Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
kotylozaur

Właśnie obejrzałem film...

Rekomendowane odpowiedzi

Jeden z moich ulubionych noir razem z Sokołem Maltańskim :)

Od razu przypomina mi się scena jak Lauren drapie się po kolanie ;)

Co ciekawe pomimo że powieści Chandlera były świetnym materiałem na scenariusz to jedynie "Wielki sen" wyróżnia się na tle innych ekranizacji. 

 

polecam ten film, nie pamiętam ile razy go już oglądałem. 

 

Scena z kolanem przeurocza :)

W istocie, jest to największy film spośród adaptacji Chandlera, choć niebanalne (i przeniesione do lat 70.) "Długie pożegnanie" Altmana również jest świetne.

A widziałeś "Tajemnicę jeziora" Roberta Montgomery'ego (eksperyment prawie w całości w "point of view" Marlowe'a)? Obok "D.O.A" to chyba najważniejszy noir, jakiego nie znam - nie widziałem go ani podczas mojej pierwszej fali fascynacji gatunkiem (jeszcze w podstawówce), ani w ostatnich latach, gdy często wracam do tych filmów bądź poznaję nowe.

 

Nie tyle "właśnie obejrzałem", ile zamierzam "właśnie obejrzeć" (który to już raz), jeden z moich najbardziej ulubionych filmów w historii kina... :)

 

 

Oooo, wielkie kino. Choć dla mnie Woods jest tu ciekawszy niż De Niro. Ale w sumie to nie ma tu słabych punktów. Gdybym coś zmieniał, to uratowałbym tylko Eve.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W istocie, jest to największy film spośród adaptacji Chandlera, choć niebanalne (i przeniesione do lat 70.) "Długie pożegnanie" Altmana również jest świetne.

A widziałeś "Tajemnicę jeziora" Roberta Montgomery'ego (eksperyment prawie w całości w "point of view" Marlowe'a)?

 

Jeśli chodzi o "Długie pożegnanie" to niestety oglądałem jedynie jakieś 30 min, trudno mi na tej podstawie ocenić ten film, ale jedno mi przeszkadzało - po kreacji Bogarta nigdy nie potrafiłem sobie wyobrazić innego Marlowe'a :) i dlatego Elliott Gould mnie nie mógł przekonać.

Nawet czytając Chandlera widziałem Bogarta. 

Natomiast "Tajemnicę jeziora" oglądałem i pamiętam, że byłem bardzo zadowolony po seansie - natomiast muszę sobie odświeżyć bo nastrój tego filmu był bardzo specyficzny a i forma narracji nietypowa. Nie pamiętam już niestety dokładnie, ale wydaje mi się, że mam jeszcze ten film :)

Edytowane przez Bartosz 86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałam dzisiaj Sleepy Hollow sezon 2 odcinek 1 ... hmm zaczyna się ciekawie. Z kolei nowość całkowita to Gotham, które zrobiło na mnie wrażenie już pierwszymi 10 minutami pierwszego odcinka. I tak dobrze kojarzycie Panowi i Panie Gotham z Batmanem, ale to jeszcze nie te czasy co tym bardziej jest dla mnie interesujące.

 

Utknęłam jeszcze na 25 minucie sezonu 01 odcinek 01 Black Sails ... myślałam, że będzie ciekawsze, ale dokończę odcinek i zdecyduję.

 

Jutro czas na jakieś filmy (mam L4 pierwszy raz w życiu i nie wiem co ze sobą zrobić) :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miasto 44, już 2 godziny po filmie i nie mogę się otrząsnąć. Widziałem bardziej brutalne, bardziej efekciarskie, bardziej dramatyczne, ale nic bardziej wstrząsającego.


Bez komercyjnych www :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miasto 44, już 2 godziny po filmie i nie mogę się otrząsnąć. Widziałem bardziej brutalne, bardziej efekciarskie, bardziej dramatyczne, ale nic bardziej wstrząsającego.

Wybieram się z narzeczoną w przyszly weekend....i jestem bardzo ciekaw tego filmu,bo tematyka bardzo mnie interesuje...


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boyhood- bardzo dobrze spędzone 2,5 godziny. Taki o życiu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boyhood- bardzo dobrze spędzone 2,5 godziny. Taki o życiu...

Też słyszałem,że dobry! Chętnie obejrzę!


Krystian "KriSu"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglada ktos Raya Donovana? Konczy sie wlasnie drugi sezon i szczerze polecam. Wskoczyl do top5 moich ulubionych seriali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj widziałem "Edge of Tomorrow" ("Na skraju jutra").

Jeśli lubicie dobre s/f, to polecam.

To kolejny, po "Oblivion", rewelacyjny film tego gatunku z Tomem Cruisem.

 

Tomowi się pewnie aż tak nie podoabało, z 10 razy kulka w łep :P


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie się podobał i "Edge..." (w miarę) i "Oblivion" (bardzo - m.in. ze względu na zdjęcia i muzykę) - ale nie jestem obiektywny, bo do Cruise'a mam sentyment tak długotrwały, że pewnie spodobałby mi się również w albańskim dramacie z gatunku kino niemoralnego przedpokoju pt. "Opowieść o butelce koziego mleka, które raz wycieka, a raz nie wycieka". ;)


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj widziałem "Edge of Tomorrow" ("Na skraju jutra").

Jeśli lubicie dobre s/f, to polecam.

To kolejny, po "Oblivion", rewelacyjny film tego gatunku z Tomem Cruisem.

 

A dla mnie bardzo mocno średni, tuż przed obejrzeniem przeczytałem książkę na podstawie której ten film nakręcono, polecam bije film na głowę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałam w końcu Nędzników (2012) z Anne Hathaway i szczerze mówiąc nie wiem za co ona tego Oscara dostała. Film jest dobry i oglądałam wpatrzona w ekran. Jednak bardziej podobała mi się wcześniejsza ekranizacja, tylko niestety nie pamiętam, z którego roku.

 

Seriale... zaczęłam Agentów Tarczy (Agents of S.H.I.E.L.D.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Służby Specjalne…nowy polski film.

 
Zapowiada się dobrze:  TRAILER

"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałam w końcu Nędzników (2012) z Anne Hathaway i szczerze mówiąc nie wiem za co ona tego Oscara dostała. Film jest dobry i oglądałam wpatrzona w ekran. Jednak bardziej podobała mi się wcześniejsza ekranizacja, tylko niestety nie pamiętam, z którego roku.

 

Seriale... zaczęłam Agentów Tarczy (Agents of S.H.I.E.L.D.)

 

Agenci Tarczy jak ktoś lubi te tematy są oki, film fatwy lekki i przyjemny, szykuję się na sezon drugi. Jak lubisz SF polecam Falling Skies

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałam w końcu Nędzników (2012) z Anne Hathaway i szczerze mówiąc nie wiem za co ona tego Oscara dostała. Film jest dobry i oglądałam wpatrzona w ekran. Jednak bardziej podobała mi się wcześniejsza ekranizacja, tylko niestety nie pamiętam, z którego roku.

 

Seriale... zaczęłam Agentów Tarczy (Agents of S.H.I.E.L.D.)

Jak to za co dostała Oscara? Za przejmującą kreację Fantyny! Ja nie jestem obiektywny bo Nędznicy to dla mnie najważniejsza książka o czym pisałem już w innym dziale. Poprzednia wersja nie była musicalem i główne role grali Liam Nesson ( Jean ) Jeffrey Rush ( Javert ) Uma Thurman ( Fantyna ) - mi się podobała tak sobie - bardzo okrojona wersja. Polecam starsze wersje w formie serialu np :)


Krystian "KriSu"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sobowtór diabła

 

Ciekawy i intrygujący film. Znacznie lepszy niż jego dystrybucyjny/okładkowy opis. Na pewno spodoba się też wielbicielom Arabii (klimatów arabsko-pustynnych). Bardzo sprawnie stworzony wątek napięć pomiędzy Udayem Hussainem a jego sobowtórem. Podobała mi się też groteskowość syna Husajna - ta konwencja w pewnym sensie podkreśla wiarygodność filmu. Ogólnie - ciekawe kino dotyczące specyficznego miejsca, sytuacji i czasów.

 

post-60300-0-60687200-1412068238.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to za co dostała Oscara? Za przejmującą kreację Fantyny! Ja nie jestem obiektywny bo Nędznicy to dla mnie najważniejsza książka o czym pisałem już w innym dziale. Poprzednia wersja nie była musicalem i główne role grali Liam Nesson ( Jean ) Jeffrey Rush ( Javert ) Uma Thurman ( Fantyna ) - mi się podobała tak sobie - bardzo okrojona wersja. Polecam starsze wersje w formie serialu np :)

 

Dla mnie jej postać w ogóle nie była przejmująca w tej wersji. Znam książkę, znam inną wersję filmową - faktycznie nie musicalową, i ogólnie Anne lubię, ale tutaj mnie nie zachwyciła, a nawet bym powiedziała, że mnie nie ruszyło.

 

Yahho - ja dopiero 15 odc obejrzałam, ale z pewnością zostanę na kolejny sezon. Tego drugiego serialu nie znam, ale chętnie obejrzę jak skończę nadrabiać Agentów :)

Edytowane przez Kromeczka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parę miesięcy temu obejrzałem 2 sezony serialu "Shameless" - robi wrażenie, naprawdę mocny serial i nie jest to sitcom 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To masz jeszcze dwa sezony z Frankiem Ghalagerem :) Dobry serial.


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy polecam film "The Road" z Viggo Mortensenem. Bardzo fajna fabuła rekompensuje brak efektów specjalnych. Ekranizacja powieści, a właściwie adaptacja książki o tym samym tytule, autora Cormaca McCarthiego. Jeżeli ktoś lubi filmy katastroficzne to mogę szczerze polecić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy polecam film "The Road" z Viggo Mortensenem. Bardzo fajna fabuła rekompensuje brak efektów specjalnych. Ekranizacja powieści, a właściwie adaptacja książki o tym samym tytule, autora Cormaca McCarthiego. Jeżeli ktoś lubi filmy katastroficzne to mogę szczerze polecić.

 

ciekawy zbieg okoliczności:

"On the Road" (original title) też gra Viggo Mortensen

ale jeden jest z 2009 a drugi 2014

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.