Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
kotylozaur

Właśnie obejrzałem film...

Rekomendowane odpowiedzi

Bo tej Gry o Tron to się oglądać nie da. Dwie osoby, które jako jedyne napędzały klimat, uśmiercili już w pierwszym sezonie, czyli Khala Drago i Eddarda Starka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Jakub Mróz

Lepiej chyba napisać 2-3 mądre zdania o jednym filmie niż wrzucać kilkadziesiąt tytułów (nawet jeśli na ogół dobrych lub wybitnych)... Bo równie dobrze możemy tu wkleić całą filmografię takiego Kubricka, większość filmów Scorsese... Ok - nikt nie kwestionuje, że te filmy znamy i lubimy. Ale taki natłok niczemu innemy nie służy (zwłaszcza, że to filmy, które "właśnie obejrzeliśmy").

 

Ale Jakubie - naprawdę dobre kino lubisz (choć parę tytułów wygląda jak Q&Q w Bazylei, tym niemniej każdy ma słabość do jakichś słabszych rzeczy czasem). A dlaczego spodobał Ci się film, który i ja bardzo lubię, czyli "Boski"?

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boski - główna rola jest fantastyczna! Jest przygarbiony tak samo jak Andreotti, porusza się tak samo jak Andreotti i mówi jak Andreotti, a co najważniejsze mimika twarzy jest jak u Andreottiego, zero emocji :) Pasjonuje się również polityką, a niegdyś tradycyjnymi włoskimi mafiami, gdzie nie zabijało się żeby przejąć władzę czy dlatego, że ktoś z góry nie chciał pałać się obrotem ścierwa jakim są narkotyki - polecam książkę Gomorra Roberto Saviano, bo film nie ukazuje kompletnie niczego. Za to dobry film o tej tematyce to Il Camorrista włoski, trudno znaleźć, ale warto, bo 100% włoski ;)

Edytowane przez Jakub Mróz

IWC Schaffhausen Cal. 83 INCA, JLC Master Control Ultra thin, Audemars Piguet cal. 2003 i cal. 2001, ML Pontos Automatique PT6117

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Drake i Jacek K

 

Dzięki Panowie! :)

 

Mam nadzieję, że mój patefon, to łyknie? :wacko:

Chodzi bowiem jak stary Ursus. :(


<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli co nie podchodzić do tego ?? Bo widzę że mam już to na HBO GO

 

Jak nie podchodzić jak się nie da!  :D

 

Miałem plan, że nie bedę oglądał tylko potem całosć, ale już przebieram nóżkami, na wieczór  ;)  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo tej Gry o Tron to się oglądać nie da. Dwie osoby, które jako jedyne napędzały klimat, uśmiercili już w pierwszym sezonie, czyli Khala Drago i Eddarda Starka.

 

Ja akurat jestem fanką Daenerys i Snowa ;) Znaczy nie ich jako pary! Ale tych dwóch postaci z osobna. Arya i ten Góra (?) też całkiem ciekawie się to zapowiada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

. Arya i ten Góra (?) też całkiem ciekawie się to zapowiada.

 

O tak! To świetny duet  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
lec, dnia 07 Kwie 2014 - 17:06, napisał:

 

Chodzi bowiem jak stary Ursus. :(

 

Czyli dobrze :) .

Małe OT > URSUS to firma, która produkowała dobre "wieczne" ciągniki. Pozostał żal, jak i za innymi zakładami mechanicznymi, które tylu ludziom dawały pracę. BTW, z URSUSEM łączyły mnie również osobiste więzi :)

Pzdr.


 
 
 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli szybkość, :)

a porównanie dotyczyło jeszcze tych odpalanych na lut lampę

i kierownicą wkładaną w uchwyt w kole zamachowym z boku. :P:D

A więzi nie miałem zamiaru targać!!! :)

Z resztą masz oczywiście rację

a "ciapki" ;):D

były nie do zdarcia.! :)

Edytowane przez lec

<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli dobrze :) .

Małe OT > URSUS to firma, która produkowała dobre "wieczne" ciągniki. Pozostał żal, jak i za innymi zakładami mechanicznymi, które tylu ludziom dawały pracę. BTW, z URSUSEM łączyły mnie również osobiste więzi :)

Pzdr.

Wydaje mi się, że oni właśnie podpisali parę lat temu duży kontrakt z jednym z państw afrykańskich...


IWC Schaffhausen Cal. 83 INCA, JLC Master Control Ultra thin, Audemars Piguet cal. 2003 i cal. 2001, ML Pontos Automatique PT6117

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że oni właśnie podpisali parę lat temu duży kontrakt z jednym z państw afrykańskich...

Tylko że te ciągniki nie są produkowane w Polsce. Podobnie jak maszyny Waryńskiego.

Cytryn i Gumiak naprawiają co kto nie umiał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boski - główna rola jest fantastyczna! Jest przygarbiony tak samo jak Andreotti, porusza się tak samo jak Andreotti i mówi jak Andreotti, a co najważniejsze mimika twarzy jest jak u Andreottiego, zero emocji :) Pasjonuje się również polityką, a niegdyś tradycyjnymi włoskimi mafiami, gdzie nie zabijało się żeby przejąć władzę czy dlatego, że ktoś z góry nie chciał pałać się obrotem ścierwa jakim są narkotyki - polecam książkę Gomorra Roberto Saviano, bo film nie ukazuje kompletnie niczego. Za to dobry film o tej tematyce to Il Camorrista włoski, trudno znaleźć, ale warto, bo 100% włoski ;)

 

:) o, takie posty na tym forum lubię - ciekawe, takie, z których można się czegoś dowiedzieć - nie znam "Il camoristy".

 

Dla mnie Servillo to włoski aktor nr 1, o czym pisałem już po "Wielkim pięknie". A "Boski" dla mnie to wzór nowoczesnego filmu biograficznego. Niebanalna (z pozoru nawet niepasująca) muzyka, dynamiczny montaż, no i te podpisy, które "wyjaśniają" wiele faktów, a w istocie tylko dezorientują, dopełniając obrazu polityki jako matni. A i sam Andreotti - przeraża/fascynuje.

 

"Gomorry" nie oceniam tak źle, choć to taki "chłodny" film - mnie nie zaangażował, ale Toni i tu zagrał bardzo dobrze.

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jak wrażenia po pierwszym odcinku nowego sezonu "Gry o tron" ?

 

Moje wrażenia są mniej więcej takie jak się spodziewałem. Trochę mało żwawo  podobnie jak na początku 3 sezonu, ale potem się rozkręciło.

 

Fakt  że jakiś czas temu  przeczytałem "Nawałnicę mieczy" i "Ucztę dla wron"  a poprzedni sezon serialu był rok temu to kilka razy b. się zdziwiłem w stylu -  a to ten jeszcze żyje ?! a ta to jeszcze...   coś tam :) ?

 

pewne wydarzenia miały miejsce w książkach  a w serialu jeszcze nie,ale tak mi się to wymieszało że trochę się pogubiłem w chronologii, zabawne odczucie, myslę że w nastepnych odcinkach wszystko mi się poukłada :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Gorączka" producent Michael Mann,i pierwszy raz razem[w jednym kadrze ] Robert DeNiro i Al Pacino :)

Śmiało stwierdzam że to najlepszy film sensacyjny jaki widziałem.....

I choć już pisałem o nim na forum -polecam,scenę napadu na bank oglądałem na stojąco ,paląc papierosa jeden za drugim jak bym był w "ogniu walki" :)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem sobie zapodać komedię na DVD i skusił mnie trailer "Movie 43" (film z 2013r.).

Produkcja jest specyficzna - kilkanaście mniejszych filmików różnych reżyserów spiętych wspólnym pomysłem fabułowym + pojedyncze występy gwiazd.

Konkluzja - film średni. Można się pośmiać przynajmniej kilkanaście razy ale w wielu momentach poszczególne sceny czy przejścia z jednej historii w drugą nużą albo nawet męczą. Po połowie film się trochę rozpędza ale jednak poczucie chaosu i niedopasowanie poszczególnych nowelek jest zauważalne. Niezbyt się także sprawdza w kategoriach komedii epatowanie wulgarnością czy obrzydzeniem. Jeśli ktoś nie potrzebuje płynnej akcji i nie ma nic przeciwko filmowi "opartemu o pojedyncze gagi" to będzie OK.

 

post-60300-0-37404100-1396911562.jpg

Edytowane przez Gregorian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezły film, w kraju przeszedł bez większego echa. pablo122 (Pawle ?) oglądałes ? Jestem ciekaw Twopjego zdania, jeżeli nie widziałes to zrób podejscie. Myslę, że może Ci się podobać.

 

http://www.youtube.com/watch?v=LRQHga7bJ9w


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo tej Gry o Tron to się oglądać nie da. Dwie osoby, które jako jedyne napędzały klimat, uśmiercili już w pierwszym sezonie, czyli Khala Drago i Eddarda Starka.

Totalnie się z Tobą zgadzam!!! Obejrzałem I sezon z nadzieją, ze kolejny będzie jeszcze lepszy! No ale - dla mnie - jakoś nie zażarło ! Obejrzałem  2 odcinki, dodam,że drugi już oglądałem na siłę, tak bardzo chciałem dać szansę II sezonowi. Ale nie poszło. :(


Krystian "KriSu"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jak wrażenia po pierwszym odcinku nowego sezonu "Gry o tron" ?

 

Moje wrażenia są mniej więcej takie jak się spodziewałem. Trochę mało żwawo  podobnie jak na początku 3 sezonu, ale potem się rozkręciło.

 

Fakt  że jakiś czas temu  przeczytałem "Nawałnicę mieczy" i "Ucztę dla wron"  a poprzedni sezon serialu był rok temu to kilka razy b. się zdziwiłem w stylu -  a to ten jeszcze żyje ?! a ta to jeszcze...   coś tam :) ?

 

pewne wydarzenia miały miejsce w książkach  a w serialu jeszcze nie,ale tak mi się to wymieszało że trochę się pogubiłem w chronologii, zabawne odczucie, myslę że w nastepnych odcinkach wszystko mi się poukłada :)

 

 

 

Obejrzałam 3 minuty dosłownie... do momentu jak tatusia Lannistera pokazali i koniec played.to umarło, a HBO nie mam :D

 

Gdzie w necie oglądacie seriale? Lub jak ktoś oglądał 0401 GoT to poproszę o info, gdzie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezły film, w kraju przeszedł bez większego echa. pablo122 (Pawle ?) oglądałes ? Jestem ciekaw Twopjego zdania, jeżeli nie widziałes to zrób podejscie. Myslę, że może Ci się podobać.

 

 

Nie ogladalem, ale zdecydowanie to klimat, ktory lubie :-) dzieki

 

P.S. Julek (Juliusz) jestem, pablo to kryptonim ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem Colombianę. Nie jest źle. Kino akcji na ocenę dobry+.

To nie ta ranga filmu z bohaterem kobietą co Nikita, Resident Evil czy Doomsday ale jest OK.

Trzeba tylko przymknąć lekko oko na pewne małe nielogiczności a wartka akcja już sama poniesie.

 

Ode mnie duży plus za początek - scena pościgu za małą dziewczynką uciekającą przez położone na stromych wzgórzach slamsy Bogoty - rewelacja (+ elementy parkouru made in Besson). Widoki niezwykle klimatyczne - sceneria praktycznie rangi Bondów.

W ogóle podobało mi się znaczne wydłużenie czasu poświęconego życiu bohaterki jako dziecko. W innych filmach potraktowano by to tylko jako konieczny, krótki pretekst do dalszej akcji. Również sam wszechstronny motyw Cataleya (imię, ślad, znak, obraz, pochodzenie) jest bardzo wdzięczny.

 

post-60300-0-73196300-1397071442.jpg

 

Film z 2011r.

Edytowane przez Gregorian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro mnie natchnęło to obejrzałam te "Piękne Istoty" ... notabene aktorów wybrali (tych głównych) niezbyt dobrze, bo oboje jak na mój gust piękni nie są. Aczkolwiek co do filmu. Chyba tylko Zmierzch jest gorszy. A na pewno Dary Anioła były lepsze. Obejrzeć, obejrzałam, ale w kategorii komedia romantyczna :D

 

Wracam do Suits, GoT, House of Cards i innych sensowniejszych produkcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jak wrażenia po pierwszym odcinku nowego sezonu "Gry o tron" ?

 

Moje wrażenia są mniej więcej takie jak się spodziewałem. Trochę mało żwawo  podobnie jak na początku 3 sezonu, ale potem się rozkręciło.

 

Fakt  że jakiś czas temu  przeczytałem "Nawałnicę mieczy" i "Ucztę dla wron"  a poprzedni sezon serialu był rok temu to kilka razy b. się zdziwiłem w stylu -  a to ten jeszcze żyje ?! a ta to jeszcze...   coś tam :) ?

 

pewne wydarzenia miały miejsce w książkach  a w serialu jeszcze nie,ale tak mi się to wymieszało że trochę się pogubiłem w chronologii, zabawne odczucie, myslę że w nastepnych odcinkach wszystko mi się poukłada :)

Daario Naharis - zmiana aktora - na gorsze 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie, cos mi tez nie pasowalo w tym wzgledzie. Faktycznie zmiana na gorsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Wszystko może się przytrafić", dokument z 1995 roku.

Co jest najcenniejsze w życiu ? Miłość, relacje międzyludzkie, zdrowie.

 

 

Tutaj można obejrzeć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja sobie dziś obejrzałem chiński film z 2007 roku p.t. Ostatnia bitwa. Jeśli komuś podobał się Szeregowiec Ryan to i ten film z przyjemnością obejrzy.Trochę podszyty Mao propagandą,ale mnie się podobał.Polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.