Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
kotylozaur

Właśnie obejrzałem film...

Rekomendowane odpowiedzi

A ta....:) ze Parnis zainspirowany koncepcją IWC na kanwie ich pomysłu oparł swoj produkt?

Jasne, trzeba było mówić od początku :)

 

Miałem kiedyś IWC, straszna fleja z niego była...

1:35s...https://www.google.pl/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://www.youtube.com/watch%3Fv%3DyU4YNvRferQ&ved=0ahUKEwjI6dr6_LDQAhUDFSwKHZQHDq0QtwIIGjAA&usg=AFQjCNHlVfuHrtMrBjwsNF_2MS96hnqtHg

Edytowane przez Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sci-fi zamiast na efekty nastawione na próbę ukazania jak moglibyśmy zareagować w sytuacji przybycia obcych.

Do historii kinematografii pewnie się nie zapisze, ale były to ciekawie spędzone 2h.

Jak komuś podobał się 'Dystrykt 9' to jest to ten sam klimat.

 

Byłem właśnie, polecam! Niesamowity klimat. Świetna muzyka, zdjęcia. Trzyma w napięciu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem serial "The Young Pope"  -  kontrowersyjny i obrazoburczy, ale przyznam że skłania do przemyśleń i moim zdaniem wcale nie jest antykatolicki, moim zdaniem wręcz odwrotnie 

 

Edytowane przez Pawel2499

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym tygodniu 2 filmy, które mi się spodobały

 

 

 

 Oraz

 

 

 

 

 

A zara odpalam łupanke :D

 


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Ja, Daniel Blake" Kena Loacha. Może i jest tendencyjny, ale co z tego, skoro tak chwyta za gardło i serce, po prostu broniąc człowieka? Dobry film.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Zwykli ludzie" Redforda. W sumie dobry, choć niekiedy wydaje się już dziś nieco anachroniczny. Ale to film, który zawsze ma etykietkę "niesłusznego" zwycięzcy Oscarów w roku, w którym zachwyciły "Wściekły byk" i "Człowiek słoń". Postanowiłem więc zmarnować 45 minut życia i słuchając Tangerine Dream przygotowałem wykaz, jak wyglądałyby Oscary złotej ery amerykańskiego kina w najbardziej interesujących mnie kategoriach, gdybym to ja był jednoosobową Akademią Filmową. Jeśli Koledzy mają swoje przemyślenia, zapraszam do dzielenia się nimi. Podaję lata produkcji, a nie gali. Wytłuszczonym drukiem - gdy nie zgadzam się z Akademią.

 

1971

Film Francuski łącznik Mechaniczna pomarańcza

Reżyseria William Friedkin (Francuski łącznik) Stanley Kubrick (Mechaniczna pomarańcza)

Aktor pierwszoplanowy Gene Hackman (Francuski łącznik)

Aktor drugoplanowy Ben Johnson (Ostatni seans filmowy)

Zdjęcia Oswald Morris (Skrzypek na dachu) Vilmos Zsigmond (McCabe i pani Miller, bez nominacji)

 

1972

Film Ojciec chrzestny

Reżyseria Bob Fosse (Kabaret)

Aktor pierwszoplanowy Marlon Brando (Ojciec chrzestny)

Aktor drugoplanowy Joel Grey (Kabaret)

Zdjęcia Geoffrey Unsworth (Kabaret)

Chyba jeszcze tylko dwa razy później walczyły dwa tak kompletnie doskonałe filmy (i raz znów byli to Fosse i Coppola). Wyniki chyba słuszne. Największe grzechy tamtych Oscarów to brak nominacji dla Gordona Willisa i Al Pacino jako aktor drugo-, a nie pierwszoplanowy (choć i tak dałbym Oscara Marlonowi, a właściwie jego indiańskim przyjaciołom)

 

1973

Film Żądło Pat Garrett i Billy Kid (brak nominacji)

Reżyseria George Roy Hill (Żądło) Martin Scorsese (Ulice nędzy, bez nominacji)

Aktor pierwszoplanowy Jack Lemmon (Ocalić tygrysa) Marlon Brando (Ostatnie tango w Paryżu) lub Gene Hackman (Strach na wróble, bez nominacji)

Aktor drugoplanowy John Houseman (The Paper Chase)

Zdjęcia Sven Nykvist (Szepty i krzyki)

Uwielbiam Lemmona, ale on powinien dostać Oscara prawie 20 lat później za Glengarry Glen Ross. Nie widziałem filmu z Housemanem. Najlepsze filmy roku: Strach na wróble, Ulice nędzy i Papillon zostały zignorowane przez Akademię. Tak jak Pat Garrett. Muszę jednak zaznaczyć, że oczywiście pierwotnej wersji Pata Garretta nie widziałem, wskazuje tu raczej na wizję Peckinpaha dokończoną po latach.

 

1974

Film Ojciec chrzestny II lub Rozmowa

Reżyseria Francis Coppola (Ojciec chrzestny II)

Aktor pierwszoplanowy Art Carney (Harry i Tonto) Al Pacino (Ojciec chrzestny II) lub… Hackman (Rozmowa)

Aktor drugoplanowy Robert De Niro (Ojciec chrzestny II) Michael V. Gazzo (Ojciec chrzestny II)

Zdjęcia Fred Koenekamp, Joseph Biroc (Płonący wieżowiec) Willis (Ojciec II, bez nominacji!) lub John Alonzo (Chinatown)

Trudno mi wskazać, który z filmów Coppoli jest lepszy.

 

1975

Film Lot nad kukułczym gniazdem

Reżyseria Milos Forman (Lot nad kukułczym gniazdem) Stanley Kubrick (Barry Lyndon)

Aktor pierwszoplanowy Jack Nicholson (Lot nad kukułczym gniazdem)

Aktor drugoplanowy George Burns (Promienni chłopcy) John Cazale (Pieskie popołudnie, bez nominacji) lub Henry Gibson (Nashville, bez nominacji)

Zdjęcia John Alcott (Barry Lyndon)

Lot… i Barry Lyndon to filmy doskonałe w każdym calu, ale Kubrick był na planie panem i władcą, a Formanowi reżyserowali często Nicholson i zwolniony Wexler. A był jeszcze Altman ze swoim Nashville. Cóż to był za rok, ludzie…

 

1976

Film Rocky Sieć

Reżyseria John Avildsen (Rocky) Sidney Lumet (Sieć)

Aktor pierwszoplanowy Peter Finch (Sieć) William Holden (Sieć)

Aktor drugoplanowy Jason Robards (Wszyscy ludzie prezydenta) Peter Finch (Sieć)

Zdjęcia Haskell Wexler (Bound for Glory)

Rocky… what a shame. Aktorom zmieniłbym kategorie. Oscar dla Wexlera razy dwa i z wykrzyknikiem.

 

1977

Film Annie Hall

Reżyseria Woody Allen (Annie Hall)

Aktor pierwszoplanowy Richard Dreyfuss (Dziewczyna na pożegnanie) Woody Allen (Annie Hall)

Aktor drugoplanowy Jason Robards (Julia)

Zdjęcia Vilmos Zsigmond (Bliskie spotkania trzeciego stopnia)

Vilmos miał dużo lepszych filmów. „Julia” mnie nie zachwyciła. Mógł ewentualnie Guinness dostać za wiadomo co :)

 

1978

Film Łowca jeleni

Reżyseria Michael Cimino (Łowca jeleni)

Aktor pierwszoplanowy Jon Voight (Powrót do domu)

Aktor drugoplanowy Christopher Walken (Łowca jeleni)

Zdjęcia Nestor Almendros (Niebiańskie dni)

Moim zdaniem tak, jak powinno być. Zdjęcia Zsigmonda do Łowcy jeleni genialne, ale to, co stworzył Almendros, nie daje się opisać słowami.

 

1979

Film Sprawa Kramerów Cały ten zgiełk

Reżyseria Robert Benton (Sprawa Kramerów) Bob Fosse (Cały ten zgiełk)

Aktor pierwszoplanowy Dustin Hoffman (Sprawa Kramerów) Roy Scheider (Cały ten zgiełk)

Aktor drugoplanowy Melvyn Douglas (Wystarczy być) Marlon Brando (Czas Apokalipsy, bez nominacji!)

Zdjęcia Vittorio Storaro (Czas Apokalipsy)

Sprawa Kramerów to fajny film, ale gdzież mu do Całego tego zgiełku i Czasu Apokalipsy…

 

1980

Film Zwykli ludzie Wściekły byk

Reżyseria Robert Redford (Zwykli ludzie) Martin Scorsese (Wściekły byk)

Aktor pierwszoplanowy Robert De Niro (Wściekły byk) ex aequo z Johnem Hurtem (Człowiek słoń)

Aktor drugoplanowy Timothy Hutton (Zwykli ludzie) Joe Pesci (Wściekły byk)

Zdjęcia Geoffrey Unsworth, Ghislain Cloquet (Tess) Michael Chapman (Wściekły byk)

Nominowanie Huttona, za skądinąd bardzo dobrą rolę, jako aktora drugoplanowego jest niezrozumiałe, skoro jest ewidentnie pierwszoplanowym!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znów "Bogowie" i znów... genialny...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wreszcie obejrzałem "Whiplash"  - bardzo dobry film, końcowe solo zapiera dech ! 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, zawiodłem się na Was. Naczytałem się jaki to ten nowy Piibull zajebiaszczy, poszedłem i... Fabuła to jakiś impresjonizm, postaci może i wyraziste, ale tak jednowymiarowe i nieskomplikowane, że aż żal. Nawet Gebels. Przecież to był dobry glina, ale jednak sk***iel. A zrobił się z niego dobry wujek. Film słaby, nie polecam.

Whiplash świetny, o czym już tu chyba kiedyś pisałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A widzisz. Co osoba to inne zdanie, rzecz normalna. Mi np. straconego czasu na obejrzenie Whiplash nikt już nie zwróci :( Podobnie polecany tutaj miniserial The Night Of- zakończenie to jakaś kpina- zero zaskoczeń itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Whiplash" to arcydzieło. Pod każdym względem: scenariusz, realizacja (reżyseria), aktorstwo (J.K. Simmons to jeden z najbardziej zasłużonych Oscarów w historii nagrody), temat, przesłanie, muzyka...

 

"Pitbull"...  :lol:  :lol:  :lol:


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Whiplash" to arcydzieło. Pod każdym względem: scenariusz, realizacja (reżyseria), aktorstwo (J.K. Simmons to jeden z najbardziej zasłużonych Oscarów w historii nagrody), temat, przesłanie, muzyka...

 

"Pitbull"...  :lol:  :lol:  :lol:

 

Nie mógłbym się bardziej zgodzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy Pitbull (z tej nowej trylogii) byl dobry, bo 80% to byly autentyczne sytuacje. To byla Polska lat dziewiecdziesiatych i dwutysiecznych.

Ta druga czesc to jest komedia, jazda na tym samym koniku. Nadzieja na sukces tekstow a'la "Psy" dwadziescia kilka lat za pozno.

Wiem, ze ma byc jeszcze film o pedofilach i porwaniach dzieci tez oparty na faktach, jezeli bedzie w klimacie "Nowych porzadkow" to nawet nie ide, to bedzie zbyt ostre dla mnie.

Gra aktorska w obu czesciach to dno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pitbull jest dobry jako film akcji na tle reszty polskiego masowego kina które jest gówniane. W konfrontacji z Hollywood czy krajami pierwszego świata w Europie to tragedia.

Weź nicon uważaj bo jeszcze dzięki Tobie ktoś pójdzie na ten shit. Szkoda by było.

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Lion. Droga do domu" - pięknie zrobiony, bardzo wzruszający. Show kradnie ten gość:

 

636077262022873782-Lion-MarkRogers-1462.

 

"The Rolling Stones Ole Ole Ole!" - woooooow!!! :) :) :)  :) 

 

 

A przy okazji - najlepsze wykorzystanie muzyki Stonesów w filmie fabularnym:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miłośnikom Klossa i Stirlitza polecam serial "The Man in the High Castle" za niecałe 2 tygodnie pojawi się cały 2 sezon dlatego wcześniej warto obejrzeć pierwszy., .,Akcja serialu zaczyna się w 1962 roku, ,Alternatywna historia,.Nazistowskie Niemcy pierwsze wynalazły bombę atomową Heisenberg Device po nuklearnym ataku na Waszyngton DC państwa Osi zmuszają USA do kapitulacji,Ameryka została podzielona miedzy Niemcy i Japonię.,Wschodnie Stany i Midwest tworzą Greater Nazi Reich,na zachodnim wybrzeżu Japanese Pacific States pod panowaniem Cesarza Japonii,Pomiędzy nimi w pasmie Gór Skalistych Strefa Neutralna.,Terytorium nazistowskiej Ameryki składa się z wschodniej części Stanów Zjednoczonych, od Maine na Florydę, od Północnej Dakoty do Teksasu, dwóch trzecich Montany, jednej trzeciej Wyoming, jednej czwartej Kolorado i jednej trzeciej Nowego Meksyku.Populacja to 80 milionów białych amerykanów., 

 Naziści wdrożyli politykę rasowych czystek i masowych mordów, wszystkich narodowości uznanych za "nieprzydatne" dla ich nowego porządku, w tym Żydów, Afroamerykanów, homoseksualistów, "degeneratów społecznych", a także fizycznie i psychicznie chorych. W wyniku tych praktyk, ludność Ameryki nazistowskiej w całości składa się z białych amerykanów, Językami urzędowymi są angielski i niemiecki,.Niemiecki jest obowiązkowy zarówno w urzędach i w szkołach, Stolicą Greater Nazi Reich jest Nowy Jork zamiast budynków ONZ , nad miastem góruje monumentalna kwatera główna SS.,Zresztą SS sprawuje całkowitą władzę ,gdyż ponad 70 letni schorowany Hitler (prawdopodobnie cierpi na chorobę Parkinsona) jest odizolowany w alpejskim zamku,,.Amerykanie nie świętują 4 lipca ponieważ Stany Zjednoczone już nie istnieją jako podmiot polityczny.,Nowe święto VA Day jest obchodzone 18 września. Dzień Zwycięstwa w Ameryce, to dzień zwycięstwa nazistów gdy "wyzwolono" w Stany Zjednoczone.. W rzeczywistości, 18 września 1947 to dzień, w którym Adolf Hitler ogłosił w Berlinie pokonanie amerykańskiego ruchu oporu, który walczył prawie dwa lata po nuklearnym ataku i kapitulacji USA w 1945 roku.,Komory gazowe przypominają poczekalnie w gabinetach lekarskich,a ulepszony "Zyclon D" jest bezbolesny, bezwonny i działa błyskawicznie ,prawdopodobnie to zupełnie inny gaz, może nawet nie związany z cyjanidami, Na zachodzie oficjalną stolicą Japanese Pacific States jest San Francisco w kraju tym rządzi Imperium Japońskie, ludność składała się głównie z Euro-Amerykanów i japońskich imigrantów. Japończycy tolerują w przeciwieństwie do Rzeszy Murzynów i Żydów, ale obywatele japońscy mają dostęp do wyższych standardów życia, większość policjantów i wojskowych i urzędników w kraju to obywatele japońscy.W Japońskich Stanach Pacyfiku imperialna żandarmeria Kempeitai ma wolną rękę. Choć nie tak brutalni jak funkcjonariusze SS,żandarmi Kempeitai nadal są niezwykle skuteczni i bezwzględni, wykorzystując psychiczne i fizyczne tortury podczas przesłuchań. Językami urzędowymi w Stanach Pacyfiku są angielski i japoński, jednak władanie japońskim nie jest obowiązkowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla fanów serialu Narcos polecam film The Infiltrator(Boss), Bryan Cranston daje radę.

 

http://www.filmweb.pl/film/Boss-2016-739210

 

Dzięki bart8! Przegapiłem ten film a Narcos mi mocno podeszło.

 

 

Panowie, przecież wrzuciłem trailer tego filmu na tej samej stronie wątku - post 4602. Jak Wy ten temat czytacie ?? :lol:  :lol: :lol:  


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

The Infiltrator jak dla mnie nie umywał się do serialu, za dużo "Hollywood". Serial był świetny surowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

seriale w toku: westworld + belfer. Oba wymiatają.

 

z polskich ostatnio Pakt 1 sezon - wszystkie naraz bo inaczej człowiek nie wytrzymał by napięcia do kolejnego odcinka. Teraz czekam na zakończenie 2 sezonu Paktu.


pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, przecież wrzuciłem trailer tego filmu na tej samej stronie wątku - post 4602. Jak Wy ten temat czytacie ?? :lol:  :lol: :lol:

 

Tez przegapiles "Dluga noc" polecana wczesniej ;)

The Infiltrator jak dla mnie nie umywał się do serialu, za dużo "Hollywood". Serial był świetny surowy

Tez tak uwazam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Tez przegapiles "Dluga noc" polecana wczesniej ;)

 

Ktoś przede mną wrzucał ??? Jak tak, to na pewno nie na tej samej stronie co ja

 

 

(0).(0)


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.