Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
kotylozaur

Właśnie obejrzałem film...

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Jash

W niedzielę byłem z najlepszą z żona na "Pod mocnym aniołem". Spodziewałem się ciekawego filmu (liczyłem na coś równie dobrego jak drogówka), a przyznam, że raz zdarzyło mi się nawet przysnąć :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O serialach piszemy też tu? Okey... aktualnie oglądam Sleepy Hollow. Po pierwszych 5 odcinkach stwierdzam, że jest całkiem interesujący.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O serialach piszemy też tu? Okey... aktualnie oglądam Sleepy Hollow. Po pierwszych 5 odcinkach stwierdzam, że jest całkiem interesujący.

A niby gdzie mamy pisać? :)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tytule jest film, nie serial :)

A serial to niby co jest? :) ,nie gatunek produkcji filmowej? :)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

film odcinkowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczęło się. Serial to serial, film to film. Normalny człowiek dzieli produkcje na te dwa typy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczęło się. Serial to serial, film to film. Normalny człowiek dzieli produkcje na te dwa typy.

Nic się nie zaczeło :)

A normalny człowiek nazywa rzeczy po imieniu..... ;),tylko ignorant idzie na łatwiznę.....

 

Samochód to tylko diesel i osobowy? ,bo ciężarówka to już nie samochód? :blink:

Edytowane przez cook

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są filmy fabularne powstałe przez montowanie scen z seriali. Nie ma łatwego rozgraniczenia. Także dlatego, ze masa seriali nie jest kręcona technikami charakterystycznymi dla nich, bo są kręcone jak film fabularny. Pojęcie film odcinkowy było kiedyś używane dość powszechnie. Ja się z takim określeniem spotykałem. 

za wskazana Wiki : "Film – utwór audiowizualny, składający się ze scen," - serial nie jest utworem audiowizualnym składającym się ze scen? A sceny w wielu serialach składają się z większej niż jedna liczby ujęć. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są filmy fabularne powstałe przez montowanie scen z seriali. Nie ma łatwego rozgraniczenia. Także dlatego, ze masa seriali nie jest kręcona technikami charakterystycznymi dla nich, bo są kręcone jak film fabularny. Pojęcie film odcinkowy było kiedyś używane dość powszechnie. Ja się z takim określeniem spotykałem. 

za wskazana Wiki : "Film – utwór audiowizualny, składający się ze scen," - serial nie jest utworem audiowizualnym składającym się ze scen? A sceny w wielu serialach składają się z większej niż jedna liczby ujęć. :)

I tu jesteśmy zgodni :)

 

Pozdrawiam


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem po pierwszym odcinku-świetny serial....[polecony w ubiegłym roku przez Krystiana @Solve :) ]

czasami coś mi się uda polecić dobrego :) - jak znajdę czas to obejrzę drugi sezon :) pozdr!


Krystian "KriSu"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jack Strong.

Film opowiadający historię najsłynniejszego polskiego szpiego Ryszarda Kuklińskiego.

Od początku do końca niesamowicie trzyma w napięciu mimo, że wiemy dobrze jak zakończyła się jego historia.

Zdecydowanie wart obejrzenia!!

Miał chłop jaja jak na czasy w których żył.


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądam. Polecam. Nie jest to co prawda aż takie arcydzieło, jak niektórzy twierdzą i uważają, że serial wszechczasów (nic nie przebije The Wire), ale to i tak bardzo mocna pozycja. Niesamowity klimat, całkiem intrygująca fabuła, ciekawe odniesienia, DOSKONAŁE aktorstwo (polubiłem Matthew McConaughey'a) - moim zdaniem naprawdę warto obejrzeć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogląda ktoś z was może serial True Detective? Możecie polecić/odradzić?

Wlaśnie skończyłem 6 odcinek True Detective. Dla mnie to trzeci najlepszy serial.

1. Breaking Bad

2. Rodzina Soprano

3. True Detective

 

 

Wysłane z mojego Nexus 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu obejrzałem amerykańskiego "Oldboya". Super, myślałem, że będzie dużo gorzej, ale wyszło dobrze. Pomimo tego iż wiedziałem jak to się skończy to cały czas byłem w napięciu. Momentami lepszy od pierwowzoru, chociaż efektu "wow" tegoż nie osiągnie

 

Scena walki młotkiem nie umywa się do pierwowzoru.

Moim zdaniem jedna z najlepszych, (najbardziej realistyczna) w historii kina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miazga

 

House_of_Cards_Season_1_Poster.jpg

Tez zacząłem ostatnio oglądać.

Jestem w 7 odcinku 1 sezonu - świetny serial ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za opinie, lubię ciężki klimat więc powinien mi podejść, a po waszych zachętach spróbuję już w tym tygodniu :).

 

Moim zdaniem, serial nie jest jakoś bardzo wybitny, ale to będę mógł ocenić po całym sezonie.

Warto jednak go oglądać ze względu na genialną kreację McConaugheya i mistrza drugiego planu Harrelsona.

Nigdy bym się nie spodziewał, że McConaughey ma taki potencjał. Swietny aktor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również polecam True Detective, wczoraj obejrzałem szósty odcinek i coraz bardziej wkręca. McConaughey faktycznie zasługuje na Oskara swoją kreacją aktorską ale Woody jest IMO równie genialny, świetnie wykreowana postać.


Piotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... Woody jest IMO równie genialny, świetnie wykreowana postać.

 

100% zgoda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miazga

 

House_of_Cards_Season_1_Poster.jpg

Już polecałem :)

 

Tez zacząłem ostatnio oglądać.

Jestem w 7 odcinku 1 sezonu - świetny serial ;)

Masz rację.....i lepiej jak mawiał jeden brytyjski lord "grać na pianinie w burdelu niż zajmować się polityką...." :)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.