Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
kotylozaur

Właśnie obejrzałem film...

Rekomendowane odpowiedzi

Wojna w Algierze

 

Cóż mozna powiedzieć!? :) Antyczne kino z 1966r.!

 

A do tego:

- młody Anthony Quinn!

- młody Alain Delon!

- młoda Claudia Cardinale!

 

A to wszystko w klimacie kolonialnej Francji.

Kapitulacja pod Điện Biên Phủ i później heroiczno-nonsensowna wojna w Algierii.

Dramat wojenny połączony z dramatem obyczajowym i elementami romansu wyższych sfer.

 

Film wyłącznie dla koneserów kina! ;)

 

Nie znam tego filmu - podobnie jak nie widziałem nigdy "Bitwy o Algier" Pontecorvo. Ale fajnie, Gregorianie, tak ciekawy post przeczytać :)

 

U mnie też pojawią się Delon i Cardinale, ale po kolei. Od czasu poprzedniej aktywności na forum obejrzałem 4 filmy - i każdy kolejny podobał mi się bardziej, co będzie dość zaskakujące.

 

1. "Zawodowcy". Od kilku lat zwlekałem z tym filmem, wiedząc, że moi ulubieni aktorzy już długo są bez formy. W dodatku za kamerą Jon Avnet, który odpowiada za najgorszy film w całej karierze Pacino, czyli "88 minut". "Zawodowcy" aż tak horrendalnie źli nie są, choć daleko temu filmowi do dobrego kina. Mylenie tropów jest tu szyte tak grubymi nićmi, że "zaskoczenie" w finale ociera się o pastisz "zaskoczeń w finale".

2. "Lampart". Hoho, arcydzieło, w dodatku adaptacja jednej z moich ulubionych powieści. I film wielki, metrażem, ale i stylem, formą, aktorstwem Lancastera. Ale... nie poruszył mnie jednak tak, jak swego czasu "Portret rodzinny we wnętrzu". Całe lata czekałem na ten seans, może za bardzo się - jak na klubowicza przystało - nakręciłem? Moja ulubiona scena z powieści - pełen erotycznego napięcia spacer po nieużywanych pokojach pałacu - na ekranie wypadła jednak również świetnie.

3. "Old Dark House". Bardzo lubię horrory Universalu z lat 30. Co tu dużo mówić - zabawa na 102, absolutne arcydzieło gatunku.

4. "Żar ciała". Widać, że Lawrence Kasdan, reżyserskie objawienie lat 80., obejrzał wszystkie filmy noir i umiał natchnąć te klimaty własną wizją. I powstał naprawdę znakomity film! Nigdy nie uważałem Kathleen Turner za piękność, ale tu jest naprawdę seksowna - co czyni morderstwo dla niej doskonale wiarygodnym.

Lincoln, widziałeś ten film?

Edytowane przez Edmund Exley

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem wczoraj włoski film "Koneser" - choć trwa ponad 2 godziny, prawie do końca trzyma w napięciu.

Polecam, trochę historia o miłości, trochę kryminał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba dodać, że znakomite zdjęcia. 


"Rozłąka osłabia mierne uczucie, a wzmaga wielkie,

 tak jak wiatr gasi świece, a rozpala ogień" - Francois de la Rochefoucauld

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekając 4 godziny na spotkanie, które zostało nagle przesunięte, częściowo zabiłem nudę wizytą w kinie na:

http://www.filmweb.pl/film/Dawca+pamięci-2014-188890

 

Jeff Bridges prawie mnie przekonał, ale ogólnie... średniawo. ;)


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porządny thiller, do tego swietnie dobrana muzyka i deko mroczny klimacik. Polecam 

 


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A oglądaliście może polsatowski serial Na Krawędzi ? Zobaczyłem 1 sezon i nawet był fajny - taki jakiś inny. Z rezerwą pochodziłem do drugiego sezonu ale bardzo miło mnie zaskoczyli i drugi sezon też fajny - oglądam na Ipla.pl


Krystian "KriSu"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałam wszystkie DVD koncertowe zespołu Siddharta plus dokument o koncercie Maraton.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porządny thiller, do tego swietnie dobrana muzyka i deko mroczny klimacik. Polecam 

 

oglądałem ten film,dobre kino,nie sądziłem że druga połowa filmu pokaże taki obrót sprawy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już myślałem, że Cage się skończył i angażuje się z braku laku, w mało ambitne projekty jak np "Tokarev". W tym miejscu, dla odmiany polecę dramat z Nicolasem w roli głównej. Polecam :

 


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już myślałem, że Cage się skończył i angażuje się z braku laku, w mało ambitne projekty jak np "Tokarev". W tym miejscu, dla odmiany polecę dramat z Nicolasem w roli głównej. Polecam :

 

ciężki film

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki miał być, kino pewnie nie dla każdego.


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Edmund - widzimy my się za jakieś 8 minut prawda? Mam nadzieję, że jak zawsze się pojawisz i zagrasz jak zawsze doskonałą rolę.

Miejsce spotkania - Ale Kino+

Temat spotkania - Tajemnice Los Angeles :):)


Krystian "KriSu"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi ocenić ten film, lubię tematykę sportową ale o funkcjonowaniu NFL nie mam pojęcia, więc trochę obojętnie podchodziłem do tego tytułu. Jak ktoś ogląda football amerykański, to może się spodobać. Elementów dramatu tu nie wyczułem, a tak ten film został kategoryzowany. Można obejrzeć, Costner już dziadek :(

 


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Edmund - widzimy my się za jakieś 8 minut prawda? Mam nadzieję, że jak zawsze się pojawisz i zagrasz jak zawsze doskonałą rolę.

Miejsce spotkania - Ale Kino+

Temat spotkania - Tajemnice Los Angeles :):)

 

Hehe :) tym razem nie oglądałem, ale mam oczywiście na DVD. Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem wspominany Draft DAy :) mi tam się podoba, jak większość filmów o tematyce sportowej :) Przyjemny dla rozluźnienia film...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"8 milimetrów" dobry film, a tematyka.... zostawia po sobie ślad.


"Rozłąka osłabia mierne uczucie, a wzmaga wielkie,

 tak jak wiatr gasi świece, a rozpala ogień" - Francois de la Rochefoucauld

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogladalem Lucy i jestem deko zawiedziony...

Liczylem na cos wiecej jednak.i zakonczenie tez mi sie jakos tak nie podeszlo...Lepiej bylo poczekac i obejzec w domu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja sobie obejrzałem coś takiego:

 

The-Seventh-Victim-poster.jpg

 

Producent Val Lewton ma dziś status "kultowego" twórcy. Sam film nieco niezgrabny, ale ma swój urok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałam pierwszy sezon Pokojówek z Beverly Hills. Świetny serial, jeśli ktoś lubi intrygi, ładne kobiety i sporą dawkę humoru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Ptasiek" spodziewałem się czegoś więcej.

"Bez mojej zgody" dobry bez rewelacji. 


"Rozłąka osłabia mierne uczucie, a wzmaga wielkie,

 tak jak wiatr gasi świece, a rozpala ogień" - Francois de la Rochefoucauld

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałam pierwszy sezon Pokojówek z Beverly Hills. Świetny serial, jeśli ktoś lubi intrygi, ładne kobiety i sporą dawkę humoru.

Żona męczy mnie tym serialem:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Devious Maids, moja też to męczy. Na szczęście, jak jestem w morzu. PANIE DZIĘKI ZA TORRENTY !

 

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.