Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
kotylozaur

Właśnie obejrzałem film...

Rekomendowane odpowiedzi

Mi film Gomorra się podobał, ale lubię po prostu tego rodzaju kino. Obecnie oglądam serial i moim zdaniem jest świetny. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hobbit Pustkowie Smauga długi i nudny...


"Jeśli bałagan na biurku świadczy o bałaganie w głowie, o czym świadczy puste biurko?" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy chyba niezbyt wiele ciężkich filmów oglądają ;) ja "Pokłosie" dwa razy widziałem - za pierwszym razem podobało mi się jako dobre kino rozrywkowe (ciężki jest raczej temat niż film), ale za drugim razem parę rzeczy zaczęło mnie już razić - Szaflarska wyłaniająca się z lasu, finał na drzwiach stodoły, "tajemniczy" ford granada Malinowskich... Co nie zmienia faktu, że robota w sumie niezła, a temat polsko-żydowski czeka na jeszcze wiele filmów, bo parę kwestii nie zostało jeszcze chyba poruszonych - na razie większość filmów o tej tematyce jakaś taka jednostronna...

 

ja wdziałem "Anatomię morderstwa" Premingera. Świetne aktorstwo i muzyka Ellingtona, spora obyczajowa odwaga jak na lata 50., ale dziś gigantyczny metraż filmu nie ma już raczej uzasadnienia. W finale liczyłem na jakiś przewrót, zaskoczenie, coś, co spełniłoby noirowe obietnice z pierwszej części filmu. Ale się przeliczyłem. Tym niemniej - znać warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Chce się żyć" - kameralny, przejmujący, dobra robota.

"Joe" - klimat nawiązuje do Peckinpaha, choć może bez tej werwy. Historia się fajnie snuje, by raz po raz "przywalić" - np. świetna scena, gdy jeden menel zabija drugiego kawałkiem żelastwa. Dobry Cage, a do tego tego ciekawa historia niezawodowego aktora Gary'ego Poultera, który grał menela i był nim w rzeczywistości. Mimo pewnych słabości scenariusza film mi się podobał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"zrodzony w ogniu" - dawno film nie zrobił na mnie takiego wrażenia jak ten. Brak wybuchających planet, nalotu kosmitów czy innych super atrakcji jak w filmach z okazji "nie ma co oglądac to obejrze to". polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Lęk wysokości" - Dorociński i Stroiński bardzo dobrzy, samemu filmowi jednak czegoś zabrakło, choć historia porusza.

 

"To wspaniałe życie" - no, jak na fana amerykańskiego kina lat 40. dość późno obejrzałem ten absolutnie znakomity klasyk. Co tu dużo mówić - cudowne kino! Piękna i mądra opowieść z przesłaniem, a do tego znakomita filmowa robota. Precyzja opowiadania wręcz podręcznikowa. Teraz rozumiem kultowość tego filmu.

 

its-a-wonderful-life-poster.jpg

Edytowane przez Edmund Exley

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio polskie filmy ogladam :)

 

"Ida" - nie do konca podzielam zachwyty. Mam wrazenie, ze jak ktos chce zaistniec filmem w Polsce (na swiecie?) to najlepiej wplesc jakis motyw zydowski. Ale rzeczywiscie zdjecia, minimalistyczna forma i brak nachalnosci wprowadzaja specyficzny klimat odrozniajacy ten film od innych produkcji i zapadajacy w pamiec. Kulesza bardzo dobra, Trzebuchowska wizualnie bardzo dobra ale artystycznie juz nie do konca. Generalnie film dobry ale nie wybitny,

 

"Bogowie" - BRAWO. Dawno nie widzialem tak dobrego polskiego filmu. Trudno doszukac sie slabych momentow. Bardzo dobre i wyrownane aktorstwo. Oczywiscie Kot genialny ale reszta ekipy tez super. W zasadzie zadna scena nie byla niepotrzebna. Fajnie skonstruowana fabula logiczna od poczatku do konca. Fajnie, ze udalo mi sie jeszcze w kinie obejrzec bo myslalem, ze juz nie bedzie w kinach jak przyjade na swieta do Polski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Lęk wysokości" - Dorociński i Stroiński bardzo dobrzy, samemu filmowi jednak czegoś zabrakło, choć historia porusza.

 

"To wspaniałe życie" - no, jak na fana amerykańskiego kina lat 40. dość późno obejrzałem ten absolutnie znakomity klasyk. Co tu dużo mówić - cudowne kino! Piękna i mądra opowieść z przesłaniem, a do tego znakomita filmowa robota. Precyzja opowiadania wręcz podręcznikowa. Teraz rozumiem kultowość tego filmu.

 

its-a-wonderful-life-poster.jpg

Lęk wysokości - bardzo dobry film, Stoiński dla mnie genialny, prawdziwy do bólu. Miałem w rodzinie osobę chorą, więc mam pewien punkt odniesienia. A jeszcze wrócę do Stoińskiego - wybitny aktor, poznałem go w Daleko od Szosy - uwielbiam ten serial, ale każda kolejna rola to perełka, Metyl z PitBulla, nawet epizod w filmie Uwikłanie - genialny  - niesamowicie zdolny aktor.

 

Ida - również nie podzielam zachwytów nad tym filmem - ale kibicuje mu z całego serca.


Krystian "KriSu"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Gone Girl"  oglądałem wczoraj i mogę wszystkim z czystym sumieniem polecić , świetna historia, gra aktorska na wysokim pozimie i daje do myślenia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Gone Girl"  oglądałem wczoraj i mogę wszystkim z czystym sumieniem polecić , świetna historia, gra aktorska na wysokim pozimie i daje do myślenia. 

Zacząłem od ksiązki, teraz chetnie obejrzę film. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Bez litości / The Equalizer (2014)  Denzel Washington w roli głównej-polecam :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Lęk wysokości" - Dorociński i Stroiński bardzo dobrzy, samemu filmowi jednak czegoś zabrakło, choć historia porusza.

 

 

Lęk wysokości - bardzo dobry film, Stoiński dla mnie genialny, prawdziwy do bólu. Miałem w rodzinie osobę chorą, więc mam pewien punkt odniesienia. A jeszcze wrócę do Stoińskiego - wybitny aktor, poznałem go w Daleko od Szosy - uwielbiam ten serial, ale każda kolejna rola to perełka, Metyl z PitBulla, nawet epizod w filmie Uwikłanie - genialny  - niesamowicie zdolny aktor.

 

Dołączam się do klubu fanów Krzysztofa Stroińskiego.

Aktor niezwykły - znana twarz, 'nieznane' nazwisko.

Ciekawe i znane role ale płynie poza mainstreamem.

Same zagadki..

 

post-60300-0-83610300-1419722386.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie obejżałem 

Wywiad ze Słońcem Narodu / The Interview    

nie polecam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIE POLECAM - Pani z przedszkola , pomimo dobrych aktorów ( m.in Janda czy Dzięgiel ) film się totalnie niczym nie broni ... pomieszanie z poplątaniem , niby psychologiczny , trochę próba Tarantino , komedii zero ..KLAPA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIE POLECAM - Pani z przedszkola , pomimo dobrych aktorów ( m.in Janda czy Dzięgiel ) film się totalnie niczym nie broni ... pomieszanie z poplątaniem , niby psychologiczny , trochę próba Tarantino , komedii zero ..KLAPA

 

 

Niestety często tak bywa, gdy nasi filmowcy próbują egzotycznych pomysłów. 


IWC Schaffhausen Cal. 83 INCA, JLC Master Control Ultra thin, Audemars Piguet cal. 2003 i cal. 2001, ML Pontos Automatique PT6117

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja, będąc na wygnaniu świątecznym u rodziny mojej partnerki na Podkarpaciu ;), oglądam z nudów serial "Ja, Klaudiusz" na TVP Historia. Pomimo, iż powstał w 1976 r, jest genialny. 

Ten serial był niegdyś jednym z klasyków ;)


IWC Schaffhausen Cal. 83 INCA, JLC Master Control Ultra thin, Audemars Piguet cal. 2003 i cal. 2001, ML Pontos Automatique PT6117

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja, będąc na wygnaniu świątecznym u rodziny mojej partnerki na Podkarpaciu ;), oglądam z nudów serial "Ja, Klaudiusz" na TVP Historia. Pomimo, iż powstał w 1976 r, jest genialny.

 

Jako dziecko pamietam ze prosilem rodzicow bym mogl go ogladać.....:-) :-)

Pozniej przeczytalem ksiazki Roberta Gravesa..-polecam 'Belizariusz"...chyba nie przeniesiona na ekran


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tvn leci Terminator I - polecam :)

Etam,ogladalem w kinie "Kosmos" w Lublinie chyba w 1986 roku....:-) :-)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardziej 1988. Bo i ja w Kosmosie to oglądałem :). Sala była nabita do ostatniego miejsca.


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardziej 1988. Bo i ja w Kosmosie to oglądałem :). Sala była nabita do ostatniego miejsca.

sprawdziłem ;) 88'nazywało się to wtedy "Elektroniczny morderca"

Pozniej była "Mistrzyni Wu -Dang "[czy jakoś tak] i "Karatecy z Kanionu Żółtej Rzeki" .....to były hity :D  :D

 

A nie jak teraz-wampiry sexsowne o zmierzchu i Harry czarodziej :lol:

Edytowane przez cook

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w 2015 pojawi sie 5 czesc Terminatora. Ciekawe czy dorowna kultowym poprzednikom serii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.