Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
kotylozaur

Właśnie obejrzałem film...

Rekomendowane odpowiedzi

Ja obejrzałem film Everest. Żona namówiła jako nawiązanie do akcji ratunkowej pod Nanga Parbat. Polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

A ja byłem wczoraj z małżonką w kinie na filmie "Plan B". Bałem się, że to będzie ckliwa komendia romantyczna, w stylu "Listów do M", a okazało się, że i dla mnie film był bardzo miłym zaskoczeniem. Do tego ciekawa ścieżka dźwiękowa, z "petardą" na koniec, w pistsci "Gramy w zielone" w wykonaniu Darii Zawiałow. Polecam ten film ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Smutna informacja... Ja właśnie oglądam "Poszukiwany, poszukiwana" na Kino Polska... Niech spoczywa w Pokoju...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wojciech Pokora nie żyje....

Żył 83 lata.

smutna wiadomość [']

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Jego Pamięci...

 


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie obejrzałem The Hitman's Bodyguard (Bodyguard Zawodowiec (2017)). Mam mieszane uczucia. O ile hollywoodzka obsada daję radę, wyrazisty Samuel L. Jackson, niezły (zwłaszcza śpiewający) Ryan Reynolds, o tyle europejska obsada słabiutka. Na niezobowiązujący wieczór może być, ale nic poza tym. Ciekawi mnie dlaczego akcja dzieję się w europie a nie w USA? Szukanie oszczędności?

Edytowane przez bobwoj

"Zdziwiło was, panowie, żeście usłyszeli z moich ust słowo "Bóg", lecz zapewniam was, że pojęcie Boga i cześć jaką mam dla niego opieram na podstawach tak pewnych jak prawdy z dziedziny fizyki." - Michael Faraday

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Altered Carbon - serial Netflixa. Opis fabuły: Takeshi Kovacs budzi się po 250 latach po swojej śmierci w nowym ciele. Okazuje się, że ma pomóc szalenie bogatemu i wpływowemu magnatowi rozwiązać jego śmierć. Tak, ten magnat żyje, ponieważ dzięki zwojom mógł zachować swoje Ja i przenieść je w inne, także swoje ciało. Podsumowując to dramat kryminalny osadzony w s-f.

 

Muszę się przyznać, że obejrzałam tylko część zwiastuna, a gdzieś mi mignęły opinie o serialu uproszczone do dwóch: gniot i rewelacja. Dlatego zaskoczyła mnie fabuła. Myślałam, że to będzie medyczne s-f pokazujące możliwości niedalekiej przyszłości itd. Nie spodziewałam się kryminału, dramatu, sensacji i tego, że się prawie popłaczę, bo seria mi się skończyła.

 

Do tego ten serial pobił chyba rekord, jeśli chodzi o powtarzających mi się aktorów. Aż 7 w ciągu 2 odcinków. Serio Hollywood nie macie świeżej krwi tam? 

 

Polecam obejrzeć i ocenić samemu, bo to nie jest oczywisty serial. Aha i w 4 odcinku są sceny tortur. Nie polecam jeść lub oglądać z wrażliwszą połową. Osobiście musiałam te sceny poprzewijać, na szczęście przez to dużo na wątku nie straciłam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Stranger Things? Ja jestem właśnie po pierwszym sezonie i jak dla mnie potencjał jest wielki, ale nie jestem przekonana czy do końca go wykorzystali, chociaż fajny klimacik :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stranger to już "staroć" ale fajny był. Z niusików polecam jak ktoś lubi sf i klimat cyberpunk - Altered Carbon jak dla mnie Lux malina, kryminałek, akcja itd. Itp.

 

Wysłane z komóry przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stranger to już "staroć" ale fajny był. Z niusików polecam jak ktoś lubi sf i klimat cyberpunk - Altered Carbon jak dla mnie Lux malina, kryminałek, akcja itd. Itp.

 

Wysłane z komóry przy użyciu Tapatalka

Niestety, ale ma startu do książki.

 

Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Mam urlop, więc nadrabiam zaległości :-) Wczoraj "Faraon" Jerzego Kawalerowicza. Wielkie kino, które w ogóle się nie zestarzało. Klasyka!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale ma startu do książki.

 

Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka

 

Nie mam porównania do książki niestety, ale mi się ten serial jednak podobał. A wspomniane Stranger Things kocham <3

 

 

Ale ja z czym innym Damnation - kolejna produkcja Netflixa/dla Netflixa. Oczywiście jak zwykle nie przeczytałam o czym serial ma być i włączyłam. Obejrzałam w 3 wieczory, bo jest dość dobry. Serial porusza kwestie strajków robotników i farmerów w latach 20-tych XX wieku w USA, a także pokazuje losy dwóch braci, które się splatają i ... sami musicie zobaczyć czy się pozabijają czy dogadają po latach. A do tego mamy Czarny legion polujący na czarnoskórych z uporem maniaka. Jest też dużo strzelania i podstępów wszelakich. Ogląda się dobrze, ale wiele wątków mogłoby być bardziej rozbudowanych jak dla mnie.

 

Teraz za Retribution się zabrałam, bo ma tylko 4 odcinki, a w okresie IO to jednak wolę oglądać sport niż seriale ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam urlop, więc nadrabiam zaległości :-) Wczoraj "Faraon" Jerzego Kawalerowicza. Wielkie kino, które w ogóle się nie zestarzało. Klasyka!

Właśnie piszę pracę na temat Bolesława Prusa, konkretnie "Lalki" :)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Lektura również niczego sobie :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lektura również niczego sobie :-)

To prawda....choć opracowania dotyczące genezy powstania..itd, są błędne ^_^


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Aż tak w ten temat się nie wgryzałem. A film po prostu uwielbiam, bo to kawał wielkiego kina!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Były dwa, serial i fabularny....

Serial moim zdaniem lepiej zrobiony, a i obsada lepsza.....


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Serial? Pierwsze słysze... Ale ja młody jestem ;-) więc mogę nie wiedzieć :-) Serial też reżyserował Kawalerowicz? A dziś zadałem sobie "Wielkiego Szu", a co, w końcu urlop mam ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Ok. Już wszystko jasne ;-) Pokiełbasiło mi się i myślalem, że o Faraonie piszesz w kontekście serialu, a przecież o Lalkę chodziło :-) Lalka to też klasyk, a w tym przypadku to ja faktycznie również wyżej cenię sobie serial. Powieść jest na tyle wielowątkowa, że "kondensat" pod postacią filmu nie do końca się sprawdza. To tak trochę jak z "Chłopami" Rybkowskiego. Film nie bardzo, ale za to serial jest miodzio :-)

Edytowane przez fidelio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Już się zorientowałem! No to by było odkrycie, serial "Faraon" :-)

A tą pracę na temat Lalki to tak hobbystycznie piszesz Marku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lubie prostować nieścisłości...te historyczne... ;)

Tak, hobbystycznie. tym bardziej że Prus z Lublinem i okolicami jest mocno związany.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.