Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
kotylozaur

Właśnie obejrzałem film...

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, Szyszkops napisał:

 


Końcówka mnie zaskoczyła emoji16.pngemoji16.pngemoji16.png

 

 

26 minut temu, satanic napisał:

No też się nie spodziewałem, trzeba czekać na drugi sezon.

Namówiliście i wczoraj obejrzałem aż do końca ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, tomaliusz napisał:

 

Namówiliście i wczoraj obejrzałem aż do końca ?

Do końca, mhm :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 sezon "westworld" dobiegł końca. Jeśli ktoś nie oglądał - trzeba nadrobić :P Z jednej strony - trochę brakuje to tego klimatu dzikiego zachodu z 1 czy 2 sezonu ale w 3 - scenarzyści dali radę. Serial trzyma poziom i 4 sezon zapowiada się bardzo ciekawie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś nie widział filmu "Cud w celi nr 7" to gorąco zachęcam. U mnie znalazł się w top 3 filmów w ostatnim czasie, a dodatkowo nie spotkałem się z opinią by komuś się nie spodobał.  Polecam również film "Contratiempo", może nie jest tak spektakularny, ale całkiem przyjemnie się ogląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Contratiempo dobry film.

Z seriali jak ktoś chce się pośmiać to After Life, a prawniczo - kryminalne to The Trial.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Bonusdg napisał:

Jeśli ktoś nie widział filmu "Cud w celi nr 7" to gorąco zachęcam. U mnie znalazł się w top 3 filmów w ostatnim czasie, a dodatkowo nie spotkałem się z opinią by komuś się nie spodobał.  Polecam również film "Contratiempo", może nie jest tak spektakularny, ale całkiem przyjemnie się ogląda.

Podaj te Twoje top 3 w ostatnim czasie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Contratiempo dobry film.
Z seriali jak ktoś chce się pośmiać to After Life, a prawniczo - kryminalne to The Trial.

Il Processo? Mnie się podobało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, tomaliusz napisał:

Podaj te Twoje top 3 w ostatnim czasie ?

Nietykalni i Przełęcz Ocalonych, proszę Cię bardzo ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Szyszkops napisał:


Il Processo? Mnie się podobało emoji846.png

Tak dokładnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj w koncu obejrzalem w koncu samotnego mezczyzne - pierwszy film Toma Forda. To niesamowita ekranizacja noweli Christophera Isherwooda opowiada historię mezczyzny przeżywającego traficzna śmierć milosci swojego zycia. Film ukazuje emocjolnosc i przewrotność życia w charakterystycznym dla reżysera ujęciu. Polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Kcp85 napisał:

Wczoraj w koncu obejrzalem w koncu samotnego mezczyzne - pierwszy film Toma Forda. To niesamowita ekranizacja noweli Christophera Isherwooda opowiada historię mezczyzny przeżywającego traficzna śmierć milosci swojego zycia. Film ukazuje emocjolnosc i przewrotność życia w charakterystycznym dla reżysera ujęciu. Polecam

Widziałem kilka lat temu ten film, nawet dwa razy chyba. Też mi się podobał. Zapamiętałem zwłaszcza jeden z dialogów, który brzmiał mniej więcej tak:

- Jak zacznie się III wojna, to nie będzie miejsca na sentymenty.

- Nie zamierzam żyć w świecie, w którym nie ma miejsca na sentymenty.

 

W pamięci została mi też scena z wielkim plakatem "Psychozy", bardzo efektowne ujęcia:

1218-a-single-man.jpg

 

Christopher Isherwood był zaś także autorem wspomnień z Berlina wczesnych lat 30., które posłużyły za podstawę dla "Kabaretu". Dobra podstawa, choć oczywiście wejście na poziom geniuszu film ten zawdzięcza Fosse'emu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Edmund Exley

A to ciekawe, nie wiedziałem, że Isherwood przyczynił się do powstania także tego filmu.

Wizja Fosse'a fajtycznie była niesamowita niemniej uważam, że wybitność ten film zawdzięcza Lizie.

Co do zaś zapadające w pamięć momentu to mi utkwił najbardziej monolog o mniejszościach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.05.2020 o 08:10, tomaliusz napisał:

 

Namówiliście i wczoraj obejrzałem aż do końca ?

Też odpaliłem po przeczytaniu tutejszych pochwał. Uczucia mam mocno mieszane. Obejrzałem wszystkie odcinki, bo pomysł nawet oryginalny, wykonanie ok, ale - do cholery jasnej - czy ci ludzie mogą się zdecydować? Co pięć minut moralno-mentalne przewroty i dziwne odklejenie oraz rzeczywistości. Polak stracił żonę i dziecko, ale co tam, lecimy sobie i rwiemy pilotkę. „Opiekunka” najpierw robi za matkę teresę, po czym za chwilę zaczyna wszystkich osądzać. I jeszcze operuje? Ten stary ochroniarz - tu brak mi słów. A już postawienie znaku równości między zbrodniarzami wojennymi a przemytnikiem, który wyciągnął coś z trupa, to był istny szczyt. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, brz napisał:

Też odpaliłem po przeczytaniu tutejszych pochwał. Uczucia mam mocno mieszane. Obejrzałem wszystkie odcinki, bo pomysł nawet oryginalny, wykonanie ok, ale - do cholery jasnej - czy ci ludzie mogą się zdecydować? Co pięć minut moralno-mentalne przewroty i dziwne odklejenie oraz rzeczywistości. Polak stracił żonę i dziecko, ale co tam, lecimy sobie i rwiemy pilotkę. „Opiekunka” najpierw robi za matkę teresę, po czym za chwilę zaczyna wszystkich osądzać. I jeszcze operuje? Ten stary ochroniarz - tu brak mi słów. A już postawienie znaku równości między zbrodniarzami wojennymi a przemytnikiem, który wyciągnął coś z trupa, to był istny szczyt. 

Samo życie ;) może za wyjątkiem operacji :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was obejrzał już może "The last dance"? Mam spory sentyment do Chicago Bulls i MJ, ale chciałem zasięgnąć opinii czy warto, zanim wpakuję się w serial.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki co jest 6 odcinków. Oglądałem i uważam, że zrealizowany jest perfect. Ogląda się bardzo dobrze. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Calisch ja też mocno się w LAST DANCE wkręciłem. Polecam. Pewnie opinie, że jest jednostronny coś w sobie mają. Ale myślę, że dla fana koszykówki (zwłaszcza pamiętającego czasy MJ) to pozycja obowiązkowa. Ogląda się z dużą przyjemnością.

@KRISTOF_KONA Tyler Rake Ocalenie jeszcze przede mną ale na weekendowy niezobowiązujący wieczór wjedzie na pewno. 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
20 godzin temu, Calisch napisał:

Czy ktoś z Was obejrzał już może "The last dance"? Mam spory sentyment do Chicago Bulls i MJ, ale chciałem zasięgnąć opinii czy warto, zanim wpakuję się w serial.  

Pewnie że warto! Jedynie co, to może poczekaj aż będą wszystkie odcinki bo jest niedosyt

Edytowane przez pgmaster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Tyler Rake .Ocalenie . Obejrzałem i już zapomniałem . Ubawiła mnie natomiast recenzja Tomasza Raczka na Filmwebie .

cyt ,, Pustak scenariuszowy, drętwiak aktorski, kłamczuch emocjonalny, prostak efektowy. Puzzel układany przez robota bez palców. Wygląda sprawnie ale jest bez sensu '' 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzadko decyduje się na „osąd” nie obejrzawszy czegoś do końca. Zostały mi jeszcze 3 odcinki, ale już na chwile obecną mogę polecić serial DEVS. Świetna niebanalna rozrywka

23ff7c53ec5bda68f36f138aa00ec883.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.05.2020 o 00:46, Kcp85 napisał:

 

Wizja Fosse'a fajtycznie była niesamowita niemniej uważam, że wybitność ten film zawdzięcza Lizie.

 

 

Fosse sprawiał, że każdy u niego grał na swym życiowym poziomie. A widziałeś "Liza with a 'Z'"? Bardzo dobry telewizyjny film z koncertu, zainscenizowany i sfilmowany z rozmachem jak inne filmy Fosse'ego. Za każdym razem autorem zdjęć był u niego inny mistrz - w "Liza with a 'Z'" Owen Roizman. A w "Kabarecie" najgenialniejsza jest akurat scena, gdy Sally Bowles śpi w samochodzie po nocnym balowaniu ?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dżentelmeni  polecam,  scenariusz i reżyseria Guy Ritchie :).

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Edmund Exley napisał:

 

A w "Kabarecie" najgenialniejsza jest akurat scena, gdy Sally Bowles śpi w samochodzie po nocnym balowaniu ?

 

 

Zgadza się. Przy okazji, Edmundzie, nie wiem, czy wiesz, ale po FB krąży teraz jeszcze jeden (poza tym muzycznym, z 10 albumami) "łańcuszek".  Wygląda to mniej więcej tak:

 

"Mr X gave me the task of choosing 10 films that greatly influenced my perceptions and thoughts.

One film per day, for ten consecutive days. No explanations, no reviews.

If you’re tagged, I’d love to see what your 10 are ...

I nominate: Mr Y".  

 

I co Ty na to..? ;)

Edytowane przez Lincoln Six Echo

WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.