Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
kotylozaur

Właśnie obejrzałem film...

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, Perpetuum Mobile napisał:

A czy ktoś może oglądał Nightflyers na podstawie prozy George R.R. Martina?

Słowo pisane Martina szanuję i w tym wypadku wolałbym się nie nadziać na serialową na minę.

 

 

W życiu widziałem łącznie około 10 filmów SF i fantasy, ale przed laty w jakąś wakacyjną noc obejrzałem na Polsacie film "Nightflyers" z 1987 roku. Zapamiętałem bardzo fajną muzykę autorstwa Douga Timma (cóż, chyba jedyny atut tego filmu :) ):

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
W życiu widziałem łącznie około 10 filmów SF i fantasy, ale przed laty w jakąś wakacyjną noc obejrzałem na Polsacie film "Nightflyers" z 1987 roku. Zapamiętałem bardzo fajną muzykę autorstwa Douga Timma (cóż, chyba jedyny atut tego filmu  ):
 
 

Ten stary film miał jeszcze jedną zaletę. Gaża jaką otrzymał za niego George R.R. Martin pozwoliła mu kontynuować karierę pisarza. Podobno w tym czasie był już bliski podjęcia decyzji o „przebranżowieniu”.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że zostanę wyśmiany :D, ale... dopiero teraz kończę 5 i 6 sezon "WIKINGÓW". Ponieważ tematyką się "nieco interesuję", bardzo wesoło ogląda mi się wątki niemal kompletnie oderwane od historycznej rzeczywistości. Ale w sumie - może być.  ;)


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak dla mnie to pierwsze 3 sezony. Potem już na siłe to wszystko zrobione

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego ktoś miałby  Cię wyśmiać :) - ja nie widziałem ani jednego sezonu Wikingów i pewnie nie zobaczę. Przygodę z Grą o Tron zakończyłem na 1 sezonie :)

Za to w weekend w końcu obejrzałem Hejtera - polecam choć film przykry to jednak świetnie zrobiony. Od wczoraj oglądam serial Nielegalni - po dwóch odcinkach mam ochotę na kolejne :) 


Krystian "KriSu"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Solve napisał:

Dlaczego ktoś miałby  Cię wyśmiać 

 

Bo ja wiem..? ;) Teraz jest taki "trend". żeby oglądać dużo, szybko i najlepiej jeszcze przed wyprodukowaniem. A ja nie mam takiego ciśnienia, a często nawet i czasu nie mam. ;)


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ani ja - czasami jak włączam jakąś platformę streamingową - to czuję się wręcz przytłoczony jej ofertą - choć wiem, że wybrałem ją dla jednego może dwóch filmów/ seriali :)


Krystian "KriSu"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włącz Apple TV+ - tam oferta na pewno cię nie przytłoczy, bo wszystkiego jest może z 15 pozycji🤪. Choć np. seriale takie jak Teheran są świetne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Lincoln Six Echo napisał:

Możliwe, że zostanę wyśmiany :D, ale... dopiero teraz kończę 5 i 6 sezon "WIKINGÓW". Ponieważ tematyką się "nieco interesuję", bardzo wesoło ogląda mi się wątki niemal kompletnie oderwane od historycznej rzeczywistości. Ale w sumie - może być.  ;)

 

Nie jesteś osamotniony.

Ja po rekomendacjach kolegi zabrałem się za ten serial niedawno i skończyłem go oglądać może jakieś dwa miesiące temu. Z jednej strony miałem kaca w związku ze wspomnianym, mocnym oderwaniem od historii i od rzeczywistości. Z drugiej strony doceniam wysiłek włożony w przygotowanie doskonałych scenografii i kostiumów (do czasu jak zobaczyłem pięknie zunifikowaną i umundurowaną armię Rusi Kijowskiej z VIII wieku, wyglądającą jak jakiś "homage" samurajów i do tego wymusztrowaną i poruszającą się w formacji zwartej jak szturmowcy w Gwiezdnych Wojnach 😂). Do tego jeszcze wielki plus za wybudowanie na potrzeby serialu całej floty prawdziwych okrętów.

W sumie najbardziej szkoda właśnie tego postępującego z sezonu na sezon oderwania od jakiejkolwiek sensownego tła historycznego. Po coraz częstszych "drobnych" nieścisłościach, apogeum tego historycznego absurdu nastąpiło w sezonie 6 i trochę popsuło mi przyjemność z oglądania całego serialu. Nie będę pisał o szczegółach, bo nie chcę psuć przyjemności tym, którzy jeszcze nie oglądali.

Tym niemniej sama akcja trzymała w napięciu a wątki dotyczące intryg i walki o władzę poprowadzono bardzo sprawnie, i pod tym względem bardzo mi się podobało.

Po prostu nie można się nastawiać na serial historyczny (jak był bodajże przez jakiś czas reklamowany), tylko na fantasy w świecie opartym na skandynawskich sagach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Solve napisał:

Przygodę z Grą o Tron zakończyłem na 1 sezonie :)

 

I zrobiłeś to zapewne bo Ci się nie podobał. Masie ludzi, w tym mnie, podobał się bardzo, ale to co odyebali z ostatnim sezonem zabiera sens całemu oglądaniu. Tego czasu już mi nikt nie zwróci :( Tak czy owak, good for you :P

Edytowane przez Krygo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Krygo napisał:

 

I zrobiłeś to zapewne bo Ci się nie podobał. Masie ludzi, w tym mnie, podobał się bardzo, ale to co odyebali z ostatnim sezonem zabiera sens całemu oglądaniu. Tego czasu już mi nikt nie zwróci :( Tak czy owak, good for you :P

 

Racja.

Serial był dobry, dopóki miał mocne oparcie w książkach Georga R.R. Martina. Kiedy zabrakło książek, scenarzyści dostali pole do popisu i musieli wykazać się własną inicjatywą, to skończyło się to niestety karykaturą wcześniejszych sezonów. Zjazd jakościowy następował już wcześniej, ale w ostatnim sezonie przybrał rozmiary prawdziwej, epickiej katastrofy. Katastrofy, której żadne drogie efekty specjalne nie były już w stanie przykryć.

Niecierpliwie czekam na ostatnie dwa tomy sagi.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Krygo napisał:

 

I zrobiłeś to zapewne bo Ci się nie podobał. Masie ludzi, w tym mnie, podobał się bardzo, ale to co odyebali z ostatnim sezonem zabiera sens całemu oglądaniu. Tego czasu już mi nikt nie zwróci :( Tak czy owak, good for you :P

Powiem, tak, bo nie wiem - może ktoś nie widział ani jednego odcinka a nie chcę psuć komuś potencjalnego oglądania - ale zakończenie pierwszego sezonu mi się nie spodobało i postanowiłem dalej nie oglądać :) - a czas który zyskałem na nieoglądaniu GoT pewnie wykorzystałem na inny serial - więc energia krąży :) 


Krystian "KriSu"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GoT. Obejrzałem 1 sezon. I 2 odcinki 2. Nie wiem co w tym filmie jest takiego co by mnie miało zatrzymać dłużej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powitoł

E, są perły i wieprze dla których warto obejrzeć całość :)

https://www.youtube.com/watch?v=DLUI6GxwNxk

 

Osobiście nie żałuję, że przewaliłem wszystkie sezony.

Nawet pod koniec dało się wybrać coś ciekawego.

Teraz czekam na książki ;)


porcelanowy: Nóż to Narzędzie => ntn.knives.pl

Z pamiętnika strapmakera amatora :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj pierwszy odcinek Króla  :) 


Krystian "KriSu"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Solve napisał:

Dzisiaj pierwszy odcinek Króla  :) 

też czekam na Króla :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.11.2020 o 18:59, Zolw napisał:

też czekam na Króla :D

I jak wrażenia? Jak dla mnie trochę wolny i smętny - oczywiście książka - jak to książki Twardocha - nie tryskała radością i optymizmem - ale miała swój rytm i energię - a tu lekki kapeć. 


Krystian "KriSu"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie obejrzałem ten pierwszy odcinek. Warto było czekać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Portier z hotelu Atlantic". Byłem ciekaw, czy jest aż tak dobry, jak mówią. I jest, wręcz genialny. Jak w to w artystycznym niemieckim kinie lat 20. zachwycają scenografia (wejście do ekskluzywnego hotelu oraz kontrastująca z nim uboga kamienica) i zdjęcia (światłocień, POV, niskie i wysokie kąty, jazdy kamery - ileż tu się dzieje!), a sama historia porusza. Oczywiście, osobną kwestią jest dodany "na siłę" epilog, oddzielony nawet odrębną planszą z napisami wprost podważającymi jego prawdopodobieństwo. Nie da się ukryć, że jest to najmniej ciekawa część filmu (i chyba trochę za długa), ale tak naprawdę wcale nie odmienia losu bohatera. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Król fajny - czekam na dalsze odcinki. Gambit królowej na Netflixie też wart obejrzenia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Solve napisał:

I jak wrażenia? Jak dla mnie trochę wolny i smętny - oczywiście książka - jak to książki Twardocha - nie tryskała radością i optymizmem - ale miała swój rytm i energię - a tu lekki kapeć. 

hmmm ciężko powiedzieć po pierwszym odcinku. Naoglądałem się jak to kręcili i dużej ilości pracy włożonej w stylizację postaci, ciekawe jak kolejne odcinki na razie mnie nie wciągnął

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.