Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

piotrek148

Automat czy kwarc?/

Rekomendowane odpowiedzi

Mój pierwszy lepszy zegarek to automat. Bardzo go lubię i noszę bardzo często. Czasem potrzebuje jednak odmierzyc czas. Szukałem zegarka ze stoperem, w czasie tych poszukiwań musiałem oddac mechanika do regulacji i to dało mi do myślenia. Po tym uważam że automat ze stoperem to bajer który też chciałbym mieć. Kwarc do tego jest idealny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja cale zycie nosilem kwarce. Są one dokladne, lekkie, ciężko je uszkodzic,tanie, łatwe w utrzymaniu. Maja bardzo dużo zalet. Nigdy nie myslalem żeby miec mechanika, bo i po co robic sobie kłopot...

Lecz gdy jakis rok temu natrafilem na to forum i czesto je czytalem, malymi kroczkami szedlem w strone automata.

Myśle sobie co mi szkodzi, sprobuje. I kupilem Orienta Mako.

I powiem tak, nie wiem co maja w sobie te zegarki mechaniczne ale odrazu poczulem z nim jakas taka więż,trudno to opisac. Te zegarki COŚ w sobie maja. Jakby wlasne zycie uzaleznione jednak od naszego nadgarstka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja poszedłem w technologię solarną... Citizen ecodrive. Z tego co udało mi sie zorientować bateria ma przybliżony czas życia - 15 lat, po czym można ją wymienić. Zobaczymy jak to będzie w praktyce.

 

Co do automatów - na komunię (sic!) dostałem seiko 5. Działa do tej pory czyli ponad 22 lata - z czego używałem go regularnie przez jakieś 19 lat. W międzyczasie pojawiły się jakieś drobne problemy ale nie z mechanizmem...  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeję (być może) starego kotleta taką oto "wątpliwością". Ktoś wcześniej użył porównania do skrzyni manualnej vs. automatycznej. Wszystko ok, ale, trzymając się tego porównania - skoro większość z Was, jeśli nie wszyscy, zgodzili się z dawno temu wpisaną tu tezą, że kwarce są technologicznie dalej niż mechaniki, to dlaczego ten sam model zegarka szwajcarskiej firmy X kosztuje więcej/dużo więcej w automacie niż w kwarcu? Przecież takie samo auto w manualu nigdy nie jest droższe niż w automacie... Czyli co? W motoryzacji obowiązuje zasada: "większy postęp technologiczny = wyższa cena", a w zegarkach odwrotnie...? ;)


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja poszedłem w technologię solarną... Citizen ecodrive. Z tego co udało mi sie zorientować bateria ma przybliżony czas życia - 15 lat, po czym można ją wymienić. Zobaczymy jak to będzie w praktyce.

 

Podzielę się moim doświadczeniem z baterią solarną w Citizenie. Padła właśnie po około 15 latach, chciałem wymienić, niestety Pani w serwisie Citizena powiedziała, że od 2012 już nie produkują i mogą mi włożyć zwykłą srebrową za 40zł. Czyli wymienić nie można. Zegarek Citizen C030 zwany potocznie butterfly.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AdamB

Na dzień dzisiejszy kwarc i najlepiej od Seiko ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeję (być może) starego kotleta taką oto "wątpliwością". Ktoś wcześniej użył porównania do skrzyni manualnej vs. automatycznej. Wszystko ok, ale, trzymając się tego porównania - skoro większość z Was, jeśli nie wszyscy, zgodzili się z dawno temu wpisaną tu tezą, że kwarce są technologicznie dalej niż mechaniki, to dlaczego ten sam model zegarka szwajcarskiej firmy X kosztuje więcej/dużo więcej w automacie niż w kwarcu? Przecież takie samo auto w manualu nigdy nie jest droższe niż w automacie... Czyli co? W motoryzacji obowiązuje zasada: "większy postęp technologiczny = wyższa cena", a w zegarkach odwrotnie...? ;)

ja bym raczej użył porównania skrzynia biegów vs telewizor? dość przesadne ale jednak mechanika vs elektronika. żyjemy w czasach gdzie wyprodukowanie elektroniki jest śmiesznie tanie, w pełni zmechanizowane linie produkcyjne trzaskające niebotyczne liczby układów scalonych itd. Obróbka mechaniczna jest po prostu droga, pomimo również wysokiej automatyzacji. gdzie się tylko da człowiek stara się z niej zrezygnować ale nie da się jej wyeliminować w pełni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A taka zwykła srebrowa by nie dała rady? Co ostatecznie zrobiłeś w tej sytuacji?

 

Podzielę się moim doświadczeniem z baterią solarną w Citizenie. Padła właśnie po około 15 latach, chciałem wymienić, niestety Pani w serwisie Citizena powiedziała, że od 2012 już nie produkują i mogą mi włożyć zwykłą srebrową za 40zł. Czyli wymienić nie można. Zegarek Citizen C030 zwany potocznie butterfly.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A taka zwykła srebrowa by nie dała rady? Co ostatecznie zrobiłeś w tej sytuacji?

Właśnie srebrowa się nie nadaje. Na forum były przypadki uszkodzeń zegarków po włożeniu takiej baterii. Znalazłem w sieci coś takiego i chyba się zdecyduję (jeszcze nie podjąłem decyzji): http://www.batterybob.com/product.asp?intProdID=109520

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie srebrowa się nie nadaje. Na forum były przypadki uszkodzeń zegarków po włożeniu takiej baterii. Znalazłem w sieci coś takiego i chyba się zdecyduję (jeszcze nie podjąłem decyzji): http://www.batterybob.com/product.asp?intProdID=109520

Jak się rozmiar zgadza i w poprzednim była litowa to bierz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się rozmiar zgadza i w poprzednim była litowa to bierz

Zamówiłem. Jak przyjdzie i zamontuję, to dam znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwarce są zasadniczo tańsze. Stą ten dylemat. Nie mają duszy ale w dobrej cenie mierzą znakomicie czas. Klikają najrówniejszym tempem niczym wojsko niemieckie tup tup tup tup.

Automaty żyją życiem dobowym, trzeba o nie zadbać dać im jeść zakładając je na rękę lub wkłądając do rotomata. Nie możn aich porzucić do szuflady na 3 dni bo usną.

Ich chykanie jest delikatne łagodne słychać sprężyne. I ta płynąca wskazówka - bezcenne

A te kilka sek w ciągu dnia?

To pryszcz bo automaty się kocha i takie drobiazgi im się wybacza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od zawsze miałem kwarcowe zegarki a dopiero od paru dni jestem szczęśliwym posiadaczem automatycznej piąteczki Seiko, którą nabyłem na tutejszym bazarku. I rzeczywiście, nie wiem czy to ta "płynąca" wskazówka sekundnika, widoczny mechanizm z tyłu dekla czy tykanie gdy przyłożę ucho ale chyba nie bez powodu mówi się, że te zegarki mają duszę. I nawet nie przeszkadza mi, że ten zegarek jest o ileś tam sekund mniej dokładny od kwarca w skali miesiąca. Jestem prawie pewny, że mój następny zegarkowy zakup to też będzie automat (no chyba, że Oceanus :))  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

#up

 

dokładnie :) 

 

jednak nie zawsze jest ważne czy to automat, czy kwarc - wygląd też ma znaczenie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy są japońskie kwarce, w których sekundnik płynie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy są japońskie kwarce, w których sekundnik płynie?

np. Bulova Precisionist :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ze stajni "Big Four" : Seiko/Citek/Orient/Casio?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ze stajni "Big Four" : Seiko/Citek/Orient/Casio?

To jest, o ile się nie mylę mechanizm Citka, ale niech się wypowiedzą mądrzejsi w temacie :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 2008r Bulova została kupiona przez Citizena, więc też należy do "wielkiej czwórki" jako "spółka córka":-)


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.