Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
kotylozaur

Właśnie obejrzałem film...

Rekomendowane odpowiedzi

Gość fidelio

W oczekiwaniu na wersję D. Villeneueve. Niektórzy psioczą na tą Diunę z 1984 roku (ja nie), ale muzyka w tym filmie to istna petarda.

post-34987-0-36812500-1586680233_thumb.jpg

post-34987-0-26312800-1586680241_thumb.jpg

post-34987-0-42487500-1586680249_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Pierwsze oficjalne zdjęcie z filmu. Dużo wody, więc najpewniej Kaladan i Paul Atryda...

post-34987-0-81305900-1586794713_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmarł Brian Dennehy. Może nie był "mega gwiazdą", ale lubiłem go. Miał w sobie coś sympatycznego - mimo, że często grywał wredne mendy. Najbardziej podobał mi się chyba w "Bestsellerze" z J. Woodsem. R.I.P.

 


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ten film da się zekranizować. Książki wymiatają. Widziałem 4 godzinną wersję Lyncha. To było dobre. Trudo tak rozległą historię sprowadzić do krótkiego filmu.


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Nie wiem czy ten film da się zekranizować. Książki wymiatają. Widziałem 4 godzinną wersję Lyncha. To było dobre. Trudo tak rozległą historię sprowadzić do krótkiego filmu.

 

Ja też nie wiem. Bo już nawet nie chodzi o objętość tej książki, ale jej wielowątkowość i możliwość jej rozpatrywania na wielu płaszczyznach. Myślę sobie jednak, choćby po obejrzeniu Nowego początku czy Blade Runnera 2049, ze jeśli komuś ta sztuka ma się udać, to właśnie Villeneuwowi. A swoją drogą, to gdzie miałeś okazję obejrzeć taką wersję Diuny Lyncha? Nigdy o niej nie słyszałem. To jakaś "wersja reżyserska"? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem serial KALIFAT na Netflixie. Na początku trochę nużył ale od połowy akcja przybrała na sile i był już naprawdę dobry włącznie z doskonałym zakończeniem dającym do myślenia. Taka klasyka szwedzkiego kryminału a w tym przypadku nawet trilleru na faktach bym powiedział, jak zwykle mrocznie, klimatycznie.

Jestem w głębokim szoku, że w politycznie poprawnej Szwecji taki serial stworzono. Pokazuje to, że jeszcze jest ratunek dla tego zidiociałego społeczeństwa.

 

Nadrobiłem też zaległości i obejrzałem w parę dni 4 sezony Domu z Papieru. Tutaj także im dalej w las tym ciekawiej. Udana produkcja, bardzo wciągająca chodź oczywiście absolutna fikcja :-)

Edytowane przez QuadrifoglioVerde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też oglądałem Kalifat i Netflix od razu zasugerowal Unorthodox:

 

Oba wciągnęły mnie bardzo.


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalifat wchłonąłem cały sezon jednego dnia . Unorthodox obejrzany z racji ciekawostek kulturowych .

Edytowane przez Drake

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno nic nie oglądałem, ale teraz udało mi się dwa filmy zobaczyć.

 

Przed chwilą na TVP Kultura była "Ucieczka w kajdanach" i bardzo dobrze mi się oglądało. W ostatnich kilku latach widziałem parę innych filmów Stanleya Kramera, bardzo ważnej niegdyś postaci w amerykańskim kinie. Filmy wyreżyserowane przez niego może nie zawsze znoszą próbę czasu równie dobrze, ale jednak w latach 50. i 60. był wręcz wizjonerskim twórcą, podejmując wiele trudnych tematów. Przy okazji - Kirk w "Synu śmieciarza" przypomniał żart, jaki krążył po Hollywood przed realizacją "Ucieczki w kajdanach". Otóż udział w filmie zaproponowano Marlonowi - ten odparł, że dobrze, ale pod warunkiem, że zagra czarnego. Spytano też Kirka - ten zaś powiedział, że dobrze, ale pod warunkiem, że zagra obu. [to chyba było jakoś tak, czytałem tę książkę kilka razy, ale ostatnio chyba w 2011]

 

Drugi film natomiast to "Berberian Sound Studio". Nie przepadam za giallo, włoskim gore i tym podobnymi rejonami, ale jednak z punktu widzenia kinofila jest tu mnóstwo atrakcji. O samym filmie bardzo dobry tekst napisano tutaj: 
http://kinomisja.blogspot.com/2014/01/czowiek-ktory-sysza-za-duzo-berberian.html

 

A mi szczególnie podobała się paratekstualna czołówka filmu, nad udźwiękowieniem którego pracuje główny bohater:

 

 

I oczywiście sekretarka, pani Elena ;)

 

Berberian-Sound-Studio-Tonia-Sotiropoulou.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 odcinków szybko leci fajna akcja i polskie motywy.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy reżyser z wysp brytyjskich John Crowley . Zaliczone dwie pozycje z jego filmografii : 

Chłopiec A  oraz Intermission . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 odcinków szybko leci fajna akcja i polskie motywy.


Zachęcony, właśnie trzaskam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie obejrzałem:

 

kirk-douglas-publicity-shots-as-vincent-van-gogh-1-5e414490570de__700.jpg

 

Super. Jak to u Minnellego - każdy fragment kadru dopracowany (i zazwyczaj wypełniony ;) ). Fajnie musiało się ten film oglądać w jakimś dobrym kinie w LA w 1956, gdy kolor był jeszcze nasycony i pełny. A w napisach końcowych podziękowania dla Edwarda G. Robinsona, który był znanym miłośnikiem i kolekcjonerem dzieł sztuki (van Gogha też miał). Poniżej link do katalogu z wystawy części jego kolekcji w MoMA:

https://www.moma.org/documents/moma_catalogue_3301_300062120.pdf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie oglądałem Pewnego razu w Hollywood film OK choć to nie moja bajka.

Ps.

Fajny pies i super końcówka w jego wykonaniu?

images.jpeg.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

U mnie znowu Blade Runner 2049, który z każdym oglądaniem podoba mi się bardzo i który jest dowodem na to, że starcie z legendą nie zawsze oznacza porażkę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1917 fajna muzyka film poszedł gładko.


"Jeśli bałagan na biurku świadczy o bałaganie w głowie, o czym świadczy puste biurko?" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, KRISTOF_KON napisał:

Właśnie oglądałem Pewnego razu w Hollywood film OK choć to nie moja bajka.

Ps.

Fajny pies i super końcówka w jego wykonaniu?

images.jpeg.jpg

mi najbardziej podobała się scena z Brucem i Cliffem :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, trollu napisał:

mi najbardziej podobała się scena z Brucem i Cliffem :lol:

Rzucił nim jak szmatą Szkoda samochodu ?

Ps.

Pies Quentina Tarantino otrzymał specjalne wyróżnienie w Cannes. Pitbull zagrał w najnowszymfilmie reżysera, „Pewnego razu… w Hollywood”. Za swój występ otrzymał nagrodę Palm Dog Wamiz, przyznawaną czworonożnym aktorom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 odcinków szybko leci fajna akcja i polskie motywy.


Końcówka mnie zaskoczyła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No też się nie spodziewałem, trzeba czekać na drugi sezon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.