Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
kotylozaur

Właśnie obejrzałem film...

Rekomendowane odpowiedzi

W niedziele miałem wielką ochotę obejrzeć klasyczny western coś jak "Skarb Sierra Madre" "W samo południe" itp. ... i pstrykając po kanałach trafiłem  na "DJango" Quentina Tarantino - :blink:  ... Polecam ...


Dowcip jest bronią, ale nie należy karać za nielegalne posiadanie dowcipu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rise of the footsoldier (polskie tłumaczenie to "Zawód gangster", co pozostawię bez komentarza) - świetne, mocne kino, do tego oparte na faktach. Przez przypadek znalazłem w internecie zdjęcia policyjne zrobione po jednej z ostatniej scen i muszę przyznać, że są szokujące. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Mikey i Nicky", z Falkiem, Nedem Beattym i Cassavetesem oraz motywem zegarkowym (choć sam zegarek nienazwany). Awangarda z lat 70., coś między "Zabójstwem chińskiego maklera" (Cassavetes nie reżyserował, ale nie tylko zagrał, lecz także "patronował" wyraźnie stylistyce filmu) a - choć w mniejszym stopniu - "Nędznymi ulicami" (motyw męskiej przyjaźni, jeden z kluczowych dla amerykańskiego kina lat 70.). Trochę się zestarzał, ale dla fanów takiego kina godna polecenia rzecz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również polecam Rise of the footsoldier-świetne, choć bardzo brutalne kino brytyjskie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rise of the footsoldier (polskie tłumaczenie to "Zawód gangster", co pozostawię bez komentarza) - świetne, mocne kino, do tego oparte na faktach. Przez przypadek znalazłem w internecie zdjęcia policyjne zrobione po jednej z ostatniej scen i muszę przyznać, że są szokujące. 

 

... wróciłem z sylwestra ok 4 i z ciekawości włączyłem ... do 6 nie mogłem wyłączyć ;)


Dowcip jest bronią, ale nie należy karać za nielegalne posiadanie dowcipu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu obejrzałem niezrównaną trylogię filmu "Pusher" w Polsce znanu jako "Dealer" reż. Nicolas Winding Refn. Pierwszy film powstał w 1996 r., drugi w 2004, trzeci w 2005.Podobnież reżyser przymierza się do nakręcenia czwartej części, czemu kibicuję. Duńskie kino, nie mylić z angielskim Pusherem. W mojej ocenie film jest świetny. Srogie, miażdżące kino. W mojej ocenie najlepsza jest część I i III. Chociaż II też nic nie brakuje, ale reżyser postawił sobie wysoko poprzeczkę. Film nie opowiada o wielkich gangsterach, powiązaniach świata przestępczego z polityką, ale przedstawia mocne kino przestępców średniego szczebla. Ich realia, poczucie beznadziei. Pierwsza liga. Film nieźle daje po szarych komórkach. Każda postać jest niesamowicie realistyczno-wiarygodna. Film kojarzy mi się z Polsko-Ruskimi realiami.

Dla nieznających I części niewiele mówiący kadr z filmu:

xiky.jpg

 

i poniżej link na filmweb do pierwszej części:

http://www.filmweb.pl/film/Dealer-1996-33076

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu obejrzałem niezrównaną trylogię filmu "Pusher" w Polsce znanu jako "Dealer" reż. Nicolas Winding Refn. Pierwszy film powstał w 1996 r., drugi w 2004, trzeci w 2005.Podobnież reżyser przymierza się do nakręcenia czwartej części, czemu kibicuję. Duńskie kino, nie mylić z angielskim Pusherem. W mojej ocenie film jest świetny. Srogie, miażdżące kino. W mojej ocenie najlepsza jest część I i III. Chociaż II też nic nie brakuje, ale reżyser postawił sobie wysoko poprzeczkę. Film nie opowiada o wielkich gangsterach, powiązaniach świata przestępczego z polityką, ale przedstawia mocne kino przestępców średniego szczebla. Ich realia, poczucie beznadziei. Pierwsza liga. Film nieźle daje po szarych komórkach. Każda postać jest niesamowicie realistyczno-wiarygodna. Film kojarzy mi się z Polsko-Ruskimi realiami.

Dla nieznających I części niewiele mówiący kadr z filmu:

xiky.jpg

 

i poniżej link na filmweb do pierwszej części:

http://www.filmweb.pl/film/Dealer-1996-33076

 

Dzięki za cynk.

Nie wiedziałem, że ten angielski to remake. Obejrzałem półgodziny tego duńskiego i już widzę, że angielska wersja się do niego nie umywa.

Nie pamiętam dokładnie, ale chyba ten sam aktor gra tego szefa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam dokładnie, ale chyba ten sam aktor gra tego szefa. 

Zgadza się. Jako filmowy:

z3s2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie film genialny. Nie wiem jak w pomroku dziejow moglem go przegapic. Moze dlatego, ze Skandynawia to kojarzy mi sie z kryminalnymi zamulaczami bez finalu ;-) (zarcik)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiele osób przegapiło tę trylogię. Cieszę się, że mogłem coś wnieść do tego tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rush(Wyścig)- obejrzałem go dzisiaj zachęcony bardzo pozytywnymi recenzjami i opiniami. Ciekawie pokazana rywalizacja Hunta i Laudy oraz klimat F1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto zobaczyć, choćby dla wartości dzisiaj już abstrakcyjnych o których istnieniu wielu nawet nie wie.

Film Ridleya Scotta w znakomitej obsadzie !

http://www.filmweb.pl/film/Out+of+the+Furnace-2013-484466

PS: Osobiście bardzo lubię miłą czarną Panią która grała super w filmie którego tytuł to kolumbijski gatunek chyba lilii, nie pamiętam teraz może ktoś przypomni ?

Edytowane przez STARUSZEK

cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolf of Wall Street - świetne kino Scorsese i rewelacyjny di Caprio... fani zegarków też znajdą coś dla siebie... natężenie złotych Rolexów robi wrażenie... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio obejrzałem Wolverine'a, hmmm dla mnie nie powalający, poprzednie czescie lepsze (oczywiście jeśli ktoś lubi tę postać).

 

Przedwczoraj film Agenci, z Denezelem W. i Markiem Wahlbergiem, fabuła mocno przesadzona i zakręcona, ale co mnie zaskoczyło w filmie to świetne dialogi jak dla mnie.

 

Wczoraj WIelkie Wesele, z De NIro, hmmm typowa amerykańska komedia niz nadzwyczajnego, ale mimo wszystko przyjemnie się go oglądało.


"**wno chłopu nie zegarek..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kamerdyner - dobry film, spokojny, taki potrafiący wyciszyć i dać do myślenia

Ślepy Traf - świetny Timberlake, dobry Affleck - czasami nie kumałem o czym gadają ale film mi się podobał .


Krystian "KriSu"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie teraz po raz n-ty "Polowanie na Czerwony Październik" :D

 

Leci na 7

Edytowane przez lec

<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Solve, dnia 04 Sty 2014 - 23:51, napisał:

Kamerdyner - dobry film, spokojny, taki potrafiący wyciszyć i dać do myślenia

 

 

Witam,

spokojny, potrafiący wyciszyć - fakt, mnie się trochę ciągnął :) ... w sumie średni.

Pzdr.


 
 
 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno w to uwierzyć, ale wczoraj dopiero po raz pierwszy widziałem "Życie na podsłuchu". Znakomite kino, ujmujące historię w taki sposób, którego trochę mi wciąż brakuje w kinie polskim - nie w tonacji czerni i bieli, ale w różnych odcieniach szarości (u nas pod tym względem wyróżniało się "Mniejsze zło"). Do tego znakomity Ulrich Muhe, tuż przed śmiercią w swej najwybitniejszej roli. Kino, które na długo zostaje w pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lawless lub polski tytul Gangster wg. scenariusza N.Cave'a.

 

Sent from my GT-S7500 using Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.