Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
kotylozaur

Właśnie obejrzałem film...

Rekomendowane odpowiedzi

Wreszcie obejrzałem "Tajemnicę Westerplatte". Cóż, teraz mam już zaliczoną całą Trylogię Post-modernistycznej Chwały. Najpierw "Bitwa Warszawska", w której Hoffman demaskuje polskich komisarzy ludowych, którzy przecież tak naprawdę tworzyli fundament bolszewizmu i sprowokowali pokojowo nastawionych sowieckich towarzyszy do napaści na Polskę. Potem "Miasto 44", w którym Komasa bezkompromisowo tropi molestujących harcerki oficerów AK, wizjonersko dekorując projekt ponadczasową muzyką Skrillexa (podobno w planowanym dziele o powstaniu w getcie chce użyć muzyki Bayer Full). No i wreszcie film Pawła Chochlewa - cóż mogę powiedzieć - pora na remake "Krzyżaków", obnażający podłość katolickiego neofity o pedofilskich skłonnościach, cierpiącego na germanofobię, czyli wrednego Jogaiły. Emotikon wink


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, że te filmy omijałem szerokim łukiem i ostatecznie mam ten komfort psychiczny, ze tylko słyszałem od kumpli o niektórych scenach z "Miasta 44". "Bitwa Warszawska" została zrównana z podłogą jeszcze w okresie około premierowym więc również nie straciłem kasy i czasu na nią ;)

Podsumowując, współczuję, że musiałeś przez te filmy przebrnąć ;)

 

Dla kontrastu, z dobrych, polskich filmów wojennych, polecam: 

"Orzeł"- bardzo rzadko transmitowany, trudny do znalezienia, dobry film o przygodach załogi okrętu podwodnego ORP "Orzeł"

"Akcja pod Arsenałem", "Czerwona jarzębina", "Potem nastąpi cisza", "Zamach", "W ciemności", "Erocia" 

i najbardziej znany - "Kanał, Andrzeja Wajdy

 

Gra tajemnic - biograficzny o Alanie Turingu, który ostatecznie rozszyfrował hitlerowską Enigmę w czasie II WŚ.

Polecam.

Świetny (!) Benedict Cumberbacht.

Jeszcze nie oglądałem, lecz mam zamiar. Mam nadzieję, że w filmie pojawiła się postać Mariana Rejewskiego?

 


@Jakub - ja obok "Soli..." najbardziej lubię "Perłę w koronie" (może nawet bardziej?) i zapomniany nieco "Do góry nogami", z rozdzierającym serce zakończeniem. Bardzo ładny film, co jest tym ciekawsze, że autor jego scenariusza to dość mroczna postać...

 

Dzięki! Obejrzę na pewno.

Edytowane przez Jakub Mróz

IWC Schaffhausen Cal. 83 INCA, JLC Master Control Ultra thin, Audemars Piguet cal. 2003 i cal. 2001, ML Pontos Automatique PT6117

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, że te filmy omijałem szerokim łukiem i ostatecznie mam ten komfort psychiczny, ze tylko słyszałem od kumpli o niektórych scenach z "Miasta 44". "Bitwa Warszawska" została zrównana z podłogą jeszcze w okresie około premierowym więc również nie straciłem kasy i czasu na nią ;)

Podsumowując, współczuję, że musiałeś przez te filmy przebrnąć ;)

 

Dla kontrastu, z dobrych, polskich filmów wojennych, polecam: 

"Orzeł"- bardzo rzadko transmitowany, trudny do znalezienia, dobry film o przygodach załogi okrętu podwodnego ORP "Orzeł"

"Akcja pod Arsenałem", "Czerwona jarzębina", "Potem nastąpi cisza", "Zamach", "W ciemności", "Erocia" 

i najbardziej znany - "Kanał, Andrzeja Wajdy

 

 

Dzięki za rekomendacje :). Tak się składa, że wszystkie te filmy, które wymieniłeś, widziałem (ma się już swoje lata...) i... Cóż, to było zupełnie inne kino. Mój absolutny TOP 3 polskich filmów ever to też same starocie: "Zaklęte rewiry", "Faraon", "Ziemia obiecana" (kolejność nieistotna). 


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Faraona" mam na DVD, podobnie "Ziemię obiecaną", a "Zaklęte rewiry" od 3 miesięcy molestują na KinoPolska, bardzo dobry film ;)

A'propo Faraona, kocham Brylską w każdym filmie z lat 1960-1980. Dla mnie to jest najpiękniejsza polska aktorka. Mielcarz jest również piękna, nie mniej, aktorką jest/była marną. Skorupko i Pani Zawadzka z "Przygody Pana Michała" są zaraz za Brylską ;)


IWC Schaffhausen Cal. 83 INCA, JLC Master Control Ultra thin, Audemars Piguet cal. 2003 i cal. 2001, ML Pontos Automatique PT6117

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie

Panowie, jeśli chodzi o TOP PL, to na pudle musi być też "Popiół i diament".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jeszcze Eroica Munka!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Jeszcze nie oglądałem, lecz mam zamiar. Mam nadzieję, że w filmie pojawiła się postać Mariana Rejewskiego?

 

 

 

No w tym zakresie to się zawiedziesz. Polacy są kilkakrotnie wymieniani, ale tylko jako ci, którzy dostarczyli samą Enigmę Brytyjczykom. Poczytałem trochę przed i po obejrzeniu filmu i odnoszę subiektywne odczucie, że rola naszych matematyków była oczywiście większa, inspirująca, ale nie kluczowa. Zwłaszcza w zakresie technicznego złamania ilości szyfrów i praktycznego wykorzystania rozszyfrowanych wiadomości. Tu rola Tubinga była najważniejsza. Poza tym jest to film typowo biograficzny, a nie stricte historyczny. I do tego trochę w holywoodzkim stylu... :)

 

"Faraona" mam na DVD, podobnie "Ziemię obiecaną", a "Zaklęte rewiry" od 3 miesięcy molestują na KinoPolska, bardzo dobry film ;)

A'propo Faraona, kocham Brylską w każdym filmie z lat 1960-1980. Dla mnie to jest najpiękniejsza polska aktorka. Mielcarz jest również piękna, nie mniej, aktorką jest/była marną. Skorupko i Pani Zawadzka z "Przygody Pana Michała" są zaraz za Brylską ;)

 

Amen :)  A widział kto Panią Szaflarską ostatnio na deskach teatralnych !?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie, ale oglądałem na TVP1 wywiad z nią w okresie świątecznym. Wspaniała kobieta, wielki człowiek! 

Szczególne wrażenie zrobiła na mnie jej relacja z okresu II w.ś.

Skoro mówimy o Pani Danucie i filmach wojennych, to zapomniałem też o "Zakazanych piosenkach". 

Ostatnie 2 filmy jakie widziałem z Panią Szaflarską to jeden z moich ulubionych "Żółty szalik", po raz trzeci, oraz, "Pora umierać", również dobry.

 

No w tym zakresie to się zawiedziesz. Polacy są kilkakrotnie wymieniani, ale tylko jako ci, którzy dostarczyli samą Enigmę Brytyjczykom. Poczytałem trochę przed i po obejrzeniu filmu i odnoszę subiektywne odczucie, że rola naszych matematyków była oczywiście większa, inspirująca, ale nie kluczowa. Zwłaszcza w zakresie technicznego złamania ilości szyfrów i praktycznego wykorzystania rozszyfrowanych wiadomości. Tu rola Tubinga była najważniejsza. Poza tym jest to film typowo biograficzny, a nie stricte historyczny. I do tego trochę w holywoodzkim stylu...  :)

Tego się obawiałem, ale z uwagi na dobre kino, skoro polecasz, to na pewno obejrzę. Dzięki!

Edytowane przez Jakub Mróz

IWC Schaffhausen Cal. 83 INCA, JLC Master Control Ultra thin, Audemars Piguet cal. 2003 i cal. 2001, ML Pontos Automatique PT6117

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No w tym zakresie to się zawiedziesz. Polacy są kilkakrotnie wymieniani, ale tylko jako ci, którzy dostarczyli samą Enigmę Brytyjczykom. Poczytałem trochę przed i po obejrzeniu filmu i odnoszę subiektywne odczucie, że rola naszych matematyków była oczywiście większa, inspirująca, ale nie kluczowa. Zwłaszcza w zakresie technicznego złamania ilości szyfrów i praktycznego wykorzystania rozszyfrowanych wiadomości. Tu rola Tubinga była najważniejsza. Poza tym jest to film typowo biograficzny, a nie stricte historyczny. I do tego trochę w holywoodzkim stylu... :)

Właśnie zaczałem czytać "Enigma: The Battle for the Code" Hugh Sebag-Montefiore.

Bardzo ciekawa. Szczegółowy opis samego urzadzenia. Rola Polaków chyba na ich prośbę była mała. N.p. po otrzymaniu instrukcji obsługi komercyjnej wersji Enigmy od niemieckiego szpiega, poprzez francuski wywiad (Anglicy powiedzieli, że ta instrukcja się nie przyda do złamania kodu), czytali wiadomości już od 1932 - nic o tym Anglikom nie mówiac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy uważają, że logo firmy Apple jest hołdem dla Tubinga. Matematyk, podczas nakazanej przez sąd kuracji hormonalnej, popełnił samobójstwo zjadając zatrute jabłko...

 

Ale to wątek o filmach. Więc polecę coś nietypowego... :) Film dokumentalny. Dzisiaj o 19-tej na Animal Planet dokument o ataku Submarinera na rozbitków ze statku obserwatorów wielorybów. Daję słowo - "Szczęki" Spielberga to przy tym filmie coś na kształt podwodnej doliny Muminków ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

American Heist. Genialna kreacja Brodego. 

Film mnie zaskoczył, spodziewałem się jakiegoś drugiego dna, intrygi, a tu nic tylko opowieść jaki świat jest okrutny...

Nic nadzwyczajnego, ale jakoś siedzi mi w głowie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie, to Brody na gangstera sie nie nadaje, a sam film to średniak, kozlejny w tej tematyce.

 

Wysłane z mojego GT-I9305


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś słucha ostrzejszej muzyki w klimatach nieco symfonicznych i słyszał Nightwish, ale i innym - to polecam film "Imaginaerum" - rzecz o kompozytorze popadającym w demencję starczą, który całe życie spędził w trasie, z kosztami dla rodziny.... Realny świat płynnie przetykany z wyobrażeniami, wspomnieniami. Film o przemijaniu i godzeniu się z bliskimi i sobą samym okraszona naprawdę niezłą muzyką... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Gran Torino" Clinta. Zabawna a zarazem smutna historia.

Smutne zakończenie dobiło mnie w dniu dzisiejszym.


"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lutego oczywiście :D ,przez ten ślub to wszystko mi się myli :lol:

Co ty Marek zakochałeś się??? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zawsze jestesmy tylko malym i niedocenionym trybikiem w calej machinie

Edytowane przez argok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Vice" - tegoroczna produkcja, pisze ku przestrodze, skusiłem się ze względu na Bruce'a Willisa, mocne 2 na 10 NIE POLECAM !!!

 

Wysłane z mojego GT-I9305


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Begin Again - lekki łatwy i przyjemny - taka amerykańska wersja Once - choć zupełnie nie ma startu do Once jeśli chodzi o muzę - ale polecam :)


Krystian "KriSu"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:ph34r: 50 twarzy Greya  :blink:

 

Fajna komedia, polecam :D i doskonały product placement Apple i Audi  :wub:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apple nie bawi się w product placement ;) 

Spoko, nie jestem fanem(choć potrójnym użytkownikiem), mój brat jest, i tak twierdzi, a osobiście nie poszukiwałem informacji ;)


IWC Schaffhausen Cal. 83 INCA, JLC Master Control Ultra thin, Audemars Piguet cal. 2003 i cal. 2001, ML Pontos Automatique PT6117

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Byliśmy żołnierzami". Dobrze zrealizowany, ale stanowczo za dużo amerykańskiego patosu. Prawdę mówiąc ulało mi się.

"Django". Właśnie obejrzałem. No cóż :lol: ...polecam, choć trochę za długi i pod koniec przeciągnięta wizyta u Candiego (DiCaprio).


"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.