Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
kotylozaur

Właśnie obejrzałem film...

Rekomendowane odpowiedzi

Dawno już te filny oglądałem ale oba kilka razy -wyśmienita klasyka kina. 

Wiesz, że ''Sznur'' wyreżyserowano tylko z trzema cięciami? A cięcia były tylko dlatego że w owym czasie nie było dłuższej taśmy niż (o ile dobrze pamiętam) 38min. To praktycznie sfilmowany teatr i jeden z większych eksperymentów reżyserskich XXw. 

https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&ved=0CCUQFjAA&url=http%3A%2F%2Fwww.filmweb.pl%2FDogville&ei=fzz3U_GmAoXc4QSGnoGwBg&usg=AFQjCNFouOtVKvZugFYSBfA6wEHAj6kkuQ

 

https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=2&ved=0CCgQFjAB&url=http%3A%2F%2Fwww.filmweb.pl%2Ffilm%2FM%25C5%2582yn%2Bi%2Bkrzy%25C5%25BC-2011-494084&ei=CT33U-_uCpHT4QSV5IGoBA&usg=AFQjCNH-WaU2z4VUOGs6Qj8ym5HUI394Bw


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Wiesz, że ''Sznur'' wyreżyserowano tylko z trzema cięciami? A cięcia były tylko dlatego że w owym czasie nie było dłuższej taśmy niż (o ile dobrze pamiętam) 38min. To praktycznie sfilmowany teatr i jeden z większych eksperymentów reżyserskich XXw. 

 

Tak, wspomniałem o tym w moim wpisie, ale też byłem nieprecyzyjny - bo w rzeczywistości to 11 ujęć, czyli 10 cięć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja "Breaking Bad" zmęczyć nie mogłem. Chyba na 4 sezonie padłem. Jako jeden z nielicznych, podobno, nie rozumiem fenomenu tego serialu. Może kiedyś wrócę by sprawdzić jak się skończyło. Ale ogólnie ciągnie się to....

Mam tak samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja "Breaking Bad" zmęczyć nie mogłem. Chyba na 4 sezonie padłem. Jako jeden z nielicznych, podobno, nie rozumiem fenomenu tego serialu. Może kiedyś wrócę by sprawdzić jak się skończyło. Ale ogólnie ciągnie się to....

 

 

Mam tak samo

Boście dobrego "towaru" nie próbowali...... :D  ;)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kasparov

Nie film, ale wróciłem właśnie z teatru . Przyjemna, groteskowa komedia ze zwrotem akcji nie do przewidzenia  :) pozwala wyciszyć się po tygodniu pracy przed wkendem  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boście dobrego "towaru" nie próbowali...... :D  ;)

 

Fakt. Ty jesteś kucharz i dlatego możesz śmiało sobie powiedzieć "now we're cooking". ;) A tak na poważnie. Jestem wielbicielem seriali, ale ten mnie zmęczył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Głowa do wycierania" - pomimo sympatii do reżysera długo zwlekałem z obejrzeniem tego filmu. Zrobił na mnie duże wrażenie - bardzo pozytywne.

Jeżeli ktoś lubi surrealim, to polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

The Strain, Penny Dreadful - wreszcie pojawiły się seriale wampiryczne w wersji dla dorosłych. Są to wielosezonowe produkcje, więc trudno już teraz ocenić w pełni ich wartość. Wg mnie lepszy (na razie) jest chyba Penny Dreadful z Evą Green, choć Corey Stoll w The Strain gra co najmniej dobrze. Co w sumie nie dziwi, bo pokazał już w House of Cards, że jest dobrym aktorem.

Był jeszcze trochę steampunkowy serial Dracula z 2013 roku. Dość słaby, pomimo interesującej kreacji Jonathana Rhysa Meyersa. Serial został skasowany.

 

 

Będzie drugi sezon Draculi z Johnatanem <3 Na który czekam.... tak samo jak na nowe sezony Sleepy Hollow, Arrow i uwaga po kilku latach zdecydowali, że zrobią 5 sezon Herosów! Póki co ja utknęłam w połowie 4.

 

A filmy... znowu obejrzałam Dary Anioła. Czas chyba upolować coś innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hrabia Monte Christo film bardzo mi się spodobał, było w nim wszystko co lubię. Zachwyciła mnie swoją urodą Dagmara Dominczyk. Dodam książki nie czytałem.

Edytowane przez jogi91

"Rozłąka osłabia mierne uczucie, a wzmaga wielkie,

 tak jak wiatr gasi świece, a rozpala ogień" - Francois de la Rochefoucauld

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wojna w Algierze

 

Cóż mozna powiedzieć!? :) Antyczne kino z 1966r.!

 

post-60300-0-00057900-1409007363.jpg

 

A do tego:

- młody Anthony Quinn!

- młody Alain Delon!

- młoda Claudia Cardinale!

 

A to wszystko w klimacie kolonialnej Francji.

Kapitulacja pod Điện Biên Phủ i później heroiczno-nonsensowna wojna w Algierii.

Dramat wojenny połączony z dramatem obyczajowym i elementami romansu wyższych sfer.

 

Film wyłącznie dla koneserów kina! ;)

Edytowane przez Gregorian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ciekawszego, z ostatnio przeze mnie oglądanych. Lekko przerysiwany ale gra aktorska i klimacik git.

 


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Immortals. Bogowie i herosi komu podobało się 300, powinien się spodobać.


"Rozłąka osłabia mierne uczucie, a wzmaga wielkie,

 tak jak wiatr gasi świece, a rozpala ogień" - Francois de la Rochefoucauld

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hrabia Monte Christo film bardzo mi się spodobał, było w nim wszystko co lubię. Zachwyciła mnie swoją urodą Dagmara Dominczyk. Dodam książki nie czytałem.

 

 

To jest moja ulubiona ekranizacja! Z tym, że nie wiedziałam, że Mercedes grała Polka. Polecam też serial z Gerardem Depardieu, bo też jest świetnie zrobiony i wątek w każdym odcinku robi się coraz ciekawszy. Mimo, że to ta sama historia obie ekranizacje się od siebie znacznie różnią. Inne też widziałam, ale akurat ten film i ten serial mi do gustu najbardziej przypadły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się nad obejrzeniem dłuższej wersji z Gerardem Depardieu, ale bałem się podobieństwa. Rozwiałaś moje wątpliwości za co dziękuje. 


"Rozłąka osłabia mierne uczucie, a wzmaga wielkie,

 tak jak wiatr gasi świece, a rozpala ogień" - Francois de la Rochefoucauld

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się nad obejrzeniem dłuższej wersji z Gerardem Depardieu, ale bałem się podobieństwa. Rozwiałaś moje wątpliwości za co dziękuje. 

 

W wersji serialu naprawdę dużo się dzieje. Nie jest to taka standardowa historia. Oglądałam wszystkie odcinki już chyba 3 razy i za każdym razem jeszcze coś nowego odkryję. I na pewno jeszcze kiedyś obejrzę cały serial.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten film nawet w połowie nie był tak dobry jak 300...

300 tez nie był dobry...ot komiks fabularny....i tyle


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie

Będzie drugi sezon Draculi z Johnatanem (...)

Nie wiedziałem. To już potwierdzone info?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

300 tez nie był dobry...ot komiks fabularny....i tyle

No ja nie twierdzę że dupkee urywał ale przynajmniej był dobrze zrobiony a Immortals to dopiero była chała oczywiście to moje subiektywne zdanie ot co :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja nie twierdzę że dupkee urywał ale przynajmniej był dobrze zrobiony a Immortals to dopiero była chała oczywiście to moje subiektywne zdanie ot co :)

ok :)

Moda teraz taka na "herosów" "superbohaterów" -wsród "koksów" i "suchoklatesów" :lol:  :D


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Syberyjska edukacja"

 

Film zaczyna się tak, że myślałem, że trafiłem na turbo kozaka, ale gdzieś po drodze się zesrało i niestety nie dotrwałem do końca.

Okazał się miałki, bezpłciowy, za mało brutalny jak na taki temat i w ogóle jednak lipa.

Z tym jednak, że zaznaczam, że nie obejrzałem do końca  ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.