Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
kotylozaur

Właśnie obejrzałem film...

Rekomendowane odpowiedzi

Cóż, Riefenstahl zrewolucjonizowała też sposób przedstawiania sportu w filmie dokumentalnym w "Olimpiadzie".

A ja ostatnio obejrzałem następujące filmy:

- "Trema" - nawet zapomniałem, że Hitchcock zrobił ten film. Nawet niezły, ale jednak daleko mu do najlepszych rzeczy Hitcha z tego okresu. W przeciwieństwie do moich ulubionych - "Cienia wątpliwości", "Nieznajomych z pociągu", "Sznura", "Okna na podwórze" i "Psychozy" - ma jednak kilka przestojów (choć nie jest oczywiście tak zły jak "Złodziej w hotelu"). Ale Jane Wyman i Marlena Dietrich - klasa.

- "Narrow Margin" - pierwowzór filmu z Hackmanem, wyreżyserowany w 1952 przez Richarda Fleischera. Dobry na wieczór po długim dniu - trwa 70 minut i ma świetne tempo (tu i ówdzie trzeba przymknąć oko na fabułę, ale jest w sumie ok).

- "Vincent, Francois, Paul... i inni" - reż. Claude Sautet, w obsadzie Piccoli, Montand, Depardieu. Melancholijna opowieść o facetach w kryzysie. Niby wszystko widziane już setki razy, ale jednak wciąga. Jest bardzo francuski (np. narrator ponadkadrowy włącza się nagle w 2/3 filmu tylko na jedną scenę), elegancki i ładny wizualnie. Fajni goście, piękne kobiety, smaczne jedzenie i wino, przytulne wnętrza, kilka kultowych samochodów i sporo dobrych zegarków - niestety, tylko Navitimera można zidentyfikować ze stuprocentową pewnością. Ale dziś to przede wszystkim obraz Francji i francuskiego kina, które bezpowrotnie minęły. Już w latach 70. film ten był krytykowany, a dziś chyba krytyka by go rozszarpała: zdecydowanie męski punkt widzenia, wszyscy hetero, dość bogaci, w dodatku - w ani jednym kadrze nie ma nikogo z afrykańskimi czy arabskimi rysami (podaję tylko fakt, bez wartościowania). Sięgnę sobie po jakiś inny film Sauteta - w dzieciństwie zacząłem oglądać "Maxa i ferajnę" w TV, ale chyba poszedłem sobie pokopać w piłkę, a to też ciekawy film.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.08.2020 o 20:58, Edmund Exley napisał:

W przeciwieństwie do moich ulubionych - "Cienia wątpliwości", "Nieznajomych z pociągu", "Sznura", "Okna na podwórze" i "Psychozy"

 

Nie wymieniłem "Zawrotu głowy", który cenię, ale jednak wcześniej oglądałem w całości tylko raz. Więc go sobie przypomniałem. To chyba najpiękniej sfotografowany film Hitchcocka. San Francisco olśniewa, a te kolory...

vertigo.jpg.c099bf5fdefbe2e61dd096104eaaa3f7.jpg

 

No i Jimmy naprawdę świetny. Jedna rzecz powoduje u mnie tylko pewien niedosyt, ale nie będę tu pisał szczegółów, bo może ktoś nie widział, a zechce obejrzeć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Możecie polecić jakiś serial ? Najlepiej kryminał lub coś oparte na faktach. Ostatnio zobaczyłem Ozark, Manhunt, W głebi lasu. Wszystkie mogę polecić. Zastanawiam się nad polskimi produkcjami Rojst i Znaki. Oglądał ktoś ? Warto ?
Narcos. Polecam, ja niestety juz kończę.

Wysłane z mojego SM-N970F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

,, Crisis in six scenes '' z 2016 . Krótki serial , sześć 30 minutowych odcinków , reżyseria Woody Allen , w roli głównej Woody Allen :D  . Myślałem ,że Woody nie jest już w stanie nakręcić świetnej komedii w swoim starym stylu jak  ,,Annie Hall '' czy ,, Manhattan '' , jakże się myliłem , scena u fryzjera majstersztyk ale nie tylko . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, jackm napisał:

Narcos. Polecam, ja niestety juz kończę.

Wysłane z mojego SM-N970F przy użyciu Tapatalka
 

Kiedyś zobaczyłem 1 sezon. Nie wciągnął mnie a 2 odpuściłem. Wczoraj zacząłem 2 sezon Most nad Sundem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, jackm napisał:

Narcos. Polecam, ja niestety juz kończę.

Wysłane z mojego SM-N970F przy użyciu Tapatalka
 

Dla mnie też rewelacja. Może oprócz Narcos Meksyk sez. 2. Reszta jest super

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro na Cinemax o godzinie 20 będzie film L'immortale.

 

spacer.png

 

Dla fanów serialu Gomorra, pozycja obowiązkowa. Sam nie widziałem, oczekiwania mam wysokie, więc pewnie trochę się zawiodę, ale mam nadzieje, że film odda chodź trochę klimat serialowy. W każdym bądź razie jutro nikt się do mnie nie dodzwoni po 20, zasiadam na kanapie i oglądam 😊🇮🇹

Edytowane przez pepepatryk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość HaveFun

 

1 godzinę temu, pepepatryk napisał:

Jutro na Cinemax o godzinie 20 będzie film L'immortale.

 

spacer.png

 

Dla fanów serialu Gomorra, pozycja obowiązkowa. Sam nie widziałem, oczekiwania mam wysokie, więc pewnie trochę się zawiodę, ale mam nadzieje, że film odda chodź trochę klimat serialowy. W każdym bądź razie jutro nikt się do mnie nie dodzwoni po 20, zasiadam na kanapie i oglądam 😊🇮🇹

 

👍Gomorra i Suburra super seriale. Czekam na kolejne sezony. Niestety ten Gomorry ma być ostatni. Poza tymi serialami The Wire, Sopranos, Narcos i Zero Zero Zero :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tenet polecam. Typowy Nolan ale zabawy z czasem rewelacyjne. Tylko film wymaga skupienia bo gna na łeb na szyję i czasami ciężko się połapać. No i Hamilton BeLOWZERO w finale ma duże znaczenie.

Edytowane przez yacajackowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



Jutro na Cinemax o godzinie 20 będzie film L'immortale.

Dla fanów serialu Gomorra, pozycja obowiązkowa. Sam nie widziałem, oczekiwania mam wysokie, więc pewnie trochę się zawiodę, ale mam nadzieje, że film odda chodź trochę klimat serialowy. W każdym bądź razie jutro nikt się do mnie nie dodzwoni po 20, zasiadam na kanapie i oglądam


Polecam. Ja się nie zawiodłem mimo, że film nie ma dobrych ocen. Marco D'Amore świetny. A zakończenie ...
A może po prostu wciąż pozostaję pod wrażeniem Gomorry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.08.2020 o 23:03, KrzychuS napisał:


 

 


Polecam. Ja się nie zawiodłem mimo, że film nie ma dobrych ocen. Marco D'Amore świetny. A zakończenie ...
A może po prostu wciąż pozostaję pod wrażeniem Gomorry.

 

 

Ja też polecam. Rozbudził zdecydowanie apetyt na kolejny sezon Gomorry. Bardzo fajny klimat, taki oszczędny w środkach a mimo to robi wrażenie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam, że 13 listopada 1994 to był dla mnie ważny dzień - obejrzałem pierwszy w życiu film z Bogartem:

https://staratelewizja.fandom.com/pl/wiki/13_listopada_1994

 

I wczoraj "High Sierra" włączyłem sobie po tych 26 latach ponownie, tym razem już w niekolorowanej, oryginalnej wersji. Super film, z rolą idealnie zaprojektowaną dla Bogie'ego. Teraz doceniłem też Idę Lupino - bardzo ciekawą postać amerykańskiego kina. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Najlepsi wrogowie" - świetny!


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bloodshot - fabułę tego filmu określę po prostu jako - Vin Diesel gra główną rolę :P fajna, nieskażona specjalnie myślą ro***erducha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bloodshot fajny mi też podszedł. Dzisiaj sobie zrobiłem wieczór filmowy na Siedem Uczuć, a potem całkiem coś innego i Shaft.


"Jeśli bałagan na biurku świadczy o bałaganie w głowie, o czym świadczy puste biurko?" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj obejrzałem Kodachrome. Fajny film. Ed Harris ma dobrą rolę a Jason Sudeikis też w sumie daje radę. Dobre do obejrzenia z żoną, chociaż to nie jest komedia romantyczna. Trochę przeciwieństwo filmów z Vinem Dieslem - które też czasem lubię obejrzeć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Perpetuum Mobile

Kodachrome obejrzałem z braku czasu i chęci na szukanie czegoś ciekawszego na Netflixie... I się miło zaskoczylem. 

Typowy film drogi z skonfliktowanymi bohaterami (ile razy to już było...), ale oglądało się przyjemnie. 

Można polecić :)


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kodachrome to dobra pozycja w zalewie badziewia, szczególnie na platformach streamingowych, choć zakończenie (jakkolwiek miłe i ciekawe) jest mocno oparte na cudownej scenie końcowej z Nuovo Cinema Paradiso.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Tenet obejrzałem. I ja chyba jakiś dziwny jestem, bo jak bym miał opowiedzieć komuś, o czym był ten film, to nie bardzo 😜 A może to dlatego, że przysypiałem na nim? 🤔

Edytowane przez fidelio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Szał" ("Frenzy") - długo czekał gdzieś na liście filmów do obejrzenia. I proszę - super film, może nawet najlepszy Hitchcocka od momentu zrobienia "Psychozy". Na swoje czasy dość drastyczny, momentami bardzo nieprzyjemny, ale znakomicie rozegrany. Jon Finch, Alec McCowen, a w szczególności Barry Foster na swych najwyższych obrotach. Kilka zwrotów akcji wbija w fotel. No i humor, czasem nagły, niestosowny i rozbrajający. Właściwie udało się chyba wszystko, co Hitch chciał tu osiągnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widział ktoś film Rozłąka.?Mam go ściągnięty. czekam na natchnienie.

Edytowane przez mirek 1969

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.