Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
kotylozaur

Właśnie obejrzałem film...

Rekomendowane odpowiedzi

Whiplash - uwielbiam jazz więc moja ocena jest zaburzona, mnie się bardzo podobał i uważam że warto zobaczyć chociażby ze względu na to jak zagrał Simmons.

Też go dzisiaj oglądałem i choć jazz to nie moja muza to bardzo mi się podobał - polecam :)

 

Wczoraj widziałem Zaginioną dziewczynę - taki sobie :)


Krystian "KriSu"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Sztanga i cash"

Ogólnie częściowe rozczarowanie. Film wygląda trochę jakby go kręciło na zmianę trzech różnych reżyserów. Są sceny i ujęcia b.dobre, średnie i słabe - w całkowicie nieregularnym wymieszaniu. Trudno też zrozumieć z odbioru jaki właściwie gatunek filmowy jest reprezentowany - w 100% to ani komedia, ani dramat obyczajowy ani film sensacyjny. Najbliżej mu do swoistego, gorzkiego "American Beauty".

Ciekawa rola i 'abstrakcyjna,religijna' postać D.Johnsona. Bardzo fajne role Harrisa i Tony Shalhouba. W ogóle cała obsada jest dość dobra i porządnie gra postacie. Trochę niesmaczne jest uprozaicznienie czy ukomediowanie scen tortur, które w filmie wcale nie mają lekkiego charakteru..

post-60300-0-15028000-1421024077.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolny strzelec 2014 (Nightcrawler)

Ogladał ktoś?

Bardzo dobry film moim skromnym zdaniem.

Nasuwa się dużo refleksji po obejrzeniu. Film pokazuje jak to czasy się zmieniają i jak możemy być manipulowani przez telewizję lub też na jakiego pracodawcę- psycho można trafić.

W pierwszych minutach filmu widzimy tez zegarek (Breitling podobno), który ląduje na łapce Jacka Gyllenhaala...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam parę takich filmów, np. "Bunt na Bounty" z Brando (dziś był znowu w TV). Jak obejrzysz "Exodus" (choć chyba naprawdę nie ma aż tak bardzo po co), to daj znać.

 

Bunt na Bounty tak samo, leży i od wielu lat czeka na swoją kolej ;) Jak tylko znajdę chwilę na Exodusa napiszę swoje odczucia, ale biorąc pod uwagę jak to wyglądało do tej pory, może to potrwać kolejny rok ;)

 

pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem "Nightcrawler". Naprawdę bardzo dobry film. Jack Gyllenhaal świetnie zagrał świra pozbawionego ludzkich emocji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś ma ochotę, dzisiaj Puls2 przypomina fenomenalny film Mike'a Leigh:

http://www.filmweb.pl/film/Sekrety+i+kłamstwa-1996-701

 

A dzisiaj (14) urodziny tej oto Pani:

tumblr_mhkdqyk0Qo1qcs4zto1_1280.jpg

Edytowane przez Lincoln Six Echo

WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj z Żoną zarzuciliśmy film - Czas na miłość - bardzo fajny, przyjemny film o miłości, rodzinie, poryczeliśmy na końcu :)


Krystian "KriSu"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lincoln

Nigdy nie widziałem jeszcze "Sekretów i kłamstw", kiedyś muszę to nadrobić.

 

Za to ostatnio widziałem kilka innych ciekawych filmów - nie każdy satysfakcjonował, ale każdy warto znać.

- "Mistrz" w reżyserii P. T. Andersona. To jeden z tych filmów, w których wszystko od początku usiłuje być wielkie, a jednak nic takie ostatecznie nie jest. Choć przyznajmy, że reżyser jest wyjątkowy i na pewno nie raz jeszcze to udowodni.

- "Sen o Warszawie" - dokument o Cześku. Solidna robota, fajne archiwalne materiały i dużo o tym, jak jeden z najwybitniejszych polskich artystów był atakowany w PRL, np. przez Kazimierza Rudzkiego czy Marka Piwowskiego (czyli TW "Andrzej Krost").

no i dwa ciekawe filmy o współczesnej religijności: starsze "Lourdes" i nowa "Droga krzyżowa". Ten drugi lepszy - 14 scen równoznacznych z 14 niemal statycznymi ujęciami. Film o religijności przechodzącej w fanatyzm, o wychowaniu, ale i chyba też o prawdziwej transcendencji, a przynajmniej o czymś, czego nie da się wyjaśnić.

 

A dziś o 23:00 na TVP Kultura "Nagie miasto". Kurczę, nigdy nie widziałem, a jutro o 8:30 muszę być w pracy. Ale chyba obejrzę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Łzy Słońca" - fabuła słaba, ale dla Bruce'a było warto :)  Już dawno nie widziałem żadnego filmu z nim.

"Nightcrawler" (Wolny strzelec) - ciekawy, smutny, wstrzasający, zmusza do refleksji i utwierdza w przekonaniu, że dobrze robię nieoglądając informacji. Od jakiegoś czasu polubiłem Jake'a, widziałem już kilka filmów z jego udziałem. Facet ma coś w sobie, chyba podoba mi się ta jego obojetność, niepewność, niezdecydowanie.

Edytowane przez Diego04

"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś zrobiłem sobie wieczór filmowy: The Judge i dla rozrywki John Wick.


"Jeśli bałagan na biurku świadczy o bałaganie w głowie, o czym świadczy puste biurko?" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nicon, a spodziewałeś się czegoś innego po Ridleyu robiącym fantasy?

 

A dziś o 23:00 na TVP Kultura "Nagie miasto".

 

I obejrzałem. Troszkę się zestarzał, ale ze względu na zdjęcia i przełomowy styl znać trzeba. No i polski wątek, ale niestety - Polka jest ofiarą morderstwa :(

 

A wczoraj obejrzałem film, który od wielu lat polecał mi mój tata. I miał rację, bo "W pełnym słońcu" to rewelacja!

 

purple-noon-plein-soleil.16189.jpg

 

Sama fabuła, zdjęcia, ale i styl świata, w którym akcja się dzieje - fakt, bohaterowie dość zepsuci, ale ten klimat lat 60. powala. Oglądając żałowałem, że nie mam na ręce jakiegoś jakiegoś vintage'wego Conquesta albo Seamastera... Dla klubowych estetów lektura obowiązkowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Sama fabuła, zdjęcia, ale i styl świata, w którym akcja się dzieje - fakt, bohaterowie dość zepsuci, ale ten klimat lat 60. powala. Oglądając żałowałem, że nie mam na ręce jakiegoś jakiegoś vintage'wego Conquesta albo Seamastera... Dla klubowych estetów lektura obowiązkowa.

 

Le Grande Bouffe, znasz pewnie? :)


IWC Schaffhausen Cal. 83 INCA, JLC Master Control Ultra thin, Audemars Piguet cal. 2003 i cal. 2001, ML Pontos Automatique PT6117

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nauka spadania

 

Przyjemny, pozytywny, wartościowy.. Film o dużym pozytywnym wpływie na widza. Nie podane na tacy ale także nie przeintelektualizowane, wartościowe refleksje i podpowiedzi dotyczące postaw wobec życia. Film dobry dla osób znajdujących się na rozmaitych, mniejszych i większych,  zakrętach życiowych. Ogólnie, odnoszę wrażenie, że to takie oswojone i w mocny lecz pozytywny sposób uproszczone - kino psychologiczne.

 

post-60300-0-17488300-1421671736.jpg

 

Każda z głównych postaci zagrała dobrą i cenną rolę. Fajny Brosnan, bardzo ciekawa Toni Collette ale przede wszystkim brawurowa i dynamiczna Imogen Poots. Bardzo fajna, drugoplanowa rola także Sama Neill'a. W filmie jest kilka, małych (fabułowych) niedociągnięć intelektualnych ale dla mnie to wartościowe kino.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 brawurowa i dynamiczna Imogen Poots

 

Bardzo ją lubię(nie tylko ze względów estetycznych ;))

Dzięki za rekomendację. 


IWC Schaffhausen Cal. 83 INCA, JLC Master Control Ultra thin, Audemars Piguet cal. 2003 i cal. 2001, ML Pontos Automatique PT6117

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj

 

Czarownica - świetna Jolie - fajny film, córka zachwycona - tylko skąd ja jej wezmę skrzydła ???

 

Sekretne Życie Waltera Mitty - bardzo fajny film, dobry Ben Stiller, jak zawsze świetny Sean Penn - jak ktoś miał ciężki dzień to dla odprężenia polecam.

 

 

 

Wybieram się na Siódmego Syna - czytałem książki i obawiam się, że nic poza postaciami nie zostało uwzględnione w filmie ale z ciekawości idę.


Krystian "KriSu"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Le Grande Bouffe, znasz pewnie? :)

 

Znam, a kojarzy mi się dziś z europejskką piłką: http://zegarkiclub.pl/forum/topic/35239-piłka-nożna-football-soccer-czy-jak-kto-zwał/?p=1349772

 

A "Harakiri", o którym piszesz w temacie o zegarkach ze szklanego ekranu, to chyba mój ulubiony japoński film wszech czasów. Choć nie znam dobrze tej kinematografii - np. "Straży przybocznej" nie widziałem.

 

Szczerze mówiąc nie spodziewałem się jakiegoś super przeżycia w końcu to tylko blockbuster, ale liczyłem chociaż na przyjemne dla oka widowisko z ciekawie pokazaną historią w tle i niestety się zawiodłem.

 

No tak, jeśli i na tym polu zawodzi, to faktycznie kiepsko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie 3 filmy, którę mogę polecić (tak określam filmy, podczas których nie spojrzę na zegarek ani razu) 

1) Sędzia - świetny film, nie jest nudny nawet przez sekundę, świetna historia

2) Zaginiona dziewczyna - reżyser ten sam co Seven, ale sam film jeszcze bardziej skomplikowany

3)Gra tajemnic - historia przykra, ale ciekawa, dobra gra aktorska 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie natomiast Sędzia zanudził... W ogóle nie wciągnął - może dlatego, że oglądałem po Zaginionej dziewczynie - która wg mnie jest bardzo dobra :) i też polecam! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Sędzia" płyciutki , w sam raz dla amerykanòw - no i na koniec wzruszająco musi być koniecznie. A głòwny bohater openkał cały film trzema minani ( doskonały aktor , niech lepiej zostanie przy produkcjach dla trzynastolatkòw ) Film przwidywalny ,nudny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie natomiast Sędzia zanudził... W ogóle nie wciągnął - może dlatego, że oglądałem po Zaginionej dziewczynie - która wg mnie jest bardzo dobra :) i też polecam! :)

 

U mnie identycznie to wyglądało, za***isty "Gone Girl" przy którym "The Judge" ciągnie się strasznie.


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie seriale z gatunku akcja/kryminał polecacie? Ewentualnie jakiś nie szablonowy bardzo wciągający.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie seriale z gatunku akcja/kryminał polecacie? Ewentualnie jakiś nie szablonowy bardzo wciągający.

 

"Jan Serce".....


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.