Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
kotylozaur

Właśnie obejrzałem film...

Rekomendowane odpowiedzi

"Wszystko może się przytrafić", dokument z 1995 roku.

Co jest najcenniejsze w życiu ? Miłość, relacje międzyludzkie, zdrowie.

 

Lubię i cenię Łozińskich, ale do tego filmu akurat nigdy nie mogłem się przekonać - mały jednak mnie za bardzo tutaj drażni (ale już nie w "89mm od Europy"!)... Jest to jednak ciekawe nawiązanie do "Małego Księcia".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałam w końcu Grę o Tron 0401. Nawet niezły odcinek, ale nie pokazali w nim wszystkich ważnych postaci. Czekam na dzisiejszy :)

 

Zaczęłam oglądać też The 100... 97 lat temu na Ziemi była jakaś katastrofa nuklearna. Przeżyli tylko ludzie znajdujący się na 12 stacjach kosmicznych, z których powstała Arka. Po 97 latach kończy im się tlen itd. i zesłali tytułową 100 na Ziemię, aby sprawdzić czy da się przeżyć. A tu ciekawostka na Ziemi żyją Ziemianie! Ktoś jednak przeżył... jak dla mnie zapowiada się coś na kształt LOST, ale dla nastolatek. Obejrzałam 3 z 4 dostępnych już odcinków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem właśnie na DVD "Czas zapłaty" (2013r. ang. Welcome to the Punch)

Muszę przyznać, że to autentycznie ciekawy i dobry film. Nie można tego nazwać klasycznym filmem sensacyjnym ani dramatem sensacyjnym - raczej pasuje określenie - kryminał sensacyjny z "mrocznym" klimatem.

Sporo zmian akcji, sporo zaskoczeń - wartka akcja z inteligentnymi przestojami. Wiele konfudujących widza wątków pobocznych. Dla mnie ciekawe jest też przeplatanie obszarów życia - od policyjno/przestępczego przez rodzicielski, mediowy, biznesowy itp. Mam wrażenie, że i scenarzysta i reżyser naprawdę skonstruowali dobry film. Celnie podobierani aktorzy, zwłaszcza do ról drugo- i trzecio-planowych. Dzięki nim nawet epizody stają się zapamiętywalne.

 

post-60300-0-25396700-1397764345.jpg

Edytowane przez Gregorian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Kiedy umieram" - idealny film na Wielki Tydzień :) Jestem bardzo, bardzo pozytywnie zaskoczony. Wiadomo, jak trudno oddać "ducha" tekstów Faulknera - mimo wpadek (monologi zbyt dosłowne) jednak Jamesowi Franco się to udało. Dwudzielny ekran jest pomysłem kontrowersyjnym, ale sprawdza się dobrze! Przez pierwszy kwadrans trudno jest się odnaleźć w tej narracji, ale później, jak już film chwyci widza za gardło, to nie puszcza aż do ostatniego ujęcia.

 

Innymi słowy - malkontenctwo większości polskich recenzentów i krytyków jest nieuzasadnione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo przyjemny film, polecam !

 


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałam 3 minuty dosłownie... do momentu jak tatusia Lannistera pokazali i koniec played.to umarło, a HBO nie mam :D

 

Gdzie w necie oglądacie seriale? Lub jak ktoś oglądał 0401 GoT to poproszę o info, gdzie!

peb.pl   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I piekne krajobrazy !!

 

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Maradona by Kusturica". Ciekawe spojrzenie na Diego. Więcej polityki niż piłki - czasem Diego zdaje się mieć rację, a czasem jest dość naiwny. Bardziej udanym spojrzeniem na relacje futbolu i polityki w Ameryce Południowej był urugwajski film "Mundialito". A co do piłki - Maradona ma rację, jak mówi o Blatterze :) Montaże bramek, które Diego strzelał dla AJ, CABJ, FCB, SSCN i reprezentacji mówią natomiast same za siebie.

 

Filmowa strona trochę chaotyczna - Kusturica nie trafia do mnie zazwyczaj - ale dobrze koresponduje z portretowanym bohaterem. Obecnie standard opowiadania o sporcie wyznacza chyba jednak ESPN i ich "30 on 30".

 

I jeszcze coś - Diego nosi dwa zegarki. Wie ktoś jakie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że znajdziesz odpowiedź w dziale Co noszą znani ludzie :)


Krystian "KriSu"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa rolki. Drugi z czasem w strefie gdzie jest jego córka. Czy jakoś tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ktoś polecał ?  /114 stron /

Może było ,ale polecam......

Złodziejka książek

i

Django

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Niebo istnieje…naprawdę".

Myślałem, że to będzie nudne wyjście do kina z cyklu "wyjście na siłę bo nie ma na co iść".

Film zaskoczył mnie pozytywnie. Daje do myślenia.

Warto zobaczyć.

 

Trailer: https://www.youtube.com/watch?v=FUIo2Pi5sd8


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą zakończyła się projekcja filmu "Inny świat" w TVP Kultura. Biografia Danuty Szaflarskiej opowiedziana przez nią samą. Zawsze fascynowały mnie biografie ludzkie, prawdziwe historie, nikt nie wymyśla lepszych scenariuszy niż życie. Podziw wzbudza swoboda wypowiedzi, świetna pamięć, dystans do siebie samej  i poczucie humoru blisko 100 letniej aktorki. W gorączce przygotowań do świątecznego obiadu film zdołał nas przykuć do telewizora - warto było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@galvan

Widziałem "Inny świat", rzeczywiście, przykuwa uwagę swą skromnością. A Szaflarska - twarda kobieta.

 

ja w Święta nadrobiłem sobie kilka zaległości i obejrzałem filmy zapewne znane większości Forumowiczów.

"Ragtime" - to jeden z nielicznych Formanów, których nie znałem. I pierwszy nieudany. Gdyby ten film zrobił tracący wówczas pozycję w Hollywood Altman... Bo to rzecz idealna dla niego - jeśli chodzi o narrację. Temat zaś wydawał się idealny dla Formana - obcość, walka o godność i wolność - ale nie ma w tym nic, co angażowałoby, wykraczałoby poza sprawnie oddaną atmosferę epoki. Trzeba jednak dodać, że zespół aktorski na bardzo wysokim poziomie, Cagney w ostatniej roli przekonujący, a wypłapywanie Jacka Nicholsona - zabawne.

 

"Plac Zbawiciela" - naprawdę, zawsze coś sprawiało, że nie udawało mi się obejrzeć tego filmu. Co tu dużo gadać - wielkie kino. Ten film boli i niszczy. Dobitnie polski, a zarazem wymykający się prostemu "tu i teraz".

 

"Artysta" - sympatyczna rozrywka, mity i cytaty, nostalgia, piękna dziewczyna... Wszystko fajnie. Ale Oscary? To nie ten film jest zły, tylko Oscary są głupie.

 

"Szkarłatna ulica" - prawdziwa uczta, rozkosz dla fanów film noir, do których od wielu lat się zaliczam. Za kamerą Fritz Lang, w roli głównej mój noirowy ulubieniec, czyli Edward G. Robinson. Wszystko tu jest takie, jakie powinno być - intryga, fałszywe tropy, światło, zakończenie... Zwróciłem uwagę na ten film jeszcze w liceum, gdy po kilka razy oglądałem "A personal journey..." Martina Scorsese. I dostałem nawet lepszy film niż przypuszczałem!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja wczoraj na TVP1 zaliczyłem po raz drugi "Nietykalnych"! :blink:

Dla mnie BOMBA! :)

Tym bardziej, iż mi groziło takie samo kalectwo jak i postaci pierwszoplanowej. :(

Teraz, to sobie uświadamiam, że się wywinąłem jak piskorz.  :wacko:

Edytowane przez lec

<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Życie Pi" cały czas się wzbraniałem przed tym filmem ale w końcu obejrzałem. Polecam. W sumie dziwny film, inaczej nie wiem jak określić ten film.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem w kinie na "Niebo istnieje naprawdę". Wzruszyłem się kilka razy. 

"Arka przyszłości"  ten o pociągu. Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. Ciekawy, nawet wciąga, lekko zaskakujący. Polecam.

Obejrzałem też angielski "Ziemia jałowa"/ The Rise i znów zaskoczenie. Myślałem,że to taki bełkot za 300 funtów, ale fajnie zrobiony i zagrany filmik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Diego jest ambasadorem marki Hublot i nosi zegarki z serii Big Bang Maradona.

Średnio śledzę żywot tego typka, Hublot płaci to Diego nosi - jak nie płacił to:

 

post-6254-0-12062200-1398278719_thumb.jpg

post-6254-0-04011600-1398278730.jpg

Edytowane przez Adi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem w kinie na "Niebo istnieje naprawdę". Wzruszyłem się kilka razy.

"Arka przyszłości" ten o pociągu. Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. Ciekawy, nawet wciąga, lekko zaskakujący. Polecam.

Obejrzałem też angielski "Ziemia jałowa"/ The Rise i znów zaskoczenie. Myślałem,że to taki bełkot za 300 funtów, ale fajnie zrobiony i zagrany filmik

The rise - bardzo fajny i taki mało angielski

Pociąg nawet niezły choć liczyłem, że będzie lepszy ale daje radę.

13 grzechów jeśli nie widziałeś zapodaj sobie :)


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego pociągu zbieram się już ze dwa miesiące, wożąc na dysku. Nie wiem czy wiecie, ale premiera tego filmu była w sierpniu zeszłego roku, blureay od dawna dostępny, w Polsce premiera kinowa  :lol:  :lol:  :lol:   Jak zachwalacie, to zobaczę w takim razie.

 

 

 

13 grzechów jeśli nie widziałeś zapodaj sobie :)

 

 

To bardziej thriller czy horror ??


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma klimat horrorowaty ale delikatny, psychologiczny nieco :)


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie jednak The 100 wciągnęło. Ciekawa jestem bitwy Ziemianie urodzeni w kosmosie. kontra Ziemianie urodzenia na Ziemi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo porządne kino spod znaku Fabriqué en France. A to niestety oznacza, że zamerkanizowana widownia będzie miała problemy z odbiorem. Fabuła nie jest genialna ale akcja i sposób prowadzenia tej historii jest naprawdę niezły. Bardzo porządna rola zapomnianego już Gerarda Depardieu. Nie oglądałem filmu z jego udziałem już od kilku lat a tutaj przypomniałem sobie dlaczego to dobry aktor. Dużo wątków pobocznych ubarwiających film i sporo charakterystycznych postaci. Cały film to w ogóle swoisty dyskurs o zjawisku matni. Sytuacji gdzie właściwie nie wiadomo gdzie jest wyjście ani kto jest kim. Bliskie osoby giną, bliscy okazują się dalsi a obcy nie są tacy obcy. Wszystko to podlane sosem realizmu i pewnej egzystencjonalnej, współczesnej beznadziei. Do tego sporo nurtujących niedopowiedzeń.

 

post-60300-0-91698400-1398377256.jpg

(film z 2009r. , obejrzałem na DVD)

 

A jeśli Was ew. interesuje :) co ma wspólnego Gerard Depardieu, szwajcarska manufaktura CVSTOS i Rosja to zapraszam:

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/103316-proud-to-be-russian-gdepardieu-i-szwajcarski-cvstos/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.