Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
sprocket

Casio Protrek

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy idzie gdzieś kupić jeszcze PRW-6600YB-3ER ?

Znalazłem jedynie na Amazonie ze sklepu Uhrenonline24 ale niestety nie znam tego sklepu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.09.2022 o 20:58, TomG80 napisał(-a):

Bezel możesz zamówić np. w serwisie Zibi, piszesz do nich maila z zapytaniem o bezel do konkretnego modelu i Ci wyceniają. Tylko licz się ze sporym czasem oczekiwania, liczonym często nie w tygodniach, a w miesiącach.

Żeby wymienić bezel, a konkretnie tylko go wypchnąć, po zdjęciu dekielka nie musisz niczego wyjmować, ponieważ dziurka do wypchnięcia dekielka powinna znajdować się na obwodzie koperty, poza obrębem uszczelki dekielka. Także modułu nie trzeba wyjmować.

Dzięki - spróbuję rozkminić temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.09.2022 o 20:44, TomG80 napisał(-a):

Takie zabaweczki wjechały. Spróbuję zmontować z tego jakiś materiał porównawczy.a1f690ee405feb1ead4ec4623e6eec99.jpgca01b8dbd07380dfecaea71d58ac1028.jpgc5c68a76e9c96c3c9ead4b4f3692a247.jpg5def9d6f82613191db2ca168b4dc5bae.jpg7a65419121dd2e1f5ce6b64d4564c075.jpgd8baa6e74c25af2b0c0c59a97c29103d.jpge814abb9934a2cf6fc20ea18a4e9a397.jpg589beafc51c9134c340578e16e24f1de.jpg

 

Czy te modele wyświetlają gdzieś poziom naładowania baterii? Bo tak oglądam tarcze, wyświetlacz i nie widzę... Obejżałem też Twój film na YT, ale też nie zauważyłem nigdzie znacznika poziomu naładowania baterii. No chyba że ślepy jestem i nie widzie 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mariusz9a Tak, jak najbardziej: faktycznie może nie pokazałem tego w filmie, bo nie przechodziłem przez menu, ale jak przytrzymasz przez 2 sekundy przycisk MODE, to zegarek wówczas powraca do trybu timekeepingu i na około sekundę na wyświetlaczu po lewej stronie wyświetla się litera H, M lub L, odpowiadająca poziomowi naładowania akumulatora High, Medium lub Low.

W tych modelach nie ma za to innego istotnego wskaźnika, mianowicie znacznika udanej synchronizacji w ciągu ostatniej doby, który w różnych zegarkach Casio jest różnie oznaczany: RCVD, trzy kreseczki, piktogram anteny satelitarnej, w starszych modelach również stare logo G takie pisane odręcznie. Oczywiście można w zegarku podejrzeć datę ostatniej udanej synchronizacji, ale nie mówi nam to jednoznacznie, czy zegarek po tej udanej synchronizacji nie został przestawiony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@TomG80

Dzięki za wyczerpującą odpowiedź :-) Właśnie pomału przymierzam się do wyboru jakiegoś ProTrek'a do używania podczas moich górskich wypadów😉 Uprzedzając - G-Shock'a nie chcę - mam "drobne" łapy a G-Shock'i są trochę wielkie i jakoś przez to dziwnie leżą na mojej drobnej ręce 😄 ProTrek'i są znacznie "zgrabniejsze".

Szkoda trochę że brakuje tego wskaźnika synchronizacji czasu 😞 Myślałem jeszcze nad PRW-30, właśnie ze względu na jego bardzo kompaktowe rozmiary, ale "wskazówkowce" trochę bardziej mi się podobają :-) 

Edytowane przez mariusz9a
Literówka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak myślałem, ale po kupnie PRW-30 wskazówkowy ProTrek poszedł od ludzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@petruss

Nie miałem okazji zobaczyć tego PRW-30 na żywo - jest trudno dostępny 😞 Być może jakbym go zobaczył i przymierzył to znikłby dylemat :-) A tak jakbym się na niego zdecydował to chyba pozostaje zakup jedynie np na Amazonie i zabawa w ewentualne zwroty (tu pół biedy jak sprzedawcą byłby bezpośrednio Amazon, ale aktualnie ten model mają w ofercie jakieś nieznane mi sklepy 😕 ).

 

EDIT:

PRW-30 jest na crazytime.pl. Ale oni chyba nie sprzedają zegarków z oficjalnej dystrybucji. Nie wiem czy może z tego powodu w przyszłości wyniknąć jakiś problem... Poza tym mam do ich siedziby rzut beretem - można podjechać i przymierzyć 😉

Edytowane przez mariusz9a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem zegareczki, ale inne. Przymierzałem PRW-6611Y duży, ale wygląda nawet na moim nadgarstku - w sumie chodzę czasami w Galaxy Watch 46 Classic i jest podobny. Mega mi się spodobał jego "brat" PRW-6600Y i zamówiłem w TimeTrend 🙂 Także czekam na przesyłkę. PRW-30 w końcu nie oglądałem... Może innym razem 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówisz i masz 😉

Od tygodnia nie schodzi z łapy. 

I mimo swojej wielkości jak dla mnie jest mega wygodny!

Dobrze tylko że nie jest jeszcze większy, bo wtedy fani "marki" Diesel mieli by się nad czym zastanawiać 🤪

IMG_20221023_090813.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naszło mnie takie przemyślenie... PRW-6600Y ma niestety szkło mineralne (albo w sumie może i stety bo jest szansa że się nie potłucze jak w coś przypadkiem uderzę). Czy zabezpieczacie w takim przypadku swoje zegarki dodatkowym szkłem ochronnym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedna rzecz mnie irytuje w tym moim PRW-6600Y. Mianowicie ta mała wskazówka pokazująca wybór funkcji w ogóle nie trafia w narysowane znaczniki, zawsze jest nieco przesunięta w kierunku godziny 12 (w prawo). Automatyczna kalibracja w ogóle nie wpływa na położenie tej wskazówki. Wiecie może jak można ją ręcznie skalibrować? Da się w ogóle? Może coś w trybie serwisowym da się skorygować ręcznie? Albo jestem po prostu zbyt pedantyczny i olać temat... Po prostu w drugim zegarku z Casio (z serii Edifice) da się wszystkie wskazówki ustawić ręcznie i wskazówka funkcji idealnie trafia w znaczniki:-)

 

Przy okazji fotka z zaciemnionego miejsca 😉

20221105_124615.jpg

Edytowane przez mariusz9a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może komuś się przyda, więc napiszę żeby już ktoś nie musiał szukać - pogrzebałem w necie i wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują że tej wstazówki od funkcji nie da się ręcznie kalibrować. Także tylko korekta w serwisie przez rozbieranie zegarka. A czytając opinie o autoryzowanym serwisie to ja sobie odpuszczę, nie jest to aż tak duża odchyłka więc będę z tym żył 😉 Ręcznie można kalibrować tylko wskazówkę godzinową i minutową, ale to można łatwo znaleźć w necie także nie będę opisywał.

 

PS. Coś mam wrażenie że to podforum Protreków chyba wymiera 😞 Szkoda, bo to bardzo fajnie wyglądające zegarki, do tego bardzo praktyczne 🙂

 

EDIT:

Dostałem odpowiedź od Zibi i potwierdzili że nie ma możliwości kalibracji z poziomu zegarka (przyciskami). Także w grę wchodzi tylko zdjęcie wskazówki i jej ponowne osadzenie. U mnie odchyłka jest niewielka więc nie będę się w to bawił 😉

Edytowane przez mariusz9a
Odpowiedź serwisu Zibi w kwestii kalibracji wskazówki funkcyjnej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co tu tak cicho? 😞

Protrek sprawuje się super 🙂 uwielbiam ten wykres ciśnienia 😄

 

20221204_124309.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie coś wpadło. Dla niego i dla niej 👩‍❤️‍👨

Nowy zestaw PRT97-3

large.PRT97-3.jpg.a4fbc1afc1fdb9d5aff4aaac44935ee6.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko idzie do takiego oldschoola dokupić oryginalny pasek 🤔🤔🤔

4f36ccdd-daef-4e9d-a946-937356233fad.jpg

Casio prt 50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, przemekw napisał(-a):

Dzięki 🤗🤗🤗

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na żywo robią lepsze wrażenie, niż na katalogowych fotkach.daa66782ed8b6abb15e8429d047c2707.jpgb65e1bd038c959286307db78d6ecadef.jpg78115b507626b1c84687f0356db8c75a.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi się podobają i na tych fotkach i na tych katalogowych - nie wiem tylko jak by mi się spodobały na moim nadgarstku - obawiam się, że może być różnie bo to dosyć spory kwadrat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.