Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
kotylozaur

Właśnie obejrzałem film...

Rekomendowane odpowiedzi

Szukaliśmy  jakiś czas temu czegoś na Netflixie do oglądania rodzinnego przy kolacji, padło na "Seria niefortunnych zdarzeń", właśnie kończymy ostatni sezon - polecam, przebieranki co odcinek nie znudziły się do samego końca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Greyhound. Polecam świetne kino akcji w wojennych klimatach. Rewelacyjny efekty dźwiękowe.

Widziałem trailery. Gdzieś jest już dostępny? Poza chomikem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akademia Policyjna 4- Patrol Obywatelski to był pierwszy film jaki oglądałem z kasety VHS to już chyba z 20 lat

Akademia Policyjna 4- Patrol Obywatelski to był pierwszy film jaki oglądałem z kasety VHS to już chyba z 20 lat


"Jesteśmy architektami swojego przeznaczenia" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio mnie wzięło na czeską klasykę:

Pociągi pod specjalnym nadzorem, Miłość blondynki, Pali się moja panno, Sklep przy głównej ulicy etc.

Dla mnie majstersztyki ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

18/09, to może być ciekawy film.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

„Pierwszy człowiek” - dostępny m.in. na Netflixie - pozycja obowiązkowa dla posiadaczy Speedmasterów 😃.

 

Film ciekawy, jednak dla mnie (może to ze względu na sentyment i to że był obejrzany wcześniej), nr 1 odnośnie filmów o podboju kosmosu pozostaje „Apollo 13”.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozostając w kosmicznych klimatach. Obejrzałem ostatnio "Ad Astra". Recenzje, które czytałem wcześniej były dość wstrzemięźliwe, ale mnie film się podobał.  Jak dla mnie, to kino trochę w klimacie "Interstellar". Film efektowny tylko na tyle na ile to konieczne, ale za to grający na uczuciach i na swój sposób intrygujący. W szufladzie z produkcjami sci-fi tak raczej w przeciwnym kąciku niż Marvell i DC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjdę na malkontenta ale też wiele sobie obiecywałem. Założenie fajne ale jednak koniec, rozwiązanie zagadki słabe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możecie polecić jakiś serial ? Najlepiej kryminał lub coś oparte na faktach. Ostatnio zobaczyłem Ozark, Manhunt, W głebi lasu. Wszystkie mogę polecić. Zastanawiam się nad polskimi produkcjami Rojst i Znaki. Oglądał ktoś ? Warto ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle tego oglądałem, że aż zapominam co widziałem momentami ;) ... Musisz korzystać z Netflixa patrząc na to o czym wspominasz zatem to, co sobie przypominam i mogę polecić to Most nad Sundem. Ozark chyba z 1,5 odcinka widziałem i nie dałem rady, nudził mnie strasznie. Manhunt obejrzałem niby cały, ale był co najwyżej porządny.

 

Sprawdziłem i usunęli... Taki fajny serial. To przejrzałem jeszcze "obejrzyj ponownie" i z klasyfikowanych do kryminałów na filmwebie polecę: Suburra i Punisher.

Edytowane przez Krygo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Możecie polecić jakiś serial ? Najlepiej kryminał lub coś oparte na faktach. Ostatnio zobaczyłem Ozark, Manhunt, W głebi lasu. Wszystkie mogę polecić. Zastanawiam się nad polskimi produkcjami Rojst i Znaki. Oglądał ktoś ? Warto ?

 To nie kryminał, tylko akcje specjalne, ale Kontra oraz the unit na HBO GO    

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rojst mogę polecić z czystym sumieniem. Moim zdaniem lepsze niż W głębi lasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko zmarnowanej roli Fronczewskiego. Mogli tę postać jakoś rozwinąć. Gość idealnie pasuje do klimatu filmu. No i jeden z najlepszych coverów jakie słyszałem. Jednej z najlepszych piosenek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znaków nie warto. Sąsiad mi zachwalał jako najlepszy polski serial kryminalny i skutek jest taki, że żadnej jego rekomendacji nie potraktuję już serio. Kupy się to nie trzyma, większość postaci zagrana irytująco lub głupawo. Nie mam pojęcia, dlaczego zmęczyłem oba sezony do końca.

 

Natomiast już czekam na zapowiedziany ostatnio serial na podstawie jednej z ostatnich powieści Twardocha. Fajnie, że wreszcie można z przyjemnością - przynajmniej od czasu do czasu - oglądać jakieś polskie produkcje.

 

 

Edytowane przez brz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie się znaki podobały. Choć faktem jest ze drugi sezon dalej mecze od czasu jak wszedł na netflixa. Ale może to brak czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

I obejrzałem sobie znowu "La più bella serata della mia vita", znany u nas pod tytułem literackiego pierwowzoru jako "Kraksa". Jak ktoś lubi włoskie kino lat 70., z tendencjami do pewnej przesady, groteski i dezynwoltury (jak u Elio Petriego), to na pewno się nie zawiedzie. Bo to doskonale zrobiony film, a Sordi jako gość wyprzedzający o kilka lat Berlusconiego błyskotliwie rozwija postać stworzoną przez Durrenmatta. Właściwie każdy w filmie gra świetnie, rzecz jasna - w ramach konwencji, o której wspomniałem. Zakończenie jest znacznie lepsze niż w powieści, samochód oczywiście też ;) I zdanie dedykowane dla naszego forum: "My Szwajcarzy wymyśliliśmy punktualność, żeby sprzedawać produkowane przez nas zegarki".

 

Ponadto: "Południowiec" (pamiętny dramat społeczny o farmerach zrobiony przez Renoira w Hollywood) i "Miasto bezprawia" (znam dobrze klasykę westernu, ale tego Forda zobaczyłem dopiero teraz - bardzo dobry, tylko może trochę za dużo rozterek serowych "Doca" Hollidaya).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zupełnie przypadkowo - "Triumf woli" Leni Riefenstahl zwanej "królową nazistów"...

Niemiecki film nagrodzony na festiwalu w Wenecji, uznawany dziś za arcydzieło propagandy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem. Z dziejszej perspektywy nudny ale chyba w swoim czasie działał na wyobraźnię. Technicznie i realizacyjnie majstersztyk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.