Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
kotylozaur

Właśnie obejrzałem film...

Rekomendowane odpowiedzi

Też byłem wtedy w podstawówce, od 78" :)

 

W tym serialu zdaje się pierwszy raz widziałem nagą kobietę ;) , nad jakąś rzeką  Strogoff zaczął odzyskiwać wzrok, który utracił gwałtem, tzn oślepiono go rozgrzaną do białości szablą....a Ona wyszła z kąpieli.

Kobieta, nie szabla :D

 

 

P.S Wiesz że pamięć mam dobrą ^_^

Edytowane przez Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tam, podrywaczu, jestem ciekaw po prostu :)

 

Ten serial bym zobaczył raz jeszcze:

 

Jest na chomikuj.pl, 7 części.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też był film fabularny Michał Strogoff.... oczywiście w innej obsadzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jarozlaw

stacja kosmiczna 76, miłe zaskoczeni, ponieważ nastawiłem się na SF, a okazało się że to pastisz z głębokim przesłaniem. warto obejrzeć.


choćby ze względu na obsadę i klimacik lat 70 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać ze lubisz kino, jaki film, a moze 5, uważasz za najlepsze jakie oglądałaś ?

 

Wolę seriale. Mam aktualnie dodane 138 lecące i 88 zakończone. Plus jeszcze dobre +10, których nie ma podanych na stronie TV Calendar, gdzie zliczają mi się obejrzane odcinki.

 

Moje top seriali emitowanych w ostatnich latach to:

 

The OA

The Man in the high castle

Stranger Things

The Handsmaid's Tale

Suburra

Dark

Taboo

Mars

Strike

Occupied

Orphan Black (do 3 serii)

Penny Dreadful (do 2 serii)

Eyewitness (obie wersje skandynawska i amerykańska)

The Night Off

Alias Grace

11.22.63

the Night manager

Roadies (guilty pleasure przez Machine Gun Kelly grającego drugoplanową postać)

Shadowhunters (guilty pleasure, bo bardzo lubiłam książki swego czasu).

 

I na pewno o czymś zapomniałam :) A teraz wracam do oglądania pilotowego odcinka Modliszka dostępne na Netflix od dzisiaj chyba nawet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

A ja zapodaję sobie wieczorową porą 300: Początek imperium i tak się zastanawiam, czy oprócz orgii doznań wizualnych czeka mnie coś jeszcze przy okazji tego filmu  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przedwczoraj obejrzałem film „Uwiązani” z Adamem Sandlerem. Film bardzo przewidywalny ale budzi do refleksji nad tym jak zatraca się kontakt miedzy ludźmi z racji internetu, telefonów komórkowych, warto obejrzeć z całą rodzina, film trafia zarówno w rodziców jak i młodzież.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie podoba mi się Modliszka, wybitnie mi się nie podoba. Mamy zbrodnie z przeszłości i złapaną morderczynię (tytułowa Modliszka) oraz naśladowcę. Po drodze mieszają się wątki osobiste, relacje Modliszki z synem, synową, ofiar nowego naśladowcy, aż wreszcie okazuje się kto jest naśladowcą. Wszystko zamknięte w 6 odcinków. Tempo ani nie idzie równo, ani nie trzyma w napięciu. Obejrzałam do końca tylko dlatego, że całość ma jedyne 6 odcinków. Fabuła nie jest spójna, postacie nie są dopracowane, rzucane są co chwile jakieś fragmenty z ich życia i zwroty akcji nie wiadomo po co, bo do głównego wątku nic nie wnoszą, a i bohaterki drugoplanowe są irytujące i naiwne jak mało gdzie. A co ciekawe serial zbiera dobre opinie. Nie wiem za co. Ocena 3/10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Moje top seriali emitowanych w ostatnich latach to:

 

The OA

The Man in the high castle

Stranger Things

The Handsmaid's Tale

Suburra

Dark

Taboo

Mars

Strike

Occupied

Orphan Black (do 3 serii)

Penny Dreadful (do 2 serii)

Eyewitness (obie wersje skandynawska i amerykańska)

The Night Off

Alias Grace

11.22.63

the Night manager

Roadies (guilty pleasure przez Machine Gun Kelly grającego drugoplanową postać)

Shadowhunters (guilty pleasure, bo bardzo lubiłam książki swego czasu).

 

.

Jestem w trakcie oglądania The OA i bardzo mi się podoba. Dark obejrzałem i nie mogę doczekać się drugiego sezonu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Better watch out" taki Kevin sam w domu ale inaczej, mocno inaczej.

Polecam jako, że okres międzyświąteczny.

Dobra rozrywka.

 

Taplaltakl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może @fidelio miał na myśli 300 gram, początek...... :D i  pomylił premium z imperium :lol:


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Niczego nie pomylił ;-) A film taki se... Z mojej perspektywy ładny obrazek, ale poza epatowaniem brutalnością, nic więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pół żartem pół serio na tvp2. Kozak film :) Za dzieciaka ogladalem kilkanascie razy. Mama zgrała z tv na vhs :D

 

G6


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie jest doskonały.....;)

Doskonały tekst w finale.

Edytowane przez Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Jutro, w ramach powitania Nowego Roku, wybieram się wreszcie na Gwiezdne Wojny - Ostatni Jedi. Idę ...nastawiony mocno sceptycznie, a jak będzie, nie omieszkam dać znać :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeeeest1eda53de915cf85214f6c921cb70e524.jpg

 

G6


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polsat !

 

G6

A potem jeszcze lepiej - Top Gun.

 

G6


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skończyłam Elven, naprawdę dobry kryminał z być może zaskakującym zakończeniem wątków. Mnie zaskoczył jeden wątek w sumie. Takie 8/10

 

Zaczęłam Goodless, ale chyba jednak klimat westernu do mnie nie przemawia. Nie sądzę, że będę oglądać dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś skończyłem trzeci sezon Gomorra La Serie... Mocne zakończenie!!! Serial już polecałem, ale naprawdę warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Wczoraj się to stało.

 

Wreszcie widziałem Gwiezdne Wojny - Ostatni Jedi. Czyli, veni, vidi ale czy amavi? Jak dla mnie jedno jest zupełnie jasne, Gwiezdne Wojny mogły się zakończyć na Starej Trylogii i też byłoby super. O epizodach I-III niewiele dobrego można powiedzieć (to oczywiście moja prywatna ocena), Epizod VII - Przebudzenie Mocy to z perspektywy czasu kalka Epizodu IV (tylko w Epizodzie VII jest wszystkiego więcej i wszystko jest większe) a Epizod VIII. Cóż, uczucia mam mieszane, choć jednak przeważają te pozytywne. Po pierwsze, jak dla mnie jest za długo. Będzie trochę spoilerów - scen związanych z szukaniem hakera, który wyłączy namierzenia, mogłoby w ogóle nie być. Za dużo jest dla nie zwierzaków wszelakiej maści, na czele z "pingwinopodobnymi" nielotami, śniegowymi liskami i czymś co za konie robiło. Obawiałem się wielowątkowości, o której wcześniej słyszałem, która jednak okazała się całkiem zjadliwa, bo wszystkie wątki dało się śledzić, a i sama narracja na tym nie cierpiała. Trochę nie przemawia do mnie postać Kylo Rena - tu jego wątek został rozbudowany i wreszcie widać grę aktorską, w tym emocje, jakie tą postacią targają. Z logicznego punktu widzenia nie do końca jest jednak jasne, dlaczego w kluczowym momencie KR robi to co robi, walczy ramię w ramę z Ray, a za chwilę zwraca się przeciwko niej i staje się "naczelnym" czarnym charakterem, który staje do walki z Luckiem. Luck, to jest odrębna historia. Są emocje i jest wiarygodna historia zgorzkniałego i zrezygnowanego rycerza jedi. Ogromne brawa dla Marka Hamilla, bo dzięki Epizodowi VIII wiemy, że Luc to wielowymiarowa postać, którą targają różne, czasami sprzeczne emocje. Był jeden moment, w którym uroniłem łzę  ;) Spoiler - pojawia się Yoda, ze swoimi mądrościami i to ten moment, kiedy epizod VIII najbardziej przypominał mi starą sagę  :) Także w przypadku Ray mamy do czynienia z osobą targaną różnymi emocjami i wypada to całkiem wiarygodnie. Trochę zmarnowano potencjał Laury Dern, która pojawia się w dość istotnej roli. W mojej ocenie, nie udźwignęła tego aktorsko, bo choć rola miała całkiem spory potencjał, to jednak jej pojawienie się na ekranie nie budzi emocji takich, jakie odczuwałem choćby przy okazji jej pojawienia się w Twin Peaks AD 2017. 

 

Podobno Epizod VIII to takie Imperium Kontratakuje na sterydach... Jak dla mnie Epizod V to kwintesencja SW i wzór niedościgły. Oczywiście widać pewne zapożyczenia w Epizodzie VIII, Spojler - np. Ray opuszczająca Lucka przed zakończeniem "szkolenia", z zamiarem przeciągnięcia KR na jasną stronę, czy też obrona bazy przed naziemnym atakiem sił Nowego Porządku. Jednak nie miałem odczucia, jakie towarzyszyło mi przy okazji oglądania Przebudzenia Mocy, że gdzieś już to wszystko widziałem. 

 

Raz jeszcze, Stara Trylogia, a więc Epizody IV-VI to jak dla mnie rzecz kompletna i w zasadzie na tym moglibyśmy skończyć. Jednak w przypadku Epizodu VIII, w mojej skromnej ocenie, jest całkiem nieźle - ode mnie 8/10. Na pewno nabędę drogą kupna na płycie i na pewno będę wracał  :)

Edytowane przez fidelio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa recenzja, dobre spostrzeżenia.

Ja też jestem po, w sumie ciekawa opowieść, choć z dużą ilością przynudzeń nic nie wnoszących do fabuły.

GW oglądają już kolejne pokolenia i po swoim dziecku widzę, że inaczej patrzą na całą sagę. Dla nas kultowa jest pierwasza trylogia, inne mogłyby nie istnieć.

Młodzi patrzą na kolejne odcinki jak na chronologiczną całość, gdzie cz. III jest szczególnie istotna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.