Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
kotylozaur

Właśnie obejrzałem film...

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś w starym kinie ;-)

 

Billy Wilder to jeden z moich ulubionych reżyserów. Akurat "Słomianego wdowca" widziałem raz i dawno temu. 

 

A w ostatnich tygodniach widziałem dwa nowsze, kameralne filmy:

- "Girl" - cóż, nie dla każdego film. Dobrze zagrany, trochę słabiej opowiedziany. No i to zakończenie...

- "Oddech" - Simon Baker ma dobry gust, to oczywiście wiadomo, jest też dobrym aktorem i całkiem nieźle zaprezentował się jako reżyser. Solidny, wartościowy film.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czernobyl na HBO z ręką na sercu mogę polecić, w przeciwieństwie do 8 sezonu GOT. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Czarnobyl polecono mi w weekend i jak wróciłem w sobotę wieczorem, to za jednym zamachem obejrzałem wszystkie (3) wyemitowane do tej pory odcinki. I ja polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czarnobyl polecono mi w weekend i jak wróciłem w sobotę wieczorem, to za jednym zamachem obejrzałem wszystkie (3) wyemitowane do tej pory odcinki. I ja polecam.

 

 

też polecam, ale ja ogólnie fanatyk czarnobyla jestem  i rozpaczałem, że nie zdążyłem pojechać zanim zasłonili blok nowym sarkofagiem:D ale i tak jest to w planach łącznie z nielegalnym wejściem na Oko Moskwy:P

 

Ogólnie serialów nie oglądam, ale jakoś ostatnio jak się zdrowie posypało i było więcej czasu na nudy to obczaiłem "killing eve" czy tam "obsesja eve" na HBO. wciągający pierwszy sezon - drugi lipa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz męczę drugi sezon Watahy ( polecam) a potem będzie właśnie Czarnobyl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie obejrzałem do końca finału pierwszej serii. Scenariusz, scenografia - tragiczne moim zdaniem. A zakony rycerskie i Krucjaty były moim konikiem.

Pierwszy sezon statyczny,  przegadany, a drugi dynamiczny, przygodowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrek. Obejrzyj zwiastun korony królów i scenografia Templariuszy Cię zachwyci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrek. Obejrzyj zwiastun korony królów i scenografia Templariuszy Cię zachwyci.

Haha :P


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Piotrek. Obejrzyj zwiastun korony królów i scenografia Templariuszy Cię zachwyci.

 

Z ciekawości podjąłem kiedyś próbę obejrzenia jednego odcinka Korony Królów. Przepych inscenizacyjny ...miażdży  :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości podjąłem kiedyś próbę obejrzenia jednego odcinka Korony Królów. Przepych inscenizacyjny ...miażdży  :lol:

Bo to jest film dla wyrobionego, wytrawnego widza który dostrzeże kunszt detali np kostiumów rodem z pasmanterii na rogu..


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Bo to jest film dla wyrobionego, wytrawnego widza który dostrzeże kunszt detali np kostiumów rodem z pasmanterii na rogu..

Znakiem tego, ja wytrawnym widzem nie jestem :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To czy wejście jest legalne czy nie to zależy tylko o tego kogo zna Twój przewodnik i czy umie mu posmarować, to jest Ukraina ... ;)

Jakbyś miał kogoś do polecenia to daj znać PW, to w tym roku bym zaatakował

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dla mnie The Mule najwyżej poprawny. Bardzo przewidywalny, chociaż oglądało się przyjemnie, no i szacun dla Clinta, że w tym wieku dalej tak daje radę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

''Paragraf 22'' serial. Fajny, ale książka lepsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio obejrzałem filmową adaptację z 1970 r. Tak zmasakrowali tę powieść, że lepiej już w ogóle było nie kręcić. W serialu jest więcej czasu, to może nie wycięli 90% treści. ;)

 

A sama książka wybitna, z tym że w oryginale. Polski przekład słabo wypadł moim zdaniem.

Edytowane przez brz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam soę z kolegą wyżej, a serial bardzo przyjemny, wierny książce, nieźle zagrany :)

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Namówiliście mnie. Obejrzałem pierwszy odcinek i jest całkiem całkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

My z kobitą o dziwo, dopiero teraz usiedliśmy do Peaky blinders i wciągnęło jak bagno :)

 

Spróbowaliśmy też z nowym serialem Netflixa "Bonding" po dwóch odcinkach nie jestem pewien czy chce dalej oglądać. Na teraz mam wrażenie, że jadą na samej kontrowersji, a fabuła, postaci itd. bardzo średnio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Peaky... Super serial, czekam na kolejną serię.

Super klimat, piękne obrazy, dobre dialogi, ciekawe wątki.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No my wczoraj dość późno kończyliśmy dopiero drugi sezon, ale oczywiście skończyło się tak, że pierwszy odcinek trzeciego sezonu musiał wjechać od razu :P Teraz człowiek niewyspany :) Na szczęście jeszcze sporo przed nami.

 

Zaczął się też kolejny sezon "the 100". Również super serial, bardzo polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do kin wejdzie niedługo "Milcząca rewolucja" - skromny, ale bardzo dobry film o uczniach z NRD i ich reakcji na węgierskie powstanie. W tle wątek piłkarski, a w niewielkiej, ale ważnej roli jak zwykle doskonały Burghart Klaussner. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Już tu polecałem, jednak po obejrzeniu wczoraj ostatniego odcinka, tym bardziej polecam serial Czarnobyl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.