Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
kotylozaur

Właśnie obejrzałem film...

Rekomendowane odpowiedzi

Possession.(1981) Uncut - przypomniane.

 

I chyba przypomnę sobie "Dawno temu w Ameryce".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O 23.05 na TV2 "Dawno temu w Ameryce"

Ale tylko cz.1 :(


Krystian "KriSu"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam! Bardzo dobry 8/10.

 

A przy okazji - dla humoru..

 

"O wielkiej klapie finansowej mogą mówić twórcy filmu "Wspólna pasja: FIFA". Kosztująca 30 mln dolarów produkcja w pierwszy weekend zarobiła ledwie 918 dolarów.."

 

http://film.onet.pl/wiadomosci/wspolna-pasja-fifa-w-pierwszy-weekend-zarobil-918-dolarow/91tmql

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądał ktoś już pierwszy odcinek drugiego sezonu True Detective? Ja się zaraz zabieram, ale powiem szczerze, że się martwię tym, że pierwszy sezon to zamknięta historia, a nowy to nowi bohaterowie i fabuła, albo będzie tak świetnie jak poprzednio albo totalna klapa, no zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wyrobilem się czasowo z obejrzeniem wczoraj, dzisiaj spróbuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Angelo

Panowie kinomaniacy  :)

Mam dosc nietypowe pytanie.

a mianowicie chodzi mi utwor ze sciezki dziekowej ojca chrzestnego.

ze sceny kiedy mlody Vito, obserwuje i zaczaja sie na Dona Fanuci...podczas procesji.

 

Jaki jest tytul tego marszu (?).. bo mysle, ze to jakas piesn dziekczynna... chyba, ze specyjalnie skomponowana na potrzeby filmu?

jesli ktos wie prosze o pomoc.

 

zaczyna sie od 31min28sek

https://www.youtube.com/watch?v=sVk2UCEdJoQ&feature=youtu.be&t=12m50s

Edytowane przez Angelo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie kinomaniacy  :)

Mam dosc nietypowe pytanie.

a mianowicie chodzi mi utwor ze sciezki dziekowej ojca chrzestnego.

ze sceny kiedy mlody Vito, obserwuje i zaczaja sie na Dona Fanuci...podczas procesji.

 

Jaki jest tytul tego marszu (?).. bo mysle, ze to jakas piesn dziekczynna... chyba, ze specyjalnie skomponowana na potrzeby filmu?

jesli ktos wie prosze o pomoc.

 

zaczyna sie od 31min28sek

https://www.youtube.com/watch?v=sVk2UCEdJoQ&feature=youtu.be&t=12m50s

Murder Of Don Fanucci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem dlaczego dopuszczasz tylko 2 wartości: świetnie albo klapa. Ja jestem po pierwszym odcinku i się nie zawiodłem. Fajne nawiązania do Lyncha, główna historia kryminalna zapowiada się ciekawie. Colin bardzo fajnie wypadł, gorzej Rejczel ale może się jej postać jeszcze rozkręci. Soundtrack urywa tyłek. Klimat bardziej noir w porównaniu do poprzedniego sezonu i nie ma Lovecraftowego horroru.

 

Ja się nie zawiodłem. Wiadomo że nie zrobił już takiego wrażenia jak pierwszy sezon, bo ogólna formuła jest powielona, natomiast na tle innych seriali czy filmów które obecnie są grane wypada bardzo dobrze i zapowiada się bardzo ciekawa seria. Moim zdaniem zmiana aktorów, miejsca i fabuły jest na plus, nie ma nic gorszego niż robienie na siłę z dobrego serialu przydługiego tasiemca. Tak to mają nowe otwarcie i nie ograniczają ich żadne założenia z pierwszej serii.

 

Ja też jestem świeżo po pierwszym odcinku drugiego sezonu True Detective. Jestem bardzo mile zaskoczony. Powiem szczerze, że póki co bardziej podoba mi się niż pierwszy sezon. Wiadomo, dopiero był jeden odcinek, ale są predyspozycje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Angelo

Murder Of Don Fanucci

Dzieki wielkie  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też już jestem po pierwszym odcinku Detektywa, w sumie  po tym co przeczytałem wcześniej na ten temat to myślałem że będzie gorzej. Nie jest źle, atmosfera duszności  jest, muzyka wprowadzającą klimat  jest, a historia może się jeszcze ciekawie rozkręcić. Chociaż do poziomu aktorskiego Matthew  McConaughey jako Rusta ciężko będzie doszusować.

Edytowane przez artisan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Angelo

Jeszcze raz dziekuje  :)

 

No to jeszcze jedno pytanie... gdzie moglbym znalesc nuty do tego utworu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem dlaczego dopuszczasz tylko 2 wartości: świetnie albo klapa. Ja jestem po pierwszym odcinku i się nie zawiodłem. Fajne nawiązania do Lyncha, główna historia kryminalna zapowiada się ciekawie. Colin bardzo fajnie wypadł, gorzej Rejczel ale może się jej postać jeszcze rozkręci. Soundtrack urywa tyłek. Klimat bardziej noir w porównaniu do poprzedniego sezonu i nie ma Lovecraftowego horroru.

 

Ja się nie zawiodłem. Wiadomo że nie zrobił już takiego wrażenia jak pierwszy sezon, bo ogólna formuła jest powielona, natomiast na tle innych seriali czy filmów które obecnie są grane wypada bardzo dobrze i zapowiada się bardzo ciekawa seria. Moim zdaniem zmiana aktorów, miejsca i fabuły jest na plus, nie ma nic gorszego niż robienie na siłę z dobrego serialu przydługiego tasiemca. Tak to mają nowe otwarcie i nie ograniczają ich żadne założenia z pierwszej serii.

Byłem po prostu bardzo sceptyczny. Po pierwszym odcinku widzę, że jest potencjał, ostatnia scena gdy wchodzi Cave to miazga. Soundtrack znowu będzie w dechę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Autor widmo

Klasyka, wręcz kanon dobrego thrilleru..

 

post-60300-0-61657500-1435345812.jpg

 

Doskonałe, wymagające a jednocześnie przyjazne w konsumpcji kino. Głównym aktorem w tym filmie nie są postacie ale nastrój. Unoszący się nad każdą chwilą klimat niepokoju i zagrożenia.. Czuć tu autorską rękę Romana Polańskiego. Fenomenalne obrazy, krajobrazy i wnętrza.

Świetna muzyka.

 

post-60300-0-10348400-1435345802.jpg

 

Idealnie trafiona rola McGregora.

Pięknie skonstruowana akcja z niezwykłą energią narracyjną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Autor widmo

Klasyka, wręcz kanon dobrego thrilleru..

 

attachicon.gifminiatura-600x278.jpg

 

Doskonałe, wymagające a jednocześnie przyjazne w konsumpcji kino. Głównym aktorem w tym filmie nie są postacie ale nastrój. Unoszący się nad każdą chwilą klimat niepokoju i zagrożenia.. Czuć tu autorską rękę Romana Polańskiego. Fenomenalne obrazy, krajobrazy i wnętrza.

Świetna muzyka.

 

attachicon.gifautor-widmo-b-iext7108144.jpg

 

Idealnie trafiona rola McGregora.

Pięknie skonstruowana akcja z niezwykłą energią narracyjną.

Z niezwykłą energią narracyjną - to piękne, że się tak różnimy. Dla mnie był nudny, bez energii, za długie ujęcia - może kiedyś wrócę do niego to zobaczę co innego.


Krystian "KriSu"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Autor widmo

Klasyka, wręcz kanon dobrego thrilleru..

 

attachicon.gifminiatura-600x278.jpg

 

Doskonałe, wymagające a jednocześnie przyjazne w konsumpcji kino. Głównym aktorem w tym filmie nie są postacie ale nastrój. Unoszący się nad każdą chwilą klimat niepokoju i zagrożenia.. Czuć tu autorską rękę Romana Polańskiego. Fenomenalne obrazy, krajobrazy i wnętrza.

Świetna muzyka.

 

attachicon.gifautor-widmo-b-iext7108144.jpg

 

Idealnie trafiona rola McGregora.

Pięknie skonstruowana akcja z niezwykłą energią narracyjną.

Bardzo ciekawy film. W 100% zgadzam się z uwagą o nastroju, ale McGregor rzeczywiście popisowo. :)

A dzisiaj 56 lat kończy Janusz Kamiński, jeden z najważniejszych Polaków w świecie kina. 

http://www.filmweb.pl/person/Janusz.Kaminski

Edytowane przez Lincoln Six Echo

WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się Autor Widmo podobał, nie jest to oczywiście czołówka filmów Polańskiego ale sam nastrój, muzyka, sceneria chłodnego Bałtyku (film był kręcony na Bałtykiem chyba w Niemczech) bardzo na plus. Polańskiemu nawet gdy jakiś film niespecjalnie wyjdzie (np Dziewiąte Wrota) to i tak dobrze się go ogląda ze względu na atmosferę.  Gdy do atmosfery dojdzie jeszcze  dobry senariusz, aktorstwo, muzyka itd wychodzi arcydzieło jak np Dziecko Rosemary.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.