Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
kotylozaur

Właśnie obejrzałem film...

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko narobiliście mi większego smaku na Sicario, miałem iść w zeszły weekend ale w ten idę na 100%.

Tylko zebys sie teraz nie przejechal ;-) jak balonik jest tak napompowany.

Zeby tak kolorowo nie bylo to pierwszoplanowa rola kobieca totalnie spartolona. Do tego postac zupelnie odrealniona tzn wieloletnia agentka FBI dzialajaca tylko w terenie przy odbijaniu zakladnikow boi sie wlasnego cienia i w ogole nie ma pojecia co sie w okol nie dzieje ;-)))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny film

 

Witamy na Hawajach - hmmm próba pokazania poważnego problemu za pomocą komedii się niestety nie udała :(. Filmu nie uratowała gwiazdorska obsada :(


Krystian "KriSu"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam Coherence. Bardzo fajny niskobuzdetowy thriller sci-fi. Kto lubi klimaty Memento czy Wynalazku (Primer) i zabawy z czasem i swiatami rownoleglymi temu na pewno sie spodoba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obywatel roku/Kraftidioten - często porównywany do Fargo braci Coen. Prawdopodobnie ze względu na zalegające w tle tony śniegu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikon: ja bym z ciekawością pociągnął temat (kto nie oglądał proszę nie czytać) co jest dla Ciebie niejasne w zakończeniu?

Nie abym się czepiał tylko po filmie miałem dyskusję i ciekawi mnie Twoja opinia.


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Film Body/Ciało - ciężki film, jak to filmy Szumowskiej ale polecam...... Maja Ostaszewska ....... obecnie jedna z najlepszych polskich aktorek...... Janusz Gajos z łysinką na czubku głowy dalej w formie....polecam :)


Krystian "KriSu"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... Co do głównej roli kobiecej to ja bym tutaj nie miał zastrzeżeń że ona nie wie jak się zachować, ten jej szefo na spotkaniu rekrutacyjnym mówił że ta strzelanina z początku filmu to była jej pierwsza. Oni chyba chcieli specjalnie wziąć kogoś niedoświadczonego żeby nie robił problemów i trzymał się z tyłu a najlepiej siedział w bazie....

 

Rozumiem uproszczenie, ale to poszło za daleko.

To jest grupa szturmowa FBI, elita intelektualna oraz pod względem fizycznym i psychicznym. Oni zdrowieją zanim zachorują  ;) . Nie trzyma się to kupy, że członek takiej grupy nie wiedziałby o co chodzi. Wiadomo, że potrzebowali jej tylko po to, że przepisy zabraniają działania CIA na terenie USA, chyba że w kooperacji z inną agencją. Ona jest od początku posrana, zdziwiona użyciem broni wśród cywilów itd.

Co do zakończenia to wiadomo, że jednoosobowy "oddział" likwidujący barona narkotykowego to też uproszczenie, ale biorąc pod uwagę wsparcie z satelity i element zaskoczenia to jakoś może przejść.

Wiadomo śliski temat, wspierania jednego kartelu przeciwko drugiemu, nikt się nie przyzna, ale to jakby logiczne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj na TCM - jeden z filmów, które nigdy mi się nie znudzą. Kevin Costner w swoich najlepszych momentach, Gene Hackman, Sean Young, Will Patton, George Dzundza, Iman - reżyseria Roger Donaldson. Lata 80-te "at their best". No i fenomenalna piosenka z 37:56 minuty, kompozycja Paul'a Anki i Richard'a Marx'a (śpiewana przez tego pierwszego) - prawdopodobnie najlepsza nigdy nie wydana filmowa piosenka pop w historii kina. ;)

https://www.youtube.com/watch?v=G-5FlSqeWZs


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Wszystko o Ewie" - znakomite kino, wnikliwy portret kobiet, pragnienia sławy i ceny, jaką za nią trzeba zapłacić. W obsadzie jak zwykle fenomenalna Bette Davis, Anne Baxter, a w ciekawym epizodzie Marylin Monroe:

 

1328999439_03_all_about_eve.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę się już doczekać. Dawno w kinie nie byłem, ale na to pójdę na 100%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

What about DEMON ?! ;)

Filmie, którego zakończenie dopisało życie..

 

post-60300-0-58329700-1445553467_thumb.jpg

 

Obejrzałem wczoraj w nocy (bo takie filmy trzeba oglądać w nocy..) i garść refleksji..

Dla mnie to ciekawe dzieło, które mogło stać się arcydziełem.

 

Obraz, który ogląda się z zaciekawieniem, w pewnym napięciu, ze swoistą fascynacją. Film, który momentami wywołuje poczucie bojaźni (właśnie tak: bojaźni a nie strachu) Kadry, które sycą niepokojem zarówno tego co się jeszcze zdarzy jak i tego co ukrywa historia tego miejsca. Obraz wielu metafor i lęków przeszłości. Do tego ujmujące tło muzyczne i wyraziste, żyjące swoim życiem zdjęcia.

Ciekawy panteon postaci i ról. Świetny Itay Tiran. Ezoteryczna Agnieszka Żulewska. Niepokojący pamięcią przeszłości i świadomością mistyczno-filozoficznego judaizmu nauczyciel Wentz (W.Press) Doskonała, nawet brawurowa rola Woronowicza (lekarz), który gra "podwójnie": zarówno pierwowzór z "Wesela" Smarzewskiego jak i swoją postać w tym filmie. Czy za chwilę okaże się, że postacie "weselnych lekarzy" to polski znak firmowy? Zaskakująco ciekawy Ronaldo (T.Ziętek) - kto by pomyślał, że tak dobrze rozwinie się ten aktor pamiętany z przeciętnej roli w "Kamieniach na szaniec". Dobry ale zbyt realistyczny Grabowski.

 

post-60300-0-22800500-1445553715_thumb.jpg

 

Podstawowym minusem filmu jest natomiast jego zagubienie gatunkowe. Gdyby film utrzymał się w początkowej konwencji mistycyzmu, aury niepokoju i zagubionego świata Polski powiatowej to mógłby stać się wielkim dziełem.
Wprowadzenie na pokład tej historii elementów komediodramatu, chwilami groteski na pewno ułatwiło odbiór tego filmu przez szerszą publiczność ale wprowadziło dysonans smakowy.

Najwłaściwszą oceną byłoby dla mnie 7,5 (w skali Filmwebu)

ps. :ph34r:
Pamiętajcie. Gdy będziecie organizowali ślub.
Niektórzy goście weselni przychodzą bez zaproszenia...

Edytowane przez Gregorian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja spedziłem wczorajszy wieczór z klasyką:maxresdefault.jpg

Minimalna ilość aktorów, żadnych efektów specjalnych, plenery i dekoracje oszczędne. A oderwać się nie można...


Nawet popsuty zegarek dwa razy na dobę pokazuje właściwą godzinę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

Legenda (2015)

 

Dobry balans pomiędzy gangsterką a komedią, Dla zwracających uwagę na akcenty, dodatkowym smaczkiem będą dialogi po londyńsku.

 

Edytowane przez vitriol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla lubiących ten klimat. Gangsterzy z południowego Bostonu, na faktach. Raczej ciężki, nie dla każdego, dobra muzyka. 

 

 

Edytowane przez pablo122

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio obejrzałem z żoną (nie żebym chciał się tłumaczyć ;)  ) Miłość po francusku. Film lekki, przyjemny momentami śmieszny. Niezły na wieczorny relaks. Można odpocząć od amerykańskich "komercyjnych" filmów. Nie wiem czy polecam ale na pewno nie odradzam ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez dwa tygodnie tylko dwa filmy, ale za to jeden dobry, a drugi wspaniały.

 

"Manglehorn" - gdyby nie Pacino, pewnie bym nawet nie oglądał. Ale dzięki niemu - warto. Najlepsze role ma już za sobą, ale tu naprawdę wypada fajnie. Nie szarżuje, nikim nie manipuluje, jest wyciszony, ale z charakterem.

 

"Młodość" - trochę się obawiałem, bo trudno po takim arcydziele jak "Wielkie piękno" utrzymać poziom. A tu proszę - kolejny wspaniały film zrobiony przez Sorrentino. Mądrość przenika się z ironią, smutek z żartem, starość i brzydota z pięknem. Do tego świetne aktorstwo i prawdziwa poezja obrazu i dźwięku. Początkowo niepokoiła mnie satyra na Maradonę, ale tak to jest z Sorrentino, że to co z pozoru żałosne i śmieszne, nagle w zaskakujący sposób staje się godne, prawdziwie ludzkie w swej słabości. Następny film Sorrentino musi zrobić inny, ale tym razem jeszcze chyba nikt nie oczekuje po nim zmiany formuły. No a jednej sceny długo się nie zapomni:

 

BG_Madalina%20Ghenea%20naked%20in%20Yout

 

Dawno piękno kobiecego ciała nie zostało tak wspaniale pokazane (mam na myśli kino głównego nurtu  ;)  )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryje czache ale zobaczyć waarto.

 


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

'Tam i z powrotem"-świetny film z Januszem Gajosem w roli głównej, tym bardziej ciekawy ze scenariusz oparty został na prawdziwych wydarzeniach.

https://www.google.pl/url?sa=t&source=web&rct=j&url=http://www.filmweb.pl/film/Tam%2Bi%2Bz%2Bpowrotem-2001-31401&ved=0CCEQFjABahUKEwjTyIbZ9PHIAhVGVxQKHYjbDbs&usg=AFQjCNGZ_wDFUVFB1-H2WgywjqhGlRk5MQ

 

Zapraszam do dyskusji....

Edytowane przez cook

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.