Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
kotylozaur

Właśnie obejrzałem film...

Rekomendowane odpowiedzi

No i zamiast lecieć ze swojej listy obejrzałam pierwszy sezon Top of the Lake (2013) z myślą o obejrzeniu drugiego (2017).

 

A tym czasem po pilocie Manhunt:Unabomber stwierdzam, że serial jest wart dalszego oglądania.

 

Filmy? Jak ktoś potrzebuje badziewnej komedii romantycznej to polecam Świąteczny Książę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też się przejmowałem, ale nim poszedłem do szkoły , ojciec mi wytłumaczył że to na niby i "pan nie umiera" :lol:  ;)

To raczej w stylu zabili go i uciekł ;)


Tempus fugit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i obejrzałam cały sezon Manhunt:Unabomber... końcówka mnie urzekła. Nie chcę zdradzać spoileru ale zarówno scena z Unabomberem jak i scena z osobą, która jest główną postacią i to doświadczenie, które miał ta postać okazję sama na sobie doświadczyć. Naprawdę dobrze zagrane na emocjach widza.

 

Polecam 9/10. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś ogląda ten serial?

https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwjHwpuTmJzYAhUMb5oKHW7VDssQFggnMAA&url=http%3A%2F%2Fwww.filmweb.pl%2Fserial%2FPeaky%2BBlinders-2013-680981&usg=AOvVaw0koHhSfnudGmOlKGmQL2BL

 

Właśnie emitują czwartą serię, świetny film, klimaty angielskich gangów z początku XX wieku..

Polecam.

 

Edytowane przez Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czapki z żyletkami i whisky na szklanki, niezły jest :) Szkoda ze serie takie krutkie. Sprawdz "Boardwalk Empire" jak braciszkowie przypadli Ci do gustu.

 

G6


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Młody Papież z Jude Law oglądaliście? Mimo iż oglądałem go rok temu, jako jeden z nielicznych zapadł mi w pamięci i lubię do niego wracać


Tempus fugit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Młody Papież z Jude Law oglądaliście? Mimo iż oglądałem go rok temu, jako jeden z nielicznych zapadł mi w pamięci i lubię do niego wracać

Ze dwa, trzy odcinki... dziwaczne i mnie nie wciągnęło...

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze dwa, trzy odcinki... dziwaczne i mnie nie wciągnęło...

 

 

Podobnie w moim przypadku, dwa podejścia i nie pokonałem 1 i 1/2 odcinka. Natomiast wspomniane Peaky Blinders weszło jak złoto.  B)  


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobnie w moim przypadku, dwa podejścia i nie pokonałem 1 i 1/2 odcinka.

Przy czym naprawdę nie wiem, co mi nie siadło - Jude'a Law bardzo lubię, pokręcone koncepty też, sceneria ciekawa też była...

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy czym naprawdę nie wiem, co mi nie siadło - Jude'a Law bardzo lubię, pokręcone koncepty też, sceneria ciekawa też była...

 

Ano właśnie, recenzje wręcz entuzjastyczne, znajomi polecają ale czegoś brak, nie zaiskrzyło. Jakiś przesyt? Zobaczyłem 1 odcinek Dark - zapowiada się ciekawie, będę oglądał, Peaky Blinders i Ray Donovan się skończyli, Billions się skończyło, podobnie American Gods, niedługo Tabu z 2 sezonem... Westworld to była jakaś akademicka wydmuszka, nie wiem czy się połaszę na 2 sezon. Co by tu...   


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja 9-letnia Zośka, po Harry Potterze i Władcy Pierścieni/Hobbicie, odkryła właśnie zjawisko zwane Gwiezdne Wojny. Przeszedłem więc całą niemal serię (jestem jeszcze w trakcie) w te święta. 

 

25994956_2100837606614328_77800220035406


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

To przed Wami, a w szczególności Twoją córką, wspaniały świat do odkrywania :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja moim pociechom 8 lat i 10 lat przez święta zafundowałem przygodę z latami 80tymi. Poleciały  - Labirynt, Neverending Story, Beetle Juice oraz Niesamowita Przygoda Billa i Teda . Dzieciakom sie podobało  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

My z młodym wylądowaliśmy w kinie na "Fernando" - dobra rozrywka

 

Za to wieczorem była "Mother" z fajną obsadą ale i tak zakręconą fabułą, że mam mieszane uczucia.

 

Serial "Punisher" skonczony reż w święta - dobre, mocne

 

Taplaltakl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dom z Papieru seria 1 REWELACJA takie 9,5/10, bo w finale się zirytowałam, że akurat o tym ten bohater zawczasu nie pomyślał.

 

Ogólnie serial jest produkcji hiszpańskiej i opowiada o grupie złodziei, która napada na mennicę. Gatunek rzekomo thriller. Nie wystraszył mnie nawet przez sekundę, ale faktycznie wciąga i chce się wiedzieć co będzie dalej. I to nie jest zwykły napad. Trochę próbowali pokazać życie "przed" bohaterów, ale trochę tego było mało. I nie widzę sensu w ciągnięciu wątku pani inspektor i jej męża. Nie wiem po co go wtrącili, jak dla mnie nie miał on znaczenia w całej fabule i tylko raz się przydał głównemu bohaterowi ... e i no spoiler ;D

 

Netflix wypuścił 1 serię w 13 odcinkach po ok 45 minut jeden. W oryginale bodajże jest 9 odc w 1 serii kolejne 6 w drugiej serii. Nie wiadomo kiedy będzie druga seria, ale w oryginale skończyli go nadawać, więc powinien się pojawić na platformie też.

 

Telefonistki seria 2 ocena 6/10. Przyjemny serial, ale to tyle. Też produkcja hiszpańska. Fabuła na 2 serię była do przewidzenia po finale 1 serii. A 3 serię w sumie chyba planują zrobić z takim zakończeniem, ale jakby nie zrobili to dla mnie nic nie szkodzi. Tytułowe Telefonistki działają na wielu frontach: inżynieria, planowanie zbrodni, sama zbrodnia, promowanie wolności seksualnej itd. Akcja toczy się w 1929 roku, więc kobiety nie miały jeszcze zbyt wiele możliwości rozwoju czy choćby awansu w pracy. Najbardziej w 2 serii drażniła mnie główna bohaterka i... muzyka. Do serialu z akcją w 1929 roku powciskali aktualne hity m.in. Lorde. Totalnie mi to nie pasowało.

Edytowane przez Kromeczka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

" Sezon" to moze byc letni lub na szupaka :), a filmu, pierwsza lub druga seria...;)

Wiem, wiem :), ale "irytuje" mnie to nazewnictwo, napisałem, i juz mi " lepiej" ;)

Powyzej 7 razy użyto słowa " sezon" w jednym poście, to zacytowalem sam siebie.... :)

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powyzej 7 razy użyto słowa " sezon" w jednym poście, to zacytowalem sam siebie.... :)

 

Poprawiłam ;) Aczkolwiek najpopularniej używa się właśnie słowa "sezon", dlatego zawsze go używam. Choćby taki Netflix tak opisuje serie odcinków ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Koneser" Giuseppe Tornatore. Polecam, ciekawy film.


"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprawiłam ;) Aczkolwiek najpopularniej używa się właśnie słowa "sezon", dlatego zawsze go używam. Choćby taki Netflix tak opisuje serie odcinków ;)

Spoko :), "czepialem sie tylko" :)

To uzywane slowo w kontekscie kolejnej serii filmu, czy innego cyklicznego wydarzenia tv....

Podobno poprawne.

Edytowane przez Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko :), "czepialem sie tylko" :)

To uzywane slowo w kontekscie kolejnej serii filmu, czy innego cyklicznego wydarzenia tv....

Podobno poprawne.

Bo to pojęcie wieloznaczne i określając tak cykl czy serię odcinków serialu używa się tego pojęcia jak najbardziej poprawnie. I nie podobno, bo nawet SJP PWN tak to definiuje: https://sjp.pwn.pl/sjp/sezon;2575333.html

 

Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez rradek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze jest wiedzieć w jakim kontekście używać jakiego słowa, więc się nie obrażam o zwrócenie mi uwagi. Ale praktycznie każdy portal o serialach czy strona umożliwiająca ich oglądanie opisuje odcinki jako sezon. Stąd mój błąd.

 

 

Co do tematu: Zaczęłam wczoraj Rebellion. Jest dostępnych 5 odcinków na Netflixie, serial z 2016 roku, nie wiem czy ma być jakaś kontynuacja, bo fabuła skupia się na tytułowej rebelii w Irlandii, która miała na celu wyzwolenie się spod rządów Wielkiej Brytanii. A tytuły odcinków sugerują, że historia będzie zamknięta właśnie w 5 odcinku. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać ze lubisz kino, jaki film, a moze 5, uważasz za najlepsze jakie oglądałaś ?


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Yoda, Ty podrywaczu... ;)

 

ja ostatnio widziałem m.in.:

- "Zagraj to jeszcze raz, Sam" - dawno się tak nie ubawiłem. To taka zapowiedź "Annie Hall". "Uderzyłem go brodą w pięść i nosem w kolano".

- "Trop" - słabiej znana czarna komedia kryminalna. Brawurowa realizacja i dwupoziomowa nostalgia - film z lat 80. o latach 50.

Oba te filmy pokazane były na Paramount Channel. Czyli - pisałem już kiedyś o tym - bez końcowych napisów. To żenujące, jak ta stacja kaleczy swoje filmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tam, podrywaczu, jestem ciekaw po prostu :)

 

Ten serial bym zobaczył raz jeszcze:

https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=8&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwj34cOr663YAhVjQJoKHeRmBLIQFghTMAc&url=http%3A%2F%2Fwww.filmweb.pl%2Fserial%2FMichel%2BStrogoff-1975-257088&usg=AOvVaw2EKfsEFa1djY6vKKWAZt4D

Ktoś pamięta?

Widziałem jako dziecko, muzyka utkwiła mi w pamięci......


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.