Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
sprocket

Casio Protrek

Rekomendowane odpowiedzi

Może burza śnieżna się zbliża...

IMG_20220202_190245_305.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, petruss napisał(-a):

Może burza śnieżna się zbliża...

IMG_20220202_190245_305.jpg

strzałka wskazuje kierunek ucieczki - tak coś się zbliża ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to u mnie tradycyjnie - pudełko, ulotka, instrukcja, przywieszka, zegarek.

Casio Sea-Pathfinder SPF-10

Ostatni model z tej serii z pirometrem.

large.SPF-10.jpg.0ebb3254dfa9b64f4249617a7d2bbfc9.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
W dniu 22.01.2022 o 10:08, gamemaster napisał(-a):

Hej, 

 

Wie ktoś z Was, który z analogowych pro treków jest najmniejszy? Wydaje mi się, że PRW 60, ale 47mm to wciąż dużo. 

 

 

Niestety, chyba dawno pożegnany i opłakany 5100... Chociaż może się mylę, on podobno miał 49 mm, jednak leżał na ręce jak mniejszy, bardzo dobrze był wyprofilowany, również od góry.

Edytowane przez Sierżant Julian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Casio Protrek PRG-300-1A4ER

 

Mam pytanie odnośnie obecnej wyceny tego zegarka. Kilka słów o nim:

- kupiony w TT wczoraj

- 3 lata gw

- chyba z ekspozycji, nie widać śladów użytkowania

- pudełko niestety od innego modelu, ale dokumentacja jest

 

Ogólnie zegarek bardzo fajny, bardzo mi się podoba, ale wersja z żółtym/niebieskim kolorem bardziej do mnie przemawia. Rozważam sprzedaż tego modelu i kupienie innej kolorystyki. Prośba o pomoc w wycenie. 

 

pzdr

Edytowane przez piotrekpitt
.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z regulaminem nie wyceniamy zegarków na forum.

Starych i nowych :(

Przejrzyj jak chodzą na portalach aukcyjnych i będziesz miał jakiś obraz.

 

Drugi sposób:

zastanów się ile jest warta zmiana na nowy kolor i tyle odejmij od ceny, którą zapłaciłeś, biorąc pod uwagę ile ten nowy kosztuje ;)

 

Edytowane przez Sol

Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrekonstruowałem sobie kolekcję o używanego (ale zewnętrznie w b. dobrym stanie) ProTreka 5100 i walczę z ustawieniami. Na początku późnił się o 5 godzin, obecnie przeciwnie, jest do przodu o 15 minut (czyli postęp) ale za to jest spóźniony o cztery miesiące i twierdzi że jest niedziela. Cholerna technika...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Sierżant Julian napisał(-a):

Zrekonstruowałem sobie kolekcję o używanego (ale zewnętrznie w b. dobrym stanie) ProTreka 5100 i walczę z ustawieniami. Na początku późnił się o 5 godzin, obecnie przeciwnie, jest do przodu o 15 minut (czyli postęp) ale za to jest spóźniony o cztery miesiące i twierdzi że jest niedziela. Cholerna technika...

 

Jakbyś sobie nie poradził, to daj znać. Jak będę w stanie, to pomogę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, na razie mozolnie przypominam sobie jak to ma działać (z instrukcją w ręce). Wybrałem City Code tak, zeby godziny się zgadzały (na jakąś cholerną Jeddah, +3 h), godzina jest teraz dobra, ale jakimś cudem kwadrans przesunięcia. Chyba spróbuję ustawić całkowicie ręcznie.

Może powinienem był wybrać Paryż i ustawić DST...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, ustawiłem mu wszystsko ręcznie. Teraz zobaczymy czy za godzinę się nie zorientuje, że wszystko mu spieprzyłem i nie wróci do swoich wcześniejszych pomysłów 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na mało noszony, to może dlatego? ;)

 


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio cos takiego znalazlem w sklepie ze starociami, 1996 rok produkcji 

50CCC4C9-BCD1-4179-8A75-E9D82B63931D.jpeg


ROBERT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dołączam do klubu. Mój EDC zamiennie z Garminem Instinct. Zegarek rewelacja. Przeżył już wiele ale trzyma się twardo. Razem od 2018. 

Pro Trek PRG-600YB-3ER

IMG_20220705_085904.thumb.jpg.0241529c1e93afeed0091e2ba6bd735c.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie zabaweczki wjechały. Spróbuję zmontować z tego jakiś materiał porównawczy.a1f690ee405feb1ead4ec4623e6eec99.jpgca01b8dbd07380dfecaea71d58ac1028.jpgc5c68a76e9c96c3c9ead4b4f3692a247.jpg5def9d6f82613191db2ca168b4dc5bae.jpg7a65419121dd2e1f5ce6b64d4564c075.jpgd8baa6e74c25af2b0c0c59a97c29103d.jpge814abb9934a2cf6fc20ea18a4e9a397.jpg589beafc51c9134c340578e16e24f1de.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek, tamte to jeszcze pół biedy, ale to jest dopiero zegar ze ściągniętym bezelem. d67d288728d68aff400abce28bf74794.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka wymiana bezela to zegarmistrz, czy można wałsnymi siłami? 

Bo srebro mojego, jakoś ostatnio bije mnie po oczach :)

Edytowane przez wolfun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, wolfun napisał(-a):

Taka wymiana bezela to zegarmistrz, czy można wałsnymi siłami? 

Bo srebro mojego, jakoś ostatnio bije mnie po oczach :)

 

Jak się umie, to można samemu. Musiałbym się upewnić, ale te bezele są klejone na mocne, dwustronne taśmy samoprzylepne. Aby go zdemontować nie uszkadzając przy tym koperty, należy odkręcić dekiel i gdzieś na obwodzie poza obrębem uszczelki, ale pod deklem powinien być mały otworek wielkości tego, który mamy w smartfonie w tacce na kartę SIM/SD, żeby ją wyjąć. Wkładamy tam szpikulec, może nawet być ten od smartfona, jeśli nie mamy innego, i wypychamy bezel, który odklei się od koperty. Zamawiając bezel warto zamówić również oryginalne taśmy, bo wówczas mamy gwarancję, że wszystko będzie pasowało, jak należy. Można oczywiście próbować sztukować z jakiejś taśmy "z metra", ale wówczas trzeba naprawdę precyzyjnie ją dociąć, że by wszystko pasowało i nic nie odstawało.

 

Kiedyś wymieniałem bezel w cyfrowym Pro Treku, bodajże to była jakaś wersja PRW-3500 i tam tak to właśnie wyglądało, dlatego sądzę, że w serii analogowo-cyfrowej będzie to skonstruowane analogicznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, może się podejmę jak znajdę bezel - wymyłśiłem sobie ze stalowy zmatowię i przy pomocy prądu  zaczernię

Dekiel - czyli, rozkrecić go od spodu, jak przy wymianie baterii? moduł wyjąć   i tak dalej? 

No i koronka też przy okazji do zmiany moze i by była.

A bezele to jakaś zaufana strona/miejsce?

T.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezel możesz zamówić np. w serwisie Zibi, piszesz do nich maila z zapytaniem o bezel do konkretnego modelu i Ci wyceniają. Tylko licz się ze sporym czasem oczekiwania, liczonym często nie w tygodniach, a w miesiącach.

Żeby wymienić bezel, a konkretnie tylko go wypchnąć, po zdjęciu dekielka nie musisz niczego wyjmować, ponieważ dziurka do wypchnięcia dekielka powinna znajdować się na obwodzie koperty, poza obrębem uszczelki dekielka. Także modułu nie trzeba wyjmować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.