Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
kotylozaur

Właśnie obejrzałem film...

Rekomendowane odpowiedzi

Nie oczekuj, że zreferuję kilkaset stron raportów i opracowań: http://www.smolenskzespol.sejm.gov.pl/zespolsmolensk.nsf/dokumenty.xsp

 

Poza tym, prace zespołu nie zostały ukończone do upływu kadencji poprzedniego Sejmu. Zwolennicy obowiązującej wówczas narracji nie ustosunkowali się do wyników badań. A przynajmniej nie naukowo.

 

Wyjaśnieniem katastrofy zajmują się aktualnie: Prokuratura Krajowa (śledztwo trwa) oraz podkomisja powołana w ramach stałej komisji sejmowej Obrony Narodowej (postępowanie w toku). 

 

Żadna hipoteza nie jest forowana ani odrzucana. 

 

Co do filmu: to jest film komercyjny, nie dokumentalny. Zarzut o jego przedwczesności jest absolutnie chybiony: to reżyser decyduje, kiedy i o czym nakręci film. Film jest zwalczany z pobudek ideologicznych, a nie artystycznych. Nawet, jeśli ma braki warsztatowe, to ocenią je widzowie. To, co się dzieje w mediach, to paranoidalna sytuacja. Gdy krytykowano dotowane antypolskie Pokłosie, hejt skierowany był na krytyków. Teraz zabrania się reżyserowi produkcji filmu z całkowicie prywatnych środków, bo podważa forsowaną przez establishment wersję wydarzeń i przedstawia własną. 

Edytowane przez Tomek z Wrocławia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiedziawszy, jesli rozmawiamy o s-f, to "raport" Millera jest w 100% science fiction.... I te kłamstwa rządu Tuska... Prawda powoli wychodzi na jaw. Czasy, gdy socjotechnika działała minęły, czego przykładem były ostatnie wybory. A stosowanie wnioskowania ad ridiculum czy ad personam dowodzi wyłącznie braków logicznych u tych, którzy tak zajadle zwalczają osoby poddające w wątpliwość obowiązujący do niedawna przekaz. Raport Millera czy tezy Laska zawierają szereg luk i przekłamań, ba, zawierają ustalenia sprzeczne z prawami fizyki, ...

... Jedyną odpowiedzią jest szyderstwo i mantrowanie tez, których wartość została obalona.

Dobrze powiedziane ...

Tu jeden z przykładów "merytorycznej" dyskusji ekspertów:

https://youtu.be/rmUxOu5Xem8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie oczekuj, że zreferuję kilkaset stron raportów i opracowań: http://www.smolenskzespol.sejm.gov.pl/zespolsmolensk.nsf/dokumenty.xsp

Muszę chyba zmienić pismo bo niezrozumiale piszę, przecież napisałem, że czuję już obrzydzenie do wszelkich raportów od tego ciągłego wałkowania tej katastrofy, a Ty mi chcesz jeszcze raz to referować? Pytanie brzmiało:

I co z tego wynika, a nie co tam jest napisane.

Edytowane przez Piotr Ratyński

Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uwielbiam to nie akceptowanie jakichkolwiek faktów, bo to o "prawdę" chodzi, tę jedną jedyną najprawdziwszejszą. Pamiętajcie ino że prawdę można stopniować, jest cała prawda, tylko prawda i gówno prawda, a chyba każdy się zgodzi, że elvis żyje, taka jest prawda i to w stopniu najwyższym ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę chyba zmienić pismo bo niezrozumiale piszę, przecież napisałem, że czuję już obrzydzenie do wszelkich raportów od tego ciągłego wałkowania tej katastrofy, a Ty mi chcesz jeszcze raz to referować? Pytanie brzmiało:

I co z tego wynika, a nie co tam jest napisane.

 

Sam kilka postów wcześniej napisałeś, że sprawę powinien wyjaśnić prokurator albo komisja. One wydadzą werdykt, ale na podstawie ekspertyz. Nie chce referować, jeśli oczekujesz jakichś wniosków (czyli tego, co wynika z prac zespołu), to przedstawię te, które sformułował przewodniczący pracom zespolu:

Warszawa, dn. 9 czerwca 2015 r.

 

Szanowny Pan

Andrzej Seremet

Prokurator Generalny RP

 

Szanowny Panie Prokuratorze,

 

Przesyłam Panu kolejne analizy wykonane przez ekspertów i współpracowników Zespołu Parlamentarnego Ds. Zbadania Przyczyn Katastrofy TU-154 M z 10 kwietnia 2010 r. wskazujące na brak solidności, nieprawidłowości, a może nawet fałszerstwa popełnione w związku z opracowaniem Opinii końcowej.

Materiały, które przekazuję dotyczą mechanizmu rozpadu lewego skrzydła TU-154 M w dniu 10 kwietnia 2010 r. i w sposób oczywisty wskazują, iż autorzy Opinii końcowej popełnili zasadnicze błędy przy ustalaniu przebiegu wydarzeń dotyczących przyczyn katastrofy, a w konsekwencji sformułowali nieprawdziwe wnioski.

Uprzejmie proszę o włączenie przekazanych analiz do materiału dowodowego.

 

Z poważaniem

Antoni Macierewicz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można powiedzieć że ma się coś w d*pie, przepraszam "czuję już obrzydzenie", sa jednak osoby dla których jest to ważne i czują obrzydzenie do tego jak dotychczas podchodzono do tej sprawy. Zrozumcie że tu nie chodzi wyłącznie o wyjaśnię katastrofy ale również o to że być może był to jawny atak na państwo polskie, co więcej natowskie. Co więcej we współpracy z ówczesnym rządem, co jeśli okaże się prawdą, a w zasadzie już jest udowodnione, pokaże że rządziły nami obce siły, osoby związane wtedy z tym obcym rządem powinny być postawione pod sąd, w dodatku wojskowy. Szczerze to mógłbym wymienić całą masę dowodów i przykładów po prostu przestępstw związanych z tą sprawą, jako odpowiedź na wasze "brak faktów", ale nie po to jest ten watek. 

 

Film został stworzony wyłącznie po to żeby przedstawić wątpliwości i upamiętnić tamte wydarzenia. Uważam, że został zrobiony przedwcześnie z powodu możliwych innych scenariuszy. Natomiast jest to film niskobudżetowy, i niema co oceniać walorów estetycznych. Choć przyznam że kilka momentów zrobionych jest całkiem ciekawie.

 

Mogę dodać jedno weryfikacyjne pytanie, czy uważacie, iż obecna Rosja, w tym momencie lub przed 2010 rokiem była naszym sprzymierzeńcem militarnym lub gospodarczym oraz jest państwem przestrzegającym umów międzynarodowych, praw demokratycznych oraz niema bardzo mocno rozbudowanej agentury w Polsce? 

Edytowane przez ozzie89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

Wszystko będzie dobrze koledzy .

 

Dobre :D  :D  :D  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkryłem też, moze się przyda do sprawy, że niejaki Władyslaw Jagiełło był Litwinem, a niejaka Bona byla Wloszką-rządzili Polską, byli 'obcą siłą".

..... był to jawny atak na państwo polskie, co więcej natowskie. Co więcej we współpracy z ówczesnym rządem, co jeśli okaże się prawdą, a w zasadzie już jest udowodnione, pokaże że rządziły nami obce siły, osoby związane wtedy z tym obcym rządem powinny być postawione pod sąd, w dodatku wojskowy. .....

Edit

Poprosimy administrację o ukrócenie wywodów na ten temat.

Edytowane przez Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystkich nas nie zakneblujecie ;)

 

A prawda jest taka, że istnieje potrzeba wymiany poglądów w szerszym kontekście. Potrzeba ta daje wyraz co jakiś czas, w różnych wątkach.... 

 

A co do Rosji, to nie była i nie będzie ona naszym przyjacielem, ani my jej. Wiem natomiast, że Rosja szanuje tylko tych, którzy nie dają się zastraszyć.... Naszą racją stanu jest zatem walka z wpływami Rosji (WSI i podobne historie), wzmacnianie państw buforowych (Ukraina, Białoruś, państwa bałtyckie), silna armia (najlepiej wyposażona w broń termonuklearną), przeszkolenie wojskowe KAŻDEGO dorosłego obywatela płci męskiej oraz prowadzenie polityki zagranicznej podporzadkowanej naszym interesom.

Edytowane przez Tomek z Wrocławia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

Edit

Poprosimy administrację o ukrócenie wywodów na ten temat.

 

Czemu? Przecież to jaja jak berety…lepiej przenieść to do wątku: "żarty żartami…" :)

Edytowane przez Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście obecnie w dorosłość i aktywność weszło pokolenie nie pamiętające PRL-u, np. rocznik 1989 (mam takiego kolegę w pracy). To są ludzie podchodzący do historii i geopolityki w sposób realny, a nie cyniczny. Widocznie homo sovieticus musi przeminąć, co udowadniają ostatnie wybory....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten argument to na serio? Porównujesz szybowiec który można we 2 przenieść na rękach z samolotem pasażerskim który sam w sobie waży 55 ton?? Swoją drogą niezły kapitan Wrona z Ciebie, może kiedyś ktoś film nakręci ;).

 

Tutaj 100% zgody, nawet jak był nacisk to i tak decyzja należała do pilotów i wina jest tylko i wyłącznie po ich stronie.

Nie zrozumiałeś po prostu jeśli zboże potrafi urwać skrzydła w szybowcu który waży ok 500kg z pilotem to co może zdziałać drzewo ze skrzydłem samolotu przy prędkości ok 300km na godzinę i waży 55ton

Lądowałem w polu wiele razy , ktoś kto nie latał na szybowcach może nie zdawać sobie sprawy co to jest przelecenie trójkąta 300km lub przelotu 500km

więc nie kpij kolego jak nie masz o tym pojęcia , nie zawsze są korzystne warunki do lądowania w terenie

Edytowane przez seiken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu? Przecież to jaja jak berety…lepiej przenieść to do wątku: "żarty żartami…" :)

No właśnie mówię, ze mają berety zamiast....j, czy jakoś tak ;)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też jestem zdecydowanie przeciwny kneblowaniu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasy, gdy socjotechnika działała minęły, czego przykładem były ostatnie wybory.

 

To jest to! Perfekcyjny dowód działania socjotechniki :D :D


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście obecnie w dorosłość i aktywność weszło pokolenie nie pamiętające PRL-u, np. rocznik 1989 (mam takiego kolegę w pracy). To są ludzie podchodzący do historii i geopolityki w sposób realny, a nie cyniczny. Widocznie homo sovieticus musi przeminąć, co udowadniają ostatnie wybory....

Też mam takich, ale nie nazywam ich kolegami....

W wiekszości nie znają imion swoich dziadków ani dat urodzin rodziców, o reszcie nie wspomnę...znają natomiast ceny telefonów i kebaba na mieście ;), popytaj sam....

Piszę teraz opracowanie na temat wizyty Himmlera w Lublinie ( podjecia decyzji o budowie obozu na Majdanku), tak ze 20 osób nie wiedziało kto to był.....na 21.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozumiałeś po prostu jeśli zboże potrafi urwać skrzydła w szybowcu który waży ok 500kg z pilotem to co może zdziałać drzewo ze skrzydłem samolotu przy prędkości ok 300km na godzinę i waży 55ton

Lądowałem w polu wiele razy , ktoś kto nie latał na szybowcach może nie zdawać sobie sprawy co to jest przelecenie trójkąta 300km lub przelotu 500km

więc nie kpij kolego jak nie masz o tym pojęcia , nie zawsze są korzystne warunki do lądowania w terenie

 

nawet nie wiadomo, czy TU uderzył w brzozę, ani w którą. Jest masa niewyjaśnionych dotąd okoliczności, pytań. Niech zajmą się nimi eksperci. PO skompromitowała się bardziej, niż ongiś SLD,  sami ustami Sienkiewicza przyznali, jak działało za ich czasów państwo. Nie mam najmniejszego zaufania do diagnoz imć Laska i Millera.... Nie mam za grosz zaufania do Rosjan. Czekam zatem na wyniki rzetelnego śledztwa, ale to może potrwać i dwa lata. Poza tym, wiele dowodów utracono, wielu zaniechanych czynności dochodzeniowych nie można powtórzyć. Szkoda.... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jakie błędy pilotów? Jeśli urządzenia nie działały prawidłowo, a wieża (rosyjski bałagan lub celowe działania - pewnie nigdy się tego nie dowiemy) dodatkowo wprowadzała w błąd, to oskarżanie pilotów jest - najłagodniej rzecz ujmując - zwykłym draństwem. Podobnie brednie o naciskach.

 

 

Ale ty jesteś mało pojętny  :lol:

jeszcze raz przypomnę są przepisy regulujące zasady lądowania bez widoczności /IFR/ i piloci do tych przepisów się nie zastosowali 

w samolocie masz wysokościomierze baryczne i elektroniczne - i system TAWS . W każdym samolocie pasażerskim gdy lądujesz słychać ostrzeżenia

Terrain Ahead -informuje ,że jesteś nisko ponad gruntem , gdy słychać Pull up to znaczy ,że masz natychmiast zacząć się wznosić a podwójny ten komunikat ,że już jest b.niebezpiecznie - te komendy sie ignoruje gdy lądujesz na lotnisku i masz dobrą widoczność ale gdy nie widzisz ziemi to bezwzględnie trzeba sie do nich zastosować

Edytowane przez seiken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem mało pojętny, po prostu nie powielam bezkrytycznie tez raportu MAK. Pięknie to zobrazowali.... Robótka pod tezę uknutą 5 minut po katastrofie. Czarne skrzynki wydobyte i otwarte bez uczestnictwa polskiej strony. Polakom wydano kopie.... Rosja jest co do zasady państwem nieprzychylnym Polsce. Istnieją techniczne możliwości ingerencji w rejestratory lotów. Trzeba być skończonym idiotą albo ruskim agentem, aby w takiej sytuacji polegać całkowicie na rzetelności Rosjan... Akurat oni są ostatnimi, którym zależy na wyjaśnieniu sprawy. 

Jesteś pewien, że urządzenia w ogóle działały w momencie katastrofy? Kto ma skrzynki Polacy, czy Rosjanie? Uważasz, że to teorie spiskowe? Jak myślisz, co by zrobili Rosjanie, gdyby samolot z Putinem rozbił się w Lesie Kabackim?

Profesjonalne śledztwo wyjaśnia każdą hipotezę. Profesjonalne służby nie ufają nikomu, tylko swoim. profesjonalne służby zakładają wszelkie możliwe ingerencje państw ościennych, a zwłaszcza państw nieprzychylnych.

O tym, jak sojusznicy traktowali polskie służby, można poczytać. Choćby o problemach z uzyskaniem przez polskich wojskowych i polityków certyfikatów bezpieczeństwa (specjaliści z NATO uznali, że istnieje duża infiltracja przez KGB). Dopiero od niedawna doczekaliśmy się wojskowych wyższego szczebla, którzy nigdy nie byli w Sojuzie... Zresztą za czasów PO byli oni sekowani przez generałów, którzy kończyli Radzieckie uczelnie wojskowe.

Edytowane przez Tomek z Wrocławia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście obecnie w dorosłość i aktywność weszło pokolenie nie pamiętające PRL-u, np. rocznik 1989 (mam takiego kolegę w pracy). To są ludzie podchodzący do historii i geopolityki w sposób realny, a nie cyniczny. Widocznie homo sovieticus musi przeminąć, co udowadniają ostatnie wybory....

Ja mam syna rocznik 1989.,Na szczęście pomimo przymusowej religii w szkołach do których uczęszczał nie poddał się indoktrynacji religijnej i jest normalny.,  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  Zwróć proszę uwagę, że ta dyskusja w ogóle nie odnosi się do religii....A Ty jako miernik normalności wskazujesz stosunek do lekcji religii.


To jest to! Perfekcyjny dowód działania socjotechniki :D :D

 Chodziło o propagandę sukcesu oraz kreowanie Bronisława Komorowskiego na męża stanu  :)

Edytowane przez Tomek z Wrocławia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jak wypisał by syna to już praktycznie zapomnij o komunii bierzmowaniu i innych sakramentach. Przerabiałem na sobie.

Oczywiście jak przyszło co do czego i pojawiły się zielone papiery to nie było z niczym problemu. Bez tego nie poruszać tematu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 Chodziło o propagandę sukcesu oraz kreowanie Bronisława Komorowskiego na męża stanu  :)

 

A mi chodziło o to, że wierzysz, że te wybory to dowód upadku socjotechniki. To jest dowód jej triumfu :)

Edytowane przez tarant

Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi chodziło o to, że wierzysz, że te wybory to dowód upadku socjotechniki. To jest dowód jej triumfu :)

 

A to trzeba bylo to tlumaczyc ?

 

post-60090-0-90650100-1474303073.jpg

 

 


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.