Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
kotylozaur

Właśnie obejrzałem film...

Rekomendowane odpowiedzi

"Crazy heart" - film przeszedł u nas bez echa, prawdopodobnie ze względu na tematykę (bohater jest piosenkarzem country). Moim zdaniem najlepsza rola Jeffa Bridgesa, który został nagrodzony za nią Oscarem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Lincoln Six Echo napisał:

 

Cóż mogła wtedy odmówić współpracy, to by teraz nie żałowała.

Jeżeli chodzi o Kate i jej późny (i nieszczery) żal to: 👎🥴

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.08.2020 o 09:54, brz napisał:

Znaków nie warto. Sąsiad mi zachwalał jako najlepszy polski serial kryminalny i skutek jest taki, że żadnej jego rekomendacji nie potraktuję już serio. Kupy się to nie trzyma, większość postaci zagrana irytująco lub głupawo. Nie mam pojęcia, dlaczego zmęczyłem oba sezony do końca.

 

Natomiast już czekam na zapowiedziany ostatnio serial na podstawie jednej z ostatnich powieści Twardocha. Fajnie, że wreszcie można z przyjemnością - przynajmniej od czasu do czasu - oglądać jakieś polskie produkcje.

 

 

Jestem fanem twórczości Twardocha - czytałem Króla i teraz czekam na serial. Mam nadzieję, że nie spierdzielą :)

 

A jeśli chodzi o Znaki - to chyba chcieli pójść w kierunku Dark ale trochę przesadzili - pierwszy sezon fajny, drugi gorszy. 

Polecam The Boys - fajna odskocznia :)

Edytowane przez Solve

Krystian "KriSu"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powitoł

„Kraina Lovecrafta” - pierwszy odcinek na YT, kolejne na HBO.

Na razie dwa odcinki tylko obejrzałem i całkiem całkiem.

Do wypełnienia czasu między oczekiwaniem na kolejne odcinki The Boys.

Miałem czekać, aż się sezon skończy, aaaaaale... nie wytrzymałem :)

Po 4 odcinku trzyma poziom pierwszego sezonu.


porcelanowy: Nóż to Narzędzie => ntn.knives.pl

Z pamiętnika strapmakera amatora :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Trumbo" - bardzo sprawnie zrobiony film o czasach, gdy tytułowy bohater był na hollywoodzkiej czarnej liście. Ciekawiło mnie, jak pokazali Robinsona. Ogląda się bardzo dobrze, bo takie też jest aktorstwo, do tego sporo filmowych "smaczków" itp. Najsłabiej wypada uzasadnienie tego, dlaczego Trumbo był w sumie komunistą - pada parę jakichś ogólników o dzieleniu się kanapkami. Bo racje przyznane w zgodzie z modą panującą od czasu "Reds" Beatty'ego. 

 

"Biały. biały dzień" - dobry, surowy film z Islandii. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Diabeł Wcielony (The Devil All the Time). 

 

Dostępne na platformie N. 

Zestawienie dobra i zła oraz religii i ateizmu. 

Film błędnie opisywany jako thriller - zdecydowanie bardziej jest to dramat (lub nawet dramat psychologiczny). 

Film dobry, na pewno coś innego w zalewie "bylejakości" z Netflixa. 

 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Oficer i szpieg" - cóż, dużą kawę musiałem w trakcie oglądania sobie wypić, ale ogólnie warto. Bardzo ładna scenografia, a jeśli chodzi o fabułę - jak już posklejają te wszystkie podarte listy i porównają charaktery pisma, to akcja też wciąga. Na tyle, że nawet sobie zamierzam obejrzeć film Meliesa o sprawie Dreyfusa, a może i film o Zoli z Munim. 

 

"Ostatni kowboj", czyli "Lonely Are the Brave". Trochę dlatego, że niedawno widziałem "Trumbo", ale głównie dlatego, że sam Kirk uważał ten film za jeden ze swych najlepszych. Myślę, że bardzo identyfikował się z tego typu postaciami, co zresztą widać w kilku innych rolach i - z tego, co pisał - w jego teatralnej wersji "Lotu nad kukułczym gniazdem". Rzeczywiście, bardzo dobry film, z idealnym zakończeniem i świetną muzyką. A oprócz Kirka - doskonały Walter Matthau, zatem - @Walter_87, polecam, jeśli nie widziałeś ;)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj "Historia małżeńska" z Adamem Driver'em i Scarlett Johansson. W sumie dobry film. Jak dla mnie to praktycznie remake "Kramer vs Kramer" (Sprawa Kramerów) sprzed ponad 40 lat z Dustinem Hoffmanem i z Meryl Streep. Też gwiazdorska para aktorów w sądowej walce o dziecko. W sumie sam scenariusz i rozwój wypadków dość przewidywalny, ale film się ogląda dobrze. Dużo pomaga dobre aktorstwo. Takie filmy dają duże pole do popisu dla aktorów i w tym wypadku aktorzy to wykorzystali i zrobili dobrą robotę. Laura Dern zasłużyła na swojego Oskara. Rola niby drugoplanowa, ale jak się już pojawia w kadrze, to skupia na sobie całą uwagę.

 

Co do "Uncut Gem" to miałem po obejrzeniu mieszane uczucia. Szarża aktorska Adama Sandlera zupełnie mnie nie przekonała. W zasadzie to chyba zaszkodziła filmowi. Film był dla mnie przez to taki histeryczny i chaotyczny. Może taki był zamysł reżyserski, żeby w ten sposób pokazać chaos w życiu głównego bohatera, ale mnie to nie przekonało. Druga połowa filmu była lepsza i jakoś się to wszysko w końcu poskładało do kupy. Plus za niebanalne zakończenie.

 

P.S. Co do tempa akcji, to mam taką refleksję, że tam nawet nie tyle akcja pędzi, co główny bohater pędzi przed kamerą, wywołując swoim słowotokiem i chaotycznym działaniem wrażenie pędzącej akcji.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wstyd się przyznać, ale wczoraj obejrzałem pierwszy raz Wyspę Tajemnic. Żyłem w przekonaniu, że go oglądałem. Świetny film.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teheran na AppleTv+ - naprawdę dobra robota, coś w stylu Homeland (może nie 2 ostatnich serii, które są już niedorzeczne). Z rozbiegu w tym serwisie obejrzałem jeszcze Bankiera i Misję Greyhound - też niezłe. I to by było prawie wszystko co aktualnie jest dostępne w tym serwisie 😅. Płacić za to sensu nie ma, ale przypomnę że każdy właściciel nowego sprzętu Apple dostaje darmowe 12 miesięcy abonamentu Apple TV +.

Edytowane przez beniowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, beniowski napisał:

Teheran na AppleTv+ - naprawdę dobra robota, coś w stylu Homeland

 

Jak ktoś lubił Homeland, to coś bardzo podobnego to izraelski serial "Fauda" w Netflixie. Ma jeszcze tę zaletę, że Palestyńczycy i Żydzi nie mówią po angielsku. 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie skończyłem trzeci sezon "Fauda", polecam, choć kolejne sezony maja przybliżona konstrukcję, ale dobrze się ogląda. IMHO.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po raz kolejny obejrzany Lost in Translation , a tak poza tym u Billa Murraya Rolex na ręce ;] 

Edytowane przez lysolek007

  👉📸 All Rights Reserved®                                                                    Diver'sholic 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Potępieniec", czyli "The Informer" w reżyserii Johna Forda. Gdy dziś ktoś wspomina o tym filmie, to na ogół podkreśla, że nie znosi on dobrze próby czasu. Trochę prawdy w tym jest, ale jednak moim zdaniem zachował wiele atutów. Przede wszystkim - tak jak "Niepotrzebni mogą odejść" do dziś zachwyca atmosferą godzin upływających w padającym coraz mocniej śniegu, tak "Potępieniec" naprawdę urzeka klimatem mglistej nocy w Dublinie. Mgłę Ford ponoć wyeksponował, by przykryć tanią scenografię - a tu proszę, jaki efekt.

 

The Informer (1935) - John Ford - RoweReviews

 

Aktorstwo McLaglena dziś wydawać może się przeszarżowane, ale pamiętajmy, że to było zaledwie kilka lat po wprowadzeniu dźwięku. Podobne uczucie może wywoływać muzyczny "mickeymousing" w scenach zdzierania plakatu czy picia whisky, albo  wyraziste symbole. A jednak - jestem zaskoczony, że oglądało mi się ten film tak dobrze. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Wczoraj na regenerację po sobotnim wyjściu odpaliliśmy z kobitą Enolę Holmes na Netflixie. Jak można się było spodziewać - nic wybitnego, z drugiej strony, fajna obsada, historia ok, idealne do pochłonięcia na takie Lazy Sunday.

 

Po tym, na późniejszy wieczór po raz nie wiem, który wjechał Grand Budapest Hotel - uwielbiam ten film od samej premiery i na pewno jeszcze nie raz do niego wrócę. Kto nie widział ten trąba :P Polecam bardzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, mandaryn44 napisał:

A Man in the high castle warto ?

Trochę tak, trochę nie. Historia dość ciekawie nakręcona, ale sama w sobie tak nieprawdopodobna, że aż cięzko uwierzyć, że jedna, krótka rolka filmu może zmienić postawę społeczeństwa. Ja poddałem się po bodajże 4 odcinkach. Ale może wrócę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Grand Budapest Hotel to chyba za inteligentny dla mnie. Nie zagadał. Ale ja jakiś dziwny jestem w ogóle - Incepcji nie lubię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

My wczoraj zaatakowaliśmy Ratched. Jeśli ktoś się spodziewa prequelu Lotu nad kukułczym gniazdem, to raczej mocno się zdziwi. Ale polecam jak najbardziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 Blocks, ja oglądam na Amazon Prime.  Wklejam fragment z recenzji z GW: „Przez nieuwagę i bezradność władz powstało tam [berlińska dzielnica Neukölln] równoległe islamskie społeczeństwo. Imigranci żyli tam tak, jakby nie wyjeżdżali ze swoich rodzinnych stron. Żywność i gazety kupowali w arabskich bądź tureckich sklepach, oglądali turecką telewizję, a ich jedyny kontakt z niemieckim państwem ograniczał się do rozmów w urzędzie pracy. Zasiłki wypłacali z bankomatów.”

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.09.2020 o 08:15, Johno napisał:

Polecam "Uncut Gem" dawno nie oglądałem filmu z takim tempem akcji

Dołączam się. 

Bardzo miłe netflixowe zaskoczenie. Film pulsuje energią jak diamentowy dystrykt Nowego Jorku! 

 

W dniu 26.09.2020 o 11:42, Perpetuum Mobile napisał:

Laura Dern zasłużyła na swojego Oskara. Rola niby drugoplanowa, ale jak się już pojawia w kadrze, to skupia na sobie całą uwagę.

A ja właśnie nie jestem przekonany co do tego Oskara. Jakoś jej tak niewiele było na tym ekranie... 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja właśnie nie jestem przekonany co do tego Oskara. Jakoś jej tak niewiele było na tym ekranie... 

Bo to był Oscar za rolę drugoplanową właśnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Perpetuum Mobile napisał:


Bo to był Oscar za rolę drugoplanową właśnie. emoji3.png

Chyba 3 planową :P bo tylko 18min na ekranie. A tak na serio to zacząłem myśleć kto jeszcze zdobył Oskara za krótkie epizody i... Było ich całkiem sporo :o

Zawsze myślałem że Alan Arkin w Little Miss Sunshine się nie narobił. A tu proszę. Anthony Hopkins w Milczeniu Owiec też nie :D ale rekord nadal należy do Beatrice Straight (Network - jeszcze nie widziałem) za 5 min czasu ekranowego! 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.