Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
kotylozaur

Właśnie obejrzałem film...

Rekomendowane odpowiedzi

"Życie Adeli. Rozdziały 1 i 2" - byłem sceptyczny, bo nie lubię tematyki queer, a i francuskie kino artystyczne nie zawsze do mnie trafia. Ale muszę przyznać, że film jest znakomity! Sposób w jaki uchwycono emocje, drobne, pozornie nieistotne gesty, kolory, spojrzenia - to wszystko sprawia, że widz poddaje się opowiadaniu, a 3 godziny wcale się nie dłużą. No i tytułowa bohaterka świetnie zagrana. Naprawdę można ją polubić!

 

"Cyrk ze złamanym sercem" - polski dokument sprzed kilku lat. Cyrkiem się nigdy nie interesowałem (zawsze mnie jakoś odpychał), ale polskie dokumenty cenię. I to solidna robota. W tym filmie nad wszystkim unosi się takie dojmujące poczucie niedostosowania (bohaterów filmu-cyrkowców, ale i ludzi, których spotykają po drodze), beznadziei. Może trochę nawet za bardzo, tym niemniej - konstrukcja całości w stylu starej, dobrej szkoły polskiego dokumentu, z zawieszoną puentą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa filmy zaliczone podczas mroźnego wekeendu i obydwa polecam: POLOWANIE i KONESER, obydwa bardzo fajne, ten drugi trochę bardziej:) świetna rola Geofreya Rusha, fajne dialogi, fajne zdjęcia, wciągający i z niezłym zakończeniem, polecam wszystkim! "Polowanie" również dobry film (duńska produkcja), pokazuje jak głupie kłamstwo (a może to nie było kłamstwo?) może komuś zrujnować życie, albo przynajmniej nieźle namieszać w życiu,,,, ktoś widział któryś film?

Obejrzałem film Koneser-też polecam,bardzo dobre kino.No i Geoffrey Rush w tym filmie rewelacyjny. Polecam też kolegom film rosyjski,, Major,,- bardzo trzyma w napięciu.

Edytowane przez Miś Uszatek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polowanie bardzo dobry film który wchodzi w głowę :-) juz wczesniej wydaje mi sie że polecałem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś w nocy "uhonorowano" Złotymi Malinami największe gnioty ubiegłego roku - wygrały dwa tytuły "Movie 43" i "1000 lat po Ziemi". Drugą pozycję niestety kiedyś oglądałem i zgadzam się w 100%. Straszna chała służąca chyba wyłącznie promocji (nieudanej IMHO) syna Willa Smitha, nie polecam :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W piątek byłem w kinie na "Obrońcy Skarbów".

 

Sztuką jest zrobienie z takiego super tematu tak nudnego filmu. Tragedia! Szkoda kasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

American Hustle - Christian Bale. To jest jednak aktor pierwsza klasa. Polecam film... No i wszelkie kreacje Amy Adams. Zobaczycie, nie pożałujecie:D

 

Wysłane z mojego Nexus 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

American Hustle - Christian Bale. To jest jednak aktor pierwsza klasa. Polecam film... No i wszelkie kreacje Amy Adams. Zobaczycie, nie pożałujecie:D

 

 

 

Po filmach o drobnych oszustach tj. "American Hustle" i "Wilku z Wall Street" powinni nakręcić film o banku Goldman Sachs, który wywołał wielkie kryzysy, bańki, spekulacje itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po filmach o drobnych oszustach tj. "American Hustle" i "Wilku z Wall Street" powinni nakręcić film o banku Goldman Sachs, który wywołał wielkie kryzysy, bańki, spekulacje itd.

 

To chyba kilka powstało ;)

 

Margin Call

 

Zbyt wielcy by upaść 

 

Jeszcze taki angielski, ale typowo o kredytach i tragediach ludzkich, ale tytułu nie pamiętam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba kilka powstało ;)

 

Jeszcze taki angielski, ale typowo o kredytach i tragediach ludzkich, ale tytułu nie pamiętam

 

Gdyby kilkanaście lat wcześniej nakręcili film o banku Goldman Sachs, to:

-nie byłoby kryzysu w Unii Europejskiej,

-nie byłoby kryzysu na rynku kredytów hipotecznych.

-Libia nie straciłaby 1mld $

 

Każdy kto zobaczyłby propozycję współpracy, albo zaangażowanie tego banku uciekały gdzie pieprz rośnie.

No może poza Polską:

 

W lutym 2009 bank Goldman Sachs poinformował, że kończy ze spekulacją obliczoną na spadek wartości złotego. Przyznał, że na osłabianiu walut z regionu Europy Środkowo-Wschodniej zarobił dużo ponad to, co zakładał[2]. Zatrudniony w tym banku Kazimierz Marcinkiewicz zaprzeczył, jakoby miał związek z działaniami spekulacyjnymi banku w Polsce[3].

 

 

Majstersztykiem w ich wykonaniu było wywołanie Wielkiego Kryzysu w latach 30.

Można powiedzieć że skutkował on II Wojną Światową.

 

Bańka na spółkach internetowych to też "osiągnięcie".

Edytowane przez Remy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sierpień w hrabstwie Osage , jak dla mnie rewelacja aktorska

Potwierdzam....prosta historia,wielkie kino!

Dzis też obejrzalem "Złodziejkę ksiązek" i "Witaj w klubie".Szczególnie ten drugi polecam.Matthew McConaughey ostatnio wznosi sie na wyzyny aktorstwa (vide True Detective)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W temacie Oscarow, ktos, cos?

 

Ze specjalną dedykacją dla Cooka  :D

ob8m.jpg

Edytowane przez pablo122

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...ale trzeba przyznać, że teraz już chyba każdy zapamięta Panią DeGeneres :)

...ja głównie jako osobę która zamówiła tylko trzy opakowania pizzy na tak dużą imprezę ;) :P

Edytowane przez Bartosz 86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W temacie Oscarow, ktos, cos?

 

Ze specjalną dedykacją dla Cooka  :D

ob8m.jpg

Dziękuje :)

Ktoś jej poskarżył z forum że jestem antyfanem fast food i się zemściła za moje posty :D tą pizzą..hehe

Edytowane przez cook

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obejrzalem Zgon na pogrzebie (2007)......swietna komedia pomylek :)


" tylko Seiko " Damian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

House of Cards zaczęłam oglądać. Po 3 odcinkach stwierdzam, że serial jest świetny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obejrzalem Zgon na pogrzebie (2007)......swietna komedia pomylek :)

Uśmiałem się setnie :) ,wujek

Archie najlepszy.....

 

 

House of Cards zaczęłam oglądać. Po 3 odcinkach stwierdzam, że serial jest świetny.

widziałem obie serie-super


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwykle oglądam seriale lekkie i przyjemne, plus fantastyka, ale HoC mi się spodobał na tyle, że zaczęłam oglądać regularnie 1-2 odcinki co wieczór. W tym tempie to szybko skończę :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bylem w IMAXIE na "300 cos tam" . Jest se pokaz mozliwosci. W kinie polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Wielkie piękno". Niesamowity film. Fellini jako punkt wyjścia do poczynienia diagnozy współczesnych lęków, kłamstw, pozerstwa, ale i autentycznej świętości. I znów, tak jak w "Boskim" (nota bene - moim zdaniem jednym z najlepszych filmów tego wieku) genialnie wypada Toni Servillo, który dziś jest chyba już lepszy niż Gian Maria Volonte był w swych najlepszych latach (co czyni Servillo włoskim aktorem wszech czasów). No i ten rozbuchany, a zarazem czysty styl wizualno-dźwiękowy Sorrentino... U niego to nawet grupa Trio i Bob Sinclair brzmią doskonale ;) Aha, no i piękna scena z tą panią:

 

la-grande-bellezza.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Smak Curry" w Kinie Muranów.

 

Bardzo przyjazny, ciepły film.

Jak to mówią :)  - po prostu o życiu.

Prawie dwugodzinna spokojna podróż przez czyjeś życie. A w tle współczesny, przeludniony Mumbaj, trochę cywilizacyjnej samotności i zwykłych codziennych spraw. Żadnego pseudointelektualizmu ale też nic podane na tacy.

Według mnie - warto.

post-60300-0-59343200-1394821605_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypociny do kosza

Edytowane przez pirx65

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bricktop - najciekawiej skonstruowany macher w angielskim kinie :) Też często wracam do tego filmu.

 

 

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pirx65

Bardzo ciekawa wypowiedź. Nie jestem może znawcą ani koneserem angielskiego kryminału, ale lubię czasem po niego sięgnąć. Akurat cynizm "Dopaść Cartera" zawsze mnie odrzucał, choć zgodzę się z Tobą, że to doskonała filmowa robota. "Harry'ego Browna" też znam, nawet mam plakat z tego filmu. Fajnie, że wspomniałeś Sucheta - wiadomo, to najlepszy Poirot w historii, ale przecież nie tylko.

 

Chciałbym polecić Ci film "McVicar" z Rogerem Daltreyem - a jeśli lubisz The Who, to i ścieżka dźwiękowa będzie smakowita.

 

Z podobnych klimatów - w dzieciństwie uwielbiałem serial, który nasza telewizja emitowała tylko raz: "Klub Paradise". Mimo, że to było 20 lat temu, wciąż dobrze pamiętam jego atmosferę, poszczególne sceny, wątki. Jak nie oglądałeś, to również polecam (o ile gdzieś to można znaleźć). Pamiętam, że pojawiał się tam zegarek Omega, który główny bohater dostał od żony. A jeździł czarnym Saabem 900 turbo :)

 

Domyślam się, że "Burzliwy poniedziałek", "Mona Lisę" i - choć to nieco inna tematyka - "Grę pozorów" znasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.