Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

kkwpk

Sumo vs Samuari

Rekomendowane odpowiedzi

Wielkie dziéki. Pomoze w wyboze, liczby to nie wszystko.

 

Nie masz przypadkiem Monstera, zeby dorzucic do porownania? Moze byc nawet czarny... :rolleyes:

 

PS Ten Samuraj na skorze prezentuje sie wg mnie genialnie. Wiadomo, diver i skora, blablabla ;) poematy moznaby napisac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Myślałem, że różnica będzie bardziej widoczna, a jej prawie nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem herezję na tym Forum, ale utwierdzam się w przekonaniu, że Samurai przy Sumo wygląda o wiele lepiej. Oczywiście biorę pod uwagę jedynie walory wizualne. Aczkolwiek ten napis "Automatic" w Sumo jest świetny. Wskazówki i indeksy zaś jakby z innej planety niż ta, na której mieszkam :rolleyes:

A pomijąc aspekty gustów indywidualnych - uważam, że pomarańczka to był dobry wybór, i faktycznie te 20 mm nie razi jakoś szczególnie.


Radek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałeś sumo na żywo? Jeśli nie to ma prawo do głoszenia herezji ;)


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie widziałem, dlatego wypowiadam się ostrożnie ;) Nie raz przekonałem się, że zegarki na żywo wyglądają zupełnie inaczej, poza tym bywa tak, że z czasem przekonuje się człowiek do rzeczy, które wcześniej tak nie za bardzo widział. Muszę to szybko zweryfikować.

Ze zdjęć tego nie widać, czy wizualnie nie wydaje się Sumo mniejsze od Samuraja? Bo takie mam wrażenie.


Radek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie kiepskie zdjęcia zrobiłem. W rzeczywistości sumo jest wyraźnie większy.


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monster posiada MONSTRualny bezel, lecz sama tarcza jest mniejsza.

Dla mnie ciekawe jest to, że tarcza monstera, a zwłaszcza indeksy godzinowe, są wygięte do góry, nie są płaskie lecz wspinają się, w kierunku bezela właśnie.

Samurai wydaje się Starym druhem, natomiast Sumo - jego charakter jest zupełnie inny.

W SUMO bezel i tarcza zegarka tworzą jedną wielką okrągłą płaszczyznę, za którą skrywa się cały zegarek.

Efekt jest taki, że gdy patrzysz na Sumo - zawsze patrzysz na jego tarczę. Tarcza dominuje i przykrywa resztę.

Powiedziałbym, że o ile Samurai to narzędzie - Sumo to zwierzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnicę w rozmiarze widać szczególnie na ręce - jak na dłoni!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie moge tylko pojac 20mm w uszach.

JA jako kolejny przyznam, że nie widziałem na zywo, ale na fotkach rozstaw uszu wyraźnie przemawia za Samuraiem (jesli chodzi o proporcje)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Lukas

Gratuluję zakupu!

Jednak zdecydowałeś się na pomarańczę. Mam nadzieję, że zakup udał się bezproblemowo ;)

 

Powiem herezję na tym Forum, ale utwierdzam się w przekonaniu, że Samurai przy Sumo wygląda o wiele lepiej.

Ja miałem wprawdzie tytanowego Samuraja, ale w rzeczywistości imho Sumo zdecydowanie przewyższa jakością wykonania Samuraja, a dodatkowo mechanizm Sumo 6R15 jest naprawdę świetny ? jak na swoją klasę cenową.

 

Aczkolwiek ten napis "Automatic" w Sumo jest świetny.

A ja myślałem, że jestem jakimś fetyszystą. Uwielbiam ten napis Automatic... Jak pierwszy raz zobaczyłem Sumo i ten napis na tarczy ? wiedziałem, że wcześniej czy później będę go miał ...

 

Nie moge tylko pojac 20mm w uszach.

JA jako kolejny przyznam, że nie widziałem na zywo, ale na fotkach rozstaw uszu wyraźnie przemawia za Samuraiem (jesli chodzi o proporcje)

Również miałem takie obawy przed zakupem, ale rozstaw uszu w praktycznym użytkowaniu w niczym nie przeszkadza.

Mi się wydaje, że to był świadomy zabieg projektantów ? koperta ma nawiązywać do vintage diverów Seiko jak 6105, 6309 ? które również są dosyć wąskie, np. 6105 ma 44 mm ? tak samo jak Sumo, a między uszami tylko 19 mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6309 ma rozstaw 22 mm ale nie o to tu chodzi ;) W sumo zmieniłem pasek ze zwężanego Liberty na prosty do klamry. Teraz wszystko gra i wygląda super. Skłaniam się do sformułowania tezy, że te 20 mm w przypadku sumo było celowym i mocno przemyślanym działaniem ze strony projektanta. Chodziło o jak najlepsze rozłożenie proporcji pomiędzy wielością koperty a szerokością paska.


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.