Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
sprocket

Casio Protrek

Rekomendowane odpowiedzi

Gość cuzyn7429

Witam, mam inny problem kupiłem prw 500 na pasku z tworzywa sztucznego i dokupiłem do zegarka bransoletę tytanową i zaczął się problem,przysłali chyba nie kąpletną ,bez dystansów między zegarkiem a bransoletą (nazwali to wypełniacze) Najciekawsze jest to że inna osoba w tej firmie powiedziała że ta część(wypełniacz) jest integralna razem z bransoletą ,ale mi przysłali gołą bransoletę.Może ktoś ma taki zegarek i podpowie jak wygląda łączenie bransolety z zegarkiem,dzięki,pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja niestety nie posiadam zadengo narazie zegarka ale sie czailem na protreka 500t i potem na g-shocki roznego rodzaju ale wszytskie musza miec waveceptory i solar tougha one mialy ;] a jak Ci sie spisuje zegareczek ?? moze dam sie namowic na protreka slicznego z tytanowa bransoleta ;] :D


SEIKO RULEZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy paw1200t w drodze:)

 

zobaczymy co to za cacko,wczesniejszy paw1100t był rewelacyjny (przynajmniej wygląd);)


It's not Your music
It's not Your clothes
It's not Your favourite colour
It's Your watch that tells most about who You are!
---------------------------------------------------------

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marynio

Właśnie zostałem szczęśliwym posiadaczem takiego cacuszka : Casio Protrek PRG 80L.Niestety mam problem z wrzuceniem fotki.

Mam tez pytanie do posiadaczy 80-siątek: czy podczas przełączania pomiędzy miastami w trybie World Time jest sygnał dżwiękowy tak jak przy używaniu innych funkcji czy nie?.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marynio

Właśnie zostałem szczęśliwym posiadaczem takiego cacuszka : Casio Protrek PRG 80L.Niestety mam problem z wrzuceniem fotki.

Mam tez pytanie do posiadaczy 80-siątek: czy podczas przełączania pomiędzy miastami w trybie World Time jest sygnał dżwiękowy tak jak przy używaniu innych funkcji czy nie?.

Pozdrawiam.

 

Pytanie już nieaktualne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:D Edytowane przez seiken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dzis zostalem szczesliwym posiadaczem jak i wlascicielem Casio PRW 500T-7VER i musze to dzis opic^^ bo poszlo 1099.00zl ale nie w bloto !! jest idealny. nie dlugo postaram sie wrzucic foty i troche o nim napisac ;p pozdrawiam ;] ;)


SEIKO RULEZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cze. jak skalibrowac cisnieniomoerz i wysokosciiomierz ?? wie kto moze ?? bylbym bardzo wdzieczny ;]


SEIKO RULEZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cze. jak skalibrowac cisnieniomoerz i wysokosciiomierz ?? wie kto moze ?? bylbym bardzo wdzieczny ;]

 

Skalibrować ciśnieniomierz. Pomiar wysokości zapewne odbywa się na zasadzie pomiaru różnicy ciśnienia - tego się nie kalibruje.

Zegarek nie wie czy to ty poruszasz się w pionie czy to ciśnienie się zmienia. A że ciśnienie prawie zawsze spada albo rośnie to pomiar wysokości zawsze będzie obarczony pewnym błędem. Ja mieszkam ok.200-205 m n.p.m. a zegarek pokazuje zazwyczaj wysokość pomiędzy +400/-50m(sprawdzane przy skrajnych wartościach ciśnień).

 

Jeśli naprawdę zależy ci na dość dokładnym pomiarze wysokości to potrzebujesz np.GPS, przy okazji masz precyzyjny czas (i wiele innych funkcji).

Całkiem przyzwoite GPS-y są do kupienia za 300-400zł, a używane jeszcze taniej.

 

Jak skalibrować ciśnieniomierz będziesz miał w instrukcji obsługi. Jak jej nie masz to można pobrać za darmo z sieci:

http://world.casio.com/wat/download/en/manual/

 

Kalibracja polega na ustawieniu ciśnienia takiego jak na bardzo dokładnym barometrze.

Sądzę że jednak będzie niepotrzebna, fabrycznie powinno być to wystarczająco dobrze ustawione. A do przybliżonego pomiaru wysokości względnej nie ma zupełnie znaczenia czy zegarek jest skalibrowany.

Zazwyczaj niepotrzebne jest też znać dokładną wartość ciśnienia. Ważniejsza jest tendencja i tempo zmian ciśnienia dla ludzi którzy rzeczywiście korzystają z takiej funkcji a nie traktują tego jak gadżet. Do precyzyjnych pomiarów jak ktoś potrzebuje są inne urządzenia niż zegarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bomba ;] teraz wszystko wiem i bardzo Ci dziekuje za ta wyczerpujaca wypowiedz bo jasną ;]


SEIKO RULEZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli naprawdę zależy ci na dość dokładnym pomiarze wysokości to potrzebujesz np.GPS, przy okazji masz precyzyjny czas (i wiele innych funkcji).

Całkiem przyzwoite GPS-y są do kupienia za 300-400zł, a używane jeszcze taniej.

 

Jeżeli mogę doprecyzować Twoją wypowiedź, to powiem, że pomiar wysokości przy użyciu odbiorników GPS odbywa się dwojako:

 

1. Na podstawie tak zwanej współrzędnej pionowej. Jest to pomiar mało dokładny, gdyż oparty na matematycznym modelu kształtu Ziemi zaimplementowanym w urządzeniu.

 

2. Za pomocą altimetru, czyli urządzeniu do określania wysokości na podstawie trendu zmian ciśnienia atmosferycznego (stosowane w droższych odbiornikach GPS). Jest to to samo urządzenie (co do zasady działania) jak te montowane w zegarkach. O jakości i dokładności nie wypowiadam się.

 

Powiem tylko tyle, że w używanym przeze mnie odbiorniku GPS marki Garmin GPSMap 60csx pomiar wysokości przy włączonym altimetrze jest zadziwiająco dokładny i jego odchyłki są rzędu +/- kilka metrów. Sprawdzone w punktach o wysokościach dokładnie znanych (szczyty górskie).

Powiem też, że moje doświadczenie, jak i innych użytkowników tych urządzeń pokazuje, że najbardziej dokładne pomiary wysokości uzyskuje się... nie kalibrując wysokościomierza.

 

Co do podanych przez Ciebie cen, to kwota 300-400zł na przyzwoity nowy odbiornik GPS może dotyczyć jedynie odbiorników samochodowych, w których raczej wysokościomierzy nie instaluje się.

Porządny nowy outdoorowy odbiornik GPS to wydatek rzędu 1000zł. Używane oczywiście taniej.

 

Edit: literówki

Edytowane przez greggor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:) o to super teraz juz jestem pewien na 100 % ze nie trzeba nic kalibrowac :) najwazniejszy i tak jest barometr :)

SEIKO RULEZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Właśnie kupiłem zegarek PRW-500-1VER. Jutro powinna nadejść przesyłka.

Szukam do niego instrukcji obsługi w j. polskim. Myślę, że z uwagi na ilość funkcji bez instrukcji ani rusz. Więc proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Instrukcje obslugi w j.polskim mam. PRW 500T-7VER czyli to samo ale jak mam Tobie ja przeslac co ???


SEIKO RULEZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Instrukcje obslugi w j.polskim mam. PRW 500T-7VER czyli to samo ale jak mam Tobie ja przeslac co ???

 

Dzięki za odpowiedź. Swą propozycję przesłałem na pw. Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam

 

Może ktoś wie jaka jest różnica /oczywiście poza ceną / między 500-1ver a 500T-7ver lub PRW-1500-1VER a PRW-1500 T-7VER

Edytowane przez zoltar12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Altimetra czy tez wysokosciomierza nie kalibruje sie bo to tak nic nie da, uzywa sie tego tylko i wylacznie w danej chwili np. wchodzac na gore czy tez jazda winda.

Altimeter moze tez cie oklamac jesli idac pod gore np. 6 godzin w tym czasie zmieni sie ogolnie cisnienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam w wieżowcu na 12 pietrze i juz zauwazylem ze wykres cisnien jest postrzepiony jak czesto sie przemieszczam ;] jak sie siedze w domu caly dzien wykres wychodzi sliczny ;p


SEIKO RULEZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jesli z tego 12 pitra zbiegniesz na dol - to zobaczysz prawdziwa wysokosc :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja dzis wszedlem w posiadanie PRG-80 :) i powiem ze jest bardzo fajny i calkiem spory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak wasze protreki po zimie ?? moj mierzyl temperature w pracy :D:)


SEIKO RULEZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko, w Polsce dobrze dostepna jest synchronizacja czasowa czy trzeba jakos szczegolnie wystawiac zegarek pod okno czy moze na balkon ;)?

Dodam ze ja mieszkajac w srodkowej Canadzie nie mam problemu z synchronizacja a wiadomo ze nadajnik jest w srodkowej ameryce i te pare tysiecy km jest.

Z Niemiec do Polski nie powinno byc problemu ale moze jest slabszy nadajnik, ktos wie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.