Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
kotylozaur

Właśnie obejrzałem film...

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanówcie się nad "Zupełnie Nowy Testament" :)

Właśnie wszedł do normalnej dystrybucji do kin. Warto się z nim zmierzyć..  B)  Intelektualna zabawa w klimacie religii.

Pierwszy akt tego filmu to arcydzieło. Błyskotliwa, brawurowa i intelektualna uczta dla oczu i umysłu. Niezwykła konwencja i pomysł.

Bóg spauperyzowany i złośliwy. Ciemne, brudnawe mieszkanie i rodzina wyglądająca jak biedota z przedmieść. Prawa ludzkie i boskie pisane po to by komplikować. I bunt siostry ..Jezusa. A na końcu utopia w psychodelicznych barwach. I jeszcze to łobuzerskie (od strony reżysera) umiejscowienie w ..Brukseli.

 

attachicon.gif30897_43_Das_Brandneue_Testament02____Kris_Dewitte.jpg

 

Film spada natomiast dwie półki niżej w części środkowej gdy akcja powoli przenosi się w doczesność i świat realny. Historie (ewangelie) nowych apostołów nie są równe. Niektóre są wręcz nużące lub nieinteresujące. W dużym stopniu ułatwiają ich wchłanianie rozsiane po całym filmie dobre, ciekawe gagi i żarty. Ale to już poziom normalnego, dobrego kina a nie obietnicy fenomenu, który złożył początek.

Reasumując - 8/10 ale to nie jest mocna ósemka.

 

Film pomimo baśniowego charakteru tego komediodramatu, przemyca także szereg ważnych pytań i zjawisk. Groteskowość przemocy i tyranizowania rodziny Boga to jednak nadal przemoc i tyranizowanie (realne i bolesne). Poza tym:sposób konsumpcji wiary we współczesnej cywilizacji. Postawy dorosłych w stosunku do dzieci. Psychozy cywilizacyjne. Samotność.

Dodatkowo trzeba podkreślić jeszcze doskonałe tło muzyczne. Oglądanie tego filmu to jak jednoczesna podróż do świata kina, opery i filharmonii.

 

Ogladalem go na "Dwoch brzegach". Ubolewalem po seansie ze nie mozna go nigdzie znalezc, bo obejrzalbym jeszcze raz i nagle niespodzianka. Graja od nowego roku w kinach :D   Polecam ten film :D Poczatek rzeczywiscie rewelacyjny, pozniej troche slabiej ale tez daje rade :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem z Gwiezdnych Wojen.

No cóż, mam wrażenie, że oni chyba mają problem z castingiem do ról czarnych charakterów. Anakin Skywalker z II i III to był słaby aktor, w roli emo-nastolatka, a tutaj powtórka z rozrywki. W scenach z Kylo Renem nie wiedziałem, czy się śmiać, czy płakać. W masce karykaturalny, bez maski... Mogli chociaż kogoś dobrać o odpowiednio charakterystycznym zastraszającym/poważnym wyglądzie, skoro osobowością/grą aktorską nie nadrabiał...

 

W zegarkowych klimatach, wyglądał jak tandetna chińska podróbka Vadera, z tym samym napisem na tarczy, ale w miernym wykonaniu.

 

Nowe (stare) Gwiezdne Wojny: 6 na 10 i to tylko przez sentyment do tej marki.

Edytowane przez MasterMind

ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja przyłączam się do fanów Sicario - bardzo dobry film - godny polecenia.


Krystian "KriSu"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sicario super jest, Gwiezdne wojny syf i przereklamowany bełkot, a jak ktoś chce sentymentalnego Bonda a nawet dwóch to polecam U.N.C.L.E. bo zwykły Bond tez syf na maksa.

Edit: zapomniałem z dobrych to jeszcze najnowszy western Tarantino z niezłą obsadą fajny i klimatyczny :) a do Marsa się przymierzam ale jakoś mnie zniechęca...

Edytowane przez STARUSZEK

cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do gwiezdnych wojen niestety zgadzam się - film jako film nakręcony zgodnie ze sztouką - niestety nawiązanie do całości bardzo kiepskie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marsjanin niezły. Ostatnio oglądałem Zjawe z DiCaprio - mocna rzecz. Do tego Parszywa 8 Tarantino - bardzo fajny jak ktos lubi klimaty Quentina.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

The Martian jak dla mnie bardzo średni (chodź lubię taką tematykę), typowa bajka, ale przyjemnie się oglądało. Everest i The Revenant jeszcze jest przede mną. Do pierwszego nie mam dobrego nastawienia, ale z kolei dużo dobrego naczytałem się o DiCaprio w nowym filmie :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7701350.3.jpg

 

Bardzo dobry i porządnie zagrany.

Dla mnie jednak film na raz, bo nie wiem, po co do niego wracać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Revenant (Zjawa) - jak napisał kolega wyżej mocna rzecz. Świetny DiCaprio. Niemalże odczuwałem fizyczny ból widząc jak cierpi, autentycznie opadła mi szczęka jak spadł w przepaść.


"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fala norweski film katastroficzny, może nie jest to wielkie kino ale robi wrażenie zwłaszcza gdy weźmie się po uwagę że dzieje się w rzeczywistym miejscu, faktycznie istniejacym miasteczku i w którym taka katastrofa w każdej chwili może mieć miejsce. Miejscowy samorząd bał się że film zniechęci turystów do przyjazdu bo ten fiord odwiedza ok 600 tys osob rocznie. Jednak sądzę że ilość turystów wzrośnie bo widoki to jedna z najmocniejszych stron filmu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten norweski z dużą falą nawet niezły, choć nudnawy momentami. Zjawa przesadzony chyba troszkę ale ogólnie całkiem całkiem :) chociaż mógł jakieś grzybki szamać :)

W Marsjaninie błędem było, że nie wysłali Sandry Bullock, ona sama by Go sprowadziła bez żadnych statków :D


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trumbo jest bardzo klimatyczny. Tak samo dobry jest Bridge of Spies :).

 

Marsjanin to skonczylem ogladac po 30 minutach bo bylo nudnawo i zbyt amerykansko. Film Joy za to bardzo dobrze zagrany i ma swoj klimat.


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Revenant (Zjawa) - jak napisał kolega wyżej mocna rzecz. Świetny DiCaprio. Niemalże odczuwałem fizyczny ból widząc jak cierpi, autentycznie opadła mi szczęka jak spadł w przepaść.

Za jakiekolwiek spoilery tutaj powinni jaja ucinać :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@eye_lip, @Diego_04: Gdzie widzieliście Zjawę? Oglądaliście za granica czy w "wypożyczalni internetowej"? Ja czekam jak wejdzie w PL do kin bo nie chcę sobie psuć odbioru słabą jakością.

Za jakiekolwiek spoilery tutaj powinni jaja ucinać :(

Ja oglądałem na cda, jakość na 15 calowym kompie nie najgorsza.

Prawdę mowiać nie jestem na czasie z repertuarem kinowym i dopiero po obejrzeniu zobaczyłem że ma premierę 29.01.2016. Rzadko zdarza mi sie obejrzec film przed premierą.

Krygo wyluzuj z trailerów w sieci zobaczysz więcej niż ja powiedziałem.


"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj dwa filmy aby jakoś filmowo rozpocząć nowy rok

 

Pakt z diabłem - fajny film, nawet dobry Deep - oczywiście było już kilka filmów o podobnej tematyce - ale dobrze zrobiony - polecam.

 

Lewiatan - hmmmm - 140 min - strasznie wolny film, te dłużyzny, to walenie głazami aktorów ( walenie głazami - długie ujęcia jak aktor przewraca oczami ), nawet zrozumiałem co autor miał na myśli - ale film strasznie wolny no i przykry. Nie wiem czy polecam.


Krystian "KriSu"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wesoło polecam Za jakie grzechy dobry Boże. Francuska rzecz o rodzinie w której cztery córki wyszły za mąż po kolei za żyda, muzułmanina, chińczyka a ostatnia z murzyna :-)

 

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten norweski z dużą falą nawet niezły, choć nudnawy momentami. Zjawa przesadzony chyba troszkę ale ogólnie całkiem całkiem :) chociaż mógł jakieś grzybki szamać :)

W Marsjaninie błędem było, że nie wysłali Sandry Bullock, ona sama by Go sprowadziła bez żadnych statków :D

 

Dlatego napisałem, że to nie jest wielkie kino. Natomiast cała otoczka jest bardzo ciekawa. Warto poczytać o Geirangerfjord a zwłaszcza pooglądać zdjęcia, ja w każdym razie zakochałem się w widokach. Poza tym to tak jakby u nas np ktoś zrobił film np w takiej turystycznej miejscowości jak Giżycko w autentycznych plenerach, zabudowaniach, hotelach itp a potem spuścić na to kataklizm który jest jak najbardziej prawdopodobny, mało tego wszyscy twierdzą że to kwestia czasu a nie tego czy się wydarzy czy nie. Zresztą coś takiego zdarzyło się przed II wojną światową i taka fala zniszczyła kilka miejscowości. Swoją drogą to gdy mieszkasz w takim hotelu w Geiranger musisz po tym filmie czuć się trochę nieswojo czy przypadkiem nie usłyszysz w środku nocy wyjących syren alarmowych :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też polecam, sympatyczny film i w sumie mimo postaci głównego bohatera  bardzo poprawny politycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7688121.3.jpg

 

Szału nie ma, ale jest naprawdę nieźle. Ciekawa historia, choć miejscami odrobinę naciągana, da się w nią uwierzyć. Podobnie, jak w przypadku Sicario, film na raz, bo nie ma powodu, by wracać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość 12xu

Czy gdzieś można to już obejrzeć, bo wydaje mi się, że do PL kin wchodzi pod koniec stycznia?

 

 

Revenant (Zjawa) - jak napisał kolega wyżej mocna rzecz. Świetny DiCaprio. Niemalże odczuwałem fizyczny ból widząc jak cierpi, autentycznie opadła mi szczęka jak spadł w przepaść.

 

 

A co by nie offtopować - film roku dla mnie to MadMax  Fury Road - 3 razy byłem w kinie.

Edytowane przez 12xu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sami kino maniacy, ok w takim razie zagadka zegarkowa jaki zegarek występuje w Zjawie z Leo i jaki w Marsjaninie - Zjawa nie wymagam cudów a Marsjanin model marka i wersja :)


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.