Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

piotrek148

Automat czy kwarc?/

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam wielką prosbe czy mozecie mi wymienic zelety zegarków automatycznych i kwarcowych? Bardzo mi sie podobaja automaty ale czytałem ze moga nie dokładnie chodzic tz spieszyc sie lub poźnic. Z kolei kwarce sa takie nijakkie ale chyba praktyczniejsze bo nie trzeba regulowac.


Obecnie ORIENT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Automaty to dla mnie atawizm, ci którzy cenią je nad kwarce, robia to według mnie tylko z pozy/sentymentu. Nie zapominajmy, że mamy 21 wiek, a zegarek ma za zadanie wskazywanie nam dokładnego czasu, a nie stanowić problem, gdy zapomni sie ich nakręcić, albo zaczną sie spóźniać. Szczytem zegarkowej ewolucji są dla mnie G-shocki z tough solarem i waveceptor, praktycznie niezniszczalne, zawsze punktualne i samowystarczalne energetycznie. Ktoś może powiedzieć, że automaty mają "to coś" czego nie maja kwarce, ale równie dobrze kto inny może powiedzieć, że powozy i karety mają "to coś" czego nie maja samochody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash
Automaty to dla mnie atawizm, ci którzy cenią je nad kwarce, robia to według mnie tylko z pozy/sentymentu. Nie zapominajmy, że mamy 21 wiek, a zegarek ma za zadanie wskazywanie nam dokładnego czasu, a nie stanowić problem, gdy zapomni sie ich nakręcić, albo zaczną sie spóźniać. Szczytem zegarkowej ewolucji są dla mnie G-shocki z tough solarem i waveceptor, praktycznie niezniszczalne, zawsze punktualne i samowystarczalne energetycznie. Ktoś może powiedzieć, że automaty mają "to coś" czego nie maja kwarce, ale równie dobrze kto inny może powiedzieć, że powozy i karety mają "to coś" czego nie maja samochody.

 

Zegarków automatycznych, o których piszesz się nie nakręca, gdyż jak sama nazwa wskazuje naciąg mają "automatyczny". Jeśli miałeś na myśli zegarki mechaniczne z ręcznym naciągiem to precyzuj wypowiedzi. Jak dla mnie kwestia wyboru. Ja na przykład nie lubię zegarków kwarcowych. I nie jest to pozowanie, jak określiłeś. Dla mnie zegarek musi mieć serce i tyle. Kwarce tego nie mają i dlatego nigdy nie zagoszczą na moim nadgarstku. Poza tym jak miałem Adriatikę z ręcznym naciągiem to uwielbiałem codzienny, poranny rytułał nakręcania mechanizmu. Ze strony kwarców brak takich wrażeń. Co do punktualności. Zegarki kwarcowe robią +/-10 sekund a czasem więcej. Teraz mam zegarek z mechanizmem automatycznym, ale wystawiłem go w dziale bazar, właśnie dlatego, że brakuje mi tego codziennego nakręcania. Poza tym co z tego, że mamy XXI wiek skoro to właśnie teraz zegarki mechaniczne i automatyczne zaczęły wracać do łask.

PS karety i karoce nie mają tego czegoś co samochody. Jak dla mnie porównanie bez sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zegarków automatycznych, o których piszesz się nie nakręca, gdyż jak sama nazwa wskazuje naciąg mają "automatyczny". Jeśli miałeś na myśli zegarki mechaniczne z ręcznym naciągiem to precyzuj wypowiedzi. Jak dla mnie kwestia wyboru. Ja na przykład nie lubię zegarków kwarcowych. I nie jest to pozowanie, jak określiłeś. Dla mnie zegarek musi mieć serce i tyle. Kwarce tego nie mają i dlatego nigdy nie zagoszczą na moim nadgarstku. Poza tym jak miałem Adriatikę z ręcznym naciągiem to uwielbiałem codzienny, poranny rytułał nakręcania mechanizmu. Ze strony kwarców brak takich wrażeń. Co do punktualności. Zegarki kwarcowe robią +/-10 sekund a czasem więcej. Teraz mam zegarek z mechanizmem automatycznym, ale wystawiłem go w dziale bazar, właśnie dlatego, że brakuje mi tego codziennego nakręcania. Poza tym co z tego, że mamy XXI wiek skoro to właśnie teraz zegarki mechaniczne i automatyczne zaczęły wracać do łask.

PS karety i karoce nie mają tego czegoś co samochody. Jak dla mnie porównanie bez sensu.

 

Przeciwnie, porównanie świetne, bo pierwotnie to karety i powozy jeździły po ulicach, były ciągnięte przez konie, koniom leciało spod ogona, wszytsko było ekologicznie i z "secem". Nie piszę, że nosisz automaty z pozy, bo widocznie łapiesz sie w tym drugim przedziale o którym pisałem, czyli "sentymentu". Nie chcę nikogo przekonywać do kwarców, tylko pisze co ja sądze na ten temat. Jedna rzecz jaką napisałeś mnie ucieszyła, bo skoro 21 wiek przywrócil do łask zegarki mechaniczne i automatyczne, to jest szansa, ze przywróci do łask karety i powozy :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mathu
Automaty to dla mnie atawizm, ci którzy cenią je nad kwarce, robia to według mnie tylko z pozy/sentymentu.

Wszyscy powinniśmy chodzić w dresach z ortalionu, bo są: tanie, wygodne, łatwo je doprać, świetnie sprawdzają się podczas wysiłku fizycznego. Ci którzy kupują garnitury, to jacyś ramole.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie dresy są do biegania, ortalion na deszcz, garnitur na przyjęcie a zegarek do dokładnego odmierzania czasu, przy wysokiej funkcjonalności i solidności. O gustach sie nie dyskutuje i jak już pisałem, wyraziłem tylko swoje zdanie na ten temat, ty masz prawo uważać inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panownie spokojnie

O gustach się nie dyskutuje.

Kolega zadał pytanie jaki wybrać zegarek.

Odpowiadam:

Kup taki jaki Ci odpowiada i jaki Ci sie podoba.

Potrzebujesz pomiaru czasu co do 1 s - kup sobie kwarca.

Ja nie potrzebuję tak dokładnego pomiaru dlatego używam tylko zegarków z naciągiem ręcznym i automatycznym, bo takie zegarki moim zdaniem mają klasę.

 

 

 

murderotic cytowałeś mnie "Dajcie nam cieszyć się zegarkami".

Dajmy innym o innych gustach cieszyć się innymi zegarkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash
Panownie spokojnie

O gustach się nie dyskutuje.

Kolega zadał pytanie jaki wybrać zegarek.

Odpowiadam:

Kup taki jaki Ci odpowiada i jaki Ci sie podoba.

Potrzebujesz pomiaru czasu co do 1 s - kup sobie kwarca.

Ja nie potrzebuję tak dokładnego pomiaru dlatego używam tylko zegarków z naciągiem ręcznym i automatycznym, bo takie zegarki moim zdaniem mają klasę.

 

 

 

murderotic cytowałeś mnie "Dajcie nam cieszyć się zegarkami".

Dajmy innym o innych gustach cieszyć się innymi zegarkami.

A czy ja komus czegokolwiek bronie. Ustosunkowałem sie tylko do wypowiedzi kolegi i napisałem własne zdanie. Proste.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam i kwarce (bateryjkowe i Eco-Drive) i automaty. Wychowalem sie na kwarcach i mi 'nie przeszkadzaja'. Do codziennego uzytku przez przecietnego Kowalskiego lepiej sie sprawdza. Automaty maja za to 'to cos'. Niektorzy to lapia, inni nie. Ja jestem dokladnie po srodku.

 

Najlepiej kup dwa zegarki! Ich nigdy za wiele. :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupuj zegarki.

Ja mam ich w sumie sam nie wiem ile.

Do wyboru do koloru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mathu
O gustach sie nie dyskutuje

To ty zacząłeś dyskusję o gustach:

 

"Automaty to dla mnie atawizm, ci którzy cenią je nad kwarce, robia to według mnie tylko z pozy/sentymentu."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To ty zacząłeś dyskusję o gustach:

 

"Automaty to dla mnie atawizm, ci którzy cenią je nad kwarce, robia to według mnie tylko z pozy/sentymentu."

 

 

Chodziło mi o to, że kwestia gustu nie podlega dyskusji, bo dyskutować o gustach można, a nawet trzeba. Jest takie łacińskie powiedzenie "de gustibus non est disputandum" (kwestia gustu nie podlega dyskusji, lub w skrócie o gustach się nie dyskutuje).

Źle zrozumiałeś :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chodziło mi o to, że kwestia gustu nie podlega dyskusji, bo dyskutować o gustach można, a nawet trzeba. Jest takie łacińskie powiedzenie "de gustibus non est disputandum" (kwestia gustu nie podlega dyskusji, lub w skrócie o gustach się nie dyskutuje).

Źle zrozumiałeś ;)

Teraz ja nie zrozumiałem co masz na myśli.

Dyskutuje się o gustach czy nie???

:rolleyes: :rolleyes: ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz ja nie zrozumiałem co masz na myśli.

Dyskutuje się o gustach czy nie???

:rolleyes: :rolleyes: ;)

 

 

Chodzi o to, że każdy ma inny gust i nie da się tego zmienić żadną dyskusją, bo choćbyście mnie przekonywali tydzień ja i tak nie zmienie swoich gustów i na odwrót. Wtedy dyskusja (czyt. rozmowa) polega na wymianie zdań i poglądów, a nie na namawianiu kogoś do zmiany upodobań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup kwarc, jak nie masz zacięcia do karet i powozów to po jakimś czasie szlag Cię trafi na to, że jak odłożysz na dłużej to się zatrzyma, że nie jest punktualny, że trzeba częściej na przeglądy chodzić. A tak - masz kwarca, wygodę, punktualność, masz zegarek - nie masz kłopotu. A Tough Solar + Waveceptor daje Ci ultra punktualność oraz zdejmuje problem wymiany baterii, czyli 100 % bezobsługowiec.


Radek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpowiadając na pytanie z pierwszego postu: temat został założony w dziale "zegarki japońskie" - i akurat te zegarki (zwłaszcza Seiko) są świetną możliwością przeprowadzenia eksperymentu, czy komuś wcześniej nie posiadającemu pasuje automat ze swoimi wszystkimi powiedzmy "przywarami" (bo czego się spodziewać po kwarcu to mniej więcej wiadomo). Jeżeli ktoś ma poważne wątpliwości, można zacząć od Seiko 5 i za małe pieniądze przekonać się, jak to jest z automatem. Jak nie podpasuje, to mała strata, a jeszcze i tak pewnie znajdzie się chętny żeby odkupić. A jak podpasuje - można drążyć temat (znaczy kupować kolejne :rolleyes: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że dyskusja wygasa a była taka ożywiona. :rolleyes:

Dla podniesienia temperatury. :P

Może kup sobie marine militare? :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może kup sobie marine militare? :rolleyes::P

 

A to sie dobrze składa, bo widziałem, że Bryku2 ma w Bazarze jedną do opchnięcia, zapraszam do zajrzenia tam, zrobiło sie tam bardzo wesoło :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Karol-P

Dla mnie wadą kwarców na baterię jest fakt, że pewnego dnia, nagle, zegarek się zatrzymuje.

Może to tylko taki mój pech, ale w nowym zegarku bateria zazwyczaj wystarcza u mnie na rok do 2 lat (nigdy dotąd nie były to zegarki z górnej półki) a po wymianie bateryjki, nie wytrzymuje nawet roku.

 

Dlatego ostatnio przestawiam się na starą odświeżoną Rakietę. Rano nakręcam i na 100% wiem, że mnie nie zawiedzie.

Obecnie powolutku wybieram sobie jakiś nowszy lub ciekawszy zegareczek, automat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash
Dla mnie wadą kwarców na baterię jest fakt, że pewnego dnia, nagle, zegarek się zatrzymuje.

Może to tylko taki mój pech, ale w nowym zegarku bateria zazwyczaj wystarcza u mnie na rok do 2 lat (nigdy dotąd nie były to zegarki z górnej półki) a po wymianie bateryjki, nie wytrzymuje nawet roku.

 

Dlatego ostatnio przestawiam się na starą odświeżoną Rakietę. Rano nakręcam i na 100% wiem, że mnie nie zawiedzie.

Obecnie powolutku wybieram sobie jakiś nowszy lub ciekawszy zegareczek, automat.

 

Otóż to. Nigdy nie wiesz kiedy zegarek kwarcowy Ci przestanie chodzić i zrobi Ci przykrą niespodziankę. Automata jak nosisz codziennie to nie stanie, a zegarek z naciągiem ręcznym nakręcasz co rano i też masz pewność, że cały dzien będzie niezawodny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dla mnie wadą kwarców na baterię jest fakt, że pewnego dnia, nagle, zegarek się zatrzymuje.

Może to tylko taki mój pech, ale w nowym zegarku bateria zazwyczaj wystarcza u mnie na rok do 2 lat (nigdy dotąd nie były to zegarki z górnej półki) a po wymianie bateryjki, nie wytrzymuje nawet roku.

 

 

 

Funkcja Tough solar rozwiązuje sprawę. To doskonałe rozwiazanie tego problemu, dostępne tylko i wyłącznie w kwarcach. W prawdzie ogniwo słoneczne po kilkunastu latach trzeba wymienić, ale i sprężyna może kiedyś pęknąć, a jej zreperowanie to coś znacznie bardziej skomplikowanego niż wymiana ogniwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mathu
Funkcja Tough solar rozwiązuje sprawę. To doskonałe rozwiazanie tego problemu, dostępne tylko i wyłącznie w kwarcach. W prawdzie ogniwo słoneczne po kilkunastu latach trzeba wymienić, ale i sprężyna może kiedyś pęknąć, a jej zreperowanie to coś znacznie bardziej skomplikowanego niż wymiana ogniwa.

Chciałbym zobaczyć jak za 15 lat wymienisz ogniwo w Risemanie, mistrzuniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chciałbym zobaczyć jak za 15 lat wymienisz ogniwo w Risemanie, mistrzuniu.

Ja nie wymienie bo nie mam Risemana, gdybym miał zaniósł bym do mistrzunia i by mi wymienił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Karol-P
Funkcja Tough solar rozwiązuje sprawę. To doskonałe rozwiazanie tego problemu, dostępne tylko i wyłącznie w kwarcach. W prawdzie ogniwo słoneczne po kilkunastu latach trzeba wymienić, ale i sprężyna może kiedyś pęknąć, a jej zreperowanie to coś znacznie bardziej skomplikowanego niż wymiana ogniwa.

 

ogniwo słoneczne "nigdy" się nie wyczerpie, może jedynie stracić swoją pojemność (nie wiem czy odpowiednie słowo...) przestanie trzymać prąd. dlatego w swoim poście napisałem o kwarcach na baterie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zatem najlepiej miec kilka zegarków. Jedne nakręcany, jeden kwarcowy i jeden automatyczny. I po sprawie. Pozdrawiam wszystkich zegaromaniaków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.