Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
kotylozaur

Właśnie obejrzałem film...

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 25.05.2020 o 11:12, Bonusdg napisał:

Jak ktoś szuka typowego "odmóżdżacza" po ciężkim dniu w pracy to polecam film "Niewłaściwa Missy". Jest to komedia romantyczna, ale bardzo luźno się ją ogląda. Całkiem przyzwoita gra aktorska, kilka zabawnych tekstów i dialogów, dużo szydery i podtekstów.

Potwierdzam fajna komedia polecam uśmiałem się wczoraj ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny raz :

1.Sicario - bezbłędny Brolin jako wyluzowany agent

2.Szpieg wg Le Carrie- Oldman, Firth, Cumberbath, Hurt, Strong, Hardy. Mocny team. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Electra Glide In Blue" - u nas znany jako "Pechowa Electra Glide", wyreżyserowany przez muzycznego producenta Williama Jamesa Guercio (Chicago). Na festiwalu w Cannes nazwany faszystowskim, przez publiczność najpierw odrzucony, później uznany za kultowy. Nareszcie obejrzałem i nie zawiodłem się. To film pełen ironii, kpiący ze swobodnych jeźdźców i brudnych Harrych (co ciekawe - w jednej ze scen bohater ćwiczy strzelanie do fotosu przedstawiającego Wyatta i Billy'ego z "Easy Ridera", który przecież też nie jest apoteozą dzieci kwiatów), a zarazem poetycki i przejmujący. I to nie tylko w zakończeniu - wiadomo, w latach 70. Amerykanie zakończenia robili najlepsze.

Do tego znakomity montaż i muzyka, a przede wszystkim - zdjęcia Conrada Halla, jednego z mistrzów. Fabuła się snuje, pojawia się specyficzny humor, a po chwili - wybuch absurdalnej przemocy. Intryga jest pretekstem, ale zostaje jednak zaskakująco poprowadzona. Mieszają się tu wpływy Peckinpaha, kina motocyklowego, pewnie też Antonioniego i kina blaxploitation. Na pewno Coenowie i Tarantino znają dobrze ten film. Jedna ze scen przypomina wizytę Cliffa w hippisowskiej komunie w "Pewnego razu...". Dla miłośników lat 70. naprawdę godna uwagi, wręcz obowiązkowa rzecz.

article00.jpg

 

W roli głównej wystąpił zaś jeden z najbardziej kontrowersyjnych aktorów Hollywood - Robert Blake. Zaczynał jako aktor dziecięcy (zagrał nawet w "Skarbie Sierra Madre" i "Kobiecie w oknie"), później grywał głównie w TV, a w kinie oprócz "Electry" najbardziej zapadł w pamięć w "Pociągu z forsą" oraz oczywiście tą rolą:

Lost Highway / Nightmare Fuel - TV Tropes

 

Zresztą - ostatnią w jego karierze. Później zaś został oskarżony o morderstwo w głośnej sprawie.

 

Aha - w "Electrze" bohater Blake'a nosi też fajny zegarek - napiszę o nim w stosownym wątku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny wątek, jakoś do niego nie zaglądałem do tej pory.

 

O "The lat dance" była już mowa, ja tylko dodam, że dla mnie jest to przykład filmu dokumentalnego, którego twórcy osiągnęli absolutne mistrzostwo w wywoływaniu ekstremalnych emocji, o jakie trudno czasami w nawet najbardziej nieprawdopodobnej fabule. Co prawda jestem z pokolenia, które spało w dzień, żeby MJ zdobywającego szósty pierścień obejrzeć nad ranem, ale i bez tego ten serial może emocjonalnie zmiatać z planszy.

 

A z zupełnie innej beczki - ostrzę sobie zęby na jutrzejszą premierę "Sił kosmicznych". Zapowiada się ciekawie, zwłaszcza że zrobiła to podobno ekipa tworząca kiedyś kultowy "The office". Jeśli ktoś lubi taki absurdalny humor, to warto sprawdzić.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Gio napisał:

A z zupełnie innej beczki - ostrzę sobie zęby na jutrzejszą premierę "Sił kosmicznych". Zapowiada się ciekawie, zwłaszcza że zrobiła to podobno ekipa tworząca kiedyś kultowy "The office". Jeśli ktoś lubi taki absurdalny humor, to warto sprawdzić.

mi to wygląda jak odpowiedź na "Avenue 5" HBO - też absurdalny humor i jak dla mnie bomba, czekam na kolejny sezon 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, pepco napisał:

Nie, to nie Alternatywy 4

Zmiennicy.

 

"Oby pański słoń kąpał się w mleku" - Krashan Bhamarandżanga do Krokodylowego

"I oby trąba twojego słonia nie trafiła w kaktusy" - Krokodylowy do Krashana

 

Jako Krokodylowy - reżyser Stanisław Bareja :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, colector napisał:

Chyba ''zmiennicy''.

Miałem na myśli właśnie Zmienników a źle wpisałem. ????  Scena z Kraszanem i Krokodylowym ( w roli którego wystąpił sam Bareja.

 

1 godzinę temu, Bugs napisał:

Zmiennicy.

 

"Oby pański słoń kąpał się w mleku" - Krashan Bhamarandżanga do Krokodylowego

"I oby trąba twojego słonia nie trafiła w kaktusy" - Krokodylowy do Krashana

 

Jako Krokodylowy - reżyser Stanisław Bareja :) 

Sorki nie zauważyłem twojego wpisu i w sumie powtórzyłem to co wpisałeś ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj oglądałem 

Bloodshot - taki sobie ,

to amerykański film o superbohaterach z 2020 roku oparty na bohaterze Valiant Comics o tej samej nazwie. Ma to być pierwsza odsłona serii filmów osadzonych we wspólnym uniwersum filmowym Valiant Comics. Reżyseria: David S. F.

images.jpeg.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.05.2020 o 16:15, loco50 napisał:

Kolejny raz :

1.Sicario - bezbłędny Brolin jako wyluzowany agent

2.Szpieg wg Le Carrie- Oldman, Firth, Cumberbath, Hurt, Strong, Hardy. Mocny team. 

Szpieg jest b. dobrym filmem tylko trzeba uważnie oglądać i zwracać uwagę na szczegóły, książka też jest dobra. Widać że John LeCarre pracował w służbach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Książka świetna, film klimatyczny i wciągający.I co ciekawe dość wierna adaptacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem sobie powtórkę kina wojennego:

Jarhead

Green zone

The hurt locker,

Wróg numer jeden

Helikopter w ogniu

Zostało parę filmów jeszcze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skończyłem pierwszy sezon niemieckiego serialu "Dark" (Netflix).

https://www.filmweb.pl/serial/Dark-2017-771383

Wciąga swoją niepokojącą atmosferą, klimatyczną muzyką. Klimat skojarzyl mi się odrobine z Twin Peaks. Z naciskiem na odrobinę:-). Wymaga minimum skupienia, bo wątki i powiązania miedzy bohaterami są dość skomplikowane, łatwo się pogubić. Polecam, pewnie zacznę dziś drugi sezon.

7814585.3.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JZobaczylem 1 sezon i drugi odpuściłem. Dla mnie zbyt skomplikowane :d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, mandaryn44 napisał:

2 sezon musisz obejrzeć od razu po 1 po nie ogarniesz.

 Zgadza się. A za chwilę będzie sezon 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam już ostatni odcinek do obejrznia Zadzwoń do Saula.Fajny serial .Dałbym mu tak 7/10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Colector- wszystkie wymienione są z mojej bajki.Dorzucę jeszcze 13 godzin-tajna misja w Benghazi i Ocalony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi Clint najbardziej kojarzy się z "Smith, Wesson and me" ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.