Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
kotylozaur

Właśnie obejrzałem film...

Rekomendowane odpowiedzi

właśnie oglądam TRANSFORMERS-ów z synem  :wacko:  :unsure:  :(  <_<

...a knypek wniebowzięty :D bo popcorn, słodycze czyli pełen luzik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny raz: Glina (Un flic 1972) i Aniołowie o brudnych twarzach (Angels with dirty faces 1938).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bingo.,Flm doskonały .Komedie to prawdopodobnie najtrudniejszy gatunek filmowy ,gdyż dobry film komediowy pojawia się niezwykle rzadko.

Też go lubię ,Jeff świetny.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj widziałem po raz kolejny polski film Uwikłanie. Widziałem już kilka razy ten film ale wczoraj naszła mnie taka myśl że dla mnie Krzysztof Stoiński to najlepszy polski aktor. Nie chodzi mi o rolę w tym filmie,uważam tak znając wszystkie filmy w jakich grał.


Krystian "KriSu"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybki i wściekli 7 zaliczony.


"Jeśli bałagan na biurku świadczy o bałaganie w głowie, o czym świadczy puste biurko?" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jak film? Bo właśnie się chcę wybrać do kina. Warto?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny raz: Glina (Un flic 1972) i Aniołowie o brudnych twarzach (Angels with dirty faces 1938).

 

Oba widziałem w 1994 roku, "Aniołów..." sobie niedawno przypomniałem - dobre kino.

 

A tymczasem nadrobiłem wielkie zaległości - "Dotyk zła"! :)

Touch_of_Evil_restored.jpeg
Może Heston jako Meksykanin nie do końca przekonuje, ale jak to jest nakręcone! Tu kilka spośród mnóstwa wysmakowanych kadrów: http://filmmakeriq.com/wp-content/uploads/2013/05/Touch-of-Evil.jpg
No i fenomenalny Welles jako Hank Quinlan, plus moralna niejednoznaczność w zakończeniu. I urocza jak zawsze Janet Leigh.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jak film? Bo właśnie się chcę wybrać do kina. Warto?

To zależy. Dla fanów gratka chyba najbardziej odjechana jeżeli chodzi o efekty. Trochę humoru, więcej strzelaniny ogólnie bardziej typowe kino akcji, więcej walki niż pościgów. Fajnie zakończyli wspominając kolegę. Niestety, ale chyba seria szybkich i wściekłych się skończyła. Dla mnie fajne kino akcji bez nudy z humorem i dobrymi efektami, nie nudziłem się.

"Jeśli bałagan na biurku świadczy o bałaganie w głowie, o czym świadczy puste biurko?" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Oba widziałem w 1994 roku, "Aniołów..." sobie niedawno przypomniałem - dobre kino.

 

A tymczasem nadrobiłem wielkie zaległości - "Dotyk zła"! :)

Touch_of_Evil_restored.jpeg
Może Heston jako Meksykanin nie do końca przekonuje, ale jak to jest nakręcone! Tu kilka spośród mnóstwa wysmakowanych kadrów: http://filmmakeriq.com/wp-content/uploads/2013/05/Touch-of-Evil.jpg
No i fenomenalny Welles jako Hank Quinlan, plus moralna niejednoznaczność w zakończeniu. I urocza jak zawsze Janet Leigh.

 

 

Widziałem jakiś czas temu.. Wellesowi udało się stworzyć jedną z najbardziej odrzucających ról... No i pierwsze kadry filmu wybitne, przeszły do historii kina :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Oba widziałem w 1994 roku, "Aniołów..." sobie niedawno przypomniałem - dobre kino.

 

A tymczasem nadrobiłem wielkie zaległości - "Dotyk zła"! :)

Touch_of_Evil_restored.jpeg
Może Heston jako Meksykanin nie do końca przekonuje, ale jak to jest nakręcone! Tu kilka spośród mnóstwa wysmakowanych kadrów: http://filmmakeriq.com/wp-content/uploads/2013/05/Touch-of-Evil.jpg
No i fenomenalny Welles jako Hank Quinlan, plus moralna niejednoznaczność w zakończeniu. I urocza jak zawsze Janet Leigh.

 

Dzięki za przypomnienie. Dawno, dawno temu oglądałem i czas go sobie przypomnieć..

Dzisiaj były Wściekłe psy (Reservoir Dogs 1992) w skrócie. Dobre, jak zwykle.

Edytowane przez tom76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jak film? Bo właśnie się chcę wybrać do kina. Warto?

 

Tylko obejrzyj sobie części od 4 do 6 bo jak dawno nie oglądałeś, bo  to ciężko wszystko połapać :) Więcej bijatyki niż jazdy ale fajny film.

 

Focus też ujdzie :)

Edytowane przez kornel91

Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

''Gra o tron ''zaczęła się nieźle,zwłaszcz drugi odcinek mocny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem do W-wy i od razu na... 21. edycję Festiwalu Filmowego "Wiosna Filmów" i .. od razu na premierę :) w ramach pasma "Rosja z drugiego obiegu".

 

"Pionierzy marzyciele"

 

post-60300-0-93981000-1429050677_thumb.jpg

 

Ciekawy film choć niełatwy w odbiorze. Mocny film o tym jak przeideologizowane dziecięce marzenia stworzyły emocjonalną pustkę w późniejszym, dorosłym życiu bohaterów. Film sięgający korzeniami do historii imperium zła ale symbiotycznie przedstawiający skomercjalizowaną teraźniejszość.. Film nierówny ale ambitny. Tylko trzy osoby wyszły z seansu w trakcie.. ;)

 

Jeszcze go nie ma na Filmwebie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jak film? Bo właśnie się chcę wybrać do kina. Warto?

 

Też byłem w kinie w sobotę, powiem tak.....pod względem efektów ta część jest najbardziej absurdalna ze wszystkich. Auta fajne i wszystko ale nie lubię takich bajek......zatracili trochę z tego co było w pierwszej i drugiej części.


" tylko Seiko " Damian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się podobał, niezła rozrywka i kilka dobrych tekstów :)

 


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieram! Bardzo fajny filmik - rzeczywiście kilka dobrych tekstów - choć w tej chwili już żadnego nie pamiętam. Polecam filmik - fajna rozrywka. Will w dobrej formie.


Krystian "KriSu"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kępka rudych włosów na jajach.... :D

 

Wysłane z mojego GT-I9305


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny dzień festiwalu i kolejna obejrzana przeze mnie premiera - "Tajemnice wielkiego muzeum" (Das große Museum).

Tym razem świetny dokument o kuluarach i codziennym funkcjonowaniu słynnego, wiedeńskiego Muzeum Historii Sztuki.

 

Jeżeli ktoś lubi jednocześnie kino i 'sztukę' to ta pozycja jest wprost rewelacyjna i obowiązkowa!

Przygotowywanie wystaw, wybór eksponatów, analityka obrazów..

Bardzo głębokie i realistyczne zajrzenie za kulisy wielkiego muzeum.. Super!

 

post-60300-0-02969900-1429183596_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kępka rudych włosów na jajach.... :D

 

Wysłane z mojego GT-I9305

I gadka o morzu martwym :)


Krystian "KriSu"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

21. edycja Festiwalu Filmowego "Wiosna Filmów" dobiegła końca a ja pożegnałem się z nią zaskakującym przedstawicielem kinematografii izraelskiej - "Yona" (Izrael, 2014)

 

Niezwykły film i kino wysokiego artyzmu. Poetycka a jednocześnie fabularna opowieść o poetce i poezji. O młodym, buntowniczym etapie życia legendarnej poetki izraelskiej Yony Wallach. O jej narodzinach jako twórcy, buncie, eksperymentach, miłości, poszukiwaniu siebie jako artysty.. Film przepełniony fenomenalnym światłem i obrazem. Pokazany w nim Izrael i Tel Aviv lat '60 jawi się jako odległe miejsce magiczne.. A w tle bohema, życie, poezja hebrajska..

 

post-60300-0-71537200-1429480718_thumb.jpg

 

Szczególnie ciekawie i poruszająco pokazany jest proces twórczy Yony. Poszukiwanie słów, rozterki, dobre i złe emocje targające bohaterką. Płynie z nich trochę gorzki a przecież naturalny wniosek - artysta zawsze będzie więźniem swojej wrażliwości, namiętności, lęków a nawet obsesji. Prozaicznie i zarazem realistycznie ukazana jest także pozycja i konfiguracja artysty w codziennej rzeczywistości. W relacjach z matką, w poszukiwaniach miłości i dramatycznej egocentrycznej niemożności tworzenia rodziny. Nawet sceny oparte na erotyce są zaskakujące - krążą wokół granicy dobrego smaku ale jej nie przekraczają pozwalając jednak poczuć konwencję eksperymentalizmu..

 

Rzadko się zdarza aby ktoś tak umiejętnie stworzył film w całości opowiadający o poezji i życiu twórcy nie zatracając jednocześnie elementu sztuki i poetyki. Nie dokonując pewnego rodzaju "desakralizacji" tematu. Pomimo wydawałoby się, hermetycznej tematyki, film w rzeczywistości ogląda się bardzo dobrze co wystawia doskonałą ocenę reżyserowi. Cytowanych w nim wierszy słucha się z prawdziwą przyjemnością.

 

Zdecydowanie wart polecenia - szczególnie jako przygoda z filmem i poezją jednocześnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem w sobotę "Uprowadzoną 3". Może nie była tak dobra jak pierwsza część, ale trzymała poziomi tej drugiej. Ja zwykle dużo strzelania, bijatyk, zwrotów akcji. Ciekawy jestem czy zdecydują się nakręcić 4 część. Prawdopodobnie nie - ale nie chcę zdradzać dlaczego.

Tutaj można obejrzeć ten film online LINK

Akcja dzieje się tym razem w USA. Jedną z głównych ról Forest Whitaker i wg mnie poradził sobie nawet lepiej od Liam Neeson-a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Gregorian, bardzo dużo można dowiedzieć się z Twoich wpisów, dzięki.

 

ja wczoraj na TCM obejrzałem "Doczekać zmroku". Porządnie zrobiony film, do dziś dobrze się go ogląda. I chyba pierwszy, w którym widziałem Alana Arkina z czupryną :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Edmund :)

Złapałem jakąś fazę na opisywanie niektórych, co lepszych filmów.

 

A.... dzisiaj rozpoczyna się w W-wie 10. Festiwal Filmów Afrykańskich „AfryKamera” !!!

A na nim osławione mauretańskie „Timbuktu”, „Nieposzlakowana opinia” - kino noir rodem z RPA czy dokumentalizowana "Virunga".

 

post-60300-0-37463100-1429577796_thumb.jpg

 

http://www.kinoteka.pl/wydarzenia/news,224,10-festiwal-filmow-afrykanskich

 

Poza tym sporo imprez towarzyszących - ale tych już raczej nie dam rady "obskoczyć"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.