Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
kotylozaur

Właśnie obejrzałem film...

Rekomendowane odpowiedzi

Co do Oskarów mam mieszane odczucia. Niby sukces, że polski film zdobył Oscara, ale właściwie "Ida" to film antypolski, w którym ilość przekłamań historycznych i sposób narracji o Polakach aż boli.

Sam sobie odpowiedziałeś dlaczego dostał oskara. Z przemówieniem na gali Pawlikowski też się nie popisał:"...PEWNIE WSZYSCY SĄ JUŻ PIJANI!" Powtarzanie takich stereotypów o Polakach to pewnie także był przypadek.

http://jastrzabpost.pl/exclusive/pawel-pawlikowski-odbierajac-oscara-pewnie-wszyscy-sa-juz-pijani_91217.html

Edytowane przez pit55

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby Izraelczyk, którego ojciec był Żydem, a matka Libanką, zrobił film o Palestynce, która oddała się w pełni Jehowie, nie wiedząc, że miała dziadków dżihadystów, których zamordowali Żydzi i których mienie i ziemię potem przejęli, i która, odkrywszy prawdę, ma mnóstwo różnych rozterek, a w tle widniałaby postać izraelskiego sędziego, który skazywał na śmierć młodych Palestyńczyków, twierdził, że cała ta historia nie kryje w sobie żadnego założenia, żadnej "prekoncepcji" i że ci, którzy doszukują się w niej rozliczeniowego podejścia do relacji izraelsko-palestyńskich, to nacjonalistyczni obsesjonaci, z pewnością wszyscy byśmy w to natychmiast uwierzyli, prawda? ;)

Edytowane przez Lincoln Six Echo

WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@nicon, myślałem, że to Koleżanka Zonka :)

 

Mi szkoda czasu na film o stalinowskiej morderczyni:

http://nczas.com/publicystyka/ida-czyli-zaklamana-wolinska/

 

A moim zdaniem powinny powstawać filmy o stalinowskich zbrodniarzach, bo ani kilka dobrych scen w "Generale Nilu", ani rzecz jasna "Ida" nie zapełniają luki w tym temacie.

 

Wczoraj obejrzałem "Big Combo", czyli "Wielki kartel". Prosta historia opowiedziana w niesamowity, wyszukany sposób:

 

man-woman.JPG

 

Gangstera zagrał Richard Conte, czyli późniejszy Barzini z "Ojca chrzestnego".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Kingsman" - bardzo średni film, spokojne do obejrzenia w domu na DVD.

 

Na plus świetne garnitury i zegarki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po ostatnim Oscarowym rozdaniu postanowiłem celem przypomnienia zrobić sobie festiwal filmów Alejandro Gonzalesa Inarritu :D . Wczoraj ,,Amores perros '' , dzisiaj ,,21 gramów '' jutro ,,Babel''

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, może ja nie zrozumiałem ale według mnie to nie jest film o Żydach, Polakach ani stalinowskich zbrodniarzach. Więc to całe zamieszanie wywołane przez prawdziwych Polaków jest idiotyczne...

Choć sam film mi się średnio podobał, Lewiatan dużo bardziej.

Edytowane przez aty3

Cytryn i Gumiak naprawiają co kto nie umiał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@nicon, myślałem, że to Koleżanka Zonka :)

 

 

A moim zdaniem powinny powstawać filmy o stalinowskich zbrodniarzach, bo ani kilka dobrych scen w "Generale Nilu", ani rzecz jasna "Ida" nie zapełniają luki w tym temacie.

 

 

 

w tym temacie polecam  "Inka 1946 - Ja jedna zginę"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tym temacie polecam  "Inka[/size] 1946 - [/size]Ja jedna zginę"[/size]

Widziałem,polecam


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do ''Idy'' to racja. Też muszę go zobaczyć drugi raz bo chyba nie zauważyłem tego co miałem. Ale ta cała otoczka z tym, że antypolski to...gdyby nie te głośne nagłówki to nigdy bym się nie zorientował. Dla mnie osobiście oprócz fajnych zdjęć, jako takiego klimatu film wtórny do potęgi en-tej. 

 

Snajper, hmm, spodziewałem się czegoś lepszego. Za mało było w tym filmie 'smaczków' dla ludzi interesujących się wojskiem, bronią itd. Ale nie najgorszy, można zobaczyć :)

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby Izraelczyk, którego ojciec był Żydem, a matka Libanką, zrobił film o Palestynce, która oddała się w pełni Jehowie, nie wiedząc, że miała dziadków dżihadystów, których zamordowali Żydzi i których mienie i ziemię potem przejęli, i która, odkrywszy prawdę, ma mnóstwo różnych rozterek, a w tle widniałaby postać izraelskiego sędziego, który skazywał na śmierć młodych Palestyńczyków, twierdził, że cała ta historia nie kryje w sobie żadnego założenia, żadnej "prekoncepcji" i że ci, którzy doszukują się w niej rozliczeniowego podejścia do relacji izraelsko-palestyńskich, to nacjonalistyczni obsesjonaci, z pewnością wszyscy byśmy w to natychmiast uwierzyli, prawda? ;)

Nie jest to możliwe gdyż tylko dwie osoby zostały w Izraelu skazane na śmierć i stracone,Żaden z tych nieszczęśników nie był Palestyńczykiem ,Pierwszy skazany przez sąd wojenny w 1948 Meir Tobianski..Drugi skazany,któremu sąd cywilny w Jeruzalem wymierzył najwyższy wymiar kary odpowiadał także za zbrodnie na Polakach.,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tym temacie polecam  "Inka 1946 - Ja jedna zginę"

 

To jednak telewizyjny spektakl - inny obieg, inna widownia itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie, kilka dni temu, obejrzałem "Lewiatana". Dodatkowo w dość klimatycznych warunkach ponieważ w kinie studyjnym [!] (Świt, Warszawa) i w ramach 8. Przeglądu kina Rosyjskiego "Zrozumieć Rosję" (tytuł na czasie..)

 

Dobry film ale wciąż zaskakuje mnie wrzawa jaka jest wokół niego. W wartościach artystycznych, postradzieckiej rzeczywistości czy ukazywaniu prozy życia jest to film podobny do oglądanych ostatnio przeze mnie np. "Ósemki", "Marsa" czy "Geograf przepił globus". Wszystkie świetne ale wokół tamtych nie było tyle zamieszania. Zaskakuje mnie także zakazanie jego emisji w Rosji. Według mnie nie ma tam czegoś co w odkrywczy sposób kompromitowałoby współczesną Rosję. Po prostu proza życia, smutna rzeczywistość - zrozumiała chyba dla większości mieszkańców dawnego bloku wschodniego. Może nie zaskakuje mnie to po prostu jako obywatela państwa post-demoludowego..

 

W samym filmie natomiast o wiele bardziej niż wątek człowiek-system podobała mi się misterna relacja on-ona oparta na miłości i beznadziei, woli ucieczki i konieczności pozostania. Swoistym bezwładzie trwania. Wysublimowana jest również relacja ojciec-syn. Trudna, ludzka, pełna wątpliwości, niewłaściwych zachowań..

 

post-60300-0-36019500-1425149607_thumb.jpg

 

Specyficznie i ciekawie podana jest także konwencja wody życia - krwiobiegu takich miejsc gdzie przyszłość jest tak samo szara jak teraźniejszość . Bohaterowie filmu piją wódkę prawie cały czas, we wszelkich możliwych okolicznościach. Ale piją ją jak herbatę - normalnie, życiowo, bez ekscesów i awantur (opartych na samym spożyciu). Co innego można robić w takim świecie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna opinia :) - zachęciłeś mnie do obejrzenia.

 

Ja wczoraj byłem na Snajperze C. Eastwooda. Jak dla mnie bardzo dobry film - jak to filmy Clinta. Oczywiście jak się ogląda film o armii amerykańskiej to trzeba wziąć tą poprawę na ich podejście do armii, do kraju. Oni mają specyficzne poczucie patriotyzmu i definiują go zupełnie inaczej niż reszta świata - takie moje zdanie.  Bardzo dobrze wg mnie zagrał Cooper - ciekawą przemianę przeszedł od tajniaka z American Hustle gdzie paradował w wałkach na głowie do przypakowanego amerykańskiego snajpera, który w wolnych chwilach dźwiga ciężary w martwym ciągu.

 

Mi się film podobał - zachęcam do obejrzenia. Zasłużony Oskar za montaż dźwięku. Pozdrawiam :)


Krystian "KriSu"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Disco Polo śmieszne warto zobaczyć :)


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krystianie, jak będę kiedyś oglądał "Snajpera", to na ten montaż dźwięku zwrócę uwagę, choć niełatwo mi docenić akurat tę kategorię :)

 

A ja obejrzałem wreszcie dwa klasyczne filmy Polańskiego, na które jakoś nigdy nie mogłem trafić - "Lokatora" i "Wstręt". Co tu dużo mówić, wielkie kino. Kurczę, poza "Dziewiątymi wrotami" ten gość nie zrobił chyba słabego filmu (choć czterech jeszcze nie widziałem - o tym za chwilę). Abstrahując od jego życiowych błędów itp., to naprawdę mistrz. "Lokatora" oczywiście ogląda się przyjemniej i z większą zabawą, ale parę momentów ze "Wstrętu" to prawdziwy nokaut.

 

Do obejrzenia mam jeszcze: "Matnię" (jest w sieci, w weekend planuję obejrzeć), "Co?" (raczej mniej istotny film w jego karierze), najnowszą "Wenus w futrze" i "Piratów", których jednak zupełnie nie chce mi się oglądać. Aha, z krótkich metraży nie widziałem "Grubego i chudego" jeszcze.

 

Roman-Polanski.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krystianie, jak będę kiedyś oglądał "Snajpera", to na ten montaż dźwięku zwrócę uwagę, choć niełatwo mi docenić akurat tę kategorię :)

 

A ja obejrzałem wreszcie dwa klasyczne filmy Polańskiego, na które jakoś nigdy nie mogłem trafić - "Lokatora" i "Wstręt". Co tu dużo mówić, wielkie kino. Kurczę, poza "Dziewiątymi wrotami" ten gość nie zrobił chyba słabego filmu (choć czterech jeszcze nie widziałem - o tym za chwilę). Abstrahując od jego życiowych błędów itp., to naprawdę mistrz. "Lokatora" oczywiście ogląda się przyjemniej i z większą zabawą, ale parę momentów ze "Wstrętu" to prawdziwy nokaut.

 

Do obejrzenia mam jeszcze: "Matnię" (jest w sieci, w weekend planuję obejrzeć), "Co?" (raczej mniej istotny film w jego karierze), najnowszą "Wenus w futrze" i "Piratów", których jednak zupełnie nie chce mi się oglądać. Aha, z krótkich metraży nie widziałem "Grubego i chudego" jeszcze.

 

Roman-Polanski.jpg

Wenus w futrze polecam. Tylko musisz mieć ciszę, spokój i brak zmęczenia. Dla mnie ten film był rewelacyjny. Klimat, gra aktorska, przewrotność, napięcie...po prostu podobał mi się. Aczkolwiek znam wśród znajomych wiele negatywnych opinii. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny film

 

 

Wysłane z mojego GT-I9305


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krystianie, jak będę kiedyś oglądał "Snajpera", to na ten montaż dźwięku zwrócę uwagę, choć niełatwo mi docenić akurat tę kategorię :)

 

A ja obejrzałem wreszcie dwa klasyczne filmy Polańskiego, na które jakoś nigdy nie mogłem trafić - "Lokatora" i "Wstręt". Co tu dużo mówić, wielkie kino. Kurczę, poza "Dziewiątymi wrotami" ten gość nie zrobił chyba słabego filmu (choć czterech jeszcze nie widziałem - o tym za chwilę). Abstrahując od jego życiowych błędów itp., to naprawdę mistrz. "Lokatora" oczywiście ogląda się przyjemniej i z większą zabawą, ale parę momentów ze "Wstrętu" to prawdziwy nokaut.

 

Do obejrzenia mam jeszcze: "Matnię" (jest w sieci, w weekend planuję obejrzeć), "Co?" (raczej mniej istotny film w jego karierze), najnowszą "Wenus w futrze" i "Piratów", których jednak zupełnie nie chce mi się oglądać. Aha, z krótkich metraży nie widziałem "Grubego i chudego" jeszcze.

 

Roman-Polanski.jpg

Wyczuwam lekki sarkazm w tym poście :):):).......... ale lekki :) - film polecam! Dźwięk świetnie zmontowany :):)


Krystian "KriSu"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Angelo

Fokus

Bardzo fajny film...

ciekawa ,,doliniarska,, fabula ;)

Dobra gra W.S

Ladna dziewczyna, ciekawe zegarki!!!

Super polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem po 1 sezonie polskiego serialu Wataha. Nie wiem czy będzie kolejny sezon - mam nadzieję, że tak.

Nawet fajny, trochę przewidywalny.


Krystian "KriSu"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.