakaś możliwośc zweryfikowania poprawności wyświetlania-lub tez coś musze zrobić aby wskazywał wiarygodnie? No i termometr- jak zrobić aby pokazywął normalną temperaturę otoczenia jak mam go na ręku? ( przeszukiwałem forum i nie znalazłem tych informacji-jeśli są prosze o linka)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może pomóc częsta kalibracja altimetru, wtedy wyniki powinny być najbardziej wiarygodne. Mogłeś skalibrować go na wydmie, gdzie miałeś dobry punkt odniesienia i porównać wysokość w innych miejscach.

Termometr realnej temperatury powietrza, gdy zegarek jest na ręku nigdy nie pokaże. Myślę, że w wodzie wyniki pomiaru byłyby bliższe realnym, ale nie sprawdzałem tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznaję że nie kalibrowałem wcale- uruchamiałem po prostu. Bardziej zaskoczyło mnie to że 2 dni pod rząd w tym samym miejscu i mam 15m różnicy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To normalne, altimetr mierzy wysokość i jej zmiany na podstawie zmian ciśnienia atmosferycznego, dlatego zawsze przed pomiarami najlepiej go skalibrować w znanym punkcie odniesienia.

Edytowane przez slawek230

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej zacząć od gruntownego przeczytania instrukcji obsługi.


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie 3 dni zabawy altimetrem. Wyszukałem mapy wysokościowe. Wg nich wyzerowałem zegarek na 70m. 3 dni i za kazdym razem rano inny pomiar 65, 70, 105 m. Codziennie pomiar rano w tym samym miejscu-potem zerowanie i znów pomiar na drugi dzień. Czyli jest to urządzenie tak samo dobre jak termometr. Zdejmij zegarek -odczekaj 20min i odczytaj temp. Jak wiesz na jakiej jestes wysokości-to zerknij na zegarek żeby mu powiedzieć na jakiej jesteś....Mocno zawiedziony :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy sporych zmianach ciśnienia to normalne, bo altimetr opiera się na barometrze.

Służy on raczej do mierzenia różnicy przewyższeń, które pokonujesz w ciągu dnia, a nie do pomiarów jak zmienia się wysokość danego stałego punktu w czasie.


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rano przed wyruszeniem w trasę spoglądasz na mapę i wgrywasz do pamięci urządzenia wysokość, z której startujesz. Podczas wędrówki zegarek pokazuje aktualną wysokość, więc wiesz ile pozostało do osiągnięcia szczytu. Po wejściu na wierzchołek, jednym przyciskiem zapisujesz rekord, wraz z godziną i datą wejścia. Podczas zejścia postępujesz analogicznie.

 

Robiąc długą przerwę lub nocleg zapisujesz w pamięci urzadzenia aktualną wysokość, aby rano przed wyruszeniem wprowadzić od nowa.

 

Ponieważ jest to wysokościomierz barometryczny, polega na pomiarze ciśnienia atmosferycznego i jego zmiana w nocy powoduje konieczność kalibrowania przed każdym wyruszeniem na szlak. Jest to normalne działanie kazdego takiego urzadzenia, włącznie w profesjonalnymi urzadzeniami pokladowymi w lotnictwie.

 

Dokładne zrozumienie jego działania pozwala na pelne wykorzystanie możliwości zegarka.

 

Mam nadzieję, że pomogłem i pozdrawiam!


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak to zrozumiałem- ale dziękuję za wyjaśnienie :) 

Czy można jakoś zmienić działanie termometru? Kupiłem ten zegarek z myślą o morsowaniu-chciałbym wiedzieć jaka jest temp wody i powietrza. Niestety jeśli muszę ściągać zegarek z ręki żeby pokazał właściwą  temp i czekać kilka/naście minut -to może być ciężko :) Może tak jak w przypadku altimetru i zrozumieniu jego działania- uda sie coś ogarnąć?

( z uwag  pozytywnych zegarek bardzo fajny, dobrze lezy na ręku a szybka wbrew pozorom jest wytrzymała-kilka razy przejechał po podłodze w trakcie remontu łazienki- żadnego śladu )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nosisz zegarek na ręce jest stale ogrzany więc nie pokaże temperatury powietrza, z pominięciem ciepła twojego ciała. To tak jakbyś przytulił się do nawet najlepszego termometru meteorologicznego.

Ale w przypadku morsowania, w wodzie ciepło twojego ciała raczej nie będzie w stanie zburzyć pomiaru.

Btw. Często nawet w opisie na stronie są wytłumaczone poszczególne cechy zegarka i pamiętam że zarówno wysokościomierz jak i termometr jest opisnany dość precyzyjnie.

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Arnold

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, istnieje jakiś sposób, oprócz otwierania zegarka, na sprawdzenie czy w środku siedzi akumulator, czy zwykła bateria w modelu PRG-300? kupiłem bardzo okazyjnie, a ponoć w grudniu ubiegłego roku była wymieniana bateria, z tym, że nie wiadomo na co. Od tamtej pory poziom baterii jest na H.

PS. chyba, że nie ma zamiennika dla CTL1616.

Edytowane przez witkacy7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwykła bateria mogłaby głupieć i wskaźnik ładowania migać.

 

A weź się pobaw podświetleniem i dzwonkami.

Naciśniesz że 200-300 razy podświetlenie i powinno spaść na M jak jest tam aku   ^_^

Potem na ładowanko i zobaczysz czy wróci na H spiteful.gif

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie nic nie miga, bawię się właśnie cały czas :-) ponoć zmieniany u zegarmistrza w galerii, zastanawiam się też dlaczego, skoro zegarek po numerze seryjnym jest z 2015 roku.
Istnieje zamiennik w postaci baterii dla akumulatorka CTL1616?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Istnieje zamiennik w postaci baterii dla akumulatorka CTL1616?

Pewnie że tak - przy zmianie aku warto mieć swoją "pastylkę", jakoś nie bardzo chce mi się wierzyć żeby któryś z zegarmistrzów miał "na stanie" ukierunkowane akumulatory, to nie jest chodliwy towar - w opolskim serwisie firmowanym przez Zibi na ściągnięcie aku czeka się miesiąc. Jak wymiana była "od ręki" to na 90% "majster" zwykła baterię wpakował a te pozostałe 10% to bym postawił na cud.

Edytowane przez Daito

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy mniej więcej nastawiać się na kolejną wymianę w takim razie? zegarek noszę prawie codziennie, bajerów używam powiedzmy raz na tydzień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym poszedł do jakiegoś majstra żeby sprawdził co jest w środku, albo nawet dla świętego spokoju wymienił skoro i tak ktoś będzie go otwierał, aku kosztuje niecałe 50PLN, a będziesz pewien co jest w środku.


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy to, że nie mam sekundnika na tarczy (chodzi o pierścień, na którym kropkami odliczają się sekundy) może być objawem założonej baterii zamiast akumulatora? Poziom naładowania mam cały czas na H.

 

PS. W trybie serwisowym cały wyświetlacz jest sprawny, włącznie z kropkami dookoła tarczy.

Edytowane przez witkacy7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te kropki to nie sa wskazniki sekundnika one sa aktywne tylko w trybie Trek Log.


GW-9400 1ER,GW-9430,GW-9200 1ER, GD-400-4ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.